Pura familia: KOSTARYKA z Dziećmi

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
11 dni2 990 + 1 690USD
osoba dorosła
11 dni1 490 + 890USD
dziecko do lat 12
11 dni2 990 + 1 690USD
osoba dorosła

O wyprawie

PURA FAMILIA: KOSTARYKA Z DZIEĆMI

Wycieczka do Kostaryki to idealny wybór na wakacje dla dzieci w różnym wieku. Przygotowaliśmy wyjazd dedykowany dzieciom, podczas którego możecie się spodziewać:
- obcowania z piękną przyrodą - w Kostaryce mieszkają leniwce, iguany, małpy, rozmaite kraby i kolorowe żaby i ptaki.
- atrakcji dla dzieci: zjazdy na linach (tyrolki), canopy wśród bujnej roślinności, przejażdżki na koniach przygotowanych do jazdy nawet dla początkujących, spacery po mostach wiszących, kąpiele w oceanie i sporty wodne.
- spaceru po lesie chmurowym z przewodnikiem - lekcja biologii w terenie!
- wycieczki kajakami po Parku Narodowym Manuel Antonio.

Dodatkowo pomyśleliśmy o tym, żeby przejazdy były możliwie krótkie, a hotele dobraliśmy pod kątem małych podróżników. Nasz pilot pomoże Wam zorganizować dzień na miejscu tak, abyście zarówno Wy jak i Wasze pociechy mieli co robić.

Z naszego podróżniczego doświadczenia wiemy, że czas spędzony z dziećmi w dalekiej podróży zaprocentuje w przyszłości i pozostanie na zawsze we wspomnieniach.

Polubisz ten wyjazd za:

 • program dostosowany do dzieci
 • zanurzenie w bogatej przyrodzie Kostaryki
 • aktywny odpoczynek
 • kolorowe plaże
 • niesamowite ptaki, żaby i leniwce

Program

WAŻNE: ZASADY WJAZDU DO KOSTARYKI

1. Wypełnienie deklaracji zdrowotnej https://salud.go.cr/ i wygenerowanie kodu QR

2. Dla niezaszczepionych: dodatkowo wykupienie ubezpieczenia pokrywającego koszty leczenia i kwarantanny w przypadku zachorowania na COVID-19 (koszt 119 USD /os.)

3. Linie lotnicze mogą wymagać przedstawienia certyfikatu szczepień lub negatywnego wyniku testu PCR 

Pandemia nie jest przeszkodą w planowaniu wypraw. Zdarza się jednak, że przeszkadza w realizacji niektórych planów. Zapewniamy, że trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzamy zasady wjazdu, czasy otwarcia atrakcji i miejsc, które zamierzamy odwiedzić. Jednocześnie liczymy na Waszą wyrozumiałość, jeśli cokolwiek nie pójdzie zgodnie z planem. Czasami jest to zupełnie niezależne od nas, mimo najszczerszych chęci.

 

1 DZIEŃ WYLOT I PRZYLOT DO SAN JOSE

Wylot z Warszawy do San Jose. Transfer z lotniska do hotelu.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ LA FORTUNA: BASENY TERMALNE
Po śniadaniu przejazd wygodnym busem do La Fortuny, miejscowości położonej u stóp wulkanu Arenal.

Popołudnie spędzimy w basenach termalnych, relaksując się w pięknym otoczeniu przyrody - w świetnym miejscu dla rodzin z dziećmi. Znajdują się tu baseny o niedużej głębokości położone w tropikalnym otoczeniu. Na miejscu są zjeżdżalnie, naturalne kaskady wodne, a w cenie biletu wliczony jest posiłek w postaci bufetu: owoce, ciasta, dania kuchni lokalnej, dania wegetariańskie, sałatki, itp.
Nocujemy w La Fortuna.

3 DZIEŃ LA FORTUNA: ARENAL, SPACER, KĄPIEL W RZECE, LENIWCE
Pojedziemy na punkt widokowy na wulkan Arenal. Czeka nas tu krótki trekking (ok. 40 min. w jedną stronę) wzdłuż łańcuchów zastygłej lawy. W drodze można wypatrywać tukanów i podziwiać niesamowicie symetryczny stożek wulkanu, do niedawna jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie.
Następnie przejazd na kąpiel w rzece, której woda ma właściwości termalne.
Największą atrakcją dnia będzie pobyt w sprawdzonym sanktuarium leniwców, gdzie będziemy mogli obserwować te unikalne zwierzaki, a od ich opiekunów dowiemy się o ich zwyczajach i problemach, z którymi się zmagają we współczesnym świecie (uwaga: sanktuarium zajmuje się opieką nad zwierzętami, które przechodzą rekonwalescencję, lub zostały pozbawione rodziców; zgodnie z naszą filozofią, miejsce to pozwala tylko i wyłącznie na obserwację zwierząt).

4 DZIEŃ PRZEJAZD DO REZERWATU MONTEVERDE - SPACER PO LESIE CHMUROWYM
Przejazd do Monteverde, które znajduje się na wysokości ok. 1000 m n.p.m w górach Tilaran w północno-zachodniej części Kostaryki. Pojedziemy najpierw busem, następnie przeprawimy się łodzią przez jezioro Arenal, a dalej busem dojedziemy do Monteverde. Droga jest bardzo urokliwa!

Wieczorem pójdziemy na nocny spacer po lesie chmurowym z przewodnikiem. Wycieczka spodoba się zarówno dorosłym jak i młodym podróżnikom - będziemy szukać tarantuli, węży, owadów, leniwców i innych ciekawych mieszkańców kostarykańskich lasów.

5 DZIEŃ REZERWAT MONTEVERDE: SPACER W CHMURACH, canopying
Rano udamy się na spacer po wiszących mostach pośród koron drzew. Podczas spaceru będzie można zobaczyć kolibry, jedne z najmniejszych i najruchliwszych ptaków na świecie.

Po obiedzie będziemy kontynuować bujanie w obłokach - tym razem bardziej dosłownie, gdyż udamy się na zjazdy tyrolkami (canopy) na linach rozwieszonych wysoko między drzewami (atrakcja od 4 roku życia). Młodzi podróżnicy w wieku nastoletnim (i starsi również ;) ) będą mogli wystawić swoją odwagę na próbę na huśtawce "Tarzan" oraz na tyrolce "Superman".
Wieczorem możliwość odwiedzenia El Ranario - miejsce, w którym można zobaczyć niesamowitą ilość kolorowych żab zamieszkujących Kostarykę. (dla chętnych, koszt ok. 10 USD)

Miłośnicy koni jedną z wyżej wymienionych wycieczek mogą zamienić na wycieczkę konną na sam szczyt Monte Verde (doświadczenie w jeździe konnej nie jest wymagane - konie są zaznajomione z początkującymi jeźdźcami).

6 DZIEŃ PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO MANUEL ANTONIO

Po śniadaniu przejazd busem z Monteverde do Manuel Antonio (ok. 5 godzin). Zakwaterowanie nad Oceanem Spokojnym. Odpoczynek po trasie.

Kolejne dni spędzimy w części Kostaryki położonej nad Oceanem Spokojnym. W Parku Narodowym Manuel Antonio znajdują się lasy mangrowe i plaże, różnorodna fauna i flora. Małpki kapucynki to wizytówka parku!

7 DZIEŃ PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO: WYCIECZKA KAJAKAMI
Płyniemy na kajakową wycieczkę pośród lasów namorzynowych w estuarium rzeki Paquita. Mangrowce są schronieniem m.in dla krokodyli, kajmanów i tęczowych boa. Podczas wycieczki będziecie mogli wypatrywać różnych gatunków ptaków i małp.

8-9 DZIEŃ PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO: PLAŻA
Park Narodowy Manuel Antonio słynie z urokliwie położonych plaż. Będziemy wypatrywać leniwców i innych mieszkańców kostarykańskich lasów schodzących do plaż. Czas na kąpiele w Oceanie, przyrodnicze spacery i sporty wodne.

Dla chętnych możliwy rejs katamaranem na snorkelling (koszt ok. 60 USD/os.), rafting - spływ pontonem po rwącej rzece (koszt od ok. 25 do 100 USD/os w zależności od poziomu trudności i ilości osób), canyoning - pokonywanie kanionu, przez który płynie rwąca rzeka (koszt od ok. 90 USD/os., wiek 8+).

10 DZIEŃ PRZEJAZD DO SAN JOSE
Po śniadaniu ostatnie chwile nad oceanem. Następnie przejazd do San Jose, i lot powrotny do Polski.

11 DZIEŃ POWRÓT
Wspólna podróż powrotna do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • transfery z/na lotnisko w San Jose
 • 9 noclegów w pokojach rodzinnych z łazienkami
 • śniadania w hotelach
 • transport prywatnym busem wg programu
 • bilety na przejazd bus-łódź-bus na trasie La Fortuna - Monteverde
 • bilet wstępu do basenów termalnych w La Fortuna
 • wycieczkę do lasu chmurowego w Monteverde
 • wycieczkę kajakami wśród lasów mangrowych w Parku Narodowym Manuel Antonio z lokalnym przewodnikiem
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa - San Jose - Warszawa (osoba dorosła od ok. 3500; dzieci w zależności od wieku i linii lotniczej podróżują ze zniżką)
 • biletów wstępu: ok. 40 USD
 • pozostałego wyżywienia: ok. 20-30 USD dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych
 • obowiązkowej dopłaty do ubezpieczenia pobytu na kwarantannie wymaganej przez Kostarykę: 89 USD/os.
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka:
1 000 PLN

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH
Wizyta w El Ranario w Monteverde
Koszt ok. 10 USD

Rafting
Koszt od ok. 25 do 100 USD.

Snorkelling
Koszt od ok. 60 USD.

Canyoning
Koszt od ok. 90 USD.
DODATKOWE INFORMACJE

Wizy - Kostaryka

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni. 
Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży.

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Pura familia: KOSTARYKA z Dziećmi pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.