Objazd Skandynawii - EKSPEDYCJA NORDKAPP

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
16 dni4 990 + 490EURO

O wyprawie

Objazd Skandynawii - EKSPEDYCJA NORDKAPP

Nasz cel to Nordkapp - Przylądek Północny. Po drodze oczarują Cię malownicze wyspy Lofoty i odwiedzisz Świętego Mikołaja w Rovaniemi. Zobaczysz masywne lodowce i przepiękne fiordy Norwegii, w tym słynny Geirangerfjord.

Przejedziesz Drogą Trolli oraz staniesz na linii koła podbiegunowego. Obejrzysz naskalne rysunki sprzed 6,5 tys. lat, a także bardziej współczesne dzieła sztuki, jak pełen rzeźb Park Vigelanda w Oslo, katedry w Trondheim i Uppsali. Na koniec uroczy Sztokholm.

Program

1 dzień WYJAZD

Wyjazd z Poznania ok. godz. 15.00
Zapewniamy odbiór z dworca PKP wszystkich przyjeżdżających spoza Poznania. Przejazd do Świnoujścia. Noc na promie.

2 dzień SZWECJA - GOETEBORG - TANUM

Przejazd z Ystad do Oslo. Po drodze poznajemy Szwecję: Goeteborg - spacer po centrum, Tanum - obszar wpisany przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kultury, stanowiska sztuki naskalnej pochodzące z epoki brązu. Przejazd do Oslo.

3 dzień OSLO - LAERDAL

Oslo - poznajemy centrum: ratusz, parlament, pałac królewski, nabrzeże portowe. Odwiedzamy także słynny Park Vigelanda, a zwiedzanie kończymy w jednym z wielu muzeów zlokalizowanych na półwyspie Bygdoy. Po południu przejeżdżamy do Laerdal - małego zabytkowego miasteczka nad Sognefjordem. Miasteczko jest znane z funkcjonującego tutaj Centrum Łososia - jest to skarbnica wiedzy o tych niezwykłych rybach.

4 dzień LODOWIEC NIGARDSBREEN

Jedziemy pod największy kontynentalny lodowiec Europy - Jostedalsbreen. Trekking pod jeden z najbardziej znanych jęzorów tego lodowca - Nigardsbreen, oraz spacer po okolicy.

5 dzień GEIRANGERFJORD - DRABINA TROLLI

Przejazd przepiękną, najwyżej położoną w Norwegii drogą nr 55. W Lom zobaczymy typowy dla regionu drewniany kościółek (stavkirke). Przejazd do Geiranger - popularnej miejscowości turystycznej, leżącej na początku Geirangerfjorden - jednego z najbardziej urokliwych fiordów Norwegii. Wjedziemy na punkt widokowy na szczycie Dalsnibby (1500 m n.p.m.), skąd rozpościera się widok na fiord i otaczające go góry. Następnie czeka nas przejazd "Złotą drogą", " Drogą Orłów" oraz  słynną "Drabiną Trolli".

6 dzień TRONDHEIM

Po drodze miniemy "Ścianę Trolli" - najwyższą w Europie pionową ścianę skalną. Dojedziemy do Trondheim, miasta z przepiękną gotycką katedrą "Nidaros", zabytkowym mostem i kolorowymi drewnianymi budynkami. Dalej przejazd na północ. 

7 dzień KOŁO PODBIEGUNOWE

Tego dnia przetniemy koło podbiegunowe i dojedziemy do portowej miejscowości Bodo z której wyruszymy promem na Lofoty.

8 dzień LOFOTY

Lofoty - to góry wyrastające z morza, położone za kołem polarnym i ogrzewane prądem zatokowym. Tworzą jedyne w swoim rodzaju zestawienie przyrody z krajobrazem. Przejedziemy przez wszystkie wyspy. Zobaczymy piękne plaże, charakterystyczne drewniane domki na palach (rorbuery), malownicze miasteczka, piękne szlaki do punktów widokowych. O tej porze roku panują tu białe noce.

9 dzień LOFOTY - NARVIK

Pezejazd do Narwiku, gdzie zwiedzimy m.in. Muzeum II Wojny Światowej (norw. Krigsminnemuseum).

10 dzień ALTA

Przejazd na daleką północ do Alty, słynącej m.in. z muzeum, na którego terenie znajduje się największe w północnej Europie skupisko rysunków naskalnych liczących do 6,5 tys. lat. 

11 dzień NORDKAPP

Tego dnia zdobywamy Przylądek Północny - Nordkapp. Na miejscu czeka nas piękny punkt widokowy, wspaniale przygotowane centrum informacyjne, kino, kawiarnia - wszystko to wykute głęboko w skałach przylądka.

12 dzień FINLANDIA

Wyruszamy w kierunku Finlandii. Przejazd przez krainy reniferów do Rovaniemi - miasteczka przeciętego linią koła podbiegunowego. 

13 dzień ROVANIEMI

Rovaniemi - wizyta w wiosce Świętego Mikołaja oraz Articum - muzeum związanym z życiem powyżej linii koła podbiegunowego. Przejazd do Szwecji.

14 dzień SZWECJA - UPPSALA

Przejazd przez Szwecję. Po drodze krótka wizyta w Uppsali - słynącej ze swojej katedry i bogatej historii.

15 dzień SZTOKHOLM

Sztokholm - zwiedzanie miasta, wieczorem odpływamy promem do Gdańska.

16 dzień GDAŃSK

W godzinach południowych przypływamy do Gdańska. Wspólnie jedziemy do Poznania, gdzie pożegnamy się z pilotem i zakończymy naszą wyprawę.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • transport minibusem na trasie Poznań - Świnoujście - Norwegia - Finlandia - Szwecja - Gdańsk - Poznań

 • bilety promowe na trasie Świnoujście - Ystad // Nynashamn - Gdańsk (kabiny 4-osobowe, wewnętrzne)

 • opłaty drogowe, za przeprawy promowe i tunele

 • zakwaterowanie na kempingach w domkach 4-6 osobowych

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz muzeów dla chętnych w sumie ok. 130 EUR

 • wyżywienia

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Transport

Komfortowy, klimatyzowany osobowy minibus. Pilot wyprawy jest kierowcą.

Przeprawa promowa

Na trasie mamy 2 przeprawy promowe: Świnoujście - Ystad oraz Nynäshamn - Gdańsk.

Zakwaterowanie

Na promach zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych z łazienkami. 

W czasie przejazdu zatrzymujemy się na kempingach i nocujemy w domkach drewnianych 4/6/8 -os. 
We własnym zakresie każdy powinien zaopatrzyć się w śpiwór lub pościel do spania.
Nocujemy na kempingach, gdzie zawsze są ogólnodostępne sanitariaty, kuchnia, sklepy. Prysznic jest dodatkowo płatny (automat na monetę 10 NOK za 3-4 min.).

Wyżywienie

Istnieje możliwość przygotowania posiłku we własnym zakresie. Codziennie zatrzymujemy się w miejscowości ze sklepem spożywczym. Dysponujemy kuchenką gazową (2-palnikową), menażkami, zestawem plastikowych naczyń (talerzyk, kubek, miseczka), skrzynkami na produkty żywnościowe. Dla wygody należy zabrać własne kubki oraz sztućce. 
Na kempingowej kuchni można wygodnie przygotować jedzenie.

Można również stołować się w restauracjach. Koszt obiadu w restauracji to co najmniej 100 zł/os.

Co zabrać?

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).

 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.

 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.

 • Dobry środek odstraszający komary

 • Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka lub miękkiej walizki) i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w busie; nosimy ją tylko z busa do domku kempingowego. Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

Apteczka

Poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).

Dokumenty

Wystarczy zabrać dowód osobisty. Oczywiście można również posługiwać się paszportem.

Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

Pieniądze

Wszędzie płacimy w lokalnej walucie, czyli norweskich koronach, koronach szwedzkich oraz EURO we Finlandii. Najwygodniej jest wypłacić pieniądze na miejscu w bankomacie (opłata 10-15 zł). W większości miejsc można również bez problemu płacić kartą. Na promie w kantorze można również wymienić złotówki. Można zabrać Euro do wymiany na miejscu. Wielkość wydatków zależeć będzie oczywiście od ilości czynionych zakupów - napoje, produkty żywnościowe, pamiątki.

Zwiedzanie

Dodatkowo płatne są bilety wstępu do muzeów oraz wjazd na Nordkapp. Jeżeli ktoś posiada międzynarodową legitymację studencką, proszę zabrać ją ze sobą. Wówczas obowiązują taryfy ulgowe. Odwiedzamy muzea zgodnie z naszymi zainteresowaniami. 

WIZY

Finlandia

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Finlandii do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Norwegia

 • Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w na zasadach obowiązujących w Unii Europejskiej/Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz w ramach strefy Schengen. 

 • Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. W przypadku wyprawy na Spitsbergen potrzebny jest paszport! 

Szwecja

 • W ruchu osobowym między Szwecją a Polską zniesiona została kontrola na morskich i lotniczych przejściach granicznych.

 • Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Szwecji jest ważny paszport bądź dowód osobisty. 

 • Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Muzea na trasie:

- Oslo - muzeum Kon tiki, Fram, Folk, Wikinków

- Laerdal - centrum dzikiego łososia

- Lom - kościółek drewniany

- katedra w Trondheim 

- Lofoty - muzeum Wikingów

- Narvik - muzeum Wojny 

- Alta - muzeum rytów naskalnych

- Wstęp na Nordkapp

- Rovaniemi - Arktikum 

- Sztokholm - muzeum Vasa 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Objazd Skandynawii - EKSPEDYCJA NORDKAPP pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Finlandia, Norwegia, Szwecja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.