Andaluzja

Andaluzja
Dostępne terminy i ceny:

 • Forma aktywności: Foto
 • Kraje: Hiszpania
 • Wyżywienie: śniadania i kolacje
 • cena: 5 100 PLN

Andaluzja

 • Cordoba – piękny rzymski most i jedyna na świecie katedra w meczecie
 • Ronda – najsłynniejsze andaluzyjskie białe miasto, efektownie zbudowane na skraju przepaści
 • Torcal de Antequera – skalny labirynt wyjęty prosto z baśni
 • Granada – magiczne miasto z Alhambrą i średniowieczną dzielnicą Albaicin, pamiętającą czasy Maurów

Jedziemy do Andaluzji – niezwykłej krainy mocnego wina, gorącej krwi i wspaniałych pejzaży. Będziemy fotografować ostatnie promienie słońca muskające mury Alhambry, oślepiająco białe pueblos blancos przyklejone do skalnych zboczy, niekończące się gaje oliwne, spowite mgłą lub błyszczące w ciepłym świetle skały Torcal de Antequera i wiele innych atrakcji. W Andaluzji uroda miast i miasteczek idzie w parze z pięknem krajobrazu, a przyjazny klimat sprawia, że chce się tu zostać na dłużej – szczególnie jesienią, kiedy nie doskwierają już letnie upały. Po drodze na południe Hiszpanii będziemy przejeżdżać przez Kastylię i nie odmówimy sobie przyjemności zobaczenia ikony tutejszego krajobrazu: słynnych wiatraków Don Kichota.

Pueblos blancos

Jedną z wizytówek Andaluzji są słynne „białe miasta”, dramatycznie położone na wysokich wzgórzach albo między skałami. Każde ma swoją specjalność: Ronda słynie z mostu przerzuconego nad głębokim kanionem, a Setenil de las Bodegas z uliczek dosłownie wtopionych w skały. Nieśpieszne spacery to najlepszy sposób na poznanie pueblos blancos – czasu na fotografowanie będziemy mieli pod dostatkiem.

Pamiątka po kalifach

O Alhambrze słyszał każdy. Potężny kompleks pałacowo-zamkowy przez wieki był siedzibą mauretańskich władców, a jego mury do dziś dominują nad starą Granadą. Alhambra wspaniale prezentuje się zarówno od zewnątrz, jak i od środka, dlatego najpierw będziemy ją fotografować z daleka, a później zagłębimy się w świat reprezentacyjnych sal, zacisznych dziedzińców i pachnących ogrodów. Zajrzymy też do Albaicin, czyli mauretańskiej starówki z brukowanymi uliczkami stromo wznoszącymi się na przeciwległe zbocze.

Śladem Don Kichota

Rycerz Posępnego Oblicza nie wygrał z wiatrakami, ale my mamy dużą szansę. Wystarczy, że pojawimy się przy nich o świcie i zmroku, czyli w porze najlepszego światła, a nic nie odbierze nam pięknych kadrów. Najbardziej znane skupiska kastylijskich wiatraków stoją na wzgórzach nad Consuegrą i Campo de Criptana. Oba znajdują się w programie naszej fotowyprawy.

Dzień 1 Wiatraki nad Consuegrą

Przelot z Warszawy do Madrytu. Przejazd do Consuegry na plener z wiatrakami i zamkiem. Zarówno wiatraki, jak i zamek stoją na wysokim wzgórzu, z którego rozciągają się wspaniałe widoki.

Dzień 2 Z Kastylii do Andaluzji

Po śniadaniu czeka nas przejazddo Cordoby i fotografowanie słynnej Mezquity, czyli meczetu przebudowanego na katedrę. W tej jedynej w swoim rodzaju świątyni płynnie przenikają się pierwiastki dwóch wielkich religii. Najbardziej fotogeniczny jest las arkadowych kolumn, będących pozostałością po czasach muzułmańskich. Zagłębimy się też w uliczki starego miasta, a o zachodzie słońca będziemy fotografować rzymski most na rzece Gwadalkiwir.

Dzień 3 Most nad przepaścią

O świcie kolejna sesja przy rzymskim moście. Po śniadaniu przejedziemy do Rondy, pierwszego „białego miasta” na naszej trasie, znanego z mostu łączącego dwie dzielnice. Przez cały dzień będziemy je eksplorować fotograficznie, włączając w to zachód słońca, kiedy rozstawimy się w najbardziej znanym miejscu widokowym.

Dzień 4 Magiczna Ronda

Ciąg dalszy fotografowania Rondy. Będziemy eksplorować miejsca widokowe na szczycie urwiska, na którym wzniesiono miasto, zejdziemy też na jego dół i znajdziemy nowe, niebanalne miejsca widokowe.

Dzień 5 Białe miasto i skalne miasto

Po śniadaniu przejedziemy do Setenil de las Bodegas. To miasteczko znane jest z domów wbudowanych w skały i skał przewieszających się bezpośrednio nad ulicami. Wrażenia niesamowite! Następnie pojedziemy do Torcal de Antequera – najbardziej znanego skalnego miasta w Andaluzji. Droga jezdna prowadzi na szczyt góry, do kompleksu turystycznego, skąd ścieżki wyprowadzają między skały (na miejscu jest też kawiarnia). A wieczorem wyruszymy do Granady…

Dzień 6 Kto nie widział Granady…

… ten nie widział niczego – tak głosi stare hiszpańskie przysłowie. Dziś eksplorujemy jedno z najpiękniejszych miast Półwyspu Iberyjskiego. Przedpołudnie spędzimy na nieśpiesznym fotografowaniu słynnych ogrodów i dziedzińców Alhambry od środka. Urokliwa jest też stara dzielnica Albaicin, tym bardziej że z niektórych miejsc rozciągają się widoki na Alhambrę. Szczególnego uroku nabiera o zachodzie słońca i tuż po nim – wtedy właśnie będziemy ją fotografować.

Dzień 7 Granada i wiatraki

Poranek spędzimy na fotograficznym pożegnaniu z Granadą. Następnie czeka nas długi przejazd do Campo de Criptana. To kolejna kastylijska miejscowość znana z malowniczych wiatraków, które będziemy fotografować o zachodzie słońca, przy najlepszym świetle. 

Dzień 8 Powrót do Polski

Przejazd na lotnisko do Madrytu i powrót do Warszawy.

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa - Madryt - Warszawa, transport na miejscu
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach i pensjonatach, pokoje 2-osobowe
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 5 kolacji
 • Warsztaty fotograficzne: zajęcia teoretyczne oraz omawianie i analizowanie fotografii wykonanych w czasie pleneru
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Biletów wstępu - ok. 60 EUR
 • Wyżywienia poza wymienionym
 • Wydatków natury osobistej

Liczba uczestników: 15 - 20 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

Cena dla prenumeratorów czasopisma DIGITAL FOTO VIDEO oraz uczestników wcześniejszych fotowypraw - 4950 PLN. Rabat nie łączy się z innymi rabatami i promocjami.

Ewa Prus i Piotr Dębek, redaktorzy miesięcznika "DIGITAL FOTO VIDEO" będą oferowali uczestnikom opiekę fotograficzną pomagając, doradzając oraz inspirując przy tworzeniu fotografii. Fotowyprawa będzie także okazją do wielu dyskusji i praktycznego zwiększenia swoich umiejętności fotograficznych.

Wyprawa organizowana jest wspólnie z DIGITAL FOTO VIDEO.

Booking.com

Andaluzja to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i kolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.