TAJLANDIA experience travel

Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

TAJLANDIA experience travel

Ten wyjazd do Tajlandii gwarantuje różnorodne wrażenia i dreszczyk emocji. Będziecie mieli szansę eksplorować Tajlandię rowerem, kajakiem, tradycyjną łódką, w gorącym słońcu i przy latarkach. Czeka Was energetyzujący ziplining w koronach drzew i rafting w malowniczej scenerii lasów i wzgórz północnej Tajlandii. Zamieszkacie w domku na drzewie i nauczycie się gotować tajskie potrawy. A jeśli wciąż będziecie czuć niedosyt, będziecie mogli zanurkować w turkusowych wodach Morza Andamańskiego, lub spróbować sił we wspinaczce na wapiennych ścianach skalnych w niesamowitej scenerii Railay Beach.

Experience Travel to wyjazdy stawiające na szeroko rozumiane aktywności (od gotowania po paralotniarstwo).
Podróżujemy w bardzo małych grupach, nocujemy w hotelach i apartamentach, korzystamy z usług lokalnych specjalistów, znających teren jak własną kieszeń, a oprócz tego poznajemy najciekawsze miejsca regionu.
Podróżuj inaczej - doświadczaj więcej!

Wielkość grupy: max. 12 osób

Program

TAJLANDIA experience travel

1 dzień - WYLOT Z POLSKI

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - BANGKOK: PIERWSZE KROKI I SMAKI

Przylot na lotnisko Suvarnabhumi. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Pierwsze kroki w gwarnej metropolii zwanej Miastem Aniołów - udamy się na spacer po okolicy i rozpoczniemy przygodę z odkrywaniem zapachów, kolorów i smaków azjatyckiej kuchni, buszując po lokalnych bazarach.

3 dzień - BANGKOK BEZ OGRANICZEŃ – POZNAJEMY, SMAKUJEMY, DOŚWIADCZAMY!

Dziś poznamy najciekawsze zakątki tajskiej stolicy. Zobaczymy m.in. świątynię Wat Pho (zwaną Świątynią Leżącego Buddy), Wielki Pałac Królewski wraz ze Świątynią Szmaragdowego Buddy oraz świątynię Wat Arun z imponującymi wieżami w khmerskim stylu (prang) dekorowanymi wzorzystą porcelaną. Następnie ruszymy w rejs łódką po kanałach najstarszej dzielnicy Bangkoku, gdzie będziemy mogli podglądać codzienne życie mieszkańców domów na wodzie oraz zaglądniemy na gwarne Chinatown.

4 dzień - SEKRETY DAWNEJ STOLICY: AYUTTHAYA NA ROWERACH

Dziś odwiedzamy założoną w XIV wieku dawną tajską stolicę Ayutthaya, jednego z najbardziej imponujących miejsc umieszczonych na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Od nazwy stolicy cały kraj określano Królestwem Ayutthai.

Rozległy teren, na którym rozsiane są świątynie będziemy eksplorować na rowerach; zobaczymy najpopularniejsze zabytki m.in. świątynie Wat Yai Chai Mongkol, Wihan Phramongkhon Bophit z wielkim posągiem Buddy odlanym z brązu oraz liczącą 600 lat świątynię Wat Mahathat, słynącą z wyrzeźbionej w piaskowcu głowy Buddy, malowniczo oplecionej korzeniami drzew.

Podczas wycieczki będziecie mieli okazję spróbowania słynnego lokalnego przysmaku Roti Saimai – rodzaju waty cukrowej, uwielbianego zarówno przez miejscowych jak i turystów.

Wieczorem udamy się na dworzec i wsiądziemy do pociągu, który zabierze nas w całonocną podróż do stolicy Północy - Chiang Mai (przejazd pierwszą klasą, klimatyzowane przedziały dwuosobowe z kuszetkami).

5 dzień - TAJSKIE PRZYSMAKI OD KUCHNI W CHIANG MAI

Założone przez króla Mangrai w późnym XIII w Chiang Mai było centrum kultury lannajskiej. Dziś prezentuje doskonałą mieszankę współczesności i starodawnego uroku.

 Po zakwaterowaniu w hotelu czeka nas lekcja gotowania w jednej z miejscowych szkół – poznamy podstawy kuchni tajskiej i pod okiem doświadczonego szefa kuchni spróbujemy swoich sił w przygotowaniu tajskich potraw. Po południu pospacerujemy po malowniczym centrum miasta z jego licznymi świątyniami i kolorowymi sklepikami, a wieczorem zajrzymy na nocny targ w poszukiwaniu miejscowych wyrobów i pamiątek.

6 dzień - CHIANG MAI Z ADRENALINĄ: RAFTING, ZIPLINING

Chiang Mai to świetny punkt wypadowy dla poszukujących mocniejszych wrażeń. Dzisiejszy dzień spędzimy aktywnie – szalejąc na tyrolkach w koronach drzew w zip line parku oraz uczestnicząc w raftingu na rzece Mae Taeng.

7 dzień - DO TROPIKALNEJ DŻUNGLI: PARK NARODOWY KHAO SOK

Przelot do Surat Thani - stolicy prowincji o tej samej nazwie. Kierujemy się do jednego z najbardziej magicznych miejsc na mapie Tajlandii - Parku Narodowego Khao Sok. Na terenie parku obejmującego obszar 739 km2, znajdują się malownicze jezioro Cheow Larn, niesamowite wapienne formacje skalne oraz jeden z najstarszych na świecie lasów deszczowych, będący domem dla wielu rzadkich gatunków zwierząt. Żeby jeszcze lepiej nastroić się na przygodę w dżungli, zamieszkamy w domkach na drzewie.

Wieczorem dla chętnych nocne safari – z latarkami w rękach udacie się wypatrywać mieszkańców dżungli.

8 dzień - REJS PO JEZIORZE CHEOW LARN I EKSPLORACJA DŻUNGLI

Rano czeka nas przejazd na przystań przy zaporze Ratchaprapha, gdzie przesiądziemy się na tradycyjną łódkę (longtail boat) i udamy na rejs po jeziorze Cheow Larn. Nie zapomnijcie aparatów - przy odrobinie szczęścia, oprócz zapierających dech w piersiach krajobrazów, uda Wam się uwiecznić w kadrze przedstawicieli bogatej fauny Khao Sok - barwne ptaki lub małpy przemykające wśród zieleni drzew. Krótki przystanek w domku na palach, lunch i czas na aktywny wypoczynek - pływanie lub kajaki. Następnie łódka zabierze nas do punktu rozpoczęcia trekkingu - czeka nas godzinny przemarsz przez dżunglę do niewielkiej jaskini. Powrót do miejsca zakwaterowania.

9 dzień - KU RAJSKIM PLAŻOM: AO NANG

Wczesnym rankiem chętni będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach jogi. Następnie pożegnamy Khao Sok i wyruszymy busem na południe, do prowincji Krabi. Tutaj Tajlandia pokaże nam oblicze, które znamy z pocztówek – piękne białe plaże, wapienne skały wyrastające z szmaragdowej wody, kołyszące się na falach tradycyjne łodzie (long tail boat). Zatrzymamy się w położonej nad brzegiem Morza Andamańskiego miejscowości Ao Nang, stanowiącej doskonałą bazę wypadową do eksploracji okolicznych plaż i wysp. Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny.

10-12 dzień - MORZE ADAMAŃSKIE: PLAŻA NA SPOKOJNIE LUB AKTYWNIE

Prowincja Krabi oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku; nieopodal Ao Nang czeka na nas jedna z najpiękniejszych tajskich plaż – Railay Beach, rozciągająca się na półwyspie pomiędzy stromymi klifami a gęstą dżunglą, odizolowana naturalną barierą od reszty lądu. Z racji takiej lokalizacji, można na nią dotrzeć jedynie drogą morską – najlepiej na pokładzie jednej z tradycyjnych łodzi. Możecie wypożyczyć tu kajaki lub maski do snorkelingu, lub wyruszyć na spacer leśną ścieżką, by zajrzeć do jaskiń znajdujących się na plaży Phra Nang.

Jeśli nurkowanie jest jednym z Waszych priorytetów, możecie pójść krok dalej i wybrać się na dodatkową wycieczkę na Hong Islands lub Ko Phi Phi, gdzie będziecie mogli eksplorować do woli podwodny świat.

Wapienne skały otaczające Railay przyciągają także licznych amatorów wspinaczki – możecie dołączyć do nich wypożyczając sprzęt lub biorąc udział w kursie oferowanym przez jedną z lokalnych szkół.

Nie wiecie na co się zdecydować? Spokojnie, nasz pilot pomoże Wam zorganizować czas na miejscu. :)

13 dzień - POŻEGNANIE Z BANGKOKIEM

Rankiem wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Krabi, przelot do Bangkoku. Przejazd do hotelu, czas wolny.

Dziś ostatnia szansa, by zobaczyć atrakcje Bangkoku, kupić kilka pamiątek i spodnie "w słonie", będzie też czas na chwilę refleksji i podzielenie się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami z wyjazdu.

14 dzień - POWRÓT

Przejazd na lotnisko, wylot. Na lotnisku w Warszawie żegnamy się z pilotem. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Bangkok – Warszawa
 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie Chiang Mai - Surat Thatni - Krabi - Bangkok
 • 11 noclegów w hotelach w pokojach 2 os. z łazienką
 • bilety na przejazdy międzymiastowe transportem publicznym wg programu
 • bilet na pociąg nocny na trasie Ayutthaya - Chiang Mai (kuszetki, 1 klasa, AC)
 • wycieczkę po Parku Narodowym Khao Sok i rejs po jeziorze Cheow Larn (z lunchem)
 • lekcję gotowania w tajskim stylu
 • bilet wstępu do ziplining parku
 • rafting po rzece Mae Taeng
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • przedwyjazdowe spotkanie integracyjne z warsztatami
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • pozostałych biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 150 USD (niezbędne do realizacji programu)
 • wyżywienia: ok. 8-15 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 PLN

Wielkość grupy: max. 12 osób

Wymagania

Nie jest wymagane doświadczenie w raftingu czy zipliningu aby wziąć udział w wyprawie. Dobra kondycja fizyczna jest wskazana.

Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas kameralne hotele i pensjonaty - pokoje 2-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży.

Transport

W Bangkoku korzystamy z metra i innych środków transportu publicznego. Na dłuższych przejazdach korzystamy z przelotów, autobusów liniowych oraz łodzi. W programie znajduje się jeden nocny przejazd pociągiem w wagonie z kuszetkami (1 klasa, AC).

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej TAJLANDIA experience travel pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Tajlandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.