WIETNAM ZE SMAKIEM slow travel

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
lekcje gotowania
TerminCena
16 dni6 690 + 990USD

O wyprawie

WIETNAM ZE SMAKIEM slow travel

Niezwykła wycieczka do Wietnamu, z której wrócicie bogatsi o świetne przepisy na dania azjatyckie i umiejętności ich przyrządzania. Zaczniemy od delektowania się lokalnymi przysmakami - zarówno w znanych restauracjach, jak i na ulicznych targach. Gdy już rozsmakujemy się w kuchni wietnamskiej przystąpimy do akcji - lekcji gotowania.

W poszukiwaniu najlepszych składnikó odwiedzimy lokalny targ, aby następnie, pod czujnym okiem fachowców, nauczyć się gotować legendarne pho bo, przyrządzać rewelacyjne sajgonki, banh xeo czy bun thit nuong. Rozsmakujemy się świeżymi, niesamowitymi w smaku sokami z owoców. Wypijemy najlepszą kawę na świecie, poznamy smak i zachwycimy się kolorytem egzotycznych owoców. Nie ominie nas widok przepięknej zatokę Bai Tu Long, klimatycznego Hoi An i tętniącego życiem Sajgon - oto nasz przepis na udane wakacje!

Program

1 dzień - Wylot

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - PRZYLOT DO HANOI - KOLACJA U MASTERCHEFA

Przylot do stolicy Wietnamu - Hanoi. Spacer po starówce (Old Quarter) i wokół jeziora Hoan Kiem. Wieczorem udamy się na odkrywanie smaków azjatyckich w jednej ze znanych restauracji stolicy. Początek naszej przygody z wietnamskim jedzeniem rozpoczniemy z przytupem i na wysokim poziomie, ale spokojnie - dojdziemy też do ulicznych przysmaków!

3 dzień - REJS PO ZATOCE BAI TU LONG: kajaki i relaks

Jedziemy do portu w Halong City, skąd rozpoczynamy dwudniowy rejs po zatoce Bai Tu Long. Położona na północ od znanej zatoki Halong, Bai Tu Long jest równie malownicza, przy dużo mniejszej ilości odwiedzających. Po zaokrętowaniu ruszamy w kierunku widocznych na horyzoncie ostańców wapiennych, zajadając lunch złożony z lokalnych przysmaków.

Płynąc będzimey podziwiać magiczne skały wystające ponad taflę wody. Zatrzymamy się w wyznaczonym miejscu zatoki gdzie będziemy mogli eksplorować okolicę na kajakach, kąpać się lub plażować, w zależności od preferencji. Nocujemy w kajutach na łodzi.

4 dzień - REJS PO ZATOCE BAI TU LONG: jaskinia, sajgonki - HANOI

Po śniadaniu odwiedzimy jedną z jaskinii wydrążonych w wapieniu , z których słynie zatoka. Płynąc z powrotem do pośród malowniczych ostańców będziemy mieli okazję spróbować naszych sił w zwijaniu sajgonek, które będą częścią naszego pożegnalnego lunchu na pokładzie dżonki.

Po południu przyjazd do Hanoi. Chętni wieczorem mogą udać się na spektakl w Teatrze Wodnych Lalek (ok. 5 USD). Jest to tradycyjny teatr wietnamski, charakterystyczny dla regionu północy kraju i unikalny na skalę światową.

5 dzień - NINH BINH: ostańce wapienne na polach ryżowych i lokalne przysmaki

Po śniadaniu pojedziemy na całodniową wycieczkę w okolice Ninh Binh. Tutaj wsiądziemy do łódek i popłyniemy w ok. 2,5h spływ pośród pól ryżowych i gór, przepływając przez jaskinie i podziwiając jeden z najpiękniejszych krajobrazów Wietnamu. Lunch zjemy w lokalu, który słynie z lokalnych przysmaków. Następnie przejazd do punktu widokowego. Po pokonaniu 486 schodów wejdziemy na szczyt góry, skąd rozciągają się panoramiczne widoki okolicy. Powrót do Hanoi ok. 18 i czas wolny.

6 dzień - HANOI: PLAC BA DINH, ŚWIĄTYNIA LITERATURY - HUE

Rano w końcu przyjrzymy się z bliska najważniejszym miejscom stolicy Wietnamu. Udamy się na Plac Ba Dinh gdzie znajduje się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Zobaczymy Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, oraz przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze.

Po południu ruszymy w dalszą drogę. Transfer na lotnisko i przelot do Hue. Zakwaterowanie i odpoczynek przed następnym intensywnym dniem.

7 dzień - HUE: CESARSKIE MIASTO, STREET FOOD TOUR

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Cesarskiego Miasta - ogromnej cytadeli, na terenie której niegdyś mieścił się dwór cesarski z Purpurowym Miastem, na kształt Zakazanego Miasta w Pekinie. Załóżcie wygodne buty - teren jest rozległy i czeka nas trochę chodzenia. :)

Wieczorem ruszymy na Street Food Tour. Kuchnia centralnego Wietnamu uznawana jest za najbogatszą smakowo w całym kraju, czekają nas.

8 dzień - HUE: CESARSKIE GROBOWCE - HOI AN

Po śniadnaiu ruszymy na zwiedzanie cesarskich grobowców. W rzeczywistości są to rozległe pałace z ogrodami o oryginalnej architekturze.

 Po południu przejedziemy z Hue do Hoi An jedną z najbardziej malowniczych dróg w tej części Azji. Po drodze zatrzymamy się w kilku ciekawych punktach na trasie, m.in. Hai Van Pass - przełęczy z pięknymi widokami na morze.

Wieczorem spacer po Hoi An w poszukiwaniu nowych smaków.

9 dzień - Hoi An: klimatyczny stary port kupiecki

Zwiedzanie Hoi An, starego chińskiego portu obfitującego w ogromną ilość restauracji. Zajrzymy do światyń i domów kupieckich, zobaczymy też jedyny w swoim rodzaju kryty most japoński. Dla niestrudzonych wieczorem degustacja połączona z lekcją gotowania typowych potraw dla tej części Wietnamu (koszt ok. 20 USD).

10 dzień - HOI AN: LEKCJA GOTOWANIA

Pora nauczyć się gotować kilka potraw, które do tej pory tylko smakowaliśmy. Rano udamy się na lokalny targ, zapoznamy się z ziołami i warzywami używanymi w kuchnii środkowego Wietnamu i zrobimy zakupy. Następnie wsiądziemy do ogromnych okrągłych koszy, które miejscowi rybacy tardycyjnie używają do połowów. Po krótkim spływie po kanałach i prezentacji mistrzowskich umiejętności wiosłujących udamy się do kuchni na lekcję gotowania. Przyrządzimy kompletny posiłek - od przystawki do deseru.

Po południu czas wolny na relaks np. na pobliskich plażach.

11 dzień - HOI AN I OKOLICE

Dalsze zwiedzanie uroczego Hoi An. Chętni wcześnie rano udadzą się na wycieczkę do ruin My Son - ważnego ośrodka religijnego królestwa Champa, lub na przejażdżkę rowerem pośród pól ryżowych. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, możemy wybrać się na wycieczkę do Ba Na Hills z robiącym furorę w Internecie Złotym Mostem. Można też poleniuchować na pobliskich plażach, poszaleć na zakupach w jednym z licznych sklepików z pamiątkami i ubraniami, lub napawać się niepowtarzalnym klimatem Hoi An. Spokojnie, nie musicie się decydować teraz - nasz pilot/pilotka pomogą Wam zagospodarować czas na miejscu.

12 dzień - HO CHI MINH CITY (SAJGON): SPACER PO MIEŚCIE

Przelot do Sajgonu, zwiedzanie miasta. Wstąpimy do Muzeum Pozostałości Wojennych dowiedzieć się nieco więcej o najdłuższej wojnie XX wieku. Przejdziemy się koło pałacu Reunifikacji, katedry Notre-Dame, budynku poczty oraz ulicą Dong Khoi, przy której mieszczą się najpiękniejsze kolonialne budynki w mieście. Spacer zakończymy na deptaku przed ratuszem miejskim, gdzie można również upolować uliczne przysmaki.

Wieczorem chętni mogą udać się na szaleńczy street food tour motorkami (jako pasażerowie) po mieście w poszukiwaniu ulicznych rarytasów. Może uda nam się skosztować grillowane jedwabniki, żabę curry, kaczy embrion czy przegrzebki...

13-14 dzień - DELTA MEKONGU: REJS KANAŁAMI I HOMESTAY

Gwarny Sajgon zostawiamy za sobą i jedziemy do najpiękniejszego regionu delty Mekongu - Ben Tre. Tutaj, pływając łodziami po odnogach i kanałach Mekongu, zapoznamy się z lokalnym życiem mieszkańców, rzemiosłem i uprawami. Następnie przejazd na nocleg do homestayu - zatrzymamy się na wsi u lokalnej rodziny w domu przystosowanym do przyjmowania gości. Spacer po okolicy pośród pól ryżowych lub relaks w hamaku z sielskimi widokami. Wieczorem wspólne gotowanie i kolacja.

Drugiego dnia po śniadaniu dalsze odkrywanie wiejskiej okolicy i poznawanie mieszkańców delty. Następnie powrót do Sajgonu.

15 dzień - SAJGON - WYLOT

Rano czas na zrobienie zakupów – w końcu będziecie potrzebować lokalnych przypraw, aby już w domu przyrządzić wszystkie poznane dania. W zależności od godziny wylotu, chętni mogą udać się na półdniową wycieczkĘ do tunelów Cu Chi (koszt ok. 15 USD). Żegnamy się z Wietnamem i jego genialnym jedzeniem. Transfer na lotnisko i wylot.

16 dzień - POWRÓT

Przylot do Polski. Pożegnanie z pilotem na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Hanoi, Ho Chi Minh City (Sajgon) - Warszawa
 • bilety lotnicze na trasie: Hanoi - Hue oraz Da Nang - Ho Chi Minh City
 • transfery z/na lotniska w Wietnamie
 • 13 noclegów w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami
 • śniadania w hotelach
 • kolacja w restauracji w Hanoi (2 dzień wyjazdu)
 • street food tour w Hue
 • lekcja gotowania w Hoi An
 • wycieczki: 
 • rejs po zatoce Bai Tu Long (2 dni z noclegiem na statku i wyżywieniem)
 • do Ninh Binh (1 dzień z lunchem)
 • do Delty Mekongu (2 dni z noclegiem w homestay i wyżywieniem)
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 70 USD

 • wyżywienia poza lekcjami gotowania: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

 • wizy

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje 2-os. z łazienkami. Podczas wycieczki do zatoki Bai Tu Long - jeden nocleg na dżonce. Podczas wycieczki po delcie Mekongu homestay.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach w cenie. Pełne wyżywienie podczas wycieczki do zatoki Bai Tu Long i po delcie Mekongu. Kolacja w Hanoi pierwszego dnia, lunch w Ninh Binh, street food tour w Hue i lekcja gotowania w Hoi An również w cenie.
Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

W programie mamy 2 przeloty wewnętrzne: Hanoi - Hue oraz Da Nang (Hoi An) do Ho Chi Minh City. W miastach jeździmy taksówkami lub rykszami. Na wszystkie wycieczki zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny, bagaż główny zostaje w hotelu. 

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Dobry środek odstraszający komary i inne owady,
 • Polecamy zabranie walizki lub torby podróżnej na kółkach i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka, poza lekami indywidualnymi, powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt)
 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. 
 • Istnieje zagrożenie zachorowania na malarię. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień i profilaktyki antymalarycznej. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Wietnamu (szczegóły w zakładce WIZY).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnym pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych nominałach. 
 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.
 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Internet

Powszechnie dostępny, nawet w małych miejscowościach. Możliwy ograniczony dostęp do Internetu podczas wycieczki do delty Mekongu.

Napięcie

Napięcie elektryczne 220 V/ 60 Hz. Gniazdka amerykański i europejski standard. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek.

WIZY

Wietnam

 • Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. 
 • W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne z okresem ważności od 1 do 12 miesięcy.
 • O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju na przykład w Warszawie - koszt wizy ważnej na jeden wjazd wynosi 200 PLN, płatne w Ambasadzie.
 • E-visa  - osoby udające się do Wietnamu na okres nie dłuższy niż 30 dni mogą ubiegać się o e-wizę (pojedynczy wjazd) (koszt wizy turystycznej 26 USD). Do uzyskania wizy potrzebne są skany paszportu i zdjęcia oraz konieczna jest płatność kartą kredytową. Link > https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/trang-chu-ttdt. Koszt wyrobienia e-visy przez Kiribati Club to łącznie 150 PLN (e-visa + pośrednictwo).
 • Inny sposób uzyskania wizy to "Visa on arrival" czyli uzyskanie wizy na lotnisku na podstawie promesy wizowej. Koszt promesy to 150 PLN płatne w naszym biurze. Opłata za wydanie wizy to 25 USD płatne na lotnisku (wiza jednokrotnego wjazdu) lub 50 USD (wiza wielokrotnego wjazdu). Na lotnisku konieczny też jest wypełniony wniosek wizowy oraz zdjęcie do wizy - rozmiar zdjęcia: 4x6 cm.

Atrakcje dla chętnych:

Wycieczka do ruin My Son

Koszt około 15 USD

Przejażdżka rowerem pośród pól ryżowych

Koszt około 10 USD.

Degustacja połączona z lekcją gotowania w Hoi An

Koszt około 25 USD.

Street food tour na motorach w Hoi An

Koszt około 70 USD.

Dodatkowe lekcje gotowania

Koszt około 45 USD.

Wycieczka do tuneli Cu Chi

Koszt około 10 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej WIETNAM ZE SMAKIEM slow travel pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Wietnam. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu lekcje gotowania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.