W krainie ognia i lodu

W krainie ognia i lodu
Dostępne terminy i ceny:

 • Forma aktywności: Foto
 • Kraje: Islandia
 • Wyżywienie: brak
 • cena: 5 950 PLN
+ 250 EUR

Islandia

 • Góry lodowe pływające po lagunach lodowcowych
 • Widoki na spektakularne lodowce: Vatnajökull, Snæfellsjökull
 • Gejzery, fumarole, solfatary, gorące siarkowe błota
 • Wulkan Krafla, pola lawy, kratery i pseudokratery
 • Wspaniałe, huczące wodospady: Dettifoss, Selfoss, Goðafoss, Gullfoss i inne

Zapraszamy na Islandię – wyspę bogatą w niezwykłe krajobrazy i jeden z celów pielgrzymek pejzażystów z całego świata. Magię tych scenerii dokumentowali tacy światowej klasy fotografowie jak Art Wolfe, Frans Lanting czy najsłynniejszy islandzki mistrz obiektywu Ragnar Axelsson. Teraz także my ruszymy polować z aparatami na wulkany, gejzery i lodowce.

Nauka fotografowania

Liczne wodospady, woda tryskająca z gejzerów, fale obmywające bryły lodu na czarnej plaży – wszystko to okazje, aby poćwiczyć z długimi i krótkimi czasami naświetlania. To także będą dobre miejsca do eksperymentowania z fotografią interwałową oraz filmowaniem. Oczywiście nie zabraknie okazji do ćwiczeń z kompozycji pejzażowych, a i dla miłośników przyrody coś się znajdzie: poszukamy maskonurów i fulmarów, spotkamy też islandzkie koniki.Fotowyprawy są dla wszystkich miłośników fotografii, bez względu na umiejętności, poziom zaawansowania czy klasę posiadanego aparatu. Pomocą w radzeniu sobie z wyzwaniami technicznymi, odpowiadaniem na pytania o dowolne kwestie fotograficzne (nie ma głupich pytań!), a także podsuwaniem pomysłów i inspiracji będą się zajmować instruktorzy: redaktorzy miesięcznika „Digital Foto Video”, organizatorzy fotowarsztatów oraz merytoryczni opiekunowie wszystkich fotowypraw, Ewa Prus i Piotr Dębek

Wśród wulkanów i lodowców

Staraliśmy się tak ułożyć program fotowyprawy, aby uwzględnić najbardziej spektakularne miejsca Islandii, a także aby w każdym z nich uczestnicy mieli dość czasu na realizację swoich fotograficznych pomysłów. Nie zabraknie najbardziej efektownych wodospadów: Gullfoss, Goðafoss, Selfoss, Seljalandfoss i Skógafoss, ale też mniej znanych, choć wcale nie mniej malowniczych, jak Hafragilsfoss czy Kirkjufellsfoss. W wąwozie Hvannagil i na polach lawowych Hverarönd zobaczymy, jak kolorowa może być ta wyspa. Na czarnej plaży będziemy obserwować, jak fale spychają oderwane z lodowca bryły lodu do morza, na Lóndrangar i przy Hvitserkur poszukamy kompozycji dla fantastycznych bazaltowych formacji skalnych.

Czegóż więcej trzeba?

By zdjęcia wyszły pięknie, potrzeba znajomości zasad fotografowania, umiejętności użycia właściwych technik we właściwych sytuacjach, wiedzy na temat kompozycji i wykorzystania światła. To właśnie zapewniamy na fotowyprawach: jedynych w swoim rodzaju ekspedycjach w poszukiwaniu pięknych fotografii.

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Reykjavíku

Przelot na trasie Warszawa-Reykjavík.

Dzień 2 Wodospad Gullfoss i gejzery

Całodniowa wycieczka do wodospadu Gullfoss; gejzerów Geysir i Strokkur, oraz Parku Narodowego Þingvellir.

Dzień 3 Wodospady Seljalandfoss i Skógafoss, klify Dyrhólaey

Wodospady Seljalandfoss i Skógafoss, poszukamy maskonurów i fulmarów na malowniczych klifach Dyrhólaey.

Dzień 4 Park Narodowy Vatnajökull, lodowcowa laguna Jökulsárlón

Park Narodowy Vatnajökull: Jökulsárlón - laguna wypełnioną górami lodowymi, czarna plaża pełna ptaków i brył lodu wyrzucanych przez rzekę z lodowcowej laguny.

Dzień 5 Kolorowy wąwóz Hvannagil

Wędrówka do "kolorowego wąwozu" Hvannagil.

Dzień 6 Wodospady Dettifoss, Selfoss i Hafragilsfoss

W kanionie rzeki Jokulsá a Fjöllum: wodospady Dettifoss, Selfoss i Hafragilsfoss. Przejazd przez Egilsstaðir w stronę Mývatn.

Dzień 7-8 Jezioro Mývatn: wzgórza Námafjall, wulkan Krafla, pole lawowe Hverarönd

Eksploracja okolic jeziora Mývatn: wzgórze Námafjall, wulkan Krafla, pole lawowe Hverarönd, labirynt lawowy Dimmuborgir, pseudokratery, krater Hverfjall.

Dzień 9 Wodospad Goðafoss, Akureyri

Wodospad Goðafoss, krótka wizyta w Akureyri, przejazd do Osar.

Dzień 10 Skała Hvitserkur - "Pijący łoś", góra Kirkjufell

Skała Hvitserkur - "Pijący łoś", przejazd na półwysep Snæfellsnes, po drodze postój pod charakterystyczną górą Kirkjufell.

Dzień 11 Półwysep Snæfellsnes - formacje bazaltowe

Dalsza eksploracja Snæfellsnes: bazaltowe klify Lóndrangar, formacje bazaltowe wybrzeża między Hellnar i Arnarstapi; przejazd na nocleg w okolice Reykjavíku.

Dzień 12 Wylot do Polski.

Wylot do Polski.

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: wszystkie noclegi w domkach campingowych i hostelach, pokoje 2-3-4-osobowe
 • Transport: przelot Warszawa-Reykjavík-Warszawa, na miejscu autokar
 • Opiekę pilota i wsparcie turystyczno-fotograficzne (więcej na ten temat poniżej)
 • Warsztaty fotograficzne: zajęcia teoretyczne oraz wsparcie i pomoc w trakcie sesji fotograficznych
 • Ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż (Signal Iduna)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia

Liczba uczestników: 16 - 20 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu 250 EUR płatna na konto wg kursu sprzedaży euro w mBanku z dnia dokonywania wpłaty.

Cena dla prenumeratorów czasopisma DIGITAL FOTO VIDEO oraz uczestników wcześniejszych fotowypraw - 5850 PLN + 250 EUR. 
* rabat nie łączy się z innymi rabatami lub promocjami.

Ewa Prus i Piotr Dębek, redaktorzy miesięcznika "DIGITAL FOTO VIDEO" będą oferowali uczestnikom opiekę fotograficzną pomagając, doradzając oraz inspirując przy tworzeniu fotografii. Fotowyprawa będzie także okazją do wielu dyskusji i praktycznego zwiększenia swoich umiejętności fotograficznych.

Wyprawa organizowana jest wspólnie z DIGITAL FOTO VIDEO.

Booking.com

W krainie ognia i lodu to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Islandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.