WIETNAM ZE SMAKIEM slow travel

WIETNAM ZE SMAKIEM slow travel
Dostępne terminy i ceny:

 • Forma aktywności: Wycieczki, Inne
 • Kraje: AZJA
 • Wyżywienie: lekcje gotowania
 • cena: 6 990 PLN
+ 1100 USD

WIETNAM ZE SMAKIEM slow travel

Niezwykła wycieczka do Wietnamu, z której wrócicie bogatsi o świetne przepisy na dania azjatyckie i umiejętności ich przyrządzania. Zaczniemy od delektowania się lokalnymi przysmakami - zarówno w znanych restauracjach, jak i na ulicznych targach. Gdy już rozsmakujemy się w kuchni wietnamskiej przystąpimy do akcji - lekcji gotowania.

W poszukiwaniu najlepszych składnikó odwiedzimy lokalny targ, aby następnie, pod czujnym okiem fachowców, nauczyć się gotować legendarne pho bo, przyrządzać rewelacyjne sajgonki, banh xeo czy bun thit nuong. Rozsmakujemy się świeżymi, niesamowitymi w smaku sokami z owoców. Wypijemy najlepszą kawę na świecie, poznamy smak i zachwycimy się kolorytem egzotycznych owoców. Nie ominie nas widok przepięknej zatokę Bai Tu Long, klimatycznego Hoi An i tętniącego życiem Sajgon - oto nasz przepis na udane wakacje!

1 dzień WYLOT

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 dzień PRZYLOT DO HANOI

Przylot do stolicy Wietnamu - Hanoi. Wieczorny spacer po mieście - udamy się na odkrywanie smaków azjatyckich w jednej ze znanych restauracji stolicy.

3 dzień HANOI: LEKCJA GOTOWANIA

Nauczymy się wreszcie gotować Jak? Po wietnamsku. Najpierw udamy się na targ i zakupimy wszelkie potrzebne produkty. Następnie przystąpimy do gotowania i degustacji w renomowanej szkole gotowania. Zajmie nam to cały dzień!
Wieczorem poszukamy jednodniowego piwa Bia Hoi w jednym z lokalnych barów Hanoi.

4 dzień REJS PO ZATOCE BAI TU LONG: JASKINIA THIEN CANH SON, KAJAKI

Jedziemy do portu w Halong City, skąd rozpoczynamy dwudniowy rejs po zatoce Bai Tu Long. Położona na północ od znanej zatoki Halong, Bai Tu Long jest równie malownicza, przy dużo mniejszej ilości odwiedzających. Po zaokrętowaniu ruszamy w kierunku widocznych na horyzoncie ostańców wapiennych, zajadając lunch. Zobaczymy ciekawą jaskinię Thien Canh Son, urozmaiconą przyrodę i przede wszystkim magiczne skały wystające ponad taflę wody. Chętni mogą skorzystać z kąpieli w morzu lub kajaków. Nocujemy w kajutach na łodzi.

5 dzień REJS PO ZATOCE BAI TU LONG: PŁYWAJĄCA WIEŚ VUNG VIEN

Po śniadaniu przesiądziemy się na bambusowe łodzie, którymi popłyniemy do wioski na wodzie Vung Vien.
Podczas rejsu powrotnego do portu podziwiamy bajkową scenerię zatoki. Po południu powrót do Hanoi.

6 dzień HUE: CYTADELA, GROBY CESARSKIE

Rano przelot do Hue. Zwiedzanie cytadeli i malowniczo położonych kompleksów grobów cesarskich. Będzie też mnóstwo czasu na próbowanie kuchni centralnego Wietnamu, uznawanej za najbogatszą smakowo w całym kraju.

7 dzień HUE: LEKCJA GOTOWANIA - HOI AN

Rano lekcje gotowania w kulinarnej stolicy Wietnamu. Tego dnia nauczymy się gotować m.in bun bo hue - legendarną wietnamską zupkę. Posileni po południu przejedziemy z Hue do Hoi An jedną z najbardziej malowniczych dróg w tej części Azji. Wieczorny spacer po mieście w poszukiwaniu nowych smaków.

8 dzień HOI AN: KLIMATYCZNY STARY PORT KUPIECKI

Zwiedzanie Hoi An, starego chińskiego portu obfitującego w ogromną ilość restauracji. Zajrzymy do światyń i domów kupieckich, zobaczymy też jedyny w swoim rodzaju kryty most japoński. Dla niestrudzonych wieczorem degustacja połączona z lekcją gotowania typowych potraw dla tej części Wietnamu (koszt ok. 20 USD).

9 dzień HOI AN: RELAKS

Relaks na pobliskich plażach lub spokojne spacery po mieście. Dla chętnych – wycieczka do ruin My Son (ok. 15 USD), przejażdżka rowerem pośród pól ryżowych (ok. 10 USD) lub street food tour pod opieką lokalnego przewodnika na motorach (ok. 70 USD).

10 dzień HO CHI MINH CITY (SAJGON): STREET FOOD TOUR

Przelot do Sajgonu, zwiedzanie miasta. Wieczorem udamy się z lokalnymi przewodnikami na szaleńczy street food tour motorkami po mieście w poszukiwaniu ulicznych rarytasów. Może uda nam się skosztować grillowane jedwabniki, żabę curry, kaczy embrion czy przegrzebki...

11 dzień SAJGON - TUNELE WIETKONGU

Dla chętnych - zwiedzanie słynnych tuneli Cu Chi, w których ukrywali się żołnierze Viet Congu w czasie wojny (ok. 10 USD). Pozostali odkrywają uroki azjatyckiej metropolii - rajd po kawiarniach, świątyniach, stoiskach ze świeżymi sokami i lokalnych targach. Chętni mogą udać się na wieczorne odkrywanie tętniącej życiem dzielnicy backpackerskiej.

12 dzień DELTA MEKONGU: REJS

Wycieczka do delty Mekongu. Pływamy łodzią podglądając codzienne życie Wietnamczyków. Nocleg w hotelu lub bambusowych chatkach nad brzegiem Mekongu.

13 dzień DELTA MEKONGU: PŁYWAJĄCY TARG

Drugiego dnia zwiedzamy pływający targ  w Can Tho. Wieczorem powrót do Sajgonu.

14 dzień SAJGON

Rano czas na zrobienie zakupów – w końcu będziecie potrzebować lokalnych przypraw, aby już w domu przyrządzić wszystkie poznane dania. Wieczorem ostatnie zajęcia z gotowania dla pilnych uczniów (dla chętnych, ok. 45 USD). Pozostali rozkoszują się drinkiem w barze na dachu jednego z licznych drapaczy chmur w Sajgonie.

15 dzień POWRÓT

Wylot i przylot do Polski. Pożegnanie z pilotem na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Hanoi, Ho Chi Minh City ( Sajgon) - Warszawa

 • bilety lotnicze na trasie: Hanoi - Hue oraz Da Nang - Ho Chi Minh City

 • transfery z/na lotniska

 • 11 noclegów w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami

 • przejazd Hue - Hoi An

 • kolacja w restauracji (Hanoi), 3 lekcje gotowania (Hanoi, Hue, Hoi An) i street food tour w Sajgonie

 • wycieczki:

  • rejs po zatoce Bai Tu Long (2 dni z noclegiem na statku i wyżywieniem)

  • do Delty Mekongu (2 dni z noclegiem w hotelu lub homestay) 

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 70 USD

 • wyżywienia poza lekcjami gotowania: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

 • wizy

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.


ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!


Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje 2-os. z łazienkami. Podczas wycieczki do zatoki Bai Tu Long - jeden nocleg na dżonce. Podczas wycieczki po delcie Mekongu możliwy homestay.

Wyżywienie

Kolacja 1 nocy w  Hanoi, 3 lekcje gotowania oraz street food tour w Sajgonie. Pełne wyżywienie podczas wycieczki do zatoki Bai Tu Long i po delcie Mekongu. W niektórych hotelach śniadanie w cenie. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy. Informacje o cenach: WIETNAM>>

Transport

W programie mamy 2 przeloty wewnętrzne: Hanoi - Hue oraz Da Nang (Hoi An) do Ho Chi Minh City. W miastach jeździmy taksówkami lub rykszami. Na wszystkie wycieczki zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny, bagaż główny zostaje w hotelu. 

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Dobry środek odstraszający komary i inne owady,
 • Polecamy zabranie walizki lub torby podróżnej na kółkach i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka, poza lekami indywidualnymi, powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt)
 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Informacje o żółtaczce sprawdzisz TUTAJ Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. 
 • Istnieje zagrożenie zachorowania na malarię. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień i profilaktyki antymalarycznej. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Wietnamu (szczegóły w zakładce WIZY).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnym pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych nominałach. 
 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.
 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Internet

Powszechnie dostępny, nawet w małych miejscowościach. Możliwy ograniczony dostęp do Internetu podczas wycieczki do delty Mekongu.

Napięcie

Napięcie elektryczne 220 V/ 60 Hz. Gniazdka amerykański i europejski standard. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek.

WIZY

Wietnam

 • Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. 
 • W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne z okresem ważności od 1 do 12 miesięcy.
 • O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju na przykład w Warszawie - koszt wizy ważnej na jeden wjazd wynosi 200 PLN, płatne w Ambasadzie.
 • E-visa  - osoby udające się do Wietnamu na okres nie dłuższy niż 30 dni mogą ubiegać się o e-wizę (pojedynczy wjazd) (koszt wizy turystycznej 26 USD). Do uzyskania wizy potrzebne są skany paszportu i zdjęcia oraz konieczna jest płatność kartą kredytową. Link > https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/trang-chu-ttdt  . Koszt wyrobienia e-visy przez Kiribati Club to łącznie 150 PLN (e-visa + pośrednictwo).
 • Inny sposób uzyskania wizy to "Visa on arrival" czyli uzyskanie wizy na lotnisku na podstawie promesy wizowej. Koszt promesy to 150 PLN płatne w naszym biurze. Opłata za wydanie wizy to 25 USD płatne na lotnisku (wiza jednokrotnego wjazdu) lub 50 USD (wiza wielokrotnego wjazdu). Na lotnisku konieczny też jest wypełniony wniosek wizowy oraz zdjęcie do wizy - rozmiar zdjęcia: 4x6 cm.

Atrakcje dla chętnych:

Wycieczka do ruin My Son

Koszt około 15 USD

Przejażdżka rowerem pośród pól ryżowych

Koszt około 10 USD.

Degustacja połączona z lekcją gotowania w Hoi An

Koszt około 25 USD.

Street food tour na motorach w Hoi An

Koszt około 70 USD.

Dodatkowe lekcje gotowania

Koszt około 45 USD.

Wycieczka do tuneli Cu Chi

Koszt około 10 USD.

WIETNAM ZE SMAKIEM slow travel to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu lekcje gotowania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.