JOGA HAWAJE - IRONMAN

JOGA HAWAJE - IRONMAN
Dostępne terminy i ceny:

+ 1390 USD

JOGA HAWAJE IRONMAN

Niecodzienny wyjazd dla aktywnych! Zwiedzamy całe Hawaje i kibicujemy na Mistrzostwach Świata Ironman w legendarnej Kona. Elastyczny program łączy zajęcia jogi ze zwiedzaniem i odpoczynkiem.

W programie:

4 wyspy: Hawaii, Maui, Oahu, Kauai

Zajęcia jogi

Kibicowanie na Mistrzostwach Świata Ironman w Kona

Najpiękniejsze wodospady na Hawajach

Wschód słońca nad kraterem Haleakala

Trekking szlakiem Pipiwai

Punkt widokowy Sleeping Giant

Trekking szlakiem Kalalau

Podziwianie rafy w zatoce Hanauma

Zwiedzanie Pearl Harbour

Pływanie i odpoczynek przy pięknych hawajskich plażach

1 Dzień PRZELOT DO HILO

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot. Przylot na wyspę Hawaii. Zakwaterowanie w hotelu w Hilo, odpoczynek.

2 Dzień BIG ISLAND – WODOSPADY

Joga o wschodzie słońca nad brzegiem morza. Przejazd do Wailuku River State Park, gdzie będziemy podziwiać Rainbow Falls. W Akaka Falls State Park zobaczymy prawdopodobnie najpiękniejszy wodospad na Hawajach - ponad 120-metrowy Akaka Falls.
Przejazd przez wyspę do Kailua Kona - miejscowości, w której odbywają się zawody IRONMAN - mistrzostwa świata w triathlonie.

3 Dzień KONA – MISTRZOSTWA ŚWIATA IRONMAN

Kibicujemy zawodnikom biorącym udział w mistrzostwach świata IRONMAN! Kailua Kona to małe miasteczko, które co roku żyje tym wydarzeniem. Udamy się na spacer, odpoczniemy na plaży i będziemy chłonąc niesamowitą energię mistrzostw świata IRONMAN.
Podczas tego długiego dnia relaksować się bedziemy uprawiajac jogę na plaży .

4 Dzień VOLCANOES NATIONAL PARK

Przejazd do Hawaii Volcanoes National Park – parku narodowego założonego w 1916 r. Przespacerujemy się krawędzią krateru, zobaczymy tunele utworzone przez lawę oraz wybrzeże ukształtowane przez spływającą do oceanu lawę. 
Wieczorem pożegnamy słońce ćwicząc jogę na plaży.

5 Dzień MAUI – PLAŻA, PŁYWANIE

Przelot na Maui. Zakwaterujemy się przy pięknej hawajskiej plaży, czas na hawajski masaż oraz wyciszającą sesje jogi. Wieczorem udamy się na zwiedzanie zabytkowego portu Lahaina.

6 Dzień MAUI - KRATER HALEAKALA - ROWER - WODOSPAD WAIMOKU

Jedziemy zobaczyć magiczny wschód słońca na wierzchołku krateru Haleakala 2500m n.p.m. Następnie przejazd na drugą stronę wyspy.  Następnie trekking szlakiem Pipiwai. Jest to przepiękny szlak przez las bambusowy do wspaniałego 130-metrowego wodospadu Waimoku.

7 Dzień KAUAI - KANION WAIMEA

Przelot na Kauai. Następnie udamy się na punkty widokowe na imponujący kanion Waimea (3.600 stóp głębokości oraz 14 mil długości robią wrażenie!). Popołudniu pływanie w oceanie na kąpielisku osłoniętym od fali lub odpoczynek na plaży.

8 Dzień KAUAI - WYBRZEŻA NA'PALI – SZLAK KALALAU

Udamy się na spacer szlakiem Kalalau. To jeden z najpiękniejszych szklaków świata; prowadzi wzdłuż wybrzeża na północnej części wyspy. Trasa jest bardzo zróżnicowana i wiedzie przez szczyty klifów wybrzeża Na'Pali. Na trasie znajduje się ukryta plaża Hanakapi'ai - piękne, odludne miejsce, w którym można się zrelaksować i zapomnieć o świecie. Wędrując można również oglądać niesamowitą roślinność porastającą klify. (UWAGA: długość trasy dostosowujecie do własnych możliwości)
Po odpoczynku przejazd do latarni morskiej Kilauea Point stojącej na cyplu, z którego można obserwować wiele gatunków morskich ptaków (m.in. fregaty wielkie, głuptaki czerwononogie, albatrosy, hawajskie gęsi – bernikle) oraz wizyta w ogrodzie botanicznym Limahuli Garden, w którym znajduje się wiele rzadkich i endemicznych gatunków roślin.

9 Dzień KAUAI – PLAŻA, PŁYWANIE, KAJAKI

Rano dla chętnych krótki trekking na punkt widokowy na szczycie góry Sleeping Giant, z którego doskonale widać panoramę wyspy Kauai.
W okolicach Wailua chętni udadzą się na wycieczkę statkiem lub kajakiem po rzece Wailua; zwiedzanie Fern Grotto. Na naszej trasie zobaczymy również wodospad Opaekaa. Czas na praktykę jogi.

10 Dzień KAUAI – PLAŻA, HELIKOPTER

Krótkie podejście na punkt widokowy na stożku Diamond Head (170 m n.p.m). Z krawędzi tego krateru rozpościera się genialny widok na Honolulu. 
Przejazd do Hanauma Bay, gdzie w błękitnych wodach można nurkować wśród raf koralowych, pełnych rozmaitych gatunków ryb. Rafa położona jest w bardzo płytkich wodach, świat podwodny można oglądać nawet spacerując wzdłuż brzegu. 
Po południu czas wolny na spacer po centrum i plażowanie przy znanej plaży Waikiki.

11 Dzień OAHU – HONOLULU, RAFA KORALOWA

Trekking na punkt widokowy na stożku Diamond Head (170 m n.p.m). Z krawędzi tego krateru rozpościera się genialny widok na Honolulu. (Można również podjechać samochodem na parking - stamtąd już tylko 1 km trekkingu ścieżką do  krawędzi krateru.)
Przejazd do Hanauma Bay, gdzie w błękitnych wodach można nurkować wśród raf koralowych, pełnych rozmaitych gatunków ryb. Rafa położona jest w bardzo płytkich wodach, świat podwodny można oglądać nawet spacerując wzdłuż brzegu. 
Po południu czas wolny na spacer po centrum i plażowanie, oraz pływanie przy znanej plaży Waikiki.

12 Dzień OAHU – HONOLULU, PLANTACJA ANANASÓW

Przejazd do centrum Honolulu i spacer. Przejazd na druga stornę wyspy, po drodze wizyta na plantacji ananasów i dla chętnych zwiedzanie ośrodka kultur polinezyjskich.

13 Dzień OAHU - PEARL HARBOR, PLAŻA, PŁYWANIE

Przejazd do Pearl Harbor, gdzie zwiedzimy pomnik zatopionego okrętu Arizona oraz liczne ekspozycje związane z historycznym nalotem Japończyków na bazę wojskową i port.
Przejazd malowniczą trasą po północno-wschodniej części wyspy. Zatrzymamy się przy licznych punktach widokowych na ocean. Dalszy przejazd nad zatokę Kailua Bay - doskonałe miejsce do pływania. (chętni mogą wypożyczyć rower i przejechać trasę rowerem).

Dla chętnych spacer do Makapuu Point Lighthouse, gdzie na 600-metrowym klifie znajduje się latarnia morska z 1909 r. Rozpościera się stamtąd widok na plażę Makapuu. Na trasie Halona Blowhole, gdzie podczas przypływu woda wdziera się w głąb skał i jest wyrzucana w górę, w postaci słupa przypominającego gejzer. Wieczorem dzień pożegnamy z Jogą. 

14 - 15 Dzień OAHU – HONOLULU: POWRÓT

Ostatnie zakupy, odpoczynek. Powrót do Europy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

 CENA OBEJMUJE:

  • bilety lotnicze na trasie  Warszawa - Hilo, Honolulu -Warszawa
  • bilety na przeloty lokalne między wyspami zgodnie z programem
  • transport samochodem na całej trasie
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
  • opiekę pilota Kiribati Club oraz instruktora jogi
  • 12 noclegów - pokoje 2-osobowe z łazienkami, 2 noce w apartamentach mieszkalnych z sypialniami (max.6osób w apartamencie)

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, opłat za bagaż przy przelotach wewnętrznych: ok. 150 USD
  • wyżywienia: orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 25 USD
  • atrakcji dla chętnych

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych. Standardowy pokój wyposażony jest w 2 duże (małżeńskie) łóżka, łazienkę z prysznicem, kompletem ręczników i przyborów toaletowych, TV i klimatyzację. 

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. Informacje o cenach w USA >>> 

Transport

Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem - minibusem 6-8 osobowym. Daje nam to pełną swobodę i niezależność. Do przejechania mamy znaczne odległości, trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. W miastach jeździmy naszym samochodem lub miejskimi środkami transportu. 

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Wycieczka łodzią lub piesza - oglądanie płynącej lawy Koszt około 150 - 200 USD.

Lot widokowy helikopterem nad Kauai Koszt około 200 USD.

Sporty wodne, nurkowanie Koszt około 70-150 USD.

Wynajem kajaka morskiego Koszt około 40 USD.

Booking.com

JOGA HAWAJE - IRONMAN to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA PÓŁNOCNA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Inne, Boot Camp, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.