NORWEGIA roadtrip

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
8 dni6 690 + 290EURO
8 dni6 690 + 290EURO
8 dni6 690 + 290EURO

O wyprawie

Wyprawa do Norwegii dla tych, którzy cenią komfort w podróży.

Zobaczysz najpiękniejsze i najbardziej malownicze fiordy oraz jęzory największego lodowca kontynentalnej Europy. Przejedziesz znaną drogą górską - zwaną Drabiną Trolli.

Czekają na Ciebie słynne wodospady i niepowtarzalne formacje skalne zawieszone nad wąskimi morskimi zatokami. Wyprawa w małej grupie wygodnym busem z noclegami w hotelach.

Program

1 dzień - Przelot do OSLO

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot. Przylot do Oslo. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

 

2 dzień - Oslo - zwiedzanie miasta

Zwiedzanie Oslo: centrum, ratusz, parlament, pałac królewski, nabrzeże portowe. Następnie wizyta w jednym z ciekawych, podróżniczych muzeów na Półwyspie Bygdoy: np. Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Kon-Tiki, Muzeum Statku Polarnego Fram. Przejazd na północ.

 

3 dzień - FIORD GEIRANGER i DRABINA TROLLI

Przejazd zapierającą dech w piersiach „Drabiną Trolli" do najpiękniejszego fiordu Norwegii - Geiranger. „Droga Trolli" to 11 serpentyn, z których większość zakręca pod kątem 180 stopni. Po drodze widok na imponującą „Ścianę Trolli". Następnie malowniczy rejs promem po fiordzie Geiranger, podziwiamy wodospad 7 Sióstr.

 

4 dzień - LODOWIEC Jostedalsbreen - Laerdal

Przejazd do Parku Narodowego Jostedalsbreen. Wycieczka pod jęzor lodowcowy (czas przejścia ok. 40 min w jedną stronę, można wykupić przejazd specjalnym samochodem elektrycznym). Fjaerland - Norweskie Muzeum Lodowców - multimedialna skarbnica wiedzy o lodzie. Przejazd do Laerdal - małego zabytkowego miasteczka na brzegu Sognefjorden. Laerdal znane jest z funkcjonującego tutaj Centrum Łososia - tu dowiemy się wszystkiego o tych niezwykłych i smacznych rybach.

 

5 dzień - LAERDAL - BERGEN

Przejazd jednym z najdłuższych tuneli drogowych świata (24,5 km), zapoznamy się z jego rozświetlonymi na niebiesko salami. Następnie krótki postój we Flam - miejscowości rozsławionej przez kolej górską zaczynającą tutaj swój bieg. Malowniczą trasa dojedziemy do Bergen - stolicy fiordów. Spacer po zabytkowym Bryggen i słynnym targu rybnym, gdzie można kupić świeże owoce morza i ryby.

 

6 dzień - HARDANGERVIDDA – wodospad VORINGSFOSSEN

Przejazd do wodospadu Voringsfossen. 2 godzinny spacer doliną pod samą kaskadę wodospadu. Dla chętnych wizyta w Centrum Parku Narodowego Hardangervidda – ekspozycja poświęcona przyrodzie i osadnictwu na płaskowyżu.

 

7 dzień - HARDANGERVIDDA - OSLO

Przejazd malowniczą drogą wzdłuż płaskowyżu Hardangervidda. Spacer po płaskowyżu w poszukiwaniu wolno żyjących reniferów. Powrót do Oslo. Spacer po słynnym Parku Vigelanda – wspaniałej galerii 212 rzeźb ludzkich postaci wyrażających emocje towarzyszące nam na różnych etapach życia.

 

8 dzień - Przelot do Polski

Przejazd dna lotnisko i lot powrotny do Polski.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • transport komfortowym samochodem lub busem na całej trasie wg programu
 • 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach - pokoje 2 os. z łazienkami
 • 7 śniadań
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club: 
 • koszulka klubowa
 • worek sportowy
 • etui na bilet
 • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów lotniczych do Oslo

 • biletów wstępu do muzeuów (ok. 100 EUR)

 • wydatków osobistych

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

 

Transport

Przelot samolotem do Oslo i z powrotem. W Norwegii przemieszczamy się komfortowym minibusem lub samochodem osobowym z pełnym wyposażeniem. Pilot wyprawy jest kierowcą.

Zakwaterowanie

5 noclegów w hotelach 3-4*, pokoje 2-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

5 śniadań oraz 5 obiadokolacji w Norwegii.

Co zabrać? krótkie zestawienie

- jedna para wygodnych, pełnych butów (trekkingowych lub sportowych, ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa)
- ciepły polar i kurtka przeciwdeszczowa.
- okulary przeciwsłoneczne, czapka lub chusta, krem z filtrem.
- środek odstraszający komary i inne owady, np. Mugga 50% DEET>>

Polecamy zabranie torby podróżnej na kółkach i małego plecaka. Torba służy nam do transportu głównego bagażu i zawsze wożona jest w samochodzie (nigdzie z nią nie chodzimy). W małym plecaczku nosimy rzeczy podręczne, takie jak aparat czy kamera, kosmetyki, książkę itd. W trakcie realizacji programu, kiedy wychodzimy zwiedzać czy idziemy na wycieczkę w góry, zabieramy nasz mały plecak.

Apteczka

Oprócz leków indywidualnych powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólową i przeciwzapalną. Przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).

Dokumenty

Wystarczy zabrać dowód osobisty. Oczywiście można również posługiwać się paszportem.

Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

Pieniądze

Wszędzie płacicie w lokalnej walucie. W większości miejsc, nawet na przeprawach promowych, można płacić kartą. Można również wypłacić pieniądze na miejscu w bankomacie. Ewentualnie można zabrać euro do wymiany na miejscu.

Zwiedzanie

Dodatkowo płatne są bilety wstępu do muzeów. Jeżeli ktoś posiada międzynarodową legitymację studencką, proszę zabrać ją ze sobą. Wówczas obowiązują taryfy ulgowe. Odwiedzamy muzea zgodnie z naszymi zainteresowaniami.

WIZY

Norwegia

 • Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w na zasadach obowiązujących w Unii Europejskiej/Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz w ramach strefy Schengen. 

 • Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. W przypadku wyprawy na Spitsbergen potrzebny jest paszport! 

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Muzea na trasie:

- Oslo - muzeum Kon tiki, Fram, Folk, Wikinków
- Laerdal - centrum dzikiego łososia
- kościółki drewniane w Lom i Burgund

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej NORWEGIA roadtrip pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.