W krainie smoka - WIETNAM

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

W KRAINIE SMOKA - WIETNAM

Podczas tej wyprawy do Wietnamu poznasz zarówno malownicze krajobrazy północy jak i wiejskie klimaty południa kraju. W centrum odwiedzisz najpiękniejsze jaskinie świata, zwiedzisz cesarskie Hue oraz klimatyczne Hoi An. Odbędziesz rejs po zatoce Bai Tu Long, pójdziesz na trekking do Czarnych Hmongów i popłyniesz łodzią w Ninh Binh. W delcie Mekongu spędzisz noc u lokalnej rodziny, od której nauczysz się gotować.

 

Program

1 dzień - Przelot do Hanoi

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - HANOI

Przylot do stolicy Wietnamu - Hanoi. Wieczorny spacer po starym mieście i pierwsze zetknięcie z kuchnią wietnamską. Spróbujemy też lokalnego jednodniowego piwa - bia hoi na jednej z ruchliwych uliczek Old Quarter.

3 dzień - REJS PO ZATOCE BAI TU LONG: jaskinia Thien Canh Son, kajaki

Jedziemy do portu w Halong City, skąd rozpoczynamy dwudniowy rejs po zatoce Bai Tu Long. Położona na północ od znanej zatoki Halong, Bai Tu Long jest równie malownicza, przy dużo mniejszej ilości odwiedzających. Po zaokrętowaniu ruszamy w kierunku widocznych na horyzoncie ostańców wapiennych, zajadając lunch. Zobaczymy ciekawą jaskinię Thien Canh Son, urozmaiconą przyrodę i przede wszystkim magiczne skały wystające ponad taflę wody. Chętni mogą skorzystać z kąpieli w morzu lub kajaków. Nocujemy w kajutach na łodzi.

4 dzień - REJS PO ZATOCE BAI TU LONG: pływająca wieś Vung Vien

Po śniadaniu przesiądziemy się na bambusowe łodzie, którymi popłyniemy do wioski na wodzie Vung Vien.

Podczas rejsu powrotnego do portu podziwiamy bajkową scenerię zatoki. Po południu powrót do Hanoi. Nocny przejazd komfortowym turystycznym pociągiem do Sapy.

5 dzień - SAPA: TREKKING WŚRÓD TARASÓW RYŻOWYCH

Udamy się na dwudniowy trekking z lokalnym przewodnikiem. Będziemy wędrować po pięknych dolinach, pośród malowniczych tarasów ryżowych i drewnianych chatek. Zaczynamy w Sapa (1600m n.p.m.) i będziemy stopniowo schodzić w dół. Po drodze jest kilka podejść pod górkę, ale przez większość czasu schodzimy do doliny. Przejdziemy przez wieś Cat Cat (najbliżej miasta położona wieś Hmongów), upstrzonej licznymi kramami z lokalnymi wyrobami, pamiątkami i innymi bibelotami. Po ok. 30 minutach marszu zostawiamy zgiełk za sobą i wąską ścieżką ruszamy do doliny w której leży Y Linh Ho. Tarasy ryżowe w tej okolicy liczą sobie ok. 100 lat. Dalej ruszymy do Lao Chai na nocleg. To tutaj znajdują się najbardziej spektakularne tarasy ryżowe w okolicy. Po drodze liczne przystanki na zdjęcia i podziwianie widoków.

Zanocujemy w skromnym domu u Czarnych Hmongów, gdzie zasiądziemy do wspólnej, tradycyjnej kolacji z naszymi gospodarzami.

Dystans do pokonania: 16 km

6 dzień - SAPA: TREKKING WŚRÓD TARASÓW RYŻOWYCH

Rano wspólne śniadanie z widokiem na tarasy ryżowe. Posileni wyruszymy w powrotny trekking do Sapy. Po drodze miniemy wieś Ta Van, którą zamieszkuje mniejszość etniczna Giay. Następnie przejdziemy przez las bambusowy do wsi Giang Ta Chai, gdzie zjemy lunch. Następnie powrót do Sapy.

Dystans do pokonania: 12 km

Nocny przejazd komfortowym, turystycznym pociągiem do Hanoi.

7 dzień - NINH BINH: ostańce wapienne na polach ryżowych

Wcześnie rano przyjazd do Hanoi. Po śniadaniu pojedziemy na całodniową wycieczkę w okolice Ninh Binh. Tutaj wsiądziemy do łódek i popłyniemy w ok. 2,5h spływ pośród pól ryżowych i gór, przepływając przez jaskinie i podziwiając jeden z najpiękniejszych krajobrazów Wietnamu. Następnie przejazd do punktu widokowego. Po pokonaniu 486 schodów wejdziemy na szczyt góry, skąd rozciągają się panoramiczne widoki okolicy. Powrót do Hanoi ok. 18 i czas wolny.

Chętni wieczorem mogą udać się na spektakl w Teatrze Wodnych Lalek. Jest to tradycyjny teatr wietnamski, charakterystyczny dla regionu północy kraju i unikalny na skalę światową.

8 dzień - HANOI: świątynia literatury, jezioro Hoan Kiem, plac Ba Dinh - PHONG NHA

Rano zobaczymy najważniejsze miejsca stolicy Wietnamu. Udamy się na Plac Ba Dinh gdzie znajduje się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Zobaczymy Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, oraz przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze.

Po południu ruszymy w dalszą drogę. Transfer na lotnisko i przelot do Dong Hoi lub Hue, następnie transfer do hotelu w miejscowości koło Parku Narodowego Phong Nha-Ke Bang.

9 dzień - PARK NARODOWY PHONG NHA-KE BANG: jaskinie

Wsiadamy na łodzie i płyniemy do najbardziej znanej jaskini w parku: Phong Nha. To tutaj ukrywali się partyzanci przed siłami Wietnamu południowego, a na wejściu do jaskini widać ślady po ostrzałach. W środku zobaczymy ciekawe formacje skalne i wielkie groty. Następnie ponownie wsiądziemy na łodzie i popłyniemy po turkusowej rzece do Dark Cave. Po szybkim lunchu czas na eksplorację jaskini z latarkami, kąpiel czy pływanie kajakami. W drodze powrotnej wsiądziemy na rowery i pojedziemy przez wiejską okolicę. Wieczorem czas wolny.

10 dzień - PHONG NHA - HUE

Rano dla chętnych zwiedzanie jaskini Paradise Cave (koszt ok. 10-30 USD/os) lub wycieczka rowerami po wiejskiej okolicy Phong Nha (koszt ok. 10 US/os). Po południu wyruszymy do Hue. Po drodze zatrzymamy się w kilku punktach DMZ - strefy zdemilitaryzowanej.

11 dzień - HUE: CESARSKIE GROBOWCE - HAI VAN PASS

Rano ruszymy zobaczyć najciekawsze z cesarskich grobowców w okolicy Hue. Grobowce to tak naprawdę kompleksy pałacowe z parkami i świątyniami. Po południu przejazd do Hoi An. Po drodze zatrzymamy się w Lap An lagoon, na plaży Lang Co, pokonamy słynny Hai Van pass, i zatrzymamy się na zwiedzanie Marble Mountain w pobliżu Da Nang.

12 dzień - HOI AN: Most japoński, zabytkowe domy i świątynie

Zwiedzanie zabytkowego, wpisanego na listę UNESCO miasteczka, malowniczo położonego nad rzeką. Zobaczymy XVII wieczny kryty most japoński, wystrój jednego z zabytkowych domów chińskich kupców, liczne świątynie i assembly halls. Chętni mogą wieczorem udać się na degustację połączoną z lekcją gotowania lokalnych przysmaków (koszt ok. 25 USD).

13 dzień - HOI AN i okolice - HO CHI MINH CITY

Dalsze zwiedzanie uroczego Hoi An. Chętni wcześnie rano udadzą się na wycieczkę do ruin My Son - ważnego ośrodka religijnego królestwa Champa, lub na przejażdżkę rowerem pośród pól ryżowych. Można też poleniuchować na pobliskich plażach, poszaleć na zakupach w jednym z licznych sklepików z pamiątkami i ubraniami, lub napawać się niepowtarzalnym klimatem Hoi An. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Ho Chi Minh City i spacer po głównym deptaku miasta.

14-15 dzień - DELTA MEKONGU Z HOMESTAYEM

Gwarny Sajgon zostawiamy za sobą i jedziemy do najpiękniejszego regionu delty Mekongu - Ben Tre. Tutaj, pływając łodziami po odnogach i kanałach Mekongu, zapoznamy się z lokalnym życiem mieszkańców, rzemiosłem i uprawami. Następnie przejazd na nocleg do homestayu - zatrzymamy się na wsi u lokalnej rodziny w domu przystosowanym do przyjmowania gości. Spacer po okolicy pośród pól ryżowych lub relaks w hamaku z sielskimi widokami. Wieczorem wspólne gotowanie i kolacja.

Drugiego dnia po śniadaniu dalsze odkrywanie wiejskiej okolicy i poznawanie mieszkańców delty. Następnie powrót do Sajgonu.

Wieczorem w Sajgonie dla chętnych street food tour na motorkach (koszt ok.70 USD).

16 dzień - HO CHI MINH CITY - WYLOT

Rano spacer po nieco chaotycznej, aczkolwiek dającej się lubić metropolii. Zaznajomimy się z historią wojny z USA w Muzeum Pozostałości po Wojnie, przejdziemy koło Pałacu Reunifikacji w samym sercu miasta, udamy się na Plac Lam Son gdzie znajdują się historyczne hotele, kolonialny francuski gmach opery i liczne kina. Przejdziemy się wzdłuż Dong Khoi – ulicy, przez którą Sajgon nazwany został Paryżem Wschodu. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot.

17 dzień - PRZYLOT

Nasza wyprawa kończy się na lotnisku w Warszawie, gdzie żegnamy się z pilotem i grupą.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Hanoi, Ho Chi Minh City (Sajgon) - Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie: Hanoi - Dong Hoi//Hue, Danang - Ho Chi Minh City

 • transfery z/na lotniska w Wietnamie

 • 9 noclegów w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami

 • śniadania w hotelach

 • bilety na pociąg nocny z Hanoi do Lao Cai i z powrotem (kuszetki deluxe)

 • przejazd autobusem z Lao Cai do Sapy i z powrotem

 • bilety na przejazdy autobusami rejsowymi i wynajętymi wg programu

 • wycieczki:

  • rejs po zatoce Bai Tu Long (2 dni z noclegiem na łodzi i wyżywieniem)

  • prywatny trekking i homestay w Sapa (2 dni z noclegiem w lokalnym domu i wyżywieniem)

  • prywatna wycieczka do Ninh Binh

  • wycieczka do jaskini Phong Nha i Dark Cave

  • prywatna wycieczka do delty Mekongu (2 dni z noclegiem w lokalnym domu i wyżywieniem)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 100 USD

 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • kosztów wizy

 • opcji indywidualnego odpoczynku na wyspie Phu Quoc

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Sprawdzone hotele - pokoje 2-os. z łazienkami. Podczas wycieczki do zatoki Bai Tu Long jeden nocleg na łodzi (dżonce) - kajuty z łazienkami. Podczas trekkingu w Sapie homestay (nocleg u mniejszości etnicznej Czarnych Hmongów; standard hostelowy: sale wieloosobowe, wspólna łazienka). Podczas wycieczki do delty Mekongu homestay (nocleg u lokalnej rodziny w domu przystosowanym do przyjmowania gości; pokoje 2-osobowe, wspólne łazienki). Dodatkowo 2 noce w pociągu sypialnianym deluxe (kuszetki).

Wyżywienie

Śniadania w hotelach. Podczas rejsu po zatoce Bai Tu Long, wycieczki do delty Mekongu i trekkingu wyżywienie w cenie. Pozostałe posiłki nie są wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży.

Transport

2 przeloty wewnętrzne: Hanoi - Dong Hoi (lub Hue) oraz Danang - Ho Chi Minh City. W programie mamy 2 przejazdy nocne turystycznym pociągiem z miejscami do spania: Hanoi – Sapa oraz Sapa - Hanoi. Podczas wycieczki do Ninh Binh i Delty Mekongu prywatny transport. Podczas rejsu po zatoce Bai Tu Long dołączamy do międzynarodowej grupy.
Pozostałe przejazdy realizujemy autobusami rejsowymi bądź prywatnymi. W miastach jeździmy taksówkami lub rykszami. Na wszystkie wycieczki zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny (dotyczy również trekkingu w Sapie). Bagaż główny zostaje w hotelu.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). 
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa). W okresie listopad - marzec na trekking w Sapie najlepiej zabrać buty górskie.
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Ochrona przed komarami i innymi owadami,
 • Polecamy zabranie walizki lub torby podróżnej na kółkach i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby)

Informacje zdrowotne

 • Apteczka. Poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt)
 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. 
 • Istnieje zagrożenie zachorowania na malarię. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień i profilaktyki antymalarycznej. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Wietnamu (szczegóły w zakładce WIZY).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnym pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych nominałach. 
 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.
 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Internet

Powszechnie dostępny, nawet w małych miejscowościach. Brak Internetu podczas trekkingu w okolicach Sapa.

Napięcie

Napięcie elektryczne 220 V/ 60 Hz. Gniazdka amerykański i europejski standard. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek.

Filmy i książki

Filmy i książki, które pomogą lepiej zrozumieć odwiedzany region. Sięgnijcie również po dzieła lokalnych twórców.

FILMY:

Zapach Zielonej Papai (1993) reż. Anh Hung Tran
Rykszarz (Cyclo) (1995) reż. Anh Hung Tran
Zupa z żółwia (Canh Ba Ba) (krótkometrażowy)
Good Morning Vietnam (1987) reż. Barry Levinson
Full Metal Jacket (1987) reż. Stanley Kubrick
Czas Apokalipsy (1979) reż. Francis Ford Coppola
Spokojny Amerykanin (2002) reż. Phillip Noyce

KSIĄŻKI (DOSTĘPNE W JĘZYKU POLSKIM):

Ru K. Thuy 
Gobelin K. Nguyen
Wietnam: Podziemna Wojna T. Mangold J. Penycate 
Reportaże z czasów wojny Monika Warneńska 
Najdłuższy konflikt powojennego świata Piotr Ostaszewski 
Spokojny Amerykanin Graham Greene

WIZY

Wietnam

 • Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. 
 • W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne z okresem ważności od 1 do 12 miesięcy.
 • O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju na przykład w Warszawie - koszt wizy ważnej na jeden wjazd wynosi 200 PLN, płatne w Ambasadzie.
 • E-visa  - osoby udające się do Wietnamu na okres nie dłuższy niż 30 dni mogą ubiegać się o e-wizę (pojedynczy wjazd) (koszt wizy turystycznej 25 USD). Do uzyskania wizy potrzebne są skany paszportu i zdjęcia oraz konieczna jest płatność kartą kredytową. Link > https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/trang-chu-ttdt
 • Inny sposób uzyskania wizy to "Visa on arrival" czyli uzyskanie wizy na lotnisku na podstawie promesy wizowej. Koszt promesy to 100 PLN płatne w naszym biurze. Opłata za wydanie wizy to 25 USD płatne na lotnisku (wiza jednokrotnego wjazdu) lub 50 USD (wiza wielokrotnego wjazdu). Na lotnisku konieczny też jest wypełniony wniosek wizowy oraz zdjęcie do wizy - rozmiar zdjęcia: 4x6 cm.

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Teatr Wodnych Lalek

Koszt około 5 USD.

Lekcje gotowania

Koszt około 40 USD.

Street food tour (Hoi An lub Sajgon)

Koszt około 40-70 USD.

Wycieczka do ruin My Son

Koszt około 15 USD

Przejażdżka rowerem pośród pól ryżowych

Koszt około 10 USD.

Wycieczka jeepem w Mui Ne

Koszt około 9 USD.

Kite-Surfing w Mui Ne

Koszt około 100 USD.

Wycieczka do tuneli Cu Chi

Koszt około 10 USD.

Indywidualna 2-dniowa wycieczka do Delty Mekongu

To nasza propozycja na zwiedzenie delty Mekongu - niespieszny sielski odpoczynek wśród palm kokosowych na wietnamskiej wsi. Wycieczka wymaga przedłużenia wyprawy o 2 dni:

15 dzień: DELTA MEKONGU: BEN TRE

Odbiór z hotelu przez lokalnego przewodnika i przejazd do prowincji Ben Tre, słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce rejs kanałami w tropikalnej scenerii palm kokosowych. Odwiedzicie manufakturę kokosa i mat ryżowych, pospacerujecie po lokalnych wioskach, zjecie lunch w lokalnej restauracji. Następnie możecie udać się na przejażdżkę rowerem lub rikszą po wiejskiej okolicy. Zakwaterowanie w homestay (kwatera prywatna). Kolacja w homestay.

16 dzień DELTA MEKONGU: BEN TRE – SAJGON

Wcześnie rano przejażdżka rowerem przez wioskę i wizyta na lokalnym targu. Po odwiedzinach na targu powrót do homestay na śniadanie. Krótki czas wolny na wykwaterowanie i powrotny rejs łodzią do przystani. Odbiór przez kierowcę i przewodnika i przejazd do Sajgonu. Po drodze przystanek na lunch w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu w Sajgonie.

17 dzień POWRÓT DO EUROPY

Wylot i przylot do Europy.

Koszt wycieczki 239 USD/os (przy 2 osobach; przy większej liczbie chętnych cena maleje)

W cenie: Prywatny transport podczas wycieczki, 1 nocleg w Ben Tre, 1 nocleg w Sajgonie, 2 lunche, 1 śniadanie i 1 kolacja w Ben Tre, opieka anglojęzycznego przewodnika podczas wycieczki, bilety wstępu

Każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wycieczki w podanym terminie i cenie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej W krainie smoka - WIETNAM pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Wietnam. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.