JAPONIA: Uśmiech Gejszy

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

UŚMIECH GEJSZY - Japonia

Wycieczka po Japonii jest niezwykłą okazją na poznanie różnych obliczy państwa kontrastów. Po wizycie w nowoczesnych metropoliach, czekają Cię trekkingi po malowniczych parkach narodowych, spacery wśród wulkanów i zaglądanie do ich niezwykłych kraterów.

Będziesz mógł spróbować lokalnych potraw, wykąpiesz się w naturalnych gorących źródłach: onsenach. Jeśli wybierzesz się w podróż w kwietniu, weźmiesz udział w Święcie Kwitnącej Wiśni, a jeśli jesienią - w japońskich ogrodach będziesz podziwiać jej niezwykle piękne oblicze.

Polubisz ten wyjazd za:

 • świetną trasę i bogaty program
 • nocleg w ryokanie i w hotelu kapsułowym
 • zamki, wulkany i onseny
 • japońską kuchnię - uliczną i nie tylko
 • zanurzenie w lokalnej kulturze

Program

1 dzień WYLOT Z POLSKI

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień TOKIO: PIERWSZE KROKI

Przylot do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście.

3 dzień TOKIO: PARK UENO, DZIELNICA ASAKUSA I SHIBUYA

Zwiedzanie miasta. Przejazd do Parku Ueno. Dla chętnych zwiedzanie muzeów (Tokyo National Museum, Tokyo Metropolitan Museum of Art). Spacer po świątyniach w dzielnicy Asakusa i podziwianie wieży Skytree. Spacer po dzielnicy Shibuya i czas na zakupy.

4 dzień HIROSZIMA: PARK I MEMORIAŁ OFIAR BOMBY ATOMOWEJ

Przejazd do Hiroszimy, zakwaterowanie. Zwiedzanie Parku i Memoriału Ofiar Bomby Atomowej, wieczorny spacer po mieście i próbowanie lokalnych przysmaków typu okonomiyaki.

5 dzień WYSPA MIYAJIMA: ŚWIĄTYNIE ITSUKUSHIMA , PŁYWAJĄCA TORII

Całodniowa wycieczka na wyspę Miyajima. Zwiedzamy kompleks świątyń Itsukushima ze słynną Torii – bramą Japonii i jej najbardziej rozpoznawalnym symbolem. Następnie trekking lub wjazd kolejką linową na górę Misen. Na miejscu mamy możliwość spróbowania ostryg będących lokalnym przysmakiem. Wieczorem przejazd do Kagoshimy.

6 dzień WYSPA SAKURAJIMA: DYMIĄCY WULKAN, PIASKOWE KĄPIELE

Wycieczka na wyspę Sakurajima z dymiącym, czynnym wulkanem. Spacer po Kagoshimie, dla chętnych wycieczka do Ibusuki i piaskowe kąpiele w gorącym piasku wulkanicznym (ok. 12 USD). Po powrocie do miasta wizyta w sushi barze.

7 dzień PARK NARODOWY KIRISHIMA - ONSENY

Przejazd do Kirishima-Jingu i kilkugodzinny trekking przez Kirishima National Park. Eksploracja kraterów. Zejście do Ebino-Kogen - małej miejscowości, malowniczo położonej pośród gór. Powrót do Kagoshima. Wizyta i relaks w onsenie (gorące źródła) z widokiem na ocean.

8 dzień UZDROWISKO BEPPU: GORĄCE ŹRÓDŁA

Przejazd do Beppu - najpopularniejszego uzdrowiska z setkami gorących źródeł. Dla chętnych odpoczynek w jednym z kąpielisk, np. w Suginoi Hotel. Dla chętnych spacer po Beppu Hells - szeregu ciepłych źródeł z różnymi minerałami, błotne bulgotki i gejzer.  

9 dzień OKAYAMA: ZAMEK I OGRÓD KORAKU-EN

Przejazd do Okayamy. Zakwaterowanie, zwiedzanie jednego z trzech najpiękniejszych ogrodów Japonii - Koraku-en i zamku Okayama-jo.

10 dzień WYSPA SHIKOKU: IMABARI

Przejazd na wyspę Shikoku do miasteczka Imabari. Wycieczka rowerowa na Shimanami Kaido - systemie mostów łączących malutkie wyspy leżące na Wewnętrznym Morzu Japońskim. Jeśli temperatura pozwoli - możliwość kąpieli w morzu.

11 dzień HIMEJI: ZAMEK - OSAKA: ZAMEK, TARAS WIDOKOWY

Himeji i zwiedzanie zamku zwanego zamkiem białej czapli. Przejazd do Osaki. Zakwaterowanie w hotelu, spacer wokól zamku w Osace. Wjazd na taras widokowy budynku Umeda Sky Building skąd rozpościera się widok na całe miasto. 

12 dzień NARA: NAJSTARSZE ŚWIĄTYNIE JAPONII - KIOTO: DZIELNICA GION

Przejazd do Nara. Zwiedzanie pierwszej stolicy Japonii i najstarszych świątyń takich jak Todai-Ji z 16-metrowym posągiem Buddy, Kasuga Taisha z setkami latarń. Popołudniu przejazd do Kioto, spacer po dzielnicy Gion w poszukiwaniu przemykających gejsz.

13 - 14 dzień KIOTO: ZAMEK, KLIMATYCZNE ŚWIĄTYNIE, ULICZKI I OGRODY

Zwiedzanie Kioto, kulturalnej stolicy Japonii. Zobaczymy m.in. zamek Nijo-jo, ogrody Kinkaku-ji ze słynnym Złotym Pawilonem, świątynie Ninna-ji z kamiennym ogrodem, świątynie Tenryu-ji i towarzyszący jej las bambusowy, świątynie Fushimi-Inari-Taisha z tysiącami czerwonych bram, świątynie Kiyomizu-dera oraz stare uliczki Sannen-zaka i Ninnen-zaka.

15 dzień KANAZAWA: OGRÓD KENROKU-EN, ZAMEK, DZIELNICA SAMURAJÓW

Przejazd do Kanazawy nad Morzem Japońskim. Zakwaterowanie, zwiedzanie miasta o wyjątkowej atmosferze. Ogród Kenroku – en (jeden z trzech najpiękniejszych w Japonii), zamek Kanazawa – jo, Muzeum Sztuki Współczesnej, spacer po dzielnicy samurajów Nagamachi.

16 dzień TAKAYAMA: SKANSEN HIDA NO SATO

Przejazd w kierunku gór do Takayamy. Zwiedzanie urokliwego miasteczka o starej zabudowie słynnego z wytwórni sake i tatami, japońskich mat używanych jako podłogi w tradycyjnych domach. Wizyta w przepięknym i słynnym skansenie Hida no Sato. Zakwaterowanie w ryokanie (hotel w japońskim stylu).

17 dzień ALPY JAPOŃSKIE: TREKKING

Przejazd autobusem do Japan Alps National Park (Alpy Japońskie). Wyjazd kolejka linową Shin-Hotaka i trekking po okolicznych wzgórzach. Możliwość wizyty w onsenie. Przejazd do Matsumoto.

 18 dzień MATSUMOTO: FARMA WASABI, ZAMEK - TOKIO

Spacer po przez japońską wieś na farmę wasabi. Zwiedzanie zamku Matsumoto–jo. Wieczorem przejazd do Tokio. Nocleg w hotelu kapsułowym.

19 dzień NIKKO: KOMPLEKS CHARMÓW - TOKIO: DZIELNICA GINZA

Całodzienna wycieczka do Nikko. Zwiedzanie okolicznych świątyń. Powrót do Tokyo i spacer po eleganckiej ulicy Ginza (tokijska 5th Avenue), czas wolny.

20 dzień TOKIO: TARG RYBNY, PAŁAC CESARSKI, DZIELNICA SHINJUKU I KABUKICHO

Wizyta na targu rybnym Tsukiji, potem spacer w okolicach Pałacu Cesarskiego. Odpoczynek w hotelu i popołudniowy przejazd do dzielnicy Shinjuku i wizyta w największym sklepie z elektroniką Yodobashi Camera, zwiedzanie Shinjuku NS Building – budynku z gigantycznym zegarem wahadłowym, a na zachód słońca wyjazd na jedną z wież Tokyo Metropolitan Government Offices, skąd rozpościera się widok na całe miasto. Po zmroku przejście do dzielnicy rozrywek Kabukicho.

21 dzień TOKIO - FUJI

Do wyboru.
Przejazd do Hakone, skąd można podziwiać symbol Japonii – górę Fuji. Zobaczymy słynne źródła geotermalne i nowoczesną kolejką górską wjedziemy na szczyt wzgórza, skąd rozciąga się wspaniały widok na świętą górę. Czeka nas też rejs statkiem po jeziorze leżącym u stóp Fuji. Powrót do Tokio. (ok. 80 USD)
Można też zostać w Tokyo i udać się na zakupy, spacerować, zwiedzać lub odpoczywać.

22 dzień POWRÓT

Wspólny powrót do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Tokio - Warszawa
 • transfery z/na lotnisko w Tokio
 • 18 noclegów w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami, 1 nocleg w ryokanie, 1 nocleg w hotelu kapsułowym
 • bilet sieciowy na pociągi w Japonii (JRP)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów i opłat za pozostałe środki transportu (taxi, metro itd): ok.  650 USD
 • wyżywienia: ok. 30 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1 000 PLN

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

 • Sprawdzone hotele - pokoje 2-os. z łazienkami lub z tradycyjnymi łaźniami japońskimi (Onsen).
 • Noclegi także w Ryoakanie (tradycyjnym hotelu japońskim z posłaniem na tatami) oraz hotelu kapsułowym.

ONSEN: Japończycy do dzisiaj używają tradycyjnych łaźni z wodami termalnymi zwanymi Onsen. Są to miejsca publiczne oddzielne dla kobiet i mężczyzn gdzie przebywa się nago. W większości hoteli są prysznice i łazienki, ale bywają miejsca gdzie jest to jedyna forma umycia się. Do Onsenów publicznych nie wpuszcza się ludzi z tatuażami – jest to oznaka przynależności do mafii Yakuza. Jeżeli ktoś posiada tatuaż musi zrezygnować z tych atrakcji.

RYOKAN: tradycyjny japoński hotel/zajazd. Tradycyjnie podłogi pokryte są matami tatami (należy ściągnąć buty przed wejściem na tatami), a drzwi przesuwne fusuma oddzielają pokoje. Pokoje mogą być 2- 3- i 4-osobowe, niekiedy ze wspólną łazienką. Śpi się na futonie - materacu rozkładanym na tatami.

HOTEL KAPSUŁOWY: typowa kapsuła ma wysokość ok. 1m i wyposażona jest w pojedyncze łóżko i telewizor. Łazienki są wspólne, a duży bagaż zamyka się w schowku na czas noclegu. W niektórych hotelach jest podział na część dla kobiet i część dla mężczyzn.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

Na dłuższych przejazdach korzystamy z superszybkich i wygodnych pociągów. Na krótkich trasach i w parkach narodowych autobus. W miastach jeździmy  transportem publicznym. Na wszystkie wycieczki zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu lub przechowalni bagażu.

Poziom trudności wyjazdu

Wyjazd wymaga dobrej sprawności fizycznej. Dodczas wyjazdu będzie dużo chodzenia, również po schodach. Na dworcach kolejowych i w części hoteli może nie być wind, każdy sam przenosi swoje bagaże.

Wymagania językowe

Językiem urzędowym jest japoński. Podczas wyjazdu grupą opiekuje się pilot, który posługuje się językiem angielskim. W trakcie samodzielnej realizacji niektórych atrakcji dla chętnych może być potrzebna podstawowa znajomość języka angielskiego.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą). W Japonii kradzieże są raczej niespotykane; saszetka nie jest niezbędna, ale ułatwia organizację.
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Ochrona przed komarami i innymi owadami,
 • Polecamy zabranie walizki lub miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka) i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka poza lekami osobistymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny min.3 miesięce od daty wyjazdu z Japonii).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • W większości miejsc można bez problemu płacić kartą.
 • Tylko niektóre bankomaty w Japonii obsługują europejskie karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie, to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie było by, gdyby jedna karta była wypukła.

Napięcie 

Napięcie elektryczne 100 V/ 50 Hz. Gniazdka amerykański standard (dwa płaskie bolce).

WIZY - Japonia

 • Zniesiony został obowiązek wizowy między Polską a Japonią w przypadkach pobytu do 90 dni w celu turystycznym, prywatnym lub służbowym. 
 • Przy wjeździe do Japonii wszystkie osoby powyżej 16. roku życia poddawane są procedurze imigracyjnej, która polega na pobraniu odcisków palców, wykonaniu fotografii twarzy oraz rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym. Odmowa poddania się tej procedurze uniemożliwi wjazd do tego kraju.
 • Przy wjeździe nie wymaga się posiadania biletu powrotnego albo środków na jego zakupienie, może to mieć jednak wpływ na decyzję o pozwoleniu na wjazd, podejmowaną przez urzędnika imigracyjnego na przejściu granicznym. 
 • Obywatele polscy nie mają formalnego obowiązku dysponowania określoną kwotą pieniędzy na każdy dzień pobytu. Urzędnicy imigracyjni mogą jednak zażądać udokumentowania posiadania środków finansowych i ocenić, czy są one wystarczające na pokrycie kosztów pobytu w Japonii, zgodnie z deklarowanym celem podróży. Cudzoziemcy, którzy nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi na cały okres pobytu, mogą być posądzeni o przyjazd w celach zarobkowych i w konsekwencji urzędnik imigracyjny może nie wyrazić zgody na ich wjazd i pobyt na terytorium Japonii. 
 • Przy wjeździe bezwizowym - do 90 dni - paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wyjazdu z Japonii.

Atrakcje dla chętnych:

Beppu Hells

Gorące źródła w słynnym uzdrowisku Beppu. Koszt ok. 20 USD.

Ibusuki

Piaskowe kąpiele w gorącym piasku wulkanicznym. Koszt ok. 12 USD.

Tokyo Skytree

Najwyższa w Tokyo widokowa wieża. Uwaga: konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsc. Koszt ok. 30 USD.

Wycieczka do Hakone - Fuji-san

Wizyta w Parku Rzeźb lub jednym z okolicznych onsenów, przejazd kolejką górską z widokami na górę Fuji-san i półgodzinny rejs pirackim statkiem po jeziorze Ashi w celu zrobienia pocztówkowych zdjęć góry Fuji. Koszt ok. 80 USD.

Disneyland w Chiba

Park rozrywki. Koszt ok. 67 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej JAPONIA: Uśmiech Gejszy pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Japonia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.