Rafting Austria Salza 3 dni

Rafting Austria Salza 3 dni

Salza - jedna z najpiękniejszych rzek górskich Europy i raj dla miłośników raftingu. Szmaragdowa i przejrzysta na kilka metrów woda, zachęca do kąpieli, oswaja początkujących, a kolejne bystrza dostarczają adrenaliny. Najlepszy pomysł na aktywny weekend z przyjaciółmi:) Dojazd z Katowic lub Gdańska* tylko ok. 5-6 godzin!

W skrócie:

 • najpiękniejsza rzeka w Alpach
 • każdy weekend wakacji
 • dwa dni pływania, dwa noclegi
 • RAFTING NA POZIOMIE WW II – WW III
 • gwarantowana adrenalina
 • możliwy także dla początkujących
 • kameralny górski kemping z barem i restauracją
 • noclegi w namiotach w standardzie, pokoje na życzenie
 • impreza przy ognisku
 • POLSCY INSTRUKTORZY
 • dojazd własny lub busem z Katowic
 • tylko 5 h jazdy od polskiej granicy

WEEKEND NA SALZIE TO ŚWIETNA ZABAWA ZWŁASZCZA DLA KOGOŚ KTO PIERWSZY RAZ SIEDZIAŁ W KAJAKU :)
BARDZO DOBRA ORGANIZACJA, WSPANIAŁE WIDOKI I NIEZAPOMNIANA PRZYGODA :)

 * W sezonie 2019 Wizzair oferuje loty Gdańsk - Wiedeń, a my pomożemy Wam z tranferem na kemping!


Co gramy?

PIĄTEK - PRZYJAZD Z POLSKI I POWITALNE OGNISKO

Jeśli podróżujecie busem z nami, to wyjazd jest każdorazowo w piątek o godz. 17:30 z DworcaPKS w Katowicach. Więcej na temat dojazdu znajdziecie w odpowiedniej zakładce. Po ok. 6godzinach podróży docieracie na miejsce - Camping Saggraben w miejscowości Untere PalfauGPS: N 47.68880° E 14.77598°. Nasza ekipa będzie na Was oczekiwać przy ognisku:). Szybkiepiwko i do spania, albowiem następnego dnia rano zaczynamy przygodę na wodzie! :) [W raziepóźnego przyjazdu nie trzeba nas budzić o 3:00, wystarczy rozbić namiot w dowolnym miejscu]

SOBOTA - PIERWSZE KROKI NA RZECE, TOR W WILDALPEN

Spotykamy się o godz. 9:30. Zaczynamy od rozdania i omówienia sprzętu osobistego.Otrzymujecie od nas: długą (długi rękaw i długa nogawka) piankę neoprenową 3 mm, obuwieneoprenowe, kask raftingowy, kamizelkę asekuracyjną. Następnie, stosownie już odziani,wyruszamy na pierwszy odcinek rzeki Salza! :) Nad brzegiem czeka nas jeszcze 20-minutoweszkolenie z techniki wiosłowania oraz bezpieczeństwa. Następnie sprawdzamy temperaturęwody zanurzając się po uszy;). Dalsze kroki edukacyjne stawiamy już na wodzie. PoczątkowoSalza płynie spokojnie, pozwalając nam przyzwyczaić się do sprzętu, już jednak po niecałymkilometrze rozpoczynają się pierwsze bystrza i fale. Na naszej drodze dziś wiele przygód, długichbystrzy, małych progów skalnych i uroczych zatoczek (cofek), zachęcających do kąpieli wpław.Odwiedzimy także naturalny tor kajakowy w miejscowości Wildalpen. Łącznie na wodziespędzimy około 4-5 h. Około godz. 16:00-17:00 wrócimy na kemping. Ok. godz. 20:00 spotykamysię na imprezie ogniskowej, której długość ograniczają plany na dzień następny, czyli kolejnaporcja raftingu;)

NIEDZIELA - KANION SALZY

Na deser zostawiamy sobie najbardziej malowniczy, ale i najbardziej emocjonujący odcinek tzw.Kanionu Salzy (Salzaklamm). Rzeka zwęża się miejscami do kilku metrów szerokości, a myzadzieramy głowy, by podziwiać uformowane przez wodę pionowe, pobrużdżone ściany kanionu.Na naszej trasie także - dla chętnych - platforma do skoków do wody (4 m). Na wodzie spędzimyokoło 4 h. Około 15:00 przyjdzie nam rzewnie się pożegnać i życzyć szybkiego, ponownegozobaczenia:)

W cenie :

 • 2 DNI SPŁYWU GÓRSKĄ RZEKĄ SALZĄ
 • 2 noclegi - opłacone miejsca biwakowe (namioty własne) na komfortowych campingach (opcja pokoi lub domków dodatkowo płatna)
 • NOWOCZESNE KANADYJKI PNEUMATYCZNE ORAZ SPRZĘT ASEKURACYJNY
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • bilet wstępu na rzekę
 • ubezpieczenie NW i KL (z klauzulą sportów wysokiego ryzyka)
 • wieczorne ognisko i gitarowanie
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • dodatkowych opcji noclegowych (zobacz NOCLEGI)
 • dojazdu z Katowic (płatny dodatkowo + 250 zł)
 • transferu z lotniska na kemping (płatny dodatkowo +100 zł)
 • wyżywienia (do zamówienia na miejscu śniadanie 7 euro, obiad 10 euro)

Noclegi

Nocujemy na Camping Saggraben - kameralnym, zielonym, górskim kempingu, położonym z dala od wszelkich innych zabudowań, tuż nad rzeką Salzą. Obiekt dysponuje budynkiem głównym z restauracją (wifi), nowoczesnymi, czystymi sanitariatami oraz miejscem na ognisko. 

Dodatkowo na terenie znajduja się 2 domki pięcioosobowe (bez kuchni i łazienki) i 1 domek 6-osobowy (z kuchnią i łazienką) oraz dwa pokoje wieloosobowe nad restauracją. Najłatwiej o miejsce w pokoju wieloosobowym. Te opcje noclegu są dodatkowo płatne.

WYŻYWIENIE NA WEEKENDOWYM RAFTINGU

Na terenie kempingu działa czynna do późna restauracja (bar do 0:00, kuchnia do ok. 21:30). Serwuje ona bufet śniadaniowy w cenie ok. 8 euro oraz dania kuchni europejskiej w cenie od 7 euro (pizza) do 12 euro (np. żeberka). Zupy dostępne są w cenach od 2,5 euro. Na terenie kempingu nie ma ogólnodostępnej kuchni, niemniej jeśli nie chcecie jeść np. śniadań w knajpie, to czajnik z gorącą wodą znajdziecie zawsze w namiocie organizatora.

Najbliższy minimarket spożywczy znajduje się ok. 6 km od kempingu i standardowo odwiedzamy go w sobotę po południu, po pływaniu. Warto więc zaopatrzyć się jeszcze w Polsce w artykuły na śniadanie i coś na pływanie (np. baton muesli, owoc). 

Woda kranowa na kempingu pochodzi z czystych źródeł górskich i jest stuprocentowo zdatna do picia, niektórzy twierdzą nawet, ze pyszna:)

Dojazd

Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego wybieracie, czy chcecie dojechać sami, czy też skorzystać z naszego busika, kursującego co 2 tygodnie z Katowic.

DOJAZD Z NAMI

Nasze busy startują każdorazowo z Dworca PKS w Katowicach, ul.Piotra Skargi 1. Zbiórka w piątek o godz. 17:30, wyjazd 17:45.

Powrót w niedzielę na ok. 21:30 do Katowic. Telefon do kierowcy otrzymacie na 3 dni przed odjazdem busa.

DOJAZD WŁASNY

Kemping nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za parking. Ponieważ może zdarzyć się nam komplet w obu busikach, musicie się liczyć z koniecznością transportu własnym autem, z kempingu na start odcinka (potem podwozimy kierowców po ich pojazdy).

NOWOŚĆ: LOTY Z GDAŃSKA

W sezonie 2018 Wizzair uruchomił bezpośrednie połączenie Gdańsk - Wiedeń. Otwiera to wszystkim amatorom weekendowego raftingu z Pomorza niespotykane wprost możliwości. Zamiast min. 12 h w aucie można dolecieć w piątek do stolicy Austrii, zapisać się na organizowany przez nas transfer i już. A powrót? W niedzielę wieczorem lądujecie z powrotem na Lecha Walesa Airport w Gdaniu. Spoko opcja! Transfer z lotniska to 100 zł w obie strony, a opcja dostępna dla każdego wyjazdu z opcją busową.

Rafting Austria Salza 3 dni to wyprawa organizowana przez biuro podróży M-canoe. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.