MADERA I PORTO SANTO aktywnie

Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie
TerminCena
8 dni1 180EURO + 1 000
8 dni1 180EURO + 1 000
8 dni1 180EURO + 1 000

O wyprawie

MADERA I PORTO SANTO AKTYWNIE

Portugalska Madera słynie z wiosennej pogody, która panuje tutaj praktycznie cały rok. Pogoda ta świetnie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu! Przygotowaliśmy program dla tych z Was, którzy uwielbiają piesze i górskie wędrówki z pięknymi widokami. Pokonamy pieszą trasę lewadą - dawnym kanałem irygacyjnym, zdobędziemy najwyższy szczyt Madery - Pico Ruivo, przejdziemy się wyjątkowo malowniczą trasą do Boca do Risco z morskimi krajobrazami. Udamy się też na wyspę Porto Sano, zwiedzimy stolicę wyspy Fenchal i skosztujemy pysznego lokalnego jedzenia. Pakuj buty górskie i ruszaj z nami!

Polubisz ten wyjazd za:

 • aktywny, przygodowy program
 • zróżnicowane widokowo trasy
 • wejście na Pico Ruivo
 • elastyczność

Program

1 DZIEŃ PRZELOT NA MADERĘ

Wylot z Warszawy na Maderę, przejazd do hotelu i odpoczynek po podróży.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ ZWIEDZANIE FUNCHAL

Dzisiejszy dzień w całości poświęcimy na zwiedzanie stolicy wyspy. Rozpoczniemy od specyficznego Mercado dos Lavradores pełnego kwiatów, owoców, warzyw, rozmaitych smakołyków i świeżo złowionych ryb. Przespacerujemy się urokliwymi uliczkami starówki i przejedziemy się kolejkami gondolowymi na wzgórze Monte, skąd można podziwiać panoramę miasta nad zatoką. Na Monte poszukamy wytchnienia w ogrodzie roślin tropikalnych. Chętni mogą skorzystać z nietypowego lokalnego środka transportu - wiklinowych sań, którymi z Monte pokonuje się 2-kilometrowy odcinek drogi do centrum (koszt ok. 30 EUR/zjazd dla 2 osób). Wieczór spędzimy w jednej z lokalnych restauracji, gdzie z pewnością będzie  możliwość degustacji wina madera.

3 DZIEŃ TREKKING STARYM KANAŁEM (LEWADA)

Wyjedziemy z miasta, by zatopić się w zieleni wyspy wiecznej wiosny. Na pierwszy trekking po wyspie wybierzemy się na jedną z lewad. Przed wiekami te kanały irygacyjne doprowadzały wodę do upraw owoców i trzciny cukrowej w południowej części wyspy; dziś wiele z nich przekształcono w szlaki trekkingowe.
Nasz trekking rozpoczniemy w Parku Leśnym Queimadas. Stąd przejdziemy do levady, która poprowadzi nas do zielonego kotła Caldeirão Verde. W dole kotła powstało naturalne jeziorko, będące źródłem lewady, której kanał będzie nam towarzyszył do końca trasy. Przy kanale znajdują się piękne wodospady, niesamowite krajobrazy i kilka tuneli do przejścia.

Jeśli chcielibyście spróbwać czegoś bardziej emocjonującego, możecie zamiast trekkingu szlakiem udać się na canyoning dnem rzeki. Specjalizująca się w tym sporcie ekstremalnym lokalna firma zapewni Wam odpowiedni sprzęt, potrzebujecie tylko strój kąpielowy i buty, które mogą się zmoczyć (a zmoczą się na pewno! ). W trakcie canyoningu będziecie schodzic po linach na dno kanionu, brodzić w wodzie i pokonywać wodospady. (koszt od ok 65EUR/os, czas trwania ok. 4h)

Po południu przejedziemy São Jorge aby udać się na cypelek Ponta da São Jorge.

4 DZIEŃ ZACHODNIA CZĘŚĆ WYSPY: TREKKING DO WODOSPADU RISCO, BASENY LAWOWE

Dzisiaj wybierzemy się na całodzienną wycieczkę, by odkrywać uroki zachodniej części Madery. Przejedziemy wzdłuż południowego i północnego wybrzeża, przemierzymy tzw. maderską tundrę, czyli płaskowyż Paul da Serra.

Trekking do wodospadu Risco do Kaskady "25 Źródeł" (25 Fontes), które składają się z warkoczy mniejszych wodospadów. Zobaczymy unikatowy las wawrzynolistny wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następnie pojedziemy zobaczyć naturalne baseny lawowe w Porto Moniz.

W drodze powrotnej odważni będą mogli wejść na przeszkloną platformę widokową na niemalże 600-metrowym klifie Cabo Girao

5 DZIEŃ TREKKING Z PICO AREEIRO NA PICO RUIVO

Dzisiejszy dzień spędzimy na dachu Madery - zdobywając jej najwyższy szczyt - Pico Ruivo (1862m n.p.m.). Wjedziemy na wysokość około 1800m n.p.m. i tam rozpoczniemy około 6 km trekking z Pico Areeiro na Pico Ruivo. Na szlaku nie zabraknie stromych podejść, zejść oraz przepaści, które na pewno dostarczą nam wiele adrenaliny. Z Pico Ruivo już łagodnym około 3 km zejściem dojdziemy do Achada de Teixeira. Po trasie zatrzymamy się w miejscowości Santana, gdzie znajdują się charakterystyczne kolorowe domki w kształcie literki A.

6 DZIEŃ Wschodnia część wyspy: TREKKING PONTA DE SAO LOURENCO

Dziś przejedziemy na skrajny, wschodni półwysep i udamy się na najbardziej na wschód wysunięty punkt wyspy Ponta de Sao Lourenco.
Po trekingu odwiedzimy piękne miasteczko Porto da Cruz tam m.in. znajduje się zabytkowy młyn cukrowy, gdzie produkowany jest lokalny rum i likiery... 

7 DZIEŃ WYSPA PORTO SANTO: TREKKING DO PICO DO FACHO

Wcześnie rano przeprawimy się promem na wyspę Porto Santo. Tutaj znajduję się piaszczysta plaża, na której możemy chwilę odetchnąc od pieszych wędrówek. Jeśli wolicie jednak bardziej aktywny wypoczynek, możecie skorzystać z opcji snorkellingu (nurkowania z maską i rurką) lub kajaków morskich.

Chętni moga udać się na trekking wokół najwyższego szczytu wyspy - Pico do Facho. Ze szlaku rozciągają się piękne panoramiczne widoki.

8 DZIEŃ WYLOT

Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Cena obejmuje

 • transfery z/na lotnisko
 • transport samochodem wg programu
 • bilety na prom na trasie Funchal - Porto Santo - Funchal
 • 7 noclegów w pokojach 2-os. z łazienką
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa - Funchal - Warszawa (bezpośredni lot charterem lub lot z przesiadką w Lizbonie; cena lotu zależy od terminu i dostępności)
 • wyżywienia ok. 20-30 EUR/os. dziennie
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka

1 000 PLN

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Zjazd tradycyjnym wiklinowym koszem z Monte
koszt ok. 30 EUR/zjazd 2km dla dwóch osób

Kajaki na Porto Santo
koszt od ok. 20 EUR/1 godz.

Canyoning
koszt od ok. 65 EUR/1 os.

Wizy - Portugalia

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) do 90 dni na terytorium Republiki Portugalskiej jest ważny paszport bądź dowód osobisty.

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej MADERA I PORTO SANTO aktywnie pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.