Skalne kaniony dla aktywnych - USA

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
15 dni7 700 + 1 100USD

O wyprawie

Skalne kaniony dla aktywnych - parki narodowe na zachodzie USA

 • Los Angeles –  największe atrakcje Miasta Aniołów
 • PN Joshua Tree
 • PN Wielkiego Kanionu – jeden z największych cudów natury
 • Kanion Antylopy – raj dla fotografów
 • Park Narodowy Mesa Verde - poznawanie stylu życia rdzennych mieszkańców Ameryki
 • PN Arches – w świecie kanionów i skalnych łuków
 • Koloryt amerykańskiej kultury PN Zion i PN Bryce – wędrówki pośród niesamowitych form skalnych
 • Tama Hoovera - potężna tama
 • Las Vegas - miasto hazardu
 • Dolina Śmierci - najcieplejsze miejsce w USA

Stany Zjednoczone od początku swojego istnienia stanowiły wyzwanie dla traperów i osadników. Aby dostać się do cywilizacji niejednokrotnie musieli oni pieszo przemierzać odległe pustkowia. W związku z postępem cywilizacji i niesamowitym rozwojem techniki oraz szlaków komunikacyjnych wielkie odległości przestały robić na Amerykanach wrażenie.

Pustkowia, wśród których kryją się największe atrakcje USA, czyli parki narodowe ciągle przyciągają chętnych wrażeń i obcowania z naturą turystów. Podczas wyprawy wyjdziemy na zapierające dech w piersiach szlaki w PN Zion, przejdziemy wzdłuż krawędzi Wielkiego Kanionu, będziemy kluczyć w labiryntach Kanionu Bryce.

Zobaczymy także pradawne puebla Indian w Mesa Verde, słynne drzewa Jozuego, kolorowy Kanion Antylop, Łuki Skalne, największe atrakcje Los Angeles oraz usłyszymy zgiełk pełnego kasyn miasta Las Vegas. Nie zabraknie również znanej z westernów Doliny Pomników i najcieplejszego miejsca w Ameryce - Doliny Śmierci. Aktywność podczas tej wyprawy jest naszym priorytetem dlatego polecamy ją turystom lubiącym ruch.

Program

Dzień 1 Przelot do Los Angeles

Przelot do Los Angeles - Miasta Aniołów - będącego dla wielu symbolem amerykańskiego snu. Po przylocie udamy się na nocleg na trasie do Parku Narodowego (PN) Joshua Tree.

Dzień 2 Park Narodowy Joshua Tree

Drzewa Jozuego zostały tak nazwane przez mormonów. Wyciągnięte konary przypominały im rozwarte w geście zaproszenia ramiona. Zwiedzanie PN Joshua Tree zaczniemy od Keys View skąd przy dobrej widoczności widać uskok San Andreas. Jest to uskok, który odpowiada za trzęsienia ziemi w Kalifornii.  Następnie udamy się na wycieczkę do pozostałości po starej kopalni Lost Horse Mine. (ok 2h) Po trekingu przejedziemy w kierunku Wielkiego Kanionu na nocleg.

Dzień 3 Wielki Kanion

Miejscem przyciągającym najwięcej turystów w PN Wielkiego Kanionu jest Mather Point. Z tego punktu rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na olbrzymi kanion wyryty przez rzekę Kolorado. Nie jest to jedyne miejsce, które odwiedzimy. Udamy się na część szlaku prowadzącego wzdłuż krawędzi kanionu od Hermit’s Rest aż do Bright Angel Trailhead. Po drodze, na kilku etapach wycieczki, istnieje możliwość powrotu autobusem. Przejazd na nocleg do Page.

Dzień 4 Kanion Antylop Dolina Pomników

Wcześnie rano chętni udadzą się do Kanionu Antylop. Jest to kanion wijący się wąskimi szczelinami, do którego wpadające światło tworzy niesamowitą grę kolorów. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej trasie. Następnie udamy się do Doliny Pomników - Monument Valley. Tam wjedziemy do plemiennego parku Indian Navaho. Jest to miejsce znane wszystkim z westernów oraz z reklamy popularnej marki papierosów…. Towarzyszyć nam będą widoki na stoliwa, wystające z ziemi rękawiczki i totemy. Po południu przejazd do Cortez na nocleg.

Dzień 5 Park Narodowy Mesa Verde puebla Indian

Zwiedzanie PN Mesa Verde jest prawdziwą gratką dla miłośników historii. Będziemy mieli okazjeę uczestniczyć w dwóch wycieczkach oprowadzanych przez Rangersów ( tylko w języku angielskim). Najpierw jednak odwiedzimy główne punkty widokowe, z których można podziwiać pozostałości po indiańskich pueblach wybudowanych na zboczach wąwozów. Następnie chętni udadzą się na około jednogodzinną wycieczkę Balcony House. Podczas niej będzie trzeba wychodzić lub schodzić po wysokich nawet na 10 metrów drabinach bądź przeciskać się przez 4-metrowy i wąski na 45 cm tunel, aby wejść do wnętrza pradawnych budynków. Kolejna wycieczka to Long House. Tutaj również pokonywać trzeba będzie drabiny jednak o wiele niższe. Cała wycieczka trwa około 2 godzin. Wieczorem powrót do Cortez na nocleg.

Dzień 6 Park Narodowy Arches

W Parku Łuków Skalnych wybierzemy się na trekking do Double O Arch (trasa: ok. 7 km, czas trwania: 2,5 h). Po drodze miniemy Landscape Arch, od którego niedawno oderwała się część sklepienia. Ponadto podejdziemy do punktu widokowego na Delicate Arch oraz miejsca, które ze względu na charakterystyczny kształt nazwano Pradą Słoni. Przejazd na nocleg do Green River.

Dzień 7 Park Narodowy Bryce

Przejazd do PN Bryce. Po dotarciu na miejsce przejdziemy wzdłuż krawędzi kanionu. Będzie to około  5-kilometrowy spacer, podczas którego towarzyszyć nam będą zapierające dech w piersiach widoki. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 Park Narodowy Bryce

Dziś zobaczymy kanion z innej perspektywy. Planowane jest zejście w głąb kanionu Bryce. Udamy się na około 3-godzinny trekking trasą Queen Garden/Navaho Combination Loop.  Po powrocie na górę zasłużony odpoczynek i przejazd na nocleg do Cedar City.

Dzień 9 Park Narodowy Zion

Całodzienne zwiedzanie PN Zion. Tego dnia chętni będą mogli udać się na jeden z najcięższych trekkingów w tej części USA: Angles Landing (czas trwania: 4 h), The Narrows (czas trwania: 8 h) lub jeden z lżejszych spacerów po parku. Nocleg w Cedar.

Dzień 10 Tama Hoovera i Las Vegas

Przejazd do Las Vegas. Po drodze zatrzymamy się przy tamie Hoovera będącej niegdyś największą elektrownią wodną na świecie. Wieczorem wyjdziemy na główną ulicę miasta zwaną The Strip, wzdłuż której ciągną się przepiękne budynki kasyn wzorowane między innymi na pałacu Dożów, baśniowym zamku Disneya, Statułą Wolności i innych. Zobaczymy również pokaz tańczących fontann przy hotelu i kasynie Bellagio. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 Old Las Vegas

Do popołudnia czas wolny do wykorzystania we własnym zakresie. Możliwość odwiedzenia jednego ze słynnych sklepów outlet. Wieczorem udamy się do starej część Las Vegas. Poza kasynami obfituje ona w wiele restauracji i pubów. Można zobaczyć tam również występy oraz koncerty odbywające się wzdłuż ulicy zadaszonej telebimami. Nocleg w hotelu.

Dzień 12 Dolina Śmierci

Rano wyjedziemy w kierunku Doliny Śmierci. Po drodze zobaczymy między innymi Zabriskie Point znany z filmu Antonioniego. Na dnie doliny odwiedzimy Badwater - najwyższą depresję, najgorętsze i najbardziej suche miejsce w Ameryce Północnej. Przejedziemy też przez Artists Dr., a następnie pojedziemy do Death Valley Visitor Center sprawdzić aktualną temperaturę. Nocleg na trasie do Los Angeles.

Dzień 13 Los Angeles, Beverly Hills, Santa Monica

Po dotarciu do Los Angeles odwiedzimy słynną Aleję Gwiazd, gdzie zobaczymy Chiński Teatr i Teatr Kodaka. Tu do niedawna odbywały się ceremonie wręczenia Oskarów i rozkładano czerwony dywan. Wejdziemy na taras widokowy, z którego widoczny jest wielki napis Hollywood górujący nad miastem. Następnie przejedziemy słynną drogą Mulholland Dr. aż do Beverly Hills wraz z pełną ekskluzywnych sklepów Rodeo Dr. Po południu udamy się na plażę w Santa Monica i molo znane z filmu Słoneczny Patrol. Tu kończy się słynna droga Route 66. Nocleg w hotelu w Los Angeles.

Dzień 14-15 Przelot do Polski

Po południu wylot do Polski. Następnego dnia lądowanie w Warszawie.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Przeloty na trasie Warszawa - Los Angeles - Warszawa
 • Transport: wynajętym na miejscu samochodem
 • Noclegi: hotele turystyczne, motele
 • Opłaty drogowe, mostowe, parkingowe, paliwo
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 60 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2 000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia (ok. 20-30 USD/dzień)
 • Autoryzacji ESTA - 14 USD - wniosek ESTA
 • Wstępy do parków narodowych - od 15 do 100 USD (najczęściej jest to jednorazowa kwota 80 USD za wstęp do wszystkich PN dzielona na uczestników,  jednak może się zdarzyć iż przy wjeździe do poszczególnych parków zażądana zostanie opłata od każdej osoby po około 15 USD za park)
 • Wstęp do Monument Valley Tribal Park - 100 USD (do podziału na całą grupę)
 • Bilet wstępu do Kanionu Antylop - ok. 40 USD (konieczna rezerwacja z Polski)
 • Wycieczka do Long House w PN Mesa Verde - 5 USD
 • Wycieczka do Balcony House w PN Mesa Verde - 5 USD
 • Transportu publicznego w miastach
 • Dopłaty do pokoju 1 os. - 550 USD

Liczba uczestników: 5 - 9 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 3000 PLN

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu: 1100 USD płatne na konto PLN wg kursu sprzedaży USD mBank z dnia dokonywania wpłaty.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Skalne kaniony dla aktywnych - USA pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.