Rafting Słowenia 7 dni

Rafting Słowenia 7 dni

Jeśli planujecie sobie dłuższy raftingowy urlop, to wypad do słonecznej Słowenii jest dla Was idealny. Podczas tego wypadu będzie mieli okazję popływać błętkitną, krystaliczną Socą, przyciągającą co roku tysiące amatorów sportów wodnych.

W programie czekają nas także piesze wycieczki w Alpy Julijskie, pobyt w górskiej stolicy Słowenii - Bovec'u, podziwianie najwyższego wodospadu Słowenii (Boka 102 m), ogniska, gitarowania i wiele innych atrakcji. Dodatkowo - dla Waszej wygody - nocujemy w wysokich standardów apartamentach.

W pigułce:

 • Błękitna Soca - perła Alp Julijskich
 • 5 dni pływania i codziennie atrakcja dodatkowa
 • Bovec - górska stolica Słowenii
 • Triglavski Park Narodowy
 • obok raftingu opcja kanioningu
 • jezioro Slap Virje i wodospad Boka
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • ognisko na początek i na zakończenie wyjazdu:)

Wyjazd życia! Świetna zabawa, cudowne widoki, szansa na spróbowanie czegoś nowego :)

Program:

Dzień 1 - NIEDZIELA

Jeśli podróżujecie busem z nami, to wyjazd jest każdorazowo o godz. 9:00 z Dworca PKS w Katowicach. Po drodze do Słowenii zatrzymujemy się w Austrii na nocleg w malowniczej Dolinie Salzy. Jeśli podróżujecie własnymi autami, spotykamy się z Wami w Austrii, szczegóły znajdziecie w zakładce DOJAZD. Wieczór spędzamy przy zapoznawczym ognisku:).

Dzień 2 - PONIEDZIAŁEK

Wcześnie rano (ok 8:00) wyruszamy i po kilku godzinach docieramy do Słowenii. Ok. godz. 12:30 meldujemy się w miejscowości Bovec. Po krótkim odpoczynku, wydajemy sprzęt i ruszamy nad rzekę!:) Zaczynamy od szkolenia z techniki wiosłowania i procedur bezpieczeństwa. Błękitna Soca oferuje kilka odcinków, my – z racji pierwszego dnia – wybieramy sekcję spokojniejszą, która pod koniec dnia pokazuje jednak niemały pazór. Pierwszy dzień traktujemy treningowo, by przygotować się na wzrastające z każdym dniem emocje.

Na spragnionych regionalnej kuchni czekają w Bovcu wspaniałe restauracje.

Dzień 3 - WTOREK

Dziś czeka nas wymagający dzień. Po pierwsze, wybierzemy się na górny odcinek Socy. Rzeka będzie wąska i przybędzie w korycie wapiennych skał. Po drugie, czeka nas kilkugodzinna wycieczka na położone na wysokości 1400 m n.p.m., górskie jezioro Krnsko. Wieczorem – wychodzimy do miasta bądź socjalizujemy się na kwaterze;) Byle z umiarem, gdyż kolejnego dnia czeka nas mocny raftingowy akcent.

Dzień 4 - ŚRODA

Przed nami najtrudniejszy odcinek rzeki Soca – sekcja Sprenica – Trnovo. Truność wzrasta nam do stopnia III w międzynarodowej skali trudności white water. Szybki nurt, większy spadek i gigantyczne głazy w korycie rzeki. Emocjonujący odcinek zapadnie na długo w pamięć;)

Po południu chętni będą mogli skorzystać z opcji kanioningu (dodatkowa opłata 200 zł), czyli hybrydy wodno-wspinaczkowej. Skoki, zjazdy, ślizgawki, a wszystko to w naturalnym kanionie Susec.

Dzień 5 - CZWARTEK

Po wyczerpującym dniu poprzednim każdy chętnie przywita nieco lżejszy dzień. Dziś wybierzemy się na dolny odcinek rzeki Soca, rozpoczynający się przy słynnym Moście Napoleona, stanowiącym atrakcję samą w sobie. Na wodzie, wyedukowani już i doświadczeni, będziemy mogli skupić się na podziwianiu widoków. Chętni będą mogli spróbować swych sił w instruktorskich kajakach jednoosobowych. 

Dzień 6 - PIĄTEK

Rano opuszczamy naszą kwaterę i wyruszamy w podróż do Austrii. Po drodze zatrzymamy się na dwugodzinną wycieczkę na wodospady. Wieczorem organizujemy pożegnalne ogniskoJ

Dzień 7 - SOBOTA

Wyruszamy z powrotem do Polski, by po krótkim odpoczynku wrócić do świata i zacząć planować kolejny aktywny wypad.

W cenie :

 • 5 dni aktywności 
 • 6 noclegów - 4 noclegi w apartamentach w Słowenii, 2 noclegi w Austrii
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • wieczorne ognisko i gitarowanie
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • opcji kanioningowej (dopłata dla chętnych: +200 zł)
 • dodatkowych opcji noclegowych (zobacz NOCLEGI)
 • dojazdu (płatny dodatkowo + 350 zł)
 • wyżywienia (restauracje codziennie w zasięgu kilkuset metrów)


NOCLEGI W SŁOWENII

Cztery noce spędzimy w miejsowości Bovec, letniej górskiej stolicy Słowenii. Miasteczko jest niezwykłej urody, otoczone pasmami Alp Julijskich. Do dyspozycji pozostają 4 lub 6 osobowe apartamenty z w pełni wyposazoną kuchnią i łazienką. 

NOCLEGI W AUSTRII

Dwie noce spędzimy na uroczo położonym kempingu w Dolinie Salzy w Austrii. Jest wiele korzyści takiego rozwiązania: po pierwsze trwającą ponad 10 godzin podróż rozłożymy na 2 tury, po drugie będziemy mieli możliwość zorganizowania imprez ogniskowych:)

Na kempingu przenocujemy w budynku restauracji/recepcji (na zdjęciu) dysponującym 2 pokojami wieloosobowymi o charakterze hostelowym. Na krótki pobyt z pewnością wystarczy:)


DOJAZD

Wybierz czy chcesz dojechac na wyjazd własnym autem czy też za pośrednictwem oferowanego przez nas transportu! 

Dojazd z nami

Umożliwiamy łatwy dojazd z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic. 

Etap 1 - do Katowic docieracie we własnym zakresie, polecamy Polskiego Busa lub coraz szybsze pociągi.
Etap 2 - z Katowic do Doliny Salzy w Austrii* zabiorą Was komfortowe 9-osobowe busy. czas podróży - ok. 6 h. 

*Austria jest pierwszym przystankiem w podróży do Słowenii kontynuowanej nastepnego dnia (ok. 4h podróży).

Nasze busy startują każdorazowo w niedziele z Dworca PKS w Katowicach zbiórka o godz. 08:45 Wyjazd o godz. 09:00. Koszt dojazdu w obie strony z Katowic to 350 zł. Opcję dojazdu można zaznaczyć podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego. W drogę powrotną z Doliny Salzy wyruszamy w sobotę o godz. 9:30, planowany przyjazd do Katowic - 16:00.

Dojazd własny

Proponujemy trasę Katowice - Ostrava - Brno - Wiedeń - St. Polten - Ybbs an der Donau (i tutaj zjazd z austrady na drogę nr 25 kier. Palfau).

Camping Saggraben znajduje się po lewej stronie, ok. 1 km za miejscowością Untere Palfau. Z Austrii do Słowenii pojedziemy juz kolumną:)

Istnieje też opcja dojazdu bezpośrednio do Słowenii, na poniedziałek na godz. 12:00. Konkretne namiary na pensjonat otrzymacie po zapisaniu się na wyjazd. 

Ewentualny przyjazd do Słowenii w niedzielę możliwy po indywidualnej konsultacji z nami.

UWAGA: osoby wybierające się prywatnymi samochodami maja możliwość bezpłatnego parkingu na miejscu. Natomiast muszą liczyć się z koniecznością codziennego dojazdu (5-25 km) na poszczególne odcinki rzeki. Po zakończonym płynięciu podwozimy kierowców do ich aut. 

Jesli nie odpowiada Ci ta forma - wybierz dojazd z nami.

Rafting Słowenia 7 dni to wyprawa organizowana przez biuro podróży M-canoe. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia, Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.