UŚMIECH GEJSZY Japonia

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
23 dni8 790 + 1 890USD

O wyprawie

UŚMIECH GEJSZY - Japonia

Wycieczka po Japonii jest niezwykłą okazją na poznanie różnych obliczy państwa kontrastów. Po wizycie w nowoczesnych metropoliach, czekają Cię trekkingi po malowniczych parkach narodowych, spacery wśród wulkanów i zaglądanie do ich niezwykłych kraterów.

Będziesz mógł spróbować lokalnych potraw, wykąpiesz się w naturalnych gorących źródłach: onsenach. Jeśli wybierzesz się w podróż w kwietniu, weźmiesz udział w Święcie Kwitnącej Wiśni, a jeśli jesienią - w japońskich ogrodach będziesz podziwiać jej niezwykle piękne oblicze.

Program

1 dzień WYLOT Z POLSKI

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień TOKIO: PIERWSZE KROKI

Przylot do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście.

3 dzień TOKIO: PARK UENO, DZIELNICA ASAKUSA I SHIBUYA

Zwiedzanie miasta. Przejazd do Parku Ueno. Dla chętnych zwiedzanie muzeów (Tokyo National Museum, Tokyo Metropolitan Museum of Art). Spacer po świątyniach w dzielnicy Asakusa i podziwianie wieży Skytree. Spacer po dzielnicy Shibuya i czas na zakupy.

4 dzień HIROSZIMA: PARK I MEMORIAŁ OFIAR BOMBY ATOMOWEJ

Przejazd do Hiroszimy, zakwaterowanie. Zwiedzanie Parku i Memoriału Ofiar Bomby Atomowej, wieczorny spacer po mieście i próbowanie lokalnych przysmaków typu okonomiyaki.

5 dzień WYSPA MIYAJIMA: ŚWIĄTYNIE ITSUKUSHIMA , PŁYWAJĄCA TORII

Całodniowa wycieczka na wyspę Miyajima. Zwiedzamy kompleks świątyń Itsukushima ze słynną Torii – bramą Japonii i jej najbardziej rozpoznawalnym symbolem. Następnie trekking lub wjazd kolejką linową na górę Misen. Na miejscu mamy możliwość spróbowania ostryg będących lokalnym przysmakiem. Wieczorem przejazd do Kagoshimy.

6 dzień WYSPA SAKURAJIMA: DYMIĄCY WULKAN, PIASKOWE KĄPIELE

Wycieczka na wyspę Sakurajima z dymiącym, czynnym wulkanem. Spacer po Kagoshimie, dla chętnych wycieczka do Ibusuki i piaskowe kąpiele w gorącym piasku wulkanicznym (ok. 12 USD). Po powrocie do miasta wizyta w sushi barze.

7 dzień PARK NARODOWY KIRISHIMA - ONSENY

Przejazd do Kirishima-Jingu i kilkugodzinny trekking przez Kirishima National Park. Eksploracja kraterów. Zejście do Ebino-Kogen - małej miejscowości, malowniczo położonej pośród gór. Powrót do Kagoshima. Wizyta i relaks w onsenie (gorące źródła) z widokiem na ocean.

8 dzień UZDROWISKO BEPPU: GORĄCE ŹRÓDŁA

Przejazd do Beppu - najpopularniejszego uzdrowiska z setkami gorących źródeł. Dla chętnych odpoczynek w jednym z kąpielisk, np. w Suginoi Hotel. Dla chętnych spacer po Beppu Hells - szeregu ciepłych źródeł z różnymi minerałami, błotne bulgotki i gejzer.  

9 dzień OKAYAMA: ZAMEK I OGRÓD KORAKU-EN

Przejazd do Okayamy. Zakwaterowanie, zwiedzanie jednego z trzech najpiękniejszych ogrodów Japonii - Koraku-en i zamku Okayama-jo.

10 dzień WYSPA SHIKOKU: IMABARI

Przejazd na wyspę Shikoku do miasteczka Imabari. Wycieczka rowerowa na Shimanami Kaido - systemie mostów łączących malutkie wyspy leżące na Wewnętrznym Morzu Japońskim. Jeśli temperatura pozwoli - możliwość kąpieli w morzu.

11 dzień HIMEJI: ZAMEK - OSAKA: ZAMEK, TARAS WIDOKOWY

Himeji i zwiedzanie zamku zwanego zamkiem białej czapli. Przejazd do Osaki. Zakwaterowanie w hotelu, spacer wokól zamku w Osace. Wjazd na taras widokowy budynku Umeda Sky Building skąd rozpościera się widok na całe miasto. 

12 dzień NARA: NAJSTARSZE ŚWIĄTYNIE JAPONII - KIOTO: DZIELNICA GION

Przejazd do Nara. Zwiedzanie pierwszej stolicy Japonii i najstarszych świątyń takich jak Todai-Ji z 16-metrowym posągiem Buddy, Kasuga Taisha z setkami latarń. Popołudniu przejazd do Kioto, spacer po dzielnicy Gion w poszukiwaniu przemykających gejsz.

13 - 14 dzień KIOTO: ZAMEK, KLIMATYCZNE ŚWIĄTYNIE, ULICZKI I OGRODY

Zwiedzanie Kioto, kulturalnej stolicy Japonii. Zobaczymy m.in. zamek Nijo-jo, ogrody Kinkaku-ji ze słynnym Złotym Pawilonem, świątynie Ninna-ji z kamiennym ogrodem, świątynie Tenryu-ji i towarzyszący jej las bambusowy, świątynie Fushimi-Inari-Taisha z tysiącami czerwonych bram, świątynie Kiyomizu-dera oraz stare uliczki Sannen-zaka i Ninnen-zaka.

15 dzień KANAZAWA: OGRÓD KENROKU-EN, ZAMEK, DZIELNICA SAMURAJÓW

Przejazd do Kanazawy nad Morzem Japońskim. Zakwaterowanie, zwiedzanie miasta o wyjątkowej atmosferze. Ogród Kenroku – en (jeden z trzech najpiękniejszych w Japonii), zamek Kanazawa – jo, Muzeum Sztuki Współczesnej, spacer po dzielnicy samurajów Nagamachi.

16 dzień TAKAYAMA: SKANSEN HIDA NO SATO

Przejazd w kierunku gór do Takayamy. Zwiedzanie urokliwego miasteczka o starej zabudowie słynnego z wytwórni sake i tatami, japońskich mat używanych jako podłogi w tradycyjnych domach. Wizyta w przepięknym i słynnym skansenie Hida no Sato. Zakwaterowanie w ryokanie (hotel w japońskim stylu).

17 dzień ALPY JAPOŃSKIE: TREKKING

Przejazd autobusem do Japan Alps National Park (Alpy Japońskie). Wyjazd kolejka linową Shin-Hotaka i trekking po okolicznych wzgórzach. Możliwość wizyty w onsenie. Przejazd do Matsumoto.

 18 dzień MATSUMOTO: FARMA WASABI, ZAMEK - TOKIO

Spacer po przez japońską wieś na farmę wasabi. Zwiedzanie zamku Matsumoto–jo. Wieczorem przejazd do Tokio. Nocleg w hotelu kapsułowym.

19 dzień NIKKO: KOMPLEKS CHARMÓW - TOKIO: DZIELNICA GINZA

Całodzienna wycieczka do Nikko. Zwiedzanie okolicznych świątyń. Powrót do Tokyo i spacer po eleganckiej ulicy Ginza (tokijska 5th Avenue), czas wolny.

20 dzień TOKIO: TARG RYBNY, PAŁAC CESARSKI, DZIELNICA SHINJUKU I KABUKICHO

Wizyta na targu rybnym Tsukiji, potem spacer w okolicach Pałacu Cesarskiego. Odpoczynek w hotelu i popołudniowy przejazd do dzielnicy Shinjuku i wizyta w największym sklepie z elektroniką Yodobashi Camera, zwiedzanie Shinjuku NS Building – budynku z gigantycznym zegarem wahadłowym, a na zachód słońca wyjazd na jedną z wież Tokyo Metropolitan Government Offices, skąd rozpościera się widok na całe miasto. Po zmroku przejście do dzielnicy rozrywek Kabukicho.

21 dzień TOKIO - FUJI

Do wyboru.
Przejazd do Hakone, skąd można podziwiać symbol Japonii – górę Fuji. Zobaczymy słynne źródła geotermalne i nowoczesną kolejką górską wjedziemy na szczyt wzgórza, skąd rozciąga się wspaniały widok na świętą górę. Czeka nas też rejs statkiem po jeziorze leżącym u stóp Fuji. Powrót do Tokio. (ok. 80 USD)
Można też zostać w Tokyo i udać się na zakupy, spacerować, zwiedzać lub odpoczywać.

22 dzień POWRÓT

Wspólny powrót do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Tokio - Warszawa

 • transfery z/na lotnisko w Tokio

 • 18 noclegów w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami, 1 nocleg w ryokanie, 1 nocleg w hotelu kapsułowym

 • bilet sieciowy na pociągi w Japonii (JRP)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów i opłat za pozostałe środki transportu (taxi, metro itd): ok.  650 USD

 • wyżywienia: ok. 30 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

 • Sprawdzone hotele - pokoje 2-os. z łazienkami lub z tradycyjnymi łaźniami japońskimi (Onsen).
 • Noclegi także w Ryoakanie (tradycyjnym hotelu japońskim z posłaniem na tatami) oraz hotelu kapsułowym.

ONSEN: Japończycy do dzisiaj używają tradycyjnych łaźni z wodami termalnymi zwanymi Onsen. Są to miejsca publiczne oddzielne dla kobiet i mężczyzn gdzie przebywa się nago. W większości hoteli są prysznice i łazienki, ale bywają miejsca gdzie jest to jedyna forma umycia się. Do Onsenów publicznych nie wpuszcza się ludzi z tatuażami – jest to oznaka przynależności do mafii Yakuza. Jeżeli ktoś posiada tatuaż musi zrezygnować z tych atrakcji.

RYOKAN: tradycyjny japoński hotel/zajazd. Tradycyjnie podłogi pokryte są matami tatami (należy ściągnąć buty przed wejściem na tatami), a drzwi przesuwne fusuma oddzielają pokoje. Pokoje mogą być 2- 3- i 4-osobowe, niekiedy ze wspólną łazienką. Śpi się na futonie - materacu rozkładanym na tatami.

HOTEL KAPSUŁOWY: typowa kapsuła ma wysokość ok. 1m i wyposażona jest w pojedyncze łóżko i telewizor. Łazienki są wspólne, a duży bagaż zamyka się w schowku na czas noclegu. W niektórych hotelach jest podział na część dla kobiet i część dla mężczyzn.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

Na dłuższych przejazdach korzystamy z superszybkich i wygodnych pociągów. Na krótkich trasach i w parkach narodowych autobus. W miastach jeździmy  transportem publicznym. Na wszystkie wycieczki zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu lub przechowalni bagażu.

Poziom trudności wyjazdu

Wyjazd wymaga dobrej sprawności fizycznej. Dodczas wyjazdu będzie dużo chodzenia, również po schodach. Na dworcach kolejowych i w części hoteli może nie być wind, każdy sam przenosi swoje bagaże.

Wymagania językowe

Językiem urzędowym jest japoński. Podczas wyjazdu grupą opiekuje się pilot, który posługuje się językiem angielskim. W trakcie samodzielnej realizacji niektórych atrakcji dla chętnych może być potrzebna podstawowa znajomość języka angielskiego.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą). W Japonii kradzieże są raczej niespotykane; saszetka nie jest niezbędna, ale ułatwia organizację.
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Ochrona przed komarami i innymi owadami,
 • Polecamy zabranie walizki lub miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka) i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka poza lekami osobistymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny min.3 miesięce od daty wyjazdu z Japonii).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • W większości miejsc można bez problemu płacić kartą.
 • Tylko niektóre bankomaty w Japonii obsługują europejskie karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie, to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie było by, gdyby jedna karta była wypukła.

Napięcie 

Napięcie elektryczne 100 V/ 50 Hz. Gniazdka amerykański standard (dwa płaskie bolce).

WIZY - Japonia

 • Zniesiony został obowiązek wizowy między Polską a Japonią w przypadkach pobytu do 90 dni w celu turystycznym, prywatnym lub służbowym. 
 • Przy wjeździe do Japonii wszystkie osoby powyżej 16. roku życia poddawane są procedurze imigracyjnej, która polega na pobraniu odcisków palców, wykonaniu fotografii twarzy oraz rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym. Odmowa poddania się tej procedurze uniemożliwi wjazd do tego kraju.
 • Przy wjeździe nie wymaga się posiadania biletu powrotnego albo środków na jego zakupienie, może to mieć jednak wpływ na decyzję o pozwoleniu na wjazd, podejmowaną przez urzędnika imigracyjnego na przejściu granicznym. 
 • Obywatele polscy nie mają formalnego obowiązku dysponowania określoną kwotą pieniędzy na każdy dzień pobytu. Urzędnicy imigracyjni mogą jednak zażądać udokumentowania posiadania środków finansowych i ocenić, czy są one wystarczające na pokrycie kosztów pobytu w Japonii, zgodnie z deklarowanym celem podróży. Cudzoziemcy, którzy nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi na cały okres pobytu, mogą być posądzeni o przyjazd w celach zarobkowych i w konsekwencji urzędnik imigracyjny może nie wyrazić zgody na ich wjazd i pobyt na terytorium Japonii. 
 • Przy wjeździe bezwizowym - do 90 dni - paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wyjazdu z Japonii.

Atrakcje dla chętnych:

Beppu Hells

Gorące źródła w słynnym uzdrowisku Beppu. Koszt ok. 20 USD.

Ibusuki

Piaskowe kąpiele w gorącym piasku wulkanicznym. Koszt ok. 12 USD.

Tokyo Skytree

Najwyższa w Tokyo widokowa wieża. Uwaga: konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsc. Koszt ok. 30 USD.

Wycieczka do Hakone - Fuji-san

Wizyta w Parku Rzeźb lub jednym z okolicznych onsenów, przejazd kolejką górską z widokami na górę Fuji-san i półgodzinny rejs pirackim statkiem po jeziorze Ashi w celu zrobienia pocztówkowych zdjęć góry Fuji. Koszt ok. 80 USD.

Disneyland w Chiba

Park rozrywki. Koszt ok. 67 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej UŚMIECH GEJSZY Japonia pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Japonia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.