KUBA W RYTMIE SALSY kurs salsy i zwiedzanie

KUBA W RYTMIE SALSY kurs salsy i zwiedzanie
Dostępne terminy i ceny:

+ 850 EUR

Zatańcz salsę na Kubie! Zabierzemy Cię do sprawdzonej przez nas szkoły tańca, gdzie pod czujnym okiem miejscowego nauczyciela będziesz szlifować swoje kroki.

Wieczory przeznaczymy na dalszą praktykę - w casa de la musica, lokalnych klubach i na ulicach. Ten wyjazd pozwoli Ci poczuć klimat gorącej wyspy i naładuje Cię pozytywną energią.

W programie:

Zajęcia taneczne w Trinidad

Zwiedzanie Hawany

Vinales i plantacja tytoniu

Zwiedzanie Trinidad

Półwysep Zapata

Wypoczynek w Cayo Santa Maria

DZIEŃ 1 PRZYLOT DO HAWANY

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Hawany. Pierwsze kroki po Hawanie i pierwsze zetknięcie się z salsą w jednym z klubów stolicy.

DZIEŃ 2 HAWANA - STARA HAWANA

Odkrywanie uroków tzw. Starej Hawany - magia architektury kolonialnej wokół Plaza Vieja, Plaza de San Francisco, Plaza de Armas, Plaza de Catedral. Zwiedzimy pałac hiszpańskich wicekrólów - Parque Central z Kapitolem i Teatrem Garcia Lorca. Wizyta w Muzeum Rumu Havana Club, spacer szlakiem Hemingwaya i obowiązkowy drink na tarasie hotelu Ambos Mundos, gdzie pisarz długo mieszkał oraz w barze Floridita lub Bodeguita del Medio. Wybierzemy się także na Plac Rewolucji. Wieczorem spacer po uliczkach starego miasta i drink przy dźwiękach kubańskiej muzyki. Dla chętnych pierwsza lekcja tańca w renomowanej szkole tańca w centrum Hawany.

DZIEŃ 3 VINALES - PLANTACJA TYTONIU

Całodzienna wycieczka do Vinales. Wizyta w jednej z tutejszych jaskiń, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy. Krótki rejs podziemną rzeką w Cueva Indios. Spacer po dolinie upraw tytoniu i oglądanie plantacji. Powrót do Hawany na nocleg.

DZIEŃ 4 HAWANA

Kolejny dzień przeznaczony na poznanie uroków Hawany: wizyta w fabryce cygar. Wieczorem dla chętnych Tropicana Club lub Salsa Show.

DZIEŃ 5 PÓŁWYSEP ZAPATA - CIENFUEGOS

Wycieczka na Półwysep Zapata. Zwiedzanie hodowli krokodyli. Po południu relaks na pięknej plaży Caleta Buena. Następnie przejazd do Cienfuegos na nocleg. Cienfuegos to miasto,  z którego pochodził jeden z najwybitniejszych twórców muzyki son, Benny More - to m.in. od jego wykrzyknika "Hola Salsa!" pochodzi dzisiejsza nazwa muzyki afro-kubańskiej.

DZIEŃ 6 EL NICHO - TRINIDAD

Rano pobyt w delfinarium – kąpiele z delfinami! Po południu przejazd do El Nicho, dla chętnych kąpiele w wodospadach. Wieczorem przyjazd do Trinidadu – miasta skansenu na nocleg.

DZIEŃ 7 TRINIDAD (KURS TAŃCA: DZIEŃ 1)

Zwiedzanie Trinidadu. Na dobry początek tradycyjny drink La Canchanchara i spotkanie z instruktorami sprawdzonej przez nas szkoły tańca (zajęcia po 1,5 godz.). Po południu chętni mogą podjechać na plażę lub powłóczyć się po miasteczku. Wieczorne wspólne wyjście do Casa de La Musica i próba swoich sił na parkiecie.
Dodatkowo istnieje możliwość nauki języka hiszpańskiego.

DZIEŃ 8 TRINIDAD (KURS TAŃCA: DZIEŃ 2)

Rano dla chętnych wyjazd w góry Sierra de Escambray i lekki trekking po porastającym je podzwrotnikowym lesie z kąpielą pod wodospadem lub wycieczka konna do źródełka na kąpiel i posiłek w domu wiejskim u guajiro. Nocleg w Trinidadzie. Wieczorem lekcja salsy.

DZIEŃ 9 TRINIDAD (KURS TAŃCA: DZIEŃ 3)

Zajęcia w szkole salsy. Dla chętnych wizyta u Babalawo („ojciec sekretów” w afroamerykańskim kulcie Santeria), który wróży ze specjalnych muszelek kauri. Wieczorem wspólne wyjście z instruktorami do Casa de La Trova.

DZIEŃ 10 TRINIDAD (KURS TAŃCA: DZIEŃ 4)

Zajęcia w szkole salsy. Czas wolny na odkrywanie miasteczka. Wieczorem wspólne wyjście z instruktorami do Casa de La Trova.

DZIEŃ 11 TRINIDAD (KURS TAŃCA: DZIEŃ 5)

Zajęcia w szkole salsy. Pożegnanie z instruktorami i wspólne wyjście do Casa de La Musica.

DZIEŃ 12 PRZEJAZD DO CAYO SANTA MARIA

Przejazd do Cayo Santa Maria. Po drodze zwiedzanie mauzoleum Che Guevary w Santa Clara. Zakwaterowanie w hotelu 4* w opcji all inlcusive przy samej plaży.

DZIEŃ 13 CAYO SANTA MARIA

Pobyt w Santa Maria, odpoczynek na plaży.

DZIEŃ 14-15 POWRÓT

Transfer na lotnisko, wylot do Europy. Pożegnanie z pilotem na lotnisku w Warszawie i zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Hawana, Hawana - Warszawa
 • ubezpieczenie Signal Iduna  - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • kurs tańca salsy zgodnie z programem
 • 2 noclegi w hotelu**** (All Inclusive)
 • 11 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w casas particulares (kwatery prywatne),
 • międzymiastowy transport wynajętym busem (zgodnie z programem)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłaty wylotowej, biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz transportu na miejscu: taxi, rykszze itp. - ok. 95 EUR/os
 • wyżywienia: ok. 20-25 EUR dziennie na osobę
 • dodatkowych lekcji salsy - ok. 10 CUC/45 min
 • atrakcji dla chętnych
 • opłaty wizowej

Zakwaterowanie

Noclegi organizowane są w "casas particulares" - starannie przez nas wyselekcjonowanych kwaterach prywatnych. W Cayo Santa Maria zakwaterowanie w hotelu 4* All inclusive.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest zawarte w cenie. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. Śniadania przygotowane przez gospodarzy w Casas Particulares to koszt około 4-5 CUC (15-20zł) np. sandwich z szynką i serem lub jajecznica plus kawa. Obiad i kolację jemy również w domach koszt około 10 CUC (35zł) lub w Paladares, czyli prywatnych barach, gdzie serwowane są smaczne domowe posiłki - najczęściej serwowany zestaw: ryba lub jakieś mięso plus ryż z czarną fasolą plus sałatka plus deser i kawa) lub zestaw owoców morza z langustą na czele plus oczywiście jakiś deser i kawa. Ceny zmieniają się w minimalnie w zależności od miejsca.

Transport

Przejazdy realizujemy wynajętymi busami. Oczywiście w miarę chęci w miastach można poruszać się taksówkami, rikszami lub bryczkami, choć w znacznej mierze podczas zwiedzania zastosujemy najbardziej na Kubie popularny środek transportu - czyli własne nogi:) Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny.

ATRAKCJE

Koncert Buena Vista Social Club

Koszt około 30 EUR.

Tropicana Show

Koszt około 90 EUR.

Salsa Show

Koszt około 30 EUR.

Lekcja salsy w Hawanie

Koszt około 15 EUR.

Lekcja salsy w Trinidad

Koszt około 12 EUR.

Lekcje języka hiszpańskiego w Trinidad

Koszt około 15 EUR.

Wizyta u Babalawo w Trinidad

Koszt około 10 EUR.

Wycieczki konne

W Vinales - koszt około 10 EUR.

W Trinidad - koszt około 20 EUR.

KUBA W RYTMIE SALSY kurs salsy i zwiedzanie to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu Szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.