KOSTARYKA aktywnie

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

KOSTARYKA aktywnie

Wycieczka do zielonej Kostaryki. Odpoczniemy na łonie natury w parkach narodowych, spędzimy aktywnie czas i odpoczniemy na plażach nad Morzem Karaibskim, a także nad Oceanem Spokojnym.

W programie m.in.:

 • Park Narodowy Tortuguero
 • plaże w okolicach Puerto Viejo
 • Park Nardoowy Cahuita
 • La Fortuna i wulkan Arenal
 • Park Narodowy Monteverde
 • Park Narodowy Manuel Antonio

Program

1 dzień WYLOT I PRZYLOT DO SAN JOSE

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do San Jose. Transfer z lotniska do hotelu. Czas przejazdu z lotniska 40 minut. Następnie zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 dzień SAN JOSE - PARK NARODOWY TORTUGUERO

Opuszczamy stolicę Kostaryki, by na najbliższe dwa tygodnie zatopić się w dzikiej przyrodzie. Naszą przygodę rozpoczniemy w Parku Narodowym Tortuguero, gdzie spędzimy 3 dni w lodge pośród zieleni.

Tortuguero znajduje się w skrajnie północno-wschodniej części Kostaryki. Dotrzeć tam można jedynie małymi samolotami lub łodziami wzdłuż słynnych kanałów Tortuguero. Ten system rzek i kanałów biegnie równolegle do linii brzegu Morza Karaibskiego, ale też obejmuje okoliczne lasy. Teren ten został przekształcony w park narodowy w 1975 roku. Jest to jedno z najróżnorodniejszych biologicznie miejsc w Kostaryce. Nazwa Tortuguero pochodzi od hiszpańskiego słowa określającego żółwia, ponieważ jest to najważniejsze miejsce lęgowe dla żółwia zielonego w zachodniej części Karaibów. W parku występują też inne gatunki żółwi morskich, takie jak skórzasty oraz szylkretowy. Park zwiedza się za pomocą małych łodzi, ale występują też trasy piesze.

Przejazd do Tortuguero busem i łodzią (ok. 4 godziny). Po przyjeździe wycieczka po Tortuguero Village. Następnie relaks w lodge.

3 dzień PARK NARODOWY TORTUGUERO

Parku Narodowy Tortuguero najlepiej podziwia się z perspektywy łodzi, i tak właśnie zrobimy tego dnia. Po śniadaniu wsiądziemy na łodzie i popłyniemy kanałami podziwiać lokalną florę i faunę.
Następnie powrót na lunch, a po południu czas na relaks w otoczeniu przyrody. Wieczorem obiadokolacja.

4 dzień TORTUGUERO - PUERTO VIEJO

Po śniadaniu odpoczynek w Tortuguero. Po lunchu powrót łodzią, a następnie busem przejedziemy do Puerto Viejo de Limon.

Puerto Viejo na Wybrzeżu Karaibskim słynie z największej fali w Kostaryce zwanej Salsa Brava i dlatego jest ulubionym miejscem surferów. Kostarykańska część wybrzeża słynie także z rafy koralowej, plaż w różnych kolorach, i różnorodności etnicznej.

Chętni mogą spróbować surfingu na lekcjach w jednej z licznych szkół surfingowych.

Dla tych, którzy ten dzień wolą spędzić mniej aktywnie - spacer po plaży, kąpiel w morzu czy relaks w knajpce.

5 dzień PUERTO VIEJO: PARK NARODOWY CAHUITA

Jedziemy do miejscowości Cahuita, która znajduje się 10 km od Puerto Viejo. W jej pobliżu znajduje się park narodowy o tej samej nazwie. Park usytuowany jest przy plaży - wybierzemy się na spacer szlakiem wzdłuż plaży. Będziemy rozglądać się za iguanami, małpami i leniwcami. Chętni mogą tutaj także skorzystać z kąpieli w morzu.
Powrót na nocleg do Puerto Viejo.

6 dzień PUERTO VIEJO: REZERWAT PRZYRODY KEKOLDI I INDIANIE BRI BRI

Jedziemy do Rezerwatu Przyrody Kekoldi, prowadzonego przez rdzennych mieszkańców tego regionu. Tutaj powstał projekt ochrony małych zielonych iguan, które są gatunkiem zagrożonym. Poznamy też rośliny używane w tradycyjnym ziołolecznictwie regionu. Następnie udamy się do kolejnej rodziny Indian - Bri Bri. Opowiedzą nam o swoim życiu, pokażą jak mieszkają i jakie
rośliny uprawiają. Zaprezentują także proces robienia czekolady, która pełni bardzo ważną rolę w ich życiu - w medycynie, jedzeniu i rytuałach Ostatnim punktem tej wycieczki będzie wodospad, pod którym możemy zażyć kąpieli. Wycieczkę zakończymy wizytą w lokalnej restauracji z karaibskim lunchem.

Po południu czas wolny na relaks na plaży i spacery.

7 dzień PUERTO VIEJO: KOLOROWE PLAŻE

W okolicach Puerto Viejo znajdują się interesujące plaże. Wybierzemy się na rowerową wycieczkę do miejscowości El Manzanillo. Droga prowadzi wzdłuż różnych kolorowych plaż i bujnej roślinności Kostaryki.

Chętni mogą też wykorzystać ten dzień na lekcje surfingu lub snorkelling. Lub, jeśli czujecie, że tego właśnie Wam potrzeba - relaks na plaży i kąpiele w morzu.

8 dzień PUERTO VIEJO - LA FORTUNA

Przejazd busem z Puerto Viejo do Arenal (ok. 5 godzin).
Tutaj mamy możliwość relaksujących kąpieli w gorących źródłach i basenach termalnych (koszt od ok. 40 USD/os).

9 dzień LA FORTUNA: SPACER POD WULKAN

Spacer na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal, w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie.

Chętni po południu mogą wybrać się na kajaki, popływać po jeziorze Arenal (od ok. 30 USD/os.), lub skorzystać z innych ciekawych opcji, które oferuje okolica La Fortuna.

10 dzień PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO MONTEVERDE

Przejazd do Monteverde, które znajduje się na wysokości ok. 1000 m n.p.m w górach Tilaran w północno-zachodniej części Kostaryki. Pojedziemy najpierw busem, następnie przeprawimy się łodzią przez jezioro Arenal, a następnie busem dojedziemy do Monteverde. Droga jest bardzo urokliwa!

Po zakwaterowaniu chętni udadzą się na ziplining - zjazd na linach zawieszonych nad koronami drzew. Dla nieco mniej odważnych alternatywnie spacer po wiszących mostach w koronach drzew. Pozostali korzystają z uroków miasteczka.

11 dzień PARK NARODOWY MONTEVERDE: LAS CHMUROWY

Rano wyruszymy z przewodnikiem na spacer po lesie chmurowym.
Po obiedzie odpoczynek.
Popołudnie możemy spędzić w Monteverde odwiedzając El Ranario - miejsce gdzie można zobaczyć niesamowite żaby zamieszkujące Kostarykę oraz kolibry. Chętni mogą wybrać również konną wycieczkę na górę Monteverde lub night tour - spacer z przewodnikiem po lesie w poszukiwaniu zwierząt aktywnych po zmroku.

12 dzień przejazd do PARKU NARODOWEGO MANUEL ANTONIO

Po śniadaniu przejazd busem z Monteverde do Manuel Antonio (ok. 5 godzin). Zakwaterowanie nad Oceanem Spokojnym. Odpoczynek po trasie.

Kolejne dni spędzimy w części Kostaryki położonej nad Oceanem Spokojnym. W Parku Narodowym Manuel Antonio znajdują się lasy mangrowe i plaże, różnorodna fauna i flora. Małpki kapucynki to wizytówka parku!

13 dzień PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO: wodne safari

Płyniemy na wodne safari pośród lasów namorzynowych w estuarium rzeki Paquita. Mangrowce są schronieniem m.in dla krokodyli, kajmanów i tęczowych boa. Podczas wycieczki będziecie mogli wypatrywać różnych gatunków ptaków i małp.

14 dzień PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO / rafting

Czas wolny na spacery po plaży, kąpiele i relaks przed powrotem do domu.

Jeśli jednak wolicie spędzić ten czas aktywnie, chętni wybiorą się na emocjonujący rafting. Jest to spływ pontonami po rwącej rzece. Towarzyszyć nam będzie certyfikowany przewodnik. (koszt ok. 100 USD/os)

15 dzień PRZEJAZD DO SAN JOSE

Po śniadaniu ostatnie chwile nad oceanem. Następnie przejazd do San Jose, spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu.

16-17 dzień POWRÓT

Wspólna podróż powrotna do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - San Jose - Warszawa
 • transfery z/na lotniska
 • 15 noclegów w pokojach 2-os. z łazienkami
 • śniadania w hotelach
 • pełne wyżywienie podczas pobytu w Parku Narodowym Tortuguero
 • transport grupowy:
  • bilety na przejazd bus-łódź, łódź-bus na trasie La Pavlona - Tortuguero - La Pavlona
  • bilety na przejazd bus-łódź-bus na trasie Monteverde - La Fortuna
 • pozostały transport prywatnym busem wg programu
 • wycieczkę grupową do Tortuguero Village
 • wycieczkę grupową łodziami w Parku Narodowym Tortuguero
 • bilet wstępu do Parku Narodowego Tortuguero
 • wycieczkę do rezerwatu Kekoldi i Bri Bri
 • wycieczkę do lasu chmurowego z przewodnikiem w Monteverde
 • wodne safari wśród lasów mangrowych w Parku Narodowym Manuel Antonio z lokalnym przewodnikiem
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • pozostałych biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, opłat wjazdowych i wyjazdowych na trasie, wynajęcia rowerów, transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp.: ok. 140 USD
 • pozostałego wyżywienia: ok. 20-30 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej dopłaty do ubezpieczenia pobytu na kwarantannie wymaganej przez Kostarykę: 119 USD/os
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej KOSTARYKA aktywnie pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.