CROSS USA POŁUDNIE od Miami do Los Angeles

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
22 dni9 600 + 1 690USD

O wyprawie

CROSS USA Południe

Cross USA Południe jest wyprawą po bardziej i mniej znanych Stanach - Floryda, Georgia, Tennessee, Teksas, Luizjana, Nowy Meksyk, Arizona i Kalifornia. Startujemy z Miami, a 3 tygodnie później docieramy do Los Angeles.

Podróż przez południe USA rozpoczynamy od Miami i przejazdu słynnym 7 Miles Bridge na Key West. Następnie czekają na Ciebie liczne atrakcje: największe lasy namorzynowe Ameryki w Parku Narodowym Everglades, Disneyland, przylądek Canaveral i centrum kosmiczne NASA, Savanah, Memphis, Atlanta i dom Elvisa Presleya. Odpoczniesz podczas krótkiego rejsu po Missisipi, podziwiasz Nowy Orlean, industrialne Huston i pełne kanałów San Antonio, Dallas, jaskinie w Parku Narodowym Carlsbad Caverns, Guadelupe Mountains. Czeka Cię przejazd Route 66, Yuma, San Diego i Los Angeles.

Program

CROSS USA POŁUDNIE od Miami do Los Angeles

1 dzień - Przylot do Miami

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Miami. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

2 dzień - Key West - najdalej na południe

Poranny spacer po plaży Miami Beach, następnie przejazd malowniczą drogą US 1 (w tym słynnym 7 Miles Bridge) na Key West. Na trasie zatrzymamy się w kilku punktach widokowych. W Key West spacer słynną Duval Street z licznymi pubami i restauracjami. Odwiedzimy najdalej na południe wysunięty punkt USA. Chętni mogą zwiedzić dom Ernesta Hemingwaya lub wypocząć na plaży. Przejazd na nocleg w okolicy Parku Everglades.

3 dzień - Everglades - krokodyle, wycieczka łodzią napędzana śmigłem

Odwiedzimy największe lasy namorzynowe Ameryki, królestwo aligatorów i ptactwa wodnego w Parku Narodowym Everglades. Zobaczymy Ernest Coe Visitor Center, następnie spacer po Anhinga Trail. Przejazd samochodem – na trasie wycieczka łodzią napędzana śmigłem po mokradłach. Przejazd w okolice Orlando.

4 dzień - Orlando - tematyczne parki rozrywki

Przejazd do Orlando. Dla chętnych zabawa w Parku Rozrywki Disney World lub Sea World, ewentualnie czas wolny na zakupy, relaks, spacery. Wieczorem przejazd na plażę Cocoa Beach. Spacer plażą o zachodzie słońca.

5 dzień - Cape Canaveral - centrum lotów kosmicznych NASA

Przylądek Canaveral i zwiedzanie centrum kosmicznego NASA im. Kennedy`ego. Następnie przejazd do St. Augustine – najstarsze miasto w USA, spacer urokliwymi uliczkami.

6 dzień - Savannah - spacer

Przejazd do Atlany. Po drodze odpoczynek w Savannah, spacer po starym centrum miasta. Nocleg na trasie w kierunku Atlanty.

7 dzień - Atlanta - Coca Cola, CNN, Przeminęło z wiatrem

Przejazd do centrum Atlanty. W zależności od zainteresowań uczestników mamy możliwość zwiedzenia trzech atrakcji z wymienionych poniżej miejsc:

 • Georgia Aquarium (największe kryte akwarium na świecie),
 • World of Coca-Cola – siedziba korporacji, muzeum, 
 • dom Margaret Mitchell (gdzie powstała powieść Przeminęło z wiatrem),
 • siedziba telewizji CNN .

 Przejazd w kierunku Memphis.

8 dzień - Memphis - posiadłość Elvisa Presleya

Odwiedzamy Graceland - miejsce, gdzie spędził większość życia król rock and rolla Elvis Presley. Po południu wyjazd w kierunku Nowego Orleanu.

9 dzień - Nowy Orlean - rejs parowcem po Missisipi, French Quater - Bourbon St.

Zwiedzanie miasta leżącego w delcie Missisipi, spacer po French Quater - dzielnicy kolonialnej. Rejs starym parowcem rzeką Missisipi. Wieczór spędzimy na klimatycznej Bourbon St.

10 dzień - Oak Alley Plantation - Houston

Przejazd do Houston. Po drodze odwiedzimy znaną z filmów historyczną plantację Oak Alley Plantation. Dotrzemy do Houston, stolicy przemysłu wydobywczego, gdzie znajdują się siedziby główne światowych koncernów. Spacer po Market Square Historic District.

11 dzień - San Antonio - misja Alamo, Austin

Przejazd do urokliwego miasta kanałów - San Antonio. Zwiedzimy stary kościół misji Alamo, pospacerujemy wzdłuż kanałów do Katedry. Po południu pojedziemy do stolicy stanu Teksas – Austin – tam zwiedzimy okazały budynek Parlamentu Teksasu.

12 dzień - Dallas - Fort Worth

Przejazd do Dallas. W mieście odwiedzimy muzeum na 6 piętrze, gdzie poznamy historię zamachu na prezydenta Kennedy`ego. Pojedziemy do Fort Worth, jeśli dopisze nam szczęście trafimy na kowbojską paradę, ligowe zawody lub pokaz ujeżdżania koni albo byków w arenie rodeo, koncert gwiazd muzyki country western lub aukcje sprzedaży bydła lub koni z tradycyjnych teksańskich farm.

13 dzień - Przejazd przez Texas

Przejazd przez teksańsie tereny roponośne i pustynie do Carlsbadu.

14 dzień - Carlsbad - najgłębsza jaskinia, góry Guadalupe

Zwiedzamy kompleks jaskiń w Parku Narodowym Carlsbad Caverns oraz Park Narodowy Guadalupe Mountains – odwiedzimy visitors center oraz pójdziemy na krótki trekking jednym z malowniczych szlaków.

15 dzień - White Sands - białe wydmy, Santa Fe - miasto artystów

Wybierzemy się obejrzeć jedyne w swoim rodzaju wydmy z białych piasków. Wieczorem pospacerujemy po mieście artystów – Santa Fe.

16 dzień - Route 66, Pueblo Acoma, Skamieniały Las

Wyruszymy historyczną i sławną drogą - Route 66. Po drodze pojedziemy do słynnego Pueblo Acoma znanego jako “Sky City“ – podniebne miasto. Spacer po malowniczych uliczkach następnie wizyta w Parku Narodowym Skamieniałego Lasu.

17 dzień - Flagstaff - Sedona - Montezuma Castle

Przejazd w okolice Tucson. Na trasie zatrzymamy się w przepięknym kurorcie Red Rock – Sedonie oraz zobaczymy stare budowle indiańskie w Montezuma Castle. Wieczorem zachód słońca obejrzymy we wschodniej części Parku Narodowego Saguaro z monumentalnymi kaktusami, które są symbolem Arizony.

18 dzień - kaktusy Saguaro - Dziki Zachód - Yuma

Przejazd przez pustynną krainę. Wjedziemy do Wschodniej części Parku Narodowego Saguaro, - spacer pomiędzy kaktusami na punkt widokowy. Następnie przejazd do Old Tucson – zabytkowe miasteczko Dzikiego Zachodu – plan filmowy wielu westernów. Wreszcie przejazd do leżącej tuż przy granicy z Meksykiem Yumy.

19 dzień - San Diego - miasto, port i lotniskowiec

Spacer wzdłuż nadmorskich promenad, lotniskowiec - muzeum USS Midway oraz wyjątkowy pomnik całującej się pary. Wieczór spędzimy w Old Town.

20 dzień - Los Angeles - Hollywood - plaża

Przejazd do Los Angeles, przejazd do Hollywood spacer słynną aleją gwiazd. Wieczorem plaża Long Beach lub Santa Monica.

21 dzień - Los Angeles - wylot

Ostatnie zakupy, wylot do Europy. Po przylocie do Warszawy, pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

22 dzień - Przylot do Warszawy.

Po przylocie do Warszawy, pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa -  Miami i Los Angeles- Warszawa

 • 20 noclegów - pokoje 2-os. z łazienkami

 • transport samochodem na całej trasie

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 250 USD

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach lub motelach w pokojach 2-osobowych; standardowo pokoje mają łazienkę, komplet ręczników, TV i klimatyzację. 
Pokoje typu Double (z jednym małżeńskim łóżkiem) rezerwujemy dla par. Pokoje typu Twin (z dwoma łóżkami) rezerwujemy dla pozostałych uczestników.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami.

Transport

Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem - minibusem 6-8-osobowym, a pilot wyprawy jest kierowcą. Daje nam to pełną swobodę i niezależność. Do przejechania mamy znaczne odległości, trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. W miastach jeździmy naszym samochodem lub miejskimi środkami transportu.

Co zabrać? (krótkie zestawienie)

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Środek odstraszający komary,
 • Najwygodniej spakować się w torbę podróżną lub walizkę (ułatwia ona dostęp do bagażu w samochodzie, nosimy ją tylko z samochodu do pokoju hotelowego). Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

Informacje zdrowotne

 • Apteczka powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B.

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Stanów Zjednoczonych (szczegóły w zakładce WIZY).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Internet

Wi-fi jest dostępne prawie w każdym hotelu (czasem za niewielką opłatą), kawiarniach i restauracjach.

Napięcie

Napięcie elektryczne 120 V, 60 Hz. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców.

WIZY

USA

Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o wizę do USA znajdziesz TUTAJ

Atrakcje dla chętnych:

Parki rozrywki na Florydzie

Szaleństwa w parkach wodnych lub Disneylandzie. Koszt około 50-100 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej CROSS USA POŁUDNIE od Miami do Los Angeles pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.