PORTO W PORTO experience travel

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

PORTO W PORTO experience travel

Enoturystyczny wypad do portugalskiego Porto w stylu slow travel.

Fani porto i Porto, oto spełnienie Waszych marzeń!
Na tym wyjeździe włączymy tempo slow i będziemy się wgryzać w lokalny klimat. Będziemy smakować , spacerować , napawać się widokami o soczystych barwach i spędzać czas na rozmowach o winie – wszystko w ponadprzeciętnych ilościach. Wino to motyw przewodni wyjazdu, ale stawiamy też na chłonięcie klimatu miasta, odwiedzanie lokalnych knajpek i kawiarenek, poznanie miejsc, w których turyści wpadający do Porto na chwilę nie bywają.

Experience Travel to wyjazdy stawiające na szeroko rozumiane aktywności (od gotowania po paralotniarstwo).
Podróżujemy w bardzo małych grupach, nocujemy w hotelach i apartamentach, korzystamy z usług lokalnych specjalistów, znających teren jak własną kieszeń, a oprócz tego poznajemy najciekawsze miejsca regionu.
Podróżuj inaczej - doświadczaj więcej!

Wielkość grupy: 4-8 osób

Program

1 dzień - PRZELOT DO PORTO

Spotykamy się z pilotem na lotnisku i wylatujemy do Porto.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego lotniska w Polsce, skontaktuj się z nami)

Po wylądowaniu zostaniemy zawiezieni do centrum miasta i zakwaterujemy się w naszym hotelu. Jeszcze dziś – o ile pozwoli na to nasz rozkład lotów – będziemy kluczyć w labiryncie gwarnych uliczek na nabrzeżu Ribeira wśród knajpek, wypełnionych zapachami smażonego dorsza, grillowanych sardynek i zapiekanych tostów a’la francesinha. Wieczorem być może skusimy się na nasz pierwszy kieliszek porto w Porto.

2 dzień - POCIĄGIEM PRZEZ DOLINĘ DOURO

Rano z dworca São Bento, wyłożonego biała-niebieską ceramiką azulejos, wyruszymy pociągiem w niezapomnianą podróż wzdłuż rzecznego nurtu Douro. Malownicze krajobrazy za oknem – zielone wzgórza porośnięte winną latoroślą – wprawią nas w iście sielankowe nastroje. Nasz przystanek docelowy – niewielkie, ale niezwykle urokliwe Pinhão – to miejsce z marzeń miłośników win. Spożyjemy tu lunch i udamy się na degustację miejscowych win w którejś z quintas, czyli tradycyjnych winiarskich posiadłości. Później chętni wyruszą na pięciokilometrową wędrówkę przez okoliczne wzgórza na zachwycające miradouro, czyli taras z widokiem na meandrujące Douro i odbijające się w nim uprawy winnych latorośli. Po powrocie do Porto wybierzemy się na wspólną kolację.

3 dzień - PORTO I GAIA - ŹRÓDŁA PORTUGALII

Po śniadaniu niespiesznym krokiem przemierzymy zabytkową starówkę Porto. Zobaczymy okazałą katedrę-fortecę zwaną Sé, kościół ze smukłą Wieżą Kleryków – symbolem Porto – i targowisko Bolhão. Chętni z Was wstąpią do zaczarowanych wnętrz księgarni Lello, która inspirowała J. K. Rowling przy pisaniu scen do powieści o Harrym Potterze. Po przerwie na lunch – być może z kieliszkiem orzeźwiającego vinho verde, dla odmiany – przekroczymy rzekę Douro słynnym Mostem Ludwika I, zaprojektowanym przez grupę Gustave’a Eiffle’a, i odkryjemy Gaia, czyli winiarską dzielnicę Porto. To w tutejszych piwnicach są produkowane i beczkowane najsłynniejsze z win porto: Sandeman, Cockburn’s, Croft, Graham’s, Offley czy Taylor’s. Wstąpimy na degustację kilku gatunków porto, rzucając wyzwanie naszym podniebieniom. Przy okazji dowiemy się, czym różnią się od siebie tawny, ruby i vintage oraz dlaczego nazwy portowych marek brzmią tak angielsko. Później zasiądziemy do pożegnalnej kolacji na nabrzeżu w Gaia, przy którym cumują barcos rabelos – tradycyjne łodzie służące w dawnych czasach do transportowania rzeką beczek z winem. Roztacza się stąd zjawiskowa panorama Porto.

4 dzień - WYLOT Z PORTO

Jeśli pozwoli na to rozkład lotów, rano wykorzystamy czas wolny na ostatnie spacery i zakupy pamiątek. Porto, oprócz win porto, słynie również z ceramiki azulejo i z produktów z kory dębu korkowego, czyli z korka. Później transfer na lotnisko i wylot powrotny do Polski.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Porto - Warszawa (możliwy lot z przesiadką)
 • transfery z/na lotnisko w Porto
 • 3 noclegi w hotelu w centrum Porto
 • śniadania w hotelu
 • bilety kolejowe na trasie Porto – Pinhão – Porto
 • opiekę pilota Kiribati Club z pasją do win i doświadczeniem sommelierskim
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż    1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • transportu w miastach (np. metro, tramwaje, taxi), biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie i degustacji w winnicach - w sumie ok. 50-100 EUR (w zależności od osobistych preferencji uczestnika)
 • pozostałego wyżywienia
 • bagażu rejestrowanego na przelot (istnieje opcja dokupienia)
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Wielkość grupy: 4-8 osób

Transport

Przejazd pociągiem na trasie Porto – Pinhão – Porto. Po Porto poruszamy sie pieszo i komunikacją miejską.

Zakwaterowanie

W czasie wyjazdu zatrzymujemy się w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienką. Wybieramy hotele położone blisko centrum Porto, w spacerowych odległościach od największych atrakcji miasta.

Wyżywienie

Śniadania w hotelu. Pozostałe wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie taką kwotę, jaką potrzebuje. Pilot może zaprowadzić uczestników do restauracji w różnych klasach cenowych, wedle Waszego uznania.

Ciekawe artykuły