Na szlakach USA

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
20 dni3 900EURO + 1 000
20 dni3 900EURO + 1 000

O wyprawie

NA SZLAKACH USA

Ta wycieczka do USA prowadzi na bardzo znane jak i te niedoceniane szlaki parków narodowych i stanowych. Zejdziemy do Wielkiego Kanionu, ruszymy szlakami niesamowitego parku Zion, zobaczymy kolorową falę w Valley of Fire i pokonamy niejedną urokliwą trasę górską. Poza licznymi trekkingami i spacerami, zobaczymy Los Angeles, Las Vegas i San Francisco, popłyniemy w rejs wypatrywać wieloryby, i złapiemy oddech na kalifornijskiej plaży. A dla wielbicieli adrenaliny przygotowaliśmy kilka dodatkowych atrakcji, jak na wyjazd z serii BARDZIEJ AKTYWNIE przystało. ;)

Polubisz ten wyjazd za:

 • aktywny, przygodowy program
 • widowiskowe trasy trekkingowe
 • najpiękniejsze parki USA
 • absolutnie niesamowite krajobrazy Doliny Ognia i Vermillion Cliffs!
 • wygodną formę kameralnego roadtripu

Trasa:

 • LOS ANGELES
 • PN JOSHUA TREE
 • SEDONA
 • WIELKI KANION
 • PN VERMILION CLIFFS
 • KANION ANTYLOPY
 • JEZ.POWELLA
 • DOLINA MONUMENTÓW
 • MOAB
 • PN ARCHES
 • PN CANYONLANDS
 • PN BRYCE
 • PN ZION
 • LAS VEGAS
 • DOLINA OGNIA
 • TAMA HOOVERA
 • DOLINA ŚMIERCI
 • PN YOSEMITE
 • SAN FRANCISCO
 • MONTEREY
 • PISMO BEACH
 • MALIBU
 • LOS ANGELES

Program

WAŻNE: ZASADY WJAZDU DO USA

1. Przedstawienie certyfikatu szczepień

2. Przedstawienie negatywnego wyniku testu antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 24h przed wylotem do USA

Pandemia nie jest przeszkodą w planowaniu wypraw. Zdarza się jednak, że przeszkadza w realizacji niektórych planów. Zapewniamy, że trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzamy zasady wjazdu, czasy otwarcia atrakcji i miejsc, które zamierzamy odwiedzić. Jednocześnie liczymy na Waszą wyrozumiałość, jeśli cokolwiek nie pójdzie zgodnie z planem. Czasami jest to zupełnie niezależne od nas, mimo najszczerszych chęci.


1 DZIEŃ PRZYLOT DO LOS ANGELES

Wylot z w Warszawy. Przylot do Los Angeles. W zależności od godziny przylotu – spacer po Holywood.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ LOS ANGELES - HOLLYWOOD

Rano zwiedzamy dzielnicę Hollywood, oraz Santa Monica – a następnie jedziemy na południe w kierunku Parku Narodowego Joshua Tree. 

3 DZIEŃ PARK NARODOWY JOSHUA TREE

Rano wyruszamy do Parku Narodowego Joshua Tree. Tutaj zobaczymy­­­ charakterystyczne drzewa pustyni oraz spojrzymy na uskok San Andreas. Udamy się na trekking pośród skał. Po południu przejazd w kierunku Phoenix. 

4 DZIEŃ SEDONA i CZERWONE SKAŁY

Punktem tego dnia będzie przejazd przez różnorodną biologicznie pustynię Sonora do czerwonych skał koło Sedony. Poszczególne monolity z czerwonej skały otaczające Sedonę zostały ciekawie nazwane - Dzbanek do Kawy i Katedra. Będziemy mieli możliwość przejść się w kierunku Katedry oraz odwiedzić lokalny indiański targ.

5 DZIEŃ WIELKI KANION: ZEJŚCIE SZLAKIEM SOUTH KABAB, HORSESHOE BEND

Wczesnym rankiem ruszamy w kierunku Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Dziś zejdziemy do Kanionu Kolorado – dlatego musimy przygotować się na cały dzień chodzenia, nieraz w trudnych warunkach. Zejście i powrót szlakiem South Kaibab do punktu widokowego Cedar Ridge zajmie nam ok. 5-6 godzin. Wieczorem zatrzymamy się jeszcze na punkcie widokowym na Horseshoe Bend i pojedziemy na nocleg w Page.

6 DZIEŃ TREKKING W PARKU VERMILION CLIFFS

Cały dzień poświęcimy na eksplorowanie pięknego, chociaż rzadziej odwiedzanego Parku Vermilion Cliffs National Monument.

W zależności od warunków pogodowych i kondycji grupy pilot zaproponuje Wam różne trasy do wyboru, na przykład:

White Pockets – dla niektórych uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w całym stanie Arizona, a może i nawet USA. Wielokolorowe cudaczne formacje skalne zachwycą niejednego amatora krajobrazów. Trasa nie należy do najprostszych, za to spacer pośród niesamowitych geologicznych form wynagradza trudy szlaku.

Coyote Wash Trail – nasza alternatywna trasa na niepogodę lub większe zmęczenie. Możecie się tutaj spodziewać również wielokolorowych formacji skalnych wyrzeźbionych przez siły natury w piaskowcu.

7 DZIEŃ KANION ANTYLOPY - JEZIORO POWELLA - ZAPORA GLENNA - DOLINA MONUMENTÓW

Przed południem jedziemy z Indianami Navajo do Kanionu Antylopy - przepięknego wąskiego kanionu wyrzeźbionego przez wodę w skałach, symbolu tej części Stanów. Następnie zobaczymy sławne Jezioro Powella i pojedziemy do znanej z westernów Doliny Monumentów. Dla chętnych możliwość zrobienia pętli 4x4 wokół najciekawszych ostańców doliny. Przejazd do Moab na nocleg.

8 DZIEŃ OKOLICE MOAB: UTV, ROWERY LUB TREKKING

Dzisiejszy dzień opcjonalnie wybieramy aktywnosci. Chętni przesiadają się na mniejsze samochody UTV, którymi wyruszymy na ekstremalne szlaki wokół Moab. Do wyboru mamy kultowe trasy jak Hells Revenge czy Fins and Things Safari, a żądni prawdziwych wrażeń mogą spróbować swoich sił na Top Of The World. Koszt od ok. 90 do 200 usd/os (w zależności od pojazdu, trasy i długości wycieczki).

Dla tych, którzy preferują nieco mniej adrenaliny w ciągu dnia, proponujemy jedną z licznych tras rowerowych lub pieszych szlaków w okolicy Moab.

9 DZIEŃ PARK NARODOWY ARCHES I CANYONLANDS

Rankiem wyruszymy do Parku Narodowego Arches, gdzie czekają nas do wyboru krótsze i dłuższe trekkingi – do Delicate Arch lub Landscape Arch. Zobaczymy również znane formacje skalne parku - Balanced Rock oraz niespotykaną ilość skalnych okien w rejonie Windows.
Popołudniem przejazd do najpiękniejszej części Parku Narodowego Canyonlands – Island in the Sky.

10 DZIEŃ PARK NARODOWY BRYCE: NAVAJO LOOP

Rano szybka wizyta w Parku Capitol Reef, gdzie zobaczymy prehistoryczne rysunki naskalne Indian oraz spróbujemy mormońskich przysmaków.

Kanion Bryce to prawdziwy geologiczny ewenement, który dla wielu z nas będzie najciekawszym miejscem całej wyprawy. Przejdziemy się wzdłuż krawędzi Bryce oraz zejdziemy na dno kanionu i z powrotem szlakiem zwanym pętlą Navajo (Navajo Loop).

11 DZIEŃ TREKKING W PARKU NARODOWYM ZION

Cały dzień spędzimy na szlakach Parku Narodowego Zion – czekają nas niezwykłe formacje skalne oraz trekking wybraną trasą. 

12 DZIEŃ PARK NARODOWY ZION: THE NARROWS - LAS VEGAS

Rankiem udamy się na drugi najpiękniejszy trekking w Parku Zion. Tym razem nie będziemy się nigdzie wspinać, za to będziemy brodzić w zimnej wodzie w surrealistycznym kanionie na szlaku The Narrows.
Po południu przejazd do Las Vegas i zabawa w najbardziej znanych kasynach na świecie.

13 DZIEŃ DOLINA OGNIA - TAMA HOOVERA

Rankiem ruszamy do Parku Stanowego Doliny Ognia (Valley of Fire). Ten pełen niezwykłych formacji skalnych park jest często pomijany w trasach zwiedzania USA, chociaż w rzeczywistości jest jednym z najpiękniejszych parków, zdolnym konkurować z najbardziej znanymi parkami narodowymi USA. Czeka nas tutaj spacer szlakiem Fire Wave - piaskowej fali w różnych odcieniach brązu, czerwieni i beżu.
Następnie krótka wizyta na Tamie Hoovera oraz przejazd w kierunku Doliny Śmierci.

14 DZIEŃ DOLINA ŚMIERCI

Jedziemy do Doliny Śmierci – zatrzymamy się na punkcie widokowym Zabriskie Point oraz pojedziemy do najniżej położonego punktu w obu Amerykach – Badwater. Krótka wizyta w Furnace Creek oraz na wydmach Mesquite. 

15 DZIEŃ PARK NARODOWY YOSEMITE - SEKWOJE

Rozpoczynamy wcześnie by uniknąć tłumów – kierujemy się w stronę Glacier Point, gdzie chętni rozpoczną trekking do dna doliny.

Następnie jedziemy do naturalnej krainy czarów - Parku Narodowego Yosemite. Doświadczymy piękna dna doliny i jej licznych atrakcji, w tym Half Dome, El Capitan oraz Bridal Falls i Yosemite Falls, podczas spaceru szlakiem.

16 DZIEŃ SAN FRANCISCO: ZWIEDZANIE

Pojedziemy do San Francisco, znanego jako „Paryż Zachodu”. Zwiedzamy miedzy innymi nadbrzeżny rejon Fishermen wharf z Pier 39, zobaczymy most Golden Gate, centrum miasta oraz krętą uliczkę Lombard Street. Przejazd w kierunku Monterey.

17 DZIEŃ REJS Z OBSERWACJĄ WIELORYBÓW - KALIFORNIJSKA JEDYNKA

Jedziemy do Monterey. Stąd wyruszają łodzie z wycieczkami na obserwację wielorybów - największych zwierząt świata. Po rejsie wjedziemy na najpiękniejszą drogę Stanów zjednoczonych - słynną Kalifornijską Jedynkę. Po drodze zatrzymamy się w najciekawszych miejscach widokowych. 

18 DZIEŃ MALIBU - LOS ANGELES

Rankiem jedziemy na wybrzeże. Następnie przejazd w kierunku Santa Barbara, odpoczynek w Malibu. Przejazd do L.A. 

19-20 DZIEŃ POWRÓT

Przejazd na lotnisko i lot powrotny. Przylot dzień później.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Los Angeles - Warszawa
 • transport samochodem na całej trasie wg programu
 • 18 noclegów (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów na środki transportu w miastach (metro, autobusy): ok. 130 USD
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka:

1000 zł

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Wycieczka pojazdem UTV w okolicach Moab

Do wyboru różne trasy i pojazdy. Koszt od ok. 80 do 200 USD

Wizy - USA

Od 11.11.2019 Obywatele Polski nie potrzebują wizy, wystarczy zarejestrować się w ESTA - Electronic System for Travel Authorization i opłacić kartą kredytową lub debetową opłatę 14 USD. Czas oczekiwania to ok. 72h. ESTA jest ważna 2 lata lub do wygaśnięcia paszportu (jeśli wygasa szybciej niż za 2 lata).

Paszport powinien być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty podróży.

W przypadku gdy nie przysługuje Wam prawo skorzystania z ESTA, należy ubiegać się o wizę. Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o wizę do USA znajdziesz TUTAJ

O wizę w sposób tradycyjny należy się ubiegać m.in. jeśli odbywało się karę więzienia, jedzie się do USA w celu innym niż wyjazd biznesowy lub turystyczny, przebywało się w Iranie przez dłuższy czas (wtedy najlepiej skontaktować się z ambasadą i zapytać o postępowanie) lub gdy wcześniej odmówiono Wam wizy.

Jeśli posiadacie w swoim paszporcie ważną wizę, nie potrzebujecie rejestrować się w ESTA.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Na szlakach USA pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.