Kambodża - mały kraj ludzi o wielkich sercach

Kambodża - mały kraj ludzi o wielkich sercach

Kambodża: mały kraj ludzi o wielkich sercach

• Rowerem lub tuk-tukiem przez niekończący się Angkor Wat
• Nocleg w komfortowych domikach na rajskiej wyspie na plaży
• Pływające wioski i życie poza szlakiem turystycznym
• Dwudniowa wyprawa do wiosek ludzi dżungli
• Szkoła gotowania nad Zatoką Tajlandzką

Kambodża zazwyczaj kojarzona jest przez turystów z kompleksem świątynnym Angkor Wat oraz ludobójstwem dokonanym przez Pol Pota w latach 1975- 1979. Kraj ten jednak, oprócz unikatowych świątyń oraz miejsc martyrologii, oferuje odwiedzającym dużo więcej.

Podczas dwutygodniowego pobytu w Królestwie Kambodży będziemy przedzierać się przez dżunglę, kąpać słonie, poznamy życie codzienne Machutów, chętni nauczą się jeździć na skuterach, a wszyscy dowiedzą się, gdzie i jak rośnie pieprz.

Kulinarną ciekawość zaspokoimy próbując smażonych tarantuli, koników polnych, grillowanych węży, czy krokodyli, dla chętnych przewidzieliśmy udział w zajęciach z gotowania. Fascynujące oblicze świątyni Angkor Wat i wielu innych miejsc odkryjemy z rowerowego siodełka lub tuk-tuka, jak kto woli, a do stolicy kraju dostaniemy się rzeką Tonle Sap, na której będziemy podziwiać dryfujące domy, szkoły, komisariaty policji czy szpitale.

DZIEŃ 1
Pożegnanie z Europą i wylot do ciepłego, egzotycznego "raju na Ziemi".

DZIEŃ 2
Przylot do Siem Reap. Po zakwaterowaniu zjemy lunch, odpoczniemy, a pierwszy wieczór w Kambodży spędzimy na słynnej Pub street. Czas na masaże i zimne piwo w centrum popularnego kurortu.

DZIEŃ 3
Na rowerach, z wyspecjalizowanym przewodnikiem, będziemy zwiedzać największy świątynny kompleks świata Angkor Wat. Odwiedzimy nie tylko popularne świątynie Ta Prohm, Bajon i Angkor Wat, lecz także dotrzemy do miejsc, które znają nieliczni. Dzień zakończymy pokazem tradycyjnego tańca Apsary połączonym z bufetem. Na bufet składają się przysmaki kuchni khmerskiej oraz europejskiej.

DZIEŃ 4
Szybką łodzią, mijając rozrzucone po jeziorze Tonle Sap pływające wioski oraz podziwiając panoramę Mekongu, dostaniemy się do największego miasta w kraju a zarazem stolicy, Phnom Penh. Po zakwaterowaniu odwiedzimy usytuowaną na Mekongu wyspę jedwabników gdzie tradycyjnymi metodami miejscowe tkaczki wyrabiają naturalny materiał najwyższej jakości. Wieczorne zwiedzanie miasta oraz kolacja w jednej z tradycyjnych, charakterystycznych dla Phnom Penh restauracyjek.

DZIEŃ 5
Zwiedzamy Phnom Penh. Odwiedzimy świątynię Wat Phnom, Pałac Królewski, Srebrną Pagodę, okryte złą sławą legendarne więzienie S21 oraz wybudowany przez francuskich kolonizatorów ówcześnie największy targ Azji, po dziś dzień słynący z różnorodnej oferty Central Market.

DZIEŃ 6
Rano wyjedziemy do Senmonrom, stolicy górskiej prowincji Mondulkiri. Po przyjeździe i zakwaterowaniu wycieczka do położonej na dwóch wzgórzach animistycznej świątyni ludzi lasu. Wieczorem kolacja – wspólnie przygotujemy khmerskie barbeque w Mountain Center, spotkanie z przewodnikiem. Nasz materiał filmowy z Mondulkiri tutaj

DZIEŃ 7 i 8
Rozpoczynamy dwudniowy trekking po khmerskiej dżungli. Nasi przewodnicy wywodzą się z zamieszkującego od 2000 lat dżunglę, liczącego zaledwie 32 000 osób ludu Bunong. Będziemy przeprawiać się przez rzeki, łąki, wycinane maczetą zarośla, mijać jaskinie i wodospady (najwyższy ma 25 m wysokości). Noc spędzimy na hamakach aby następnego dnia wraz z Machutami (opiekunowie słoni) myć stuletnie olbrzymy w wodospadzie. Na zakończenie trekkingu odwiedzimy wioskę oraz chaty zamieszkane przez ludzi Bunong.

DZIEŃ 9
Śniadanie zjemy w zaprzyjaźnionym centrum górskim, następnie udamy się na wizytę do plantacji kawy z której słynie prowincja Mondulkiri. Poranna dawka kofeiny i wyruszamy do prowincji Takeo.

DZIEŃ 10
Takeo to malownicze tereny legendarnego Królestwa Funan oraz kolebka khmerskiej cywilizacji. Odwiedzimy najstarszą stację archeologiczną w kraju, przez pół roku otoczoną wodą, a pół roku polami ryżowymi - świątynię na wzgórzu Phnom Da. Wyjątkowo przyjazna ludność oraz oddalenie od głównych centrów turystycznych sprawiają, że w Takeo można poznać autentyczną Kambodżę oraz rytm życia jej mieszkańców. W programie zakupy na lokalnym targowisku.

Dzień 11
Dzień zaczniemy od wizyty w budowanej oraz prowadzonej przez wolontariuszy wiejskiej szkółce. Następnie wyruszamy do Kep. Na lunch udamy się do Sothys Peper farm – organicznej farmie słynnego na całym świecie pieprzu z Kampot. Wieczorna wizyta na Krabim Targu w Kep.

Dzień 12
Kep to uroczy, postkolonialny francuski kurort nad Zatoką Tajlandzką. W godzinach porannych objazd po mieście. Następnie wizyta w Jaskini Białego Słonia oraz kapitalna szkoła gotowania.

DZIEŃ 13
Transfer na Króliczą Wyspę i czas na plażing, smażing i snorkling. Nocleg w bungalowach na plaży.

DZIEŃ 14-17
Poranny relaks na złocistym piasku pod palmami. Powrót do Phnom Penh, czas wolny i lot powrotny do domu.

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi

• opiekę polskojęzycznego przewodnika na stałe mieszkającego w Kambodży

• zakwaterowanie w hotelach *** i ****, bungalowach i domkach na drzewach

• śniadania, 2x lunch, 6x kolację, w tym barbecue i obfity bufet

• transport: zapewniamy wszystkie transfery w Kambodży - minibusem, rowerami, tuk-tukami, łodziami i promem

• pakiety informacyjne i mapy

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wiza 40 USD (do kupienia na lotnisku)
• wyżywienie poza wymienionym powyżej (ceny niższe niż w Polsce)
• napoje
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 50 EUR)

ZAKWATEROWANIE:
W miastach będziemy spać w hotelach ***/****. W dżungli ugoszczą nas lokalne rodziny, natomiast nad morzem będziemy spać w bungalowach i domkach na drzewach.

WYŻYWIENIE:
Kambodżańska kuchnia jest jedną z najbardziej egzotycznych na świecie. Różnorodność potraw przyprawia o zawrót głowy - owoce morza, kuchnia orientalna, makarony czy egzotyczne owoce. Ceny są niższe niż w Polsce. My zapewniamy śniadania.

TRANSPORT:
Po Kambodży będziemy jeździć wynajętym minibusem. Dżunglę poznamy na własnych nogach, łodziami dostaniemy się do pływających wiosek. Kambodżę będziemy zwiedzać również na rowerach lub tuk-tukami.

GRUPA:
Jeździemy w małej grupie. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6, maksymalnie 12.

PILOT:
Paweł Bolek - wieloletni pilot i przewodnik po Azji Południowo-Wschodniej. Na stałe mieszka i pracuje w Kambodży.

WYLOT:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Przelot do Siem Reap najprawdopodobniej z przesiadką w Bangkoku. Wylot z innego miejsca po wcześniejszym ustaleniu, za dopłatą.

 

Kambodża - mały kraj ludzi o wielkich sercach to wyprawa organizowana przez biuro podróży Barents. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu Śniadania i kolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.