NIESAMOWITE INDIE: Złoty Trójkąt i Goa

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

NIESAMOWITE INDIE: Złoty Trójkąt i Goa

Piękna i wygodna podróż przez wielobarwne Indie zakończona wypoczynkiem na Goa, wśród bujnej przyrody i fal Morza Arabskiego. Zobaczysz najważniejsze i najpiękniejsze miejsca środkowych Indii i będziesz chłonąć niepowtarzalny ich klimat. Odwiedzisz różowy Jaipur, zachwyci Cię monumentalny Taj Mahal i jego wzruszająca love story. Będziesz podziwiać odświętne sari z Varanasi, uczestniczyć w ceremoniach religijnych, przestudiujesz rzeźbioną Kamasutrę w Khajuraho. Przy odrobinie szczęścia wypatrzysz tygrysa w Parku Narodowym Panna! Na koniec w Palolem, na rajskim wybrzeżu Goa, przyjdzie czas na rozkoszowanie się smacznymi rybami i owocami morza, relaksujące masaże ajurwedyjskie oraz lekcje jogi.

Polubisz ten wyjazd za:

 • zobaczenie Złotego Trójkąta: Delhi - Jaipur - Agra
 • atmosferę pałaców w Orchha
 • szansę na zobaczenie tygrysa w Parku Narodowym Panna
 • niesamowite świątynie w Khajuraho
 • bogaty i intensywny program zwiedzania

Trasa:

 • DELHI
 • JAIPUR
 • FATEHPUR SIKRI
 • AGRA
 • JHANSI
 • ORCHHA
 • KHAJURAHO
 • PN PANNA
 • SATNA
 • WARANASI
 • GOA
 • BOMBAJ

Program

1 DZIEŃ Przelot do Delhi

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ DELHI: CZERWONY FORT

Zakwaterowanie w hotelu w kolorowej dzielnicy Pahar Ganj. Na spokojnie zapoznamy się z tym niesamowitym miastem. Odwiedzimy Stare Delhi: Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego, pospacerujemy wąskimi uliczkami i zwiedzimy Czerwony Fort z kompleksem pałacowym Wielkich Mogołów (XVII w.).

3 DZIEŃ DELHI: BAZARY CHANDNI CHOWK, GROBOWIEC HUMAJUNA, KUTB MINAR

Po śniadaniu wsiądziemy na ryksze, które obwiozą nas przez słynne bazary Chandni Chowk, który znajduje się koło Czerwonego Fortu i Piątkowego Meczetu. (Jeśli nie udało nam się zobaczyć Czerwonego Fortu poprzedniego dnia, zrobimy to dzisiaj). Następnie pojedziemy do grobowca Humajuna - niesamowitej budowli z czerwonego piaskowca i białego marmuru, uważanego za pierwowzór Taj Mahal. Zobaczymy też wieżę zwycięstwa - Kutb Minar. Jest to minaret, który w niegdyś służył również za wieżę strażnicę. Wracając do hotelu rzucimy jeszcze okiem na Bramę Indii i pałac prezydencki. Wieczór przeznaczymy na odpoczynek po intensywnym dniu.

4 DZIEŃ FORT AMBER - JAIPUR

Rano przejazd klimatyzowanym busem do stolicy Radżasthanu - Jaipuru. Po drodze zatrzymamy się ok.11km od Jaipuru, aby zobaczyć Amber Fort. Fort, dawna stolica radżputów, składa się z kompleksu pałacowo-obronnego położonego na wzgórzu przy jeziorze Maota. Całość to majstersztyk architektury, zbudowany z czerwonego piaskowca i marmuru, z elementami zdobionymi i licznymi bramami.

5 DZIEŃ ZWIEDZANIE JAIPURU: KSIĘŻYCOWY PAŁAC, JANTAR MANTAR, PAŁAC WIATRÓW

Spacer po Jaipurze, zwanym różowym miastem ze względu na kolor fasad domów. Zobaczymy Księżycowy Pałac - obecną siedzibę maharadży i obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar. Ukoronowaniem dnia będzie wizyta pod fasadą Hawa Mahal - Pałacu Wiatrów, którego misternie zdobiona fasada to prawdziwe arcydzieło. Wieczorem możecie udać się na spacer po starówce, która zamienia się wtedy w ruchliwy bazar, na którym mieszkańcy zaopatrują się dosłownie we wszystko.

6 DZIEŃ OPUSZCZONA STOLICA FATEHPUR SIKRI - AGRA

Przejazd klimatyzowanym busem do Agry. 38 kilometrów przed Agrą zatrzymamy się na zwiedzanie Fatehpur Sikri - nieraz pomijanego, a bardzo ważnego historycznie miejsca. Ten rozległy kompleks pałaców i fortów zbudowano z piaskowca, ale na skutek braku wody w okolicy został porzucony.

Po przyjeździe do Agry zakwaterowanie i czas wolny.

7 DZIEŃ AGRA: TAJ MAHAL I CZERWONY FORT

Po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie - zaczniemy od jednego z 7 współczesnych cudów świata - Taj Mahal. Harmonia i piękno tego marmurowego pomnika miłości nie może się równać z żadną inną budowlą na świecie. Marmur na jego budowę sprowadzono z Makrany, a drogocenne kamienie pochodzą z całej Azji.

Gdy już nacieszymy oczy idealną bryłą mauzoleum, przejedziemy do imponującego Czerwonego Fortu. Fort z jego licznymi skrzydłami, komnatami królewskimi i ogrodami stanowi arcydzieło architektury. Na koniec wizyta w tzw. "baby taj", czyli grobowcu Itmad-ud-Daulah.

8 DZIEŃ ORCHHA: ATMOSFERA DAWNYCH INDII

Transfer na dworze i przejazd pociągiem do Jhansi, a stamtąd do spokojnego miasteczka Orchha, które zachowało atmosferę XVI-wiecznych Indii. Tu odpoczniemy z dala od zgiełku wielkich miast. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Dzień zakończy pokaz światło i dźwięk w pobliskim forcie.

9 DZIEŃ ORCHHA: RAJ MAHAL, JEHANGIR MAHAL, RAM RAJA

Zwiedzimy okoliczne opustoszałe pałace, znajdujące się nad malowniczą rzeką, ukryte wewnątrz potężnych murów obronnych: Raj Mahal oraz Jehangir Mahal. Po południu zobaczymy świątynię Chatarbhuj ze strzelistymi wieżami, świątynię Ram Raja. Wieczorem udamy się na obrzeża Orchhy, aby podziwiać chhatri (symboliczne grobowce).

10 DZIEŃ KHAJURAHO: ŚWIĄTYNIE Z RZEŹBAMI Z KAMASUTRY

Przejazd do Khajuraho. Tutaj zwiedzimy zachodnią grupę niesamowitych hinduistycznych świątyń, które słyną z rzeźb z erotycznymi przedstawieniami rodem z Kamasutry. Grupa zachodnia składa się z 6 świątyń, a cały kompleks został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem dla chętnych pokaz tańców hinduskich.

11 DZIEŃ PARK NARODOWY PANNA: TYGRYSY I KSIĘGA DŻUNGLI - WARANASI

Wcześnie rano wyruszymy na jeep safari po malowniczym Parku Narodowym Panna w poszukiwaniu tygrysów, lampartów, bawołów, małp i wargaczy leniwych. Park leży w stanie Madhya Pradesh, który był inspiracją do napisania Księgi Dżungli.
Następnie transfer na dworzec kolejowy w Satna, gdzie wsiądziemy do pociągu i pojedziemy do Waranasi. Przyjazd późnym wieczorem, transfer do hotelu na nocleg.

12 DZIEŃ WARANASI: GHATY, SARNATH, MISTYCZNA PUDŻA NAD GANGESEM

Zwiedzanie najświętszego miasta hinduizmu. Wcześnie rano przepłyniemy łodzią Gangesem wzdłuż ghatów (ghaty to kamienne schody prowadzące ku rzece). Podglądając codzienne życie mieszkańców, zobaczymy Manikarnika Ghat - miejsce kremacji hindusów. Następnie wrócimy do hotelu na śniadanie, po czym będziemy kontynuować zwiedzanie: odwiedzimy uniwersytet Banaras Hindu University, na terenie którego znajduje się świątynia Vishwanath ze złoconymi iglicami, zobaczymy Bharat Mata i świątynię Durga.
Po południu wybierzemy się do Sarnath - Parku Jeleni, w którym Budda po osiągnięciu stanu oświecenia wygłosił swoje pierwsze kazanie na temat "Wprawienia w Ruch Koła Dharmy", zwane Dharmaczakraprawartana.
Wieczorem weźmiemy udział w mistycznym nabożeństwie odprawianym nad brzegiem Gangesu.

13 DZIEŃ PRZELOT NA GOA

Zmiana otoczenia - lecimy na Goa odpocząć na plażach otoczonych palmami. Transfer do hotelu i odpoczynek.

14-16 DZIEŃ GOA: PLAŻOWANIE, WODOSPADY, FARMA PRZYPRAW

Ostatnie dni wyjazdu przeznaczymy na relaks na plaży pod palmą i kąpiele w oceanie.
Jeśli jednak plażowanie nie jest w Waszym stylu, możecie udać się do pobliskich wodospadów, odwiedzić plantację przypraw czy zwiedzić Stare Goa, w którym zobaczycie stare kościoły wybudowane przez portugalskich kolonizatorów (dla chętnych). Możecie też skorzystać z opcji nurkowania lub wycieczki na obserwację dzikich delfinów.
Jeśli z kolei lubicie klimat małych miasteczek i dzikich plaż, możecie wypożyczyć motorki i ruszyć na odkrywanie okolic (wymagane międzynarodowe prawo jazdy kat. A).
Spokojnie - nie musicie się decydować teraz. Nasz pilot/pilotka pomoże Wam zorganizować czas na miejscu. :)

17 DZIEŃ BOMBAJ: BRAMA INDII, DWORZEC KOLEJOWY, MARINE

Rano przelot do Bombaju. Po zakwaterowaniu zaczniemy zwiedzanie - przejdziemy się po zabytkowej dzielnicy Bombaju podziwiać jego eklektyczną, choć w niektórych miejscach nadgryzioną zębem czasu, architekturę. Zobaczymy m.in. wiktoriańskie budynki, Gate of India (Brama Indii - symbol kraju), dworzec kolejowy Victoria oraz nadmorską promenadę Marine.

18 DZIEŃ POWRÓT

Wspólny powrót do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Cena zawiera:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - New Delhi, Bombaj - Warszawa
 • bilety na lot wewnętrzny Varanasi - Goa (z przesiadką) oraz Goa - Bombaj
 • transfery z/na lotniska w Indiach
 • 17 noclegów w hotelach 3/4* (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • śniadania w hotelach
 • transport busem na trasie Delhi - Jaipur - Agra, Jhansi - Orchha - Khajuraho - Satna
 • bilety kolejowe na trasie Agra - Jhansi oraz Satna - Varanasi (klimatyzowane wagony)
 • jeep safari w Parku Narodowym Panna (transport, bilet wstępu, opieka lokalnego przewodnika, śniadanie)
 • wycieczkę łódką po Gangesie w Waranasi
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Delhi, Jaipur, Agra, Orchha, Khajuraho i Waranasi
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, pozostałe przejazdy (riksze, taxi itd.), zwyczajowych napiwków ok. 170 USD
 • pozostałego wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok.15 USD
 • kosztów wizy do Indii: e-wiza 80 USD
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka:

1000 zł


ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Nurkowanie na Goa

Koszt około 100 USD.

Wizyta u lekarzy Ajurwedy

Koszt około 30 USD


Wizy - Indie

Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Indii.

E-wiza

[UWAGA! ZMIANY 20.08.2019!]
Osoby udające się do Indii na okres nie dłuższy niż 30 dni mogą ubiegać się o e-wizę (koszt wizy turystycznej od 10 do 25 USD, w zależności od terminu podróży).

E-wiza jest ważna 30 dni od daty wjazdu do Indii i umożliwia przekroczenie granicy w 25 największych lotniskach Indii (pełna lista lotnisk tu>>). O wizę online można się ubiegać nie wcześniej niż 120 dni przed planowaną data podróży, ale nie później niż 4.

Aby uzyskać e-wizę należy:

 • wypełnić formularz aplikacyjny na oficjalnej stronie Indian Visa Online (https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html). Oprócz danych osobowych należy przygotować skan paszportu w formacie PDF (rozmiar 10-300KB) oraz kwadratowe zdjęcie en face w formacie JPG (rozmiar 10KB-1MB). Skan musi być wyraźny i czytelny.
 • dokonać opłaty przy użyciu karty debetowej lub kredytowej (VISA lub MasterCard)
 • po przyznaniu wizy zostanie ona przesłana mailem, lub będzie można ją pobrać ze strony indianvisaonline.gov.in Dokument należy wydrukować i pokazać na lotnisku przed wylotem przy check-in; oraz w odpowiednim okienku po przylocie.
 • więcej informacji na stronie indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

Wiza standardowa

Osoby, które zdecydują się skorzystać z naszego pośrednictwa wizowego otrzymają odpowiednie instrukcje i zostaną poproszone o dostarczenie nam na 4-5 tygodni przed wylotem wniosku wizowego (wypełnionego online i wydrukowanego) ze zdjęciem biometrycznym oraz paszportu.  Koszt pośrednictwa to 100 PLN/os. Łączny koszt opłat wizowych wynosi w takim przypadku 358,50 PLN (258,50 PLN koszt wizy + 100 PLN pośrednictwo).

Informacje dla osób, które ubiegają się o wizę samodzielnie:

Od dnia 1 lutego 2015 r. osoby ubiegające się osobiście o wizę indyjską  są zobowiązane udostępnić swoje dane biometryczne (odciski palców i zdjęcie twarzy). W tym celu należy stawić się osobiście w celu złożenia wniosku wizowego u wyznaczonego operatora świadczącego usługę – BLS International.
BLS India Visa Center
Ul.Rejtana 15 lokal 13 piętro 7
02-516 Warszawa
Składanie wniosków: od 09:00 do 13:00
tel. 22 542 41 90 w godzinach 10.00-13.00 i 15.00-17.00

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej NIESAMOWITE INDIE: Złoty Trójkąt i Goa pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Indie. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.