SZKOCJA: Wyspa Skye i Edynburg

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni1 820EURO + 1 000
8 dni1 820EURO + 1 000
8 dni1 960EURO + 1 000

O wyprawie

SZKOCJA: WYSPA SKYE I EDYNBURG

Wszechobecna zieleń, mgliste krajobrazy, deszczowa aura i surowa architektura. Czy to czyni Szkocję kierunkiem jedynie dla wytrwałych koneserów zaopatrzonych w płaszcze przeciwdeszczowe? Podczas tej wyprawy wyprowadzimy z błędu wszystkich niedowiarków! Już kolejnego dnia po lądowaniu wybierzemy się w podróż przez prawdziwie filmową scenerię - od Loch Lomond and the Trossachs National Park, dolinę Glencoe i słynny wiadukt z Harry'ego Pottera aż do magicznej wyspy Skye. Wyspę będziemy przemierzać w głównej mierze na własnych nogach, żeby sprawdzić wszystkie najciekawsze zakamarki i punkty widokowe. Wyprawę zakończymy w Edynburgu, gdzie po dniach wypełnionych zwiedzaniem będziemy mogli uraczyć się wyśmienitą, oryginalną szkocką.

Polubisz ten wyjazd za:

 • prawdziwie filmową scenerię
 • magiczne krajobrazy wyspy Skye
 • wyśmienitą lokalną whisky
 • zabytkową architekturę Edynburga

Trasa

 • PN LOCH LOMOND & THE TROSSACHS
 • WYSPA SKYE
 • EDYNBURG

Program

1 DZIEŃ PRZELOT DO SZKOCJI

Przelot z Polski do Szkocji. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

2 DZIEŃ WIADUKT Z HARRY'EGO POTTERA - WYSPA SKYE

Przejazd przez Loch Lomond and the Trossachs National Park oraz dolinę Glencoe, którą możemy znać z takich „obrazów” jak James Bond - Skyfall. To miejsce skrywa również mroczną historię szkockich klanów walczących o władzę i tzw. „Rzeź w Glencoe” z 13 lutego 1692. Na naszej trasie znajdzie się również słynny wiadukt, którym każdego roku snuje rozpędzony pociąg relacji Kings Cross - Hogwart. Przejazd na prawdopodobnie najpiękniejszą wyspę Szkocji, czyli magiczną wyspę Skye.

3-5 DZIEŃ SPACER KLIFAMI: SKAŁA THE OLD MAN OF STORR, RUINY ZAMKU DUNVEGAN, LATARNIA MORSKA NEIST POINT

The Old Man of Storr to najsłynniejsze miejsce na całej wyspie. Szkocka legenda głosi, że wystająca z ziemi skała to kciuk olbrzyma pochowanego na wyspie. Spacerem przejdziemy na punkt widokowy. Przemierzając kolejne kilometry surowego i oszałamiającego krajobrazu dotrzemy do ruin zamku Dunvegan i otaczających go ogrodów. Wędrując wzdłuż klifów wyspy dotrzemy do latarni morskiej Neist Point. Przespacerujemy się jednym z piękniejszych szlaków na wyspie - The Quiraing. Wyspa Skye robi ogromne wrażenie również z perspektywy wody. Przy odpowiedniej pogodzie wybierzemy się na kilkugodzinną wycieczkę po jeziorze Coruisk. Wieczorem skosztujemy lokalnych przysmaków - wyspa słynie z wyśmienitej kuchni i tradycyjnej whiskey. 

6 DZIEŃ STIRLING CASTLE - EDYNBURG

Opuszczamy wyspę Skye i kierujemy się do Edynburga. Po drodze zatrzymamy się w jednym z piękniejszych szkockich zamków - Striling Castle. Najbliższą noc spędzimy w stolicy kraju.

7 DZIEŃ EDYNBURG

Odpoczywamy od samochodu. Ten dzień spędzimy spacerując po centrum Edynburga, między Edinburgh Castle a pałacem Holyrood House. Będziemy podziwiać dzielnicę Dean Village - niegdyś pobliską miejscowość, którą z biegiem czasu wchłonął Edynburg. Stare, nawet XVII-wieczne zabudowania, okalają tutaj rzekę Water of Leigh. Wieczorem proponujemy udać się na łyk szkockiej w jednym z lokalnych miejsc.

8 DZIEŃ POWRÓT DO POLSKI

Przejazd na lotnisko i przelot powrotny do Polski

Warunki

Cena obejmuje

TRANSPORT:

 • bilety lotnicze Warszawa - Szkocja - Warszawa
 • minibus na całej trasie

ZAKWATEROWANIE:

 • 7 noclegów w hotelach, tradycyjnych pensjonatach (pokoje 2-os. z łazienką) lub apartamentach

WYCIECZKI:

 • rejs po jeziorze Coruisk

POZOSTAŁE:

 • opieka pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu miejskiego: ok. 50 GBP
 • wyżywienia
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.

Zaliczka

1 000 PLN

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej SZKOCJA: Wyspa Skye i Edynburg pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Szkocja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.