Fotoekspedycja: Malta - kwiaty na klifach

Fotoekspedycja: Malta - kwiaty na klifach
 • Forma aktywności: Foto
 • Kraje: Malta
 • Wyżywienie: śniadania
 • cena: 0

Fotoekspedycja: Malta - kwiaty na klifach

 • Południowe wybrzeże Malty: 250-metrowe klify Dingli i skaliste zatoki Qrendi „udekorowane” tysiącami kwiatów
 • Dwejra – zachodnie krańce Gozo, z pastelowymi klifami, „pumeksowymi” ścianami i śródskalnymi oczkami wodnymi świetnie komponującymi się w kadrach
 • Valletta – dostojna starówka na pagórkowatym cyplu, jakby stworzona do plenerów fotograficznych
 • Port w Marsaxlokk – kolorowe łodzie z… oczami
 • Solniska na Gozo – wspaniały mariaż natury i dzieła rąk ludzkich, najpiękniejszy w świetle wschodzącego słońca
 • Ukryte skarby wybrzeża Gozo – miejsca, do których docierają tylko wtajemniczeni…

Malta w rozkwicie

Wiosna to najlepsza pora do odwiedzenia Malty. Tylko w tym okresie ta piękna wyspa kipi świeżą zielenią, a jej bezludne wybrzeża pokrywają się wielobarwnym kwiatowym dywanem. To tak jakby fotografować olbrzymi ogród założony pośród skał i opadających do morza urwisk. Prawdziwym fotograficznym skarbem jest południowe wybrzeże, niezwykle urozmaicone, z nieskończonymi możliwościami kadrowania. Odwiedzimy je kilkukrotnie, w różnych porach dnia, żeby w pełni wykorzystać jego potencjał.

Balkony, schody, piękne widoki…

Tak można scharakteryzować Vallettę – pełną uroku maltańską stolicę, ulokowaną na wąskim cyplu oflankowanym przez dwie wcinające się w ląd zatoki. Położona na pagórkach, oferuje mnóstwo pięknych widoków, szczególnie we wschodniej części. Zagłębimy się też w szachownicę uliczek-schodów, otoczonych przez zabytkowe domy z kolorowymi balkonami.

Pastelowa wyspa

Jeszcze bardziej niezwykłe pejzaże czekają nas na Gozo. Znajdziemy tu skały o wszelkich odcieniach barw, od żółtej, przez pomarańczową, czerwoną i brązową aż po głęboką czerń. Takie kolory mają dwustumetrowe klify, łuki skalne, grzyby skalne, niezwykłe porowate ściany wyglądające jak pumeks, góry o fantazyjnych kształtach, a także dzieła stworzone przez człowieka: malownicze solniska z mnóstwem kamiennych basenów, czy baszty pilnujące strategicznych odcinków wybrzeża. W każdym z tych miejsc będziemy o najlepszej porze, a każdy wschód i każdy zachód słońca przeznaczymy na fotografowanie.

Dzień 1 Z Polski na Maltę i Gozo

Przelot na Maltę w godzinach przedpołudniowych. Potem czeka nas przeprawa na Gozo. Wcześniej zatrzymamy się przy Wieży św. Agaty, zwanej Czerwoną Wieża z racji niezwykłej barwy zewnętrznych ścian. Ulokowana jest na wysokim wzgórzu z widokiem na Gozo i świetnie komponuje się z ukwieconymi łąkami i kamiennymi murkami, które ją otaczają.

Na Gozo zakwaterujemy się w hotelu na północnym wybrzeżu, skąd przejedziemy na wieczorną sesję do Dwejry, niezwykle fotogenicznego miejsca, z dwiema wdzierającymi się w ląd skalistymi zatokami. W tym znanym fotograficznym raju spędzimy chwilę czasu, aż do zachodu słońca.

Dzień 2 Solniska, wąwozy, łuki skalne…

Wschód słońca zastanie nas przy solniskach na północy Gozo. Niezwykła gra świateł i cieni w setkach kamiennych basenów wprawi w zachwyt każdego. Po śniadaniu będziemy eksplorować północno-zachodnie krańce wyspy. Czeka nas przyjemny, nieśpieszny spacer, podczas którego będziemy fotografować wąwóz Wied il-Ghasri, wielki most skalny Wied il-Mielah (znany z reklam Hugo Bossa), żółto-czarne klify oraz miejsca znane tylko wtajemniczonym fotografom. Po obiedzie pojedziemy na południowe wybrzeże Gozo, fotografować tamtejsze solniska oraz otoczone kwiatami fortyfikacje, pięknie wybarwiające się w zachodzącym słońcu. Pozostaniemy tu do zmroku.

Dzień 3 Głazy na piasku i powrót na Maltę

Po śniadaniu przejazd i spacer do zatoki San Blas. Tutejsza plaża to piękna połać ciemnego piasku usianego dużymi głazami. Tu pożegnamy się z Gozo, po czym wrócimy promem na Maltę i pojedziemy do Mdiny – dawnej stolicy państwa. Tutejsze wąskie uliczki, z pięknymi detalami architektonicznymi i uroczymi światłocieniami – są wdzięcznym tematem zarówno dla fotografów, jak i dla malarzy.

Z Mdiny udamy się na skaliste wybrzeże w okolicach Qrendi. To kopalnia tematów fotograficznych, a słońce o tej porze roku zachodzi dokładnie w tym miejscu, w którym powinno, aby pięknie komponować się w kadrach…

Dzień 4 Klify, kwiaty, kolorowe łodzie…

Wschód słońca w Sliema z niezapomnianym widokiem na zatokę Marsamxett i Vallettę w tle. Plener będziemy mieli kilka kroków od hotelu. Po śniadaniu przejedziemy do Marsaxlokk – wioski rybackiej z kolorowymi łodziami w porcie. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć rybaków podczas swoich tradycyjnych zajęć (głównie naprawa sieci). Następnie pojedziemy na skalny cypel, z którego rozciąga się widok na najwyższe na Malcie klify Dingli. Miejsce jest pełne fotogenicznych zaułków, a wokół rozpościerają się łąki, wiosną żółcące się tysiącami kwiatów.

O zachodzie słońca znów będziemy rozstawiać statywy na południowym wybrzeżu Malty, ale w zupełnie innym miejscu. Będzie możliwość fotografowania nad samym morzem i ze szczytu klifu.

Dzień 5 Inspirująca Valletta na deser

Po śniadaniu pojedziemy do Valletty i będziemy fotografować wspinające się na wzgórza uliczki, domy z kolorowymi balkonami (bardzo wdzięczny temat) oraz wybrzeże Wielkiego Portu. To jedno z najbardziej naszpikowanych zabytkami miast w Europie, na dodatek fantastycznie położone: na wysokimi skalistym cyplu, z dwóch stron omywanym przez morze. Spędzimy tu cały dzień, będzie więc też czas na zakup pamiątek. 

Dzień 6 Powrót do Polski 

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa - Malta - Warszawa, transport busem na miejscu
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach, pokoje 2-osobowe
 • Wyżywienie: 5 śniadań
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami
 • Kosztów realizacji programu (bilety wstępu, przejazdy komunikacją publiczną, prom na/z Gozo) - ok. 40-50 EUR
 • Wydatków natury osobistej

Liczba uczestników: 8 - 12 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

Fotoekspedycja: Malta - kwiaty na klifach to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Malta. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.