Jesienne migracje - Bałtyk

Jesienne migracje - Bałtyk

Jesienne migracje - Bałtyk

  • Arktyczne ptaki na polskim wybrzeżu
  • Ostoja fok i ptaków: Ujście Wisły
  • Mierzeja Wiślana - na migracyjnym szlaku

Zapraszamy Państwa na długi, listopadowy "Weekend z przyrodą" - na Mierzeję Wiślaną, na Wyspę Sobieszewską i do Trójmiasta. Wzdłuż Polskiego wybrzeża Bałtyku trwają jesienne przeloty ptaków, na Zatoce Gdańskiej gromadzą się wielkie stada kaczek, które spędzą u nas zimę.

Mierzeja Wiślana

Wąski pas lądu ciągnący się od Żuław aż za Krynicę Morską to szereg niezwykle ciekawych miejsc dla obserwatora ptaków. Wzdłuż tego odcinka wybrzeża biegnie niezwykle ruchliwy szlak migracyjny ptaków lecących z krajów nadbałtyckich, Finalndii, Rosji. Z Kątów Rybackich, Krynicy Morskiej spojrzymy na ten doroczny spektakl jesiennych migracji.

Wyspa Sobieszewska

Niewielki, 35-kilometrowy skrawek lądu w widłach największych odnóg delty Wisły jest jesienną i zimową mekką obserwatorów ptaków. Wiele obserwacji najrzadszych gatunków naszej awifauny pochodzi z plaż tej właśnie najmłodszej dzielnicy Gdańska. Tutaj także znajduje się od przeszło 50 lat Stacja Ornitologiczna, która bada ptaki i jest zarazem krajową centralą ich obrączkowania. Na zachodnim i wschodnim skraju Wyspy wytyczono specjalnie dla ptaków dwa rezerwaty: "Ptasi raj" i "Mewia Łacha", które latem są lęgowiskiem ptaków wodno-błotnych a jesienią i zimą goszczą tysiące skrzydlatych gości z północy.

Dzień 1 Przejazd do Swarzewa

Wyjazd z Warszawy o 9:30, przejazd w do Swarzewa na kolację.

Dzień 2 Mewia Łacha w Ujściu Wisły - foki i ptaki

Po śniadaniu wyruszymy na obserwacje ptaków i fok w Ujściu Wisły - eksploracja rezerwatu Mewia Łacha: dotrzemy do Ujścia tzw. Wisły Przekopu od strony Mikoszewa i od strony Świbna. Powrót na kolację.

Dzień 3 Rezerwat "Ptasi Raj"

Po śniadaniu wyruszymy do rezerwatu "Ptasi raj", pokonamy słynną groblę oddzielającą jezioro Ptasi Raj od Wisły Śmiałej i dotrzemy do wieży widokowej na jezioro. Powrót na kolację.

Dzień 4 Mierzeja Wiślana

Po śniadaniu przejedziemy wzdłuż Mierzei Wiślanej do Krynicy Morskiej - na plażę i nad Zalew, następnie wrócimy do Kątów Rybackich do portu, w którym codziennie gromadzi się wiele gatunków mew.

Dzień 5 Orłowo i Sopot

Po śniadaniu opuścimy Mierzeję i pojedziemy do Orłowa w Gdyni. Z tamtejszego molo wypatrywać będziemy morskich kaczek, nurów i perkozów. Obserwując ptaki, przjedziemy plażą do molo w Sopocie. Powrót do Warszawy.

Cena obejmuje:

  • Transport: bus
  • Zakwaterowanie: w hotelu/pensjonacie w pokojach 2,3-osobowych
  • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • Opiekę przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

  • Wyżywienia poza wymienionym

Liczba uczestników: 10 - 18 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 100 PLN

Jesienne migracje - Bałtyk to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.