Kolorowa Islandia i Fiordy Zachodnie

Kolorowa Islandia i Fiordy Zachodnie
Dostępne terminy i ceny:

 • Forma aktywności: Foto
 • Kraje: Islandia
 • Wyżywienie: brak
 • cena: 7 950 PLN
+ 550 EUR Mała grupa !

Kolorowa Islandia i Fiordy Zachodnie

 • Tęczowe góry Landmannalaugar
 • Westfjords - kraina Fiordów Zachodnich
 • Spektakularne wodospady: Háifoss, Brúarfoss, Fagrifoss, Dynjandi i inne
 • Kolorowe wzgórza Kerlingarfjöll
 • Eldgjá - Szczelina ognia
 • Pola geotermalne Hveravellir
 • Wraki samolotu Dakota i statku Gardar

Szalony profesor Otto Lidenbrock z "Podróży do wnętrza Ziemi" Juliusza Verne'a odczytuje tajemniczy runiczny manuskrypt islandzkiej sagi i postanawia w wielkim pośpiechu wyruszyć na Islandię, a z niej - gnany swoją nieposkromioną ciekawością i niecierpliwością - dalej do gorącego wnętrza Błękitnej Planety. Naszą podróż do wnętrza Islandii, którą Państwu proponujemy, można by wręcz określić mianem podróży międzyplanetarnej - na dalekiej północy, pośrodku Atlantyku podnosi się z dna oceanu wyspa, która choć dźwiga na swych barkach wielkie lodowce, to pozostaje w nieustannym kontakcie z gorącym ziemskim wnętrzem. To czyni jej krajobrazy nieziemsko wyjątkowymi.

Islandia w nowej odsłonie

To nasza druga w tym roku fotowyprawa na Islandię, która tym razem prowadzi nas przez interior - spektakularne wnętrze wyspy - do odległych Fiordów Zachodnich. Na tej wyprawie będziemy fotografować inne scenerie - program tej fotowyprawy nie pokrywa się z fotowyprawą "W krainie ognia i lodu".

Księżyc LV-223

Gdyby w jednej ze szczelin krateru Eldgjá wylądował przybysz nieświadomy tego, gdzie się znajduje, widok wokół mógłby utwierdzić go w przekonaniu, że przeniósł się albo w czasie, albo na inną planetę. Takie nieodparte wrażenie może towarzyszyć podróży po wulkanicznym wnętrzu wyspy, która uparcie nosi miano "Wyspy Lodu". W jednej z dolin u stóp Hekli wylądował kilka lat temu statek kosmiczny Prometeusz z filmu Ridleya Scotta. To we wnętrzu Islandii reżyser dopatrzył się cech krajobrazu księżycowego - odległego, zmyślonego księżyca LV-223. Przekonajmy się czy na Islandii można zrobić zdjęcie, które mogłoby uchodzić za fotografię zrobioną na innej planecie...

Wodokaskady

Bardzo wysokie bądź bardzo rozłożyste, wielokaskadowe bądź z jednym długim warkoczem, tnące czarne, bazaltowe skały albo spadające pośród zielonych od mchów tarasów. Takie są islandzkie wodospady - wielkie bogactwo motywów i inspiracji dla fotografów - łowców ujęć ożywionych płynącą wartko wodą. Dotrzemy do kilku wodospadów oddalonych znacznie od głównych dróg - urodą, dzikością i potęgą nie ustępują one tym najbardziej znanym wodospadom świata.

Przez brody i bezdroża

W naszej podróży do odległych zakątków wnętrza wyspy podejmiemy wyzwanie podróżowania poza głównymi drogami. Przystosowanym do tego busem dotrzemy do miejsc ukrytych za scenerią najbardziej znanych islandzkich atrakcji, które podziwiamy na innym naszym fotoplenerze. Dotrzemy wszędzie tam, gdzie warunki pozwolą nam na podróż na kołach - przejedziemy w poprzek całej wyspy, przez jej gorące serce w Hveravellir, okrążymy po kamienistych drogach lodowiec Mýrdalsjökull, przeprawimy się także w bród przez niejedną rzekę. I choć na końcu nie wydostaniemy się z wnętrza Ziemi przez włoski wulkan Stromboli jak profesor Lidenbrock, to po powrocie trudno będzie się oprzeć wrażeniu, że zapuściliśmy się niezwykle głęboko.

Fiordy Zachodnie

Odległa kraina Westfjords leży poza głównymi szlakami turystycznymi Islandii. Patrząc na zarys kształtu wyspy, uciekamy wzrokiem do rozłożystego półwyspu na północnym-zachodzie - dotarcie do tego miejsca staje się marzeniem nie jednego, który spojrzał na mapę Islandii. Opuszczone plaże, dramatyczne klify, wraki statków, odległe wodospady - w tej odległej krainie spędzimy niemal 3 dni.

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Reykjaviku

Przelot z Warszawy do Reykjaviku. Przejazd na nocleg.

Dzień 2 Wodospad Háifoss i dolina Gjain

Rano wyruszymy do malowniczej dolin Gjain, do której zagląda masyw słynnej Hekli. Dolina wyrzeźbiona jest w bazalcie - miejscami jej ściany wsparte są na kształtnych, bazaltowych kolumnach. Dolina prowadzi do niewielkiego malowniczego wodospadu Gjárfoss. Nieopodal spada z wysokiego, 122-metrowego progu huczący wodospad Háifoss - drugi najwyższy na wyspie.

Dzień 3 Landmannalaugar

Przejazd w interior do regionu Landmannalaugar (Fjallabak Nature Reserve). Spacer przez słynne "kolorowe góry" ("Niebieski Szczyt", "Płonący Szczyt", "Pomarańczowy Szczyt") wokół Landmannalaugar. Fotografowanie pól lawy i kolorowych wzgórz.

Dzień 4 Eldgjá

Wyruszamy na całodzienną wycieczkę wokół lodowca Mýrdalsjökull. Najważniejszym punktem, do którego dotrzemy tego dnia, będzie Eldgjá - Szczelina ognia - szczelinowy, stosunkowo młody i spektakularny krater wulkaniczny.

Dzień 5 Fagrifoss i wrak samolotu Dakota

Wyruszamy na spotkanie z wielowarkoczowym wodospadem Fagrifoss. Na bezkresnych pustkowiach południowego wybrzeża odnajdziemy słynny wrak samolotu Dakota, który wylądował na czarnej plaży w 1973 roku.

Dzień 6 Kerlingarfjöll i Hveravellir

Ruszamy na północ w poprzek Islandii. Po drodze zatrzymamy się przy niezwykle malowniczym wodospadzie Brúarfoss - to ukryta islandzka perła krajobrazowa. Dotrzemy do kolorowych wzgórzach płaskowyżu Kerlingarfjöll oraz będziemy eksplorować obszar geotermalny Hveravellir. Dotrzemy na północ aż nad Ocean Lodowaty.

Dzień 7 Westfjods - podróż do Fiordów Zachodnich

Ruszamy do Fiordów Zachodnich. Jadąc na zachód będziemy przemierzać rozbudowaną i krętą linię brzegową południowej strony Fiordów Zachodnich. Dotrzemy do krajobrazowej ikony regionu - kaskad wodospadu Dynjandi.

Dzień 8 Fiordy Zachodnie - klif Latrabjarg, Breidavik

Rano wyruszymy do słynnego ptasiego klifu Látrabjarg. Odwiedzimy plażę i nadmorski kościółek w Breiðavík. Wracając z całodziennego pleneru dotrzemy do plaży Rauðisandur na której od 1981 roku sterczy wrak starego trawlera Garðar z 1912 roku.

Dzień 9 Fiordy Zachodnie - Arnarfjörður, Ketildalir

Kontynuujemy eksplorację Fiordów Zachodnich. Dotrzemy na dzikie plaże i pod strome klify Arnarfjörður. Pojedziemy także na plażę Ketildalir. Odkryjemy nieznane zakątki najodleglejszej części krainy ognia i lodu - Islandii.

Dzień 10 Wodospady Hraunfossar i Barnafoss, Reykjavik

Przejazd na południe. Zatrzymamy się przy wodospadach Hraunfossar i Barnafoss. Popołudniu dotrzemy do Reykjaviku. Wieczorem lub rano kolejnego dnia wylot do Polski.

Dzień 11 Powrót do Polski

Przylot do Polski.

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: wszystkie noclegi w domkach campingowych i schroniskach, pokoje 3-4-osobowe
 • Transport: przelot Warszawa-Reykjavík-Warszawa, na miejscu autobus 4x4
 • Opiekę pilota i wsparcie turystyczno-fotograficzne (więcej na ten temat poniżej)
 • Warsztaty fotograficzne: zajęcia teoretyczne oraz wsparcie i pomoc w trakcie sesji fotograficznych
 • Ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż (Signal Iduna)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia

Liczba uczestników: 12 - 16 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2500 PLN

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu 550 EUR płatna na konto wg kursu sprzedaży euro w mBanku z dnia dokonywania wpłaty.

Ewa Prus i Piotr Dębek, redaktorzy miesięcznika "DIGITAL FOTO VIDEO" będą oferowali uczestnikom opiekę fotograficzną pomagając, doradzając oraz inspirując przy tworzeniu fotografii. Fotowyprawa będzie także okazją do wielu dyskusji i praktycznego zwiększenia swoich umiejętności fotograficznych.

Wyprawa organizowana jest wspólnie z DIGITAL FOTO VIDEO.

Booking.com

Kolorowa Islandia i Fiordy Zachodnie to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Islandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.