Zorza Polarna na Islandii

Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

ZORZA POLARNA NA ISLANDII

Zapoluj na zorzę polarną w przepięknej scenerii Islandii! Podczas niezapomnianej wycieczki na Islandię podziwiasz zimowe krajobrazy Parku Narodowego Thingvellir, Geysir, czarną plażę i malownicze wodospady. Na obserwację zorzy udasz się z dala od miejskich świateł - do lodowej laguny, w okolice Vik i wodospadu Selfoss.

W programie:

 • Obserwacja Zorzy Polarnej (3 wieczory),
 • Park Narodowy Thingvellir,
 • Geysir,
 • Lodowa Laguna Jokulsarlon,
 • Wodospady Gullfoss, Skogafoss, Seljalandfoss, Svartifoss,
 • Czarna plaża i Vik,
 • Reykjavik.

Program

ZORZA POLARNA NA ISLANDII

1 dzień - Keflavik

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Keflaviku. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - Park Narodowy Thingvellir - wodospad Gullfoss - Geysir

Udajemy się na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w pobliżu Reykjaviku. Zobaczymy m.ion. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO PN Thingvellir – miejsce obrad średniowiecznego parlamentu Islandii. To właśnie tutaj będziemy mieli wyjątkową okazję, aby stanąć pomiędzy Północnoamerykańską i Euroazjatycką płytą tektoniczną. Zobaczymy malowniczy wodospad Gullfoss oraz Geysir, czyli źródła geotermalne, których nazwa wzięła się od od największego z czynnych niegdyś gejzerów. Obecnie najbardziej aktywny jest Strokkur – wybucha regularnie co kilka minut.

3 dzień - wodospad Seljalandsfoss - wodospad Skogafoss - czarna plaża i Vik - obserwacja zorzy

Jedziemy do Vik. Po drodze przystanek i spacer do Seljalandsfoss - jeden z najbardziej zjawiskowych wodospadów na Islandii. Będziemy mieli okazje obejść malowniczy wodospad dookoła i podziwiać świat zza wodnej ściany. Zatrzymamy się również przy spektakularnym Skogafoss. Następnie odwiedzimy Vik - miasteczko położone najbardziej na południe Islandii, gdzie zwiedzimy czarne plaże oraz klify. Przy odrobinie szczęścia, uda nam się zaobserwować charakterystyczne dla tego regionu maskonury. Wieczorem udamy się na poszukiwanie zorzy polarnej. Uciekając z dala od miejskich świateł zwiększamy szanse na wypatrzenie zorzy polarnej.

4 dzień - lodowiec Vatnajokull - laguna Jokulsarlon - wodospad Svartifoss - obserwacja zorzy

Oglądanie największego lodowca Islandii - Vatnajökull oraz zwiedzanie malowniczej laguny lodowej Jokulsarlon. Spacer do wodospadu Svartifoss. Dla chętnych trekking po lodowcu. Polowanie na zorzę nad lodową laguną.

5 dzień - Selfoss - obserwacja zorzy

Przejazd do miejscowości Selfoss. Dla chętnych relaksująca kąpiel w gorącej rzece. Wieczorem wybierzemy się na spacer połączony z poszukiwaniem zorzy.

6 dzień - Reykjavik:zwiedzanie - Blue Lagoon - powrót

Podczas zwiedzania stolicy zobaczymy m.in. rezydencję prezydenta w Bessastadir, przedmieścia Hafnarfjörður, restaurację Perlan - punk widokowy, dom Hofdi, kościół Hallgrímskirkja, centrum starego miasta.

Dla chętnych wizyta w kąpielisku geotermalnym Blue Lagoon.

Przejazd na lotnisko i powrót do Polski. Po przylocie na lotnisko do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

WIELKOŚĆ GRUPY: min. 8 OSÓB

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Keflavik - Warszawa
 • transport minibusem na całej trasie wg programu
 • 3 noclegi w hotelach 3* i 2 noclegi guesthousach w pokojach dwuosobowych
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych: wizyta w Blue Lagoon (wstęp od 50 EUR)

Transport

Jeździmy wynajętym busikiem. Pilot wycieczki jest również kierowcą.

Zakwaterowanie

Hotele 3* oraz guesthousy - pokoje 2-osobowe.

Wyżywienie

Nie jest wliczone w cenę.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Zorza Polarna na Islandii pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Islandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.