ANDALUZJA roadtrip

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
8 dni2 990 + 890EURO
8 dni2 990 + 890EURO

O wyprawie

ANDALUZJA roadtrip

Kameralny roadtrip to świeta alternatywa do "autokarówek". Marzyliście o Andaluzji, ale wizja zwiedzania wg sztywnego planu i w wielkiej grupie to nie dla Was? Zapraszamy więc na elastyczny roadtrip! W planach mamy zobaczyć Granadę i Alhambrę, Kordobę, Sewillę, białe domy w Frigilianie, i mnóstwo innych mniej i bardziej znanych perełek Andaluzji.

Wielkość grupy: max. 6 osób w aucie

Program

 ANDALUZJA roadtrip

1 dzień - PRZELOT DO MALAGI

Wylot z Warszawy do Andaluzji. Odbiór samochodu i przejazd do centrum Malagi. Spacer po zabytkowych uliczkach miasta, nad którym wznosi się średniowieczna cytadela pamiętająca czasy panowania Maurów i muzułmańskiego kalifatu. Al-Andalus, jak została nazwana ta kraina, była najjaśniejszym punktem na mapie średniowiecznej Europy. To właśnie ona stanowiła centrum kultury i nauki. Południowa Hiszpania to także wyjątkowa kuchnia - będzie okazja po raz pierwszy skosztować m.in. słynnych przekąsek tapas.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - FRIGILIANA: BIAŁE DOMY - NERJA

Obieramy kurs na pueblos blancos, jeden z największych skarbów Andaluzji. Białe, urokliwe miasteczka do których przyjeżdża się na chwilę i chciałoby się zostać tam już na zawsze. Białe domy, pomarańczowe dachówki, kolorowe kwiaty i drzewa z owocami pomarańczy – tak wygląda bajkowa Frigiliana. Po chwili z gór zjedziecie na wybrzeże do równie urokliwego nadmorskiego miasteczka Nerja z niewielką plażą wciśniętą między skały. Następnie przejazd w kierunku Granady.

3 dzień - GRANADA I ALHAMBRA

Alhambra- czyli to co Granada ma najlepszego do zaoferowania. Kolorem islamu jest zieleń, m.in. ze względu na ogrody, które mieszkańcy pustyni utożsamiali z rajem. Spacerując po orientalnych ogrodach przeniesiemy się do średniowiecznej Andaluzji. Pałac Nasrida natomiast zachwyci nas swoim przepychem i bogactwem. Alhambra daje nam wrażenie, że faktycznie znajdujemy się w miejscu magicznym. Granada to miasto, które łączyło w sobie elementy 3 monoteistycznych religii. Spacer po zabytkowych żydowskich i chrześcijańskich częściach miasta. Wieczorem chętni będą mogli udać się na pokaz flamenco- tradycyjnego tańca tego regionu Hiszpanii.

4 dzień - PARK NARODOWY SIERRA NEVADA - KORDOBA

Rano przejazd do pobliskiego Parku Narodowego Sierra Nevada, gdzie najwyższe wierzchołki znacznie przekraczają wysokość 3000 metrów. Spacer jednym z licznych szlaków. Następnie przejazd do niewielkiej, ale urokliwej Kordoby. Spacer po zabytkowym centrum miasta i zabytkowym rzymskim moście Puente Romano z pięknym widokiem na Wielki Meczet - Mezquitę. Następnie wspólny rajd po barach tapas.

5 dzień - SEWILLA

Wcześnie rano odwiedzamy największy były europejski meczet i chyba największą architektoniczną atrakcję dzisiejszej Andaluzji. Po rekonkwiście wewnątrz budynku Hiszpanie wznieśli gotycką katedrę i przekształcili muzułmański meczet w chrześcijański kościół. Znakiem rozpoznawczym tej świątyni są biało-czerwone kolumny. Przejazd do Sewilli, stolicy Andaluzji. Zobaczycie „kosmiczny” Metropol Parasol, największy gotycki kościół na Starym Kontynencie z dawnym minaretem zwieńczonym dzwonnicą. Wewnątrz budowli znajdziecie grób Krzysztofa Kolumba.

6 dzień - KADYKS: HISZPAŃSKA HAWANA

Poranny spacer do Parku Marii Luizy i na Plac Hiszpański, miejsce słynne z wielu ekranizacji filmowych. Opuszczamy Sewillę i kierujemy się na południe do Kadyksu, tzw. „hiszpańskiej Hawany”. To właśnie w Kadyksie kręcono kubańskie sceny do „Śmierć nadejdzie jutro” z Jamesem Bondem. Zwiedzanie nadmorskiego miasta z piękną Catedral de Santa Cruz. Będzie można spróbować słynnego cherry produkowanego w tym regionie. Zachód słońca na andaluzyjskiej plaży.

7 dzień - GIBRALTAR - RONDA

Przejazd do Gibraltaru ( jeśli granice z brytyjskim terytorium zamorskim będą otwarte). Gibraltar, czyli Dżabal Tarik – Góra Tarika. To właśnie tutaj rozpoczęła się inwazja muzułmańskiej armii pod dowództwem Tarika na ziemie europejskie. Wjazd na punkt widokowy. Przejazd w kierunku Rondy, jednego z najpiękniej położonych miast Andaluzji. Ronda położona jest po dwóch stronach wąwozu. Obie części miasta (muzułmańska i chrześcijańska) połączone są imponującym kamiennym mostem. Następnie przejazd do Malagi i nocleg.

8 dzień - POWRÓT

Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Malaga - Warszawa
 • transport minibusem na całej trasie
 • 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • śniadania w hotelach
 • bilet wstępu do Alhambry
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż     1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz muzeów dla chętnych w sumie ok. 80 EUR
 • pozostałego wyżywienia
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Wielkość grupy: max. 6 osób w aucie

Transport

Po Andaluzji jeździmy osobowym minibusem.

Zakwaterowanie

W czasie wyjazdu zatrzymujemy się w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienką.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach. Pozostałe wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie taką kwotę, jaką potrzebuje.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej ANDALUZJA roadtrip pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.