Alaska - Potęga natury

Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

ALASKA - POTĘGA NATURY

Ta wycieczka na Alaskę to przede wszystkim obcowanie z dziką, nieskażoną przez człowieka przyrodą. Malownicze krajobrazy Alaski uświadomią Wam, co znaczy prawdziwa Potęga Natury. Wszechobecna dzika przyroda, spotkanie z łosiem czy niedźwiedziem na porządku dziennym. Niepowtarzalne krajobrazy tundry, tajgi i przede wszystkim najwyższych gór Ameryki Północnej. Spacer po lodowcu, kąpiel w gorących źródłach, oglądanie wielorybów lub połów halibuta - wszystko niepowtarzalne, wyjątkowe i mistyczne...

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę kameralnego roadtripu
 • leśne przestrzenie i piękne krajobrazy
 • możliwość zobaczenia niedźwiedzi i wielorybów
 • świetną trasę i bogaty program zwiedzania

Trasa:

 • ANCHORAGE
 • DENALI
 • FAIRBANKS
 • CHENA HOT SPRNGS
 • NORTH POLE
 • VALDEZ
 • PÓŁWYSEP KENAI
 • SEWARD
 • LODOWIEC EXIT
 • HOMER
 • ANCHORAGE

Program

1 DZIEŃ Przylot do Anchorage

Przylot do Anchorage. Spacer po centrum miasta.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ ANCHORAGE muzeum. Lot nad Denali

Wizyta Muzeum Dziedzictwa Kulturowego Alaski (Muzeum Historii i Sztuki Ludów i Plemion Eskimoskich). Dla chętnych lot widokowy samolotem nad Denali 

3 DZIEŃ PARK NARODOWY DENALI

Całodniowa wycieczka specjalnym parkowym autobusem. Po drodze widoki na lodowce, ośnieżone pasma górskie oraz Denali (dawniej McKinley) – najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Obserwacja dzikich zwierząt zamieszkujących park m.in. łosi, karibu, niedźwiedzi, wilków. Na trasie postoje w centrach informacyjnych dla odwiedzających, w których możemy obejrzeć i prezentacje multimedialne, możliwość krótkich trekkingów. 

4 DZIEŃ FAIRBANKS

Rano przejazd do Fairbanks – jedynego większego miasta w centrum Alaski. Spacer po znajdującym się w centrum miasta parku kolonizatorów, ukazującym początki współczesnego osadnictwa i eksploracji Alaski. Następnie odwiedzimy wspaniałe Muzeum Arktyczne przy uniwersytecie w Fairbanks.

5 DZIEŃ CHENA HOT SPRINGS

Przejazd do Chena Hot Springs i kąpiel w gorących źródłach. Zobaczymy tam dużą hodowlę psów zaprzęgowych. Dla chętnych wizyta w muzeum lodowym i krótki trekking po okolicznych lasach i wzgórzach. 

OPCJONALNIE, dla chętnych:

Całodniowa wycieczka do linii koła podbiegunowego tzw. Dalton Highway - szutrowa droga prowadząca na północ Alaski wzdłuż słynnego ropociągu transportującego ropę z dalekiej północy (koszt. ok. 150 - 200 USD).

6 DZIEŃ NORTH POLE i górskie panoramy

Przejazd na południe. Na trasie postój w North Pole, czyli wiosce św. Mikołaja (odpowiednik lapońskiego Rovaniemi w Europie). Zakupy świątecznych prezentów można tu robić przez cały rok. Przejazd w góry Alaski gdzie z trasy rozpościerają się przepiękne widoki na ośnieżone szczyty górskie.

7 DZIEŃ Przejazd do VALDEZ

Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Wrangell-St. Elias do Valdez. Spacer po mieście i odpoczynek.

8 DZIEŃ VALDEZ - półwysep Kenai

Wizyta w stacji pomp rurociągu naftowego transportującego ropę przez całą Alaskę. Wizyta w muzeum historii miasta, które doświadczyło wielkiej tragedii w roku 1964, kiedy trzęsienie ziemi zniszczyło prawie wszystkie budynki. Przejazd do Anchorage na trasie liczne punkty widokowe na góry i lodowce. Zakupy w mieście, następnie przejazd na półwysep Kenai.

9 DZIEŃ SEWARD - wieloryby, orki, lwy morskie i lodowce

Przyjazd do miasteczka portowego Seward. Wizyta w Alaska Sealife Center - morskim  akwarium (można tutaj m.in. dowiedzieć się jaka jest różnica pomiędzy foką, a lwem morskim, zobaczyć wiele gatunków ryb i ptaków zamieszkujących morza Alaski). 

OPCJONALNIE, dla chętnych:

Rejs statkiem wzdłuż fiordów półwyspu Kenai – lodowce, wieloryby, orki, lwy morskie. W zależności od wariantu trasy i długości trwania cena rejsu wynosi: 80 /150/ 180 USD.

10 DZIEŃ LODOWIEC EXIT - spacer pod czoło lodowca

Spacer pod czoło lodowca Exit. Chętni mogą udać się na całodniowy trekking do pola śnieżnego Harding - przepiękne widoki na lodową pustynię zasilającą dziesiątki lodowców.

11 DZIEŃ przez KENAI do Homer

Przejazd przez malowniczy, pełen dzikich zwierząt półwysep Kenai do położonego na końcu drogi miasteczka Homer, które znane jest jako światowa stolica halibuta. Spacer po mieście i czas na relaks. 

12 DZIEŃ HOMER - miasteczko na końcu drogi

Pobyt w Homer. Zwiedzanie Muzeum Wysp i Oceanu wokół Alaski. Po południu przejazd do Anchorage. 

OPCJONALNIE dla chętnych:

półdniowy rejs na połów halibuta (ok. 120 USD)
Rejs i trekking z przewodnikiem celem oglądaniz niedźwiedzi w naturalnym środowisku (w zależności od ilości godzin: ok. 560  - 650 USD).

13 -14 DZIEŃ ANCHORAGE - wylot

Ostatni spacer po mieście i czas na ewentualne zakupy. Przejazd na lotnisko. Przelot do Europy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Anchorage - Warszawa
 • 12 noclegów w wygodnych hotelach - pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • transport samochodem na całej trasie
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 120 USD
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych
 • kosztów ESTA lub wizy

Zaliczka:

1000 zł

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Rejs statkiem wzdłuż fiordów półwyspu Kenai 

W zależności od wariantu trasy i długości trwania rejsu: 80/150/180 USD.

Rejs na połów halibuta

6-cio godzinny rejs - koszt około 120 USD.

Lot samolotem nad Denali z lądowaniem na lodowcu

W zależności od długości lotu itp. - koszt około 350 - 400 USD.

Lot samolotem lub rejs na oglądanie niedźwiedzi

W zależności od długości lotu itp. - koszt około 600 USD.

Wycieczka na Koło Podbiegunowe

Całodniowa wycieczka do linii koła podbiegunowego tzw. Dalton Highway, wzdłuż słynnego ropociągu transportującego ropę z dalekiej północy. Koszt około 200 USD.


Wizy - USA

Od 11.11.2019 Obywatele Polski nie potrzebują wizy, wystarczy zarejestrować się w ESTA - Electronic System for Travel Authorization i opłacić kartą kredytową lub debetową opłatę 14 USD. Czas oczekiwania to ok. 72h. ESTA jest ważna 2 lata lub do wygaśnięcia paszportu (jeśli wygasa szybciej niż za 2 lata).

Paszport powinien być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty podróży.

W przypadku gdy nie przysługuje Wam prawo skorzystania z ESTA, należy ubiegać się o wizę.

O wizę w sposób tradycyjny należy się ubiegać m.in. jeśli odbywało się karę więzienia, jedzie się do USA w celu innym niż wyjazd biznesowy lub turystyczny, przebywało się w Iranie przez dłuższy czas (wtedy najlepiej skontaktować się z ambasadą i zapytać o postępowanie) lub gdy wcześniej odmówiono Wam wizy.

Jeśli posiadacie w swoim paszporcie ważną wizę, nie potrzebujecie rejestrować się w ESTA.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Alaska - Potęga natury pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.