Raftingowa Majówka w Słowenii 7 dni

Raftingowa Majówka w Słowenii 7 dni

MAJÓWKA SŁOWENIA 2018

Najbliższy długi weekend majowy 2018 liczy sobie aż 9 dni! Nasza propozycja wykorzystuje go maksymalnie, stąd po raz pierwszy na jednym wyjeździe odwiedzimy dwa regiony słoweńskie Bovec i Bled, dwie duże rzeki Socę i Savę, a jakby tego było mało, zwiedzmy Skocjańskie Jamy i wykąpiemy się w Adriatyku w słoweńskim Piranie. 

W pigułce:

 • 2 x Rafting rzeką Sava Bohinjka i atrakcje rejonu Bled
 • 2 x Rafting rzeką Soca i atrakcje rejon Bovec
 • Skocjańskie Jamy
 • wybrzeże Adriatyku - kąpiel i wycieczka rowerowa po półwyspie Piran
 • 7 dni, 6 noclegów w pokojach hostelowych o wysokim standardzie
 • śniadania w cenie!
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • codzienna wieczorna integracja przy dźwiękach gitary:)

Fantastyczna majówka! Oderwanie się od szarej rzeczywistości i duża dawka adrenaliny gwarantowane. Profesjonalizm i doświadczenie instruktorów przekładają się nie tylko na fantastyczną zabawę, ale również na pełne bezpieczeństwo na wodzie! Polecam wszystkim, którzy lubią nowe wyzwania i są znudzeni ofertą tradycyjnych biur podróży!

Program:

Dzień 1 - SOBOTA - 28 kwietnia 2018

Jeśli podróżujecie busem z nami, to spotykamy się w sobotę, 28 kwietnia o godz. 8:30 na Dworcu PKS w Katowicach. Jedziemy do Słowenii przez Czechy, Austrię. Po drodze zatrzymujemy się na spacer nad jeziorem Bled. Na miejscu w kwaterze powiniśmy być ok 20:30. Nocujemy w sympatycznym hostelu o dobrym standardzie z rodzinną restauracją na parterze. Więcej na ten temat w zakładce "noclegi".

Dzień 2 - NIEDZIELA - 29 kwietnia 2018

Od rana wydajemy sprzęt pływający i odzież i wyruszamy na I odcinek spływu rzeką Savą. Nasz start mieści się na urokolim, nieco bardziej niż Bled dzikim jeziorze Bohinj, 200 metrów od wypływu rzeki Savy. Jest do dobre miejsce na szkolenie z techniki pływania i bezpieczeństwa, które jak zwykle obowiązkowo przeprowadzamy. Po wpłynięciu na rzekę niemal od razu wpływamy w przepiękny kanion, rzeka zwęża się do kilku metrów i przyspiesza. Za kanionem jej nurt z nowy staje się bardziej leniwy, ale atrakcji dostarczają liczne (bezpieczne) progi z naturalnych kamieni.

W drugiej części dnia proponujemy Wam jedną z dwóch lub obie atrakcje (dla wytrwałych). Zwiedzanie wodospady Savica i treking w okolicy i/lub wjazd kolejką na sczyt Vogel (1595 m n.p.m.), z którego roztacza się obłedny widok na oba jeziora i szczyty Trivglavskiego Parku Narodowego.

Dzień 3 - PONIEDZIAŁEK - 30 kwietnia 2018

Dziś planujemy - przy odpowiednio niskim stanie wody - mamy nadzieję spłynąć odcinek znacznie trudniejszy od poprzedniego. Rzeka Sava poniżej zapory ma trudność WW II-III, co oznacza dużo szybszy nurt, większe fale, a miejscami sporo przeszkód do pokonania. Etap nie jest długi, jego intensywność jednak rekompensuje to wszystko z nawiązką:)

Po południu odwiedzmy prawdziwy skarb rejonu, czyli wąwóz Vintgar - wzdłuż którego zbudowano kilometrową ściężkę widokową.

Dzień 4 - WTOREK - 1 maja 2018

Dziś żegnamy rejon Bohinj i Bled i wyruszamy w podróż na południe. Minąwszy stolicę kraju - Ljubljanę - po lewej stronie docieramy w rejon Skocjańskich Jam - mniej znanego od Postojnej, a naszym zdaniem ciekawszego kompleksu podziemnych korytarzy z gigantycznym podziemnym kanionem przywołujących na myśl sceny z Hobbita. Po zwiedzaniu jaskini udajemy się na słoweńskie wybrzeże Adriatyku, do uroczej miejscowośći Piran, w której spędzimy 2-3 h, dla chętnych wypożyczenie roweru i krótka wycieczka nadmorską promenadą. Z Piranu kierujemy się na północ w rejon Bovca, czyil naszej bazy na kolejne 3 dni

Dzień 5 - ŚRODA - 2 maja 2018

Dziś pływamy rzekę Socę! Soca generalnie niesie więcej wody i więcej ciekawych odcinków do zaoferowania. My zaczniemy od górnego biegu rzeki, gdzie czekaać nas będzie szybki nurt, sporo przeszkód i bajeczne krajobrazy. Ostatnie kilometry dzisiejszego odcinka to szeroka dolina, wolniejszy nurty i cudowne widoki na pasmo wokół szczytu Kanin 2,293 m n.p.m. Po południu zwiedzimy sobie najwyższy wodospad Alp Julijskich - Bokę (102 m od korony do podstawy) oraz urocze jeziorko Slap Virje. 

Dzień 6 - Czwartek - 3 maja 2018

Na deser zostawilśmy sobie najbardziej wymagający odcinek - o regularnych trudnościach WW III. Soca przypomina tutaj "skalny ogród", bouldergarden, co wymaga od nas niesutannej uwagi i kluczenia między ogromnymi głazami. W drugiej części dnia dla chenych wjazd kolejką gondolową na sczyt Kanin (2293 m n.p.m.)

Dzień 7 - PIĄTEK- 4 maja 2018

Rano opuszczamy Bovec i ruszamy w spokojną podróż do Polski. Przed nami cudownej urody przełęcz Predel z bajkowym jeziorem o tej samej nazwie już po włoskiej stronie. Przy sprzyjającym ruchu na drogach wygospodarujemy czas na obiad w Czechach:), a nasze głowy pełne pozytywnych wspomnień już planować będą kolejny wyjazd:)

W cenie :

 • 4 x spływ górskim rzekami Sava oraz Soca
 • 6 noclegów pokojach hostelowych o wysokim standardzie
 • śniadania
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • wstępów: kanion Vintgar (5 euro), wodospad Savica (5 euro), kolejka Vogel (14 euro), łódź na wyspę Bled (6 euro) zwiedzanie zamku (5 euro), wypożyczenie roweru 5 euro, Skocjańskie Jamy (12 euro)
 • gwarancji pokoju dwuosobowego (+400 zł)
 • dojazdu (płatny dodatkowo + 400 zł)
 • wyżywienia oprócz śniadań

NOCLEGI

Program przewiduje 6 noclegów ze śniadaniami po 3 noce w każdym z dwóch rejonów: Bled i Bovec.

Rejon BLED

Nocujemy w Hostelu Pristavc nieopodal Bohijnskiej Bistricy i jeziora Bohinj. Obiekt jest w bardzo dobrym standardzie, do naszej dyspozycji są pokoje 4-8 osobowe z łazienkami. Do dyspozycji gości tv lounge, kuchnia oraz restauracja serwująca dania kuchni lokalnej i włoskiej (pizza z pieca). W całym obiekcie dostepne bezpłatne wi-fi. 

Rejon BOVEC

Nocujemy w Hostelu w samym centrum miasteczka. Obiekt w typie górskiego schroniska, z tarasem i opcją ogniska. W środku ładnie wyremontowany, z dużym pomieszczeniem socjalnym z salą komnikową. Malutka kuchnia również w obiekcie. Wifi dostępne.

Opcja pokoju dwuosobowego z dopłatą 360 zł za osobę za cały wyjazd (6 noclegów).


DOJAZD

Wybierz czy chcesz dojechac na wyjazd własnym autem czy też za pośrednictwem oferowanego przez nas transportu! 

Dojazd z nami

Umożliwiamy łatwy dojazd z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic. 
Etap 1 - do Katowic docieracie we własnym zakresie, polecamy Polskiego Busa lub coraz szybsze pociągi.
Etap 2 - z Katowic do Doliny Socy w Słowenii zabiorą Was komfortowe 9-osobowe busy. czas podróży - ok. 10 h. 

Nasze busy startują w sobotę, 28 kwietnia z Dworca PKS w Katowicach zbiórka o godz. 8:30 Wyjazd o godz. 8:45. Koszt dojazdu w obie strony z Katowic oraz transferów na miejscu to 400 zł. Opcję dojazdu można zaznaczyć podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego. W drogę powrotną ze Słowenii wyruszamy w piątek o godz. 9:00, planowany przyjazd do Katowic - 21:00.

Dojazd własny

Proponujemy trasę Katowice - Ostrava - brno - Wiedeń - Graz - Villach - Jesenice - Bled - Bohinj

Konkretne namiary na pensjonat otrzymacie po zapisaniu się na wyjazd. 

UWAGA: osoby wybierające się prywatnymi samochodami maja możliwość bezpłatnego parkingu na miejscu. Natomiast muszą liczyć się także z koniecznością codziennego dojazdu (5-15 km) na poszczególne odcinki rzeki i wykonania samodzielnie innych transferów. Po zakończonym płynięciu podwozimy kierowców do ich aut. 

Jesli nie odpowiada Ci ta forma - wybierz dojazd z nami.

Booking.com

Raftingowa Majówka w Słowenii 7 dni to wyprawa organizowana przez biuro podróży M-canoe. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.