Galapagos, równik i wulkany

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
17 dni9 900 + 2 700USD
OSTATNIE MIEJSCA

O wyprawie

GALAPAGOS, RÓWNIK I WULKANY - EKWADOR

Możesz pójść śladem Karola Darwina i poszukać własnej teorii ewolucji. W Ekwadorze czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji: spacer po równiku, barwny targ w Otavalo, zwiedzanie zabytkowego Quito, wycieczka rowerowa po zboczach aktywnego wulkanu Tungurahua, górskie trekkingi, gorące źródła. Nie zabraknie plażowania nad Pacyfikiem. Zaskoczy Cię przejażdżka pociągiem przez Nos Diabła oraz inkaskie ruiny w Ingapirca.

Program

1 dzień WYLOT Z POLSKI I PRZYLOT DO QUITO

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przylot do Quito.Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po stolicy Ekwadoru.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień QUITO - ŚRODEK ŚWIATA

Zwiedzanie Quito, miasta położonego na wysokości 2850 m n.p.m., wpisanego na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Zobaczymy barokowe kościoły, zespoły klasztorne i białe kolonialne domy. Pojedziemy do Mitad Del Mundo (środek świata) - miejsca, przez które przebiega równik. Tam, w muzeum, przeprowadzimy ciekawe eksperymenty, które możliwe są tylko na równiku!

3 dzień MINDO – LAS MGLISTY

Wycieczka do Mindo. Czeka na nas las mglisty, położony na zboczach gór. Zatopimy się w tropikalnej roślinności, aby obserwować "rajskie" ptaki (kolibry, tukany, papugi itd.). Odwiedzimy motylarnię, a chętni będą mogli "przelecieć" na linach ponad lasem i podziwiać z góry piękny ocean drzew (canopy 10 odcinków). Wieczorem powrót do Quito.

4 dzień OTAVALO - WIELKI TARG

Odwiedzamy jeden z najbardziej znanych i malowniczych targów Ameryki Południowej w Otavalo. Następnie wybierzemy się do indiańskich wiosek, których mieszkańcy zajmują się wyrobem rękodzieł. Powrót do Quito.

5 dzień PARK NARODOWY COTOPAXI

Przejazd do Banos miasta położonego pod czynnym wulkanem. Po drodze wizyta w Parku Narodowym Cotopaxi, gdzie będzie można podziwiać widok na słynny wulkan Cotopaxi, jeden z najwyższych na świecie, urzekający swym idealnie stożkowym kształtem.

6 dzień BANOS - RAFTING ALBO DŻUNGLA

Bliskość dżungli i wulkanu nadają Baños niepowtarzalny i idylliczny charakter - można się tu zrelaksować w miasteczku lub ponownie zażyć gorących kąpieli. Chętni żądni emocji maja wiele opcji do wyboru: rafting, canyoning, całodzienna wycieczka do dżungli lub skok na linie ze 100 m mostu.

7 dzień BANOS - ŹRÓDŁA TERMALNE

Odpoczynek w Banos. Chętni korzystają ze źródeł termalnych.

8 dzień PRZEJAZD POCIĄGIEM PRZEZ NARIZ DEL DIABLO

Alausi udamy się pociągiem niezwykle malowniczą trasą na górską przełęcz Nariz del Diablo. Przejazd do Cuenca. Zwiedzanie Cuenca, będącego jednym z najważniejszych miast w epoce inków. Zobaczymy zabytkowe kościoły, muzeum Pumapungo i ruiny wpisane na listę UNESCO.

9 dzień CUENCA: ZWIEDZANIE

Cuenca, a właściwie: Santa Ana de los cuatro rios de Cuenca, bo tak brzmi pełna nazwa tego trzeciego co do wielkości miasta Ekwadoru. Określana mianem kulturalnej stolicy kraju. Zabytkowe centrum miasta, które zobaczymy, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

10 dzień GUAYAQUIL

Przejazd do Guayaquil, największego miasta Ekwadoru i głównego portu. Spacerując po mieście będziemy mogli porównać, jak wygląda metropolia w wydaniu ekwadorskim.

11 dzień GALAPAGOS: WYSPA SANTA CRUZ

Rano przelot z Guayaquil na wyspę Baltra, odbiór z lotniska i transfer do hotelu na wyspę Santa Cruz. Zakwaterowanie. Po południu wizyta w Stacji Naukowej Charles Darwin, biologicznej stacji badawczej prowadzonej przez Fundację Karola Darwina.

12 dzień GALAPAGOS: WYSPA FLOREANA

Całodzienna wycieczka na pierwszą zamieszkaną wyspę archipelagu, na której znajdują się m.in. ruiny pirackich osad oraz prowizoryczny urząd pocztowy tzw. „Post Office Bay”. W wyższych, zielonych rejony wyspy przespacerujemy się szlakami wśród
bujnej roślinności i grót na liczne punkty widokowe. Po powrocie na wybrzeże spędzimy czas na plaży La Loberia, na której wylegują się lwy morskie. Chętni mogą wykorzystać czas wolny na snorkeling, a pozostałych z pewnością skusi wizja odpoczynku na pięknych plażach m.in. Playa negra z czarnym wulkanicznym piaskiem. Wieczorem powrót motorówką na wyspę Santa Cruz.

13 dzień GALAPAGOS: SANTA FE

Całodzienna wycieczka na najmniejszą i najstarszą geologicznie wyspę archipelagu (rejs motorówką ok. 40m). Odbędziemy spacer w bajecznej scenerii drzewiastych opuncji olbrzymich na tle turkusowych wód zatoki. Po drodze nie sposób nie zaobserwować iguan lądowych. Następnie zejdziemy na plażę, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy młode lwy morskie podczas zabawy. Dla chętnych czas na snorkeling z żółwiami morskimi. Powrót motorówką na wyspę Santa Cruz.

14 dzień GALAPAGOS: PLAŻA W ZATOCE TORTUGA, REZERWAT CHATO, KRATERY LOS GEMELOS

Przejazd na piękną, niepowtarzalną na całym świecie plażę w zatoce Tortuga, gdzie można obserwować m.in. występujące tylko na Galapagos legwany morskie. Po południu zwiedzanie rezerwatu Chato, który pozwala odwiedzającym zobaczyć olbrzymie żółwie w ich naturalnym środowisku podczas suszy. Jest to również dobre miejsce do obserwowania ptaków endemicznych. Przejazd do bliźniaczych kraterów wulkanicznych Los Gemelos. Spacer wśród bogatej, endemicznej roślinności wyspy. Wieczorem powrót do hotelu.

15 dzień GALAPAGOS - QUITO

Po śniadaniu czas na ostatnie spacery na wyspie. Transfer na lotnisko na wyspę Baltra. Przelot do Quito. Odbiór z lotniska i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu w zabytkowej części miasta i czas wolny.

16 - 17 dzień PRZELOT POWROTNY DO POLSKI.

Wspólna podróż powrotna. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Quito - Warszawa

 • bilety lotnicze na trasie: Guayaquil - Galapagos, Galapagos - Quito

 • 11 noclegów w hotelach wg programu (pokoje z łazienkami)

 • przejazdy autobusem: Quito - Banos, Banos - Alausi, Alausi - Cuenca, Cuenca - Guayaquil

 • przejazd pociągiem (Nariz del Diablo)

 • wycieczki 

  • po wyspach Galapagos (5 dni z noclegami)

  • do Mindo

  • do Otavalo 

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp.: ok. 240 USD

 • wyżywienia: ok. 15 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje z łazienkami. 

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z własnymi potrzebami.

Transport

Na dłuższych przejazdach korzystamy z autobusów pierwszej klasy - wygodne z toaletą, dvd i klimatyzacją. W programie mamy jeden przejazd nocny z Cuenca do Guayaquil. Często też wynajmujemy busy. W miastach jeździmy taksówkami. Na trasie mamy także dwa przeloty wewnętrzne. W czasie wycieczki po archipelagu Galapagos poruszamy się i śpimy na łodzi. Na wszystkie wycieczki zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Dobry środek odstraszający komary i inne owady,
 • Polecamy zabranie walizki lub torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka) i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronne przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.
 • Profilaktyka antymalaryczna z uwagi na krótki czas przebywania w dżungli nie jest konieczna, jednak pewien stopień ryzyka zachorowania istnieje, dlatego decyzja jest indywidualna i zalecamy konsultacje ze swoim lekarzem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).
 • Na niektórych obszarach odwiedzanych w czasie wyprawy występuje żółta febra. Ryzyko zarażenia nie jest duże.

Pogoda

Generalnie kraj jest ciepły temperatury wahają się miedzy 20-30°C w miastach, ale w górach w nocy temperatura może spaść do zera i wtedy przydaje się polar. 
Wahania pogody na Galapagos są znaczące: podczas wilgotnych miesięcy od czerwca do grudnia prądy morskie ochładzają wodę oraz przynoszą chłodne powietrze wraz z opadami deszczu i mgłą. Natomiast w trakcie suchych miesięcy od stycznia do maja klimat na wyspach staje się cieplejszy i bardziej suchy.

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Waluta lokalna to dolar amerykański.
 • Bankomaty są w dużych miastach, ale lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Generalnie nie płacimy kartami kredytowymi.
 • Dodatkowo potrzebujemy około: 15 - 20 USD/dziennie na jedzenie, oraz około: 50 -100 USD na pamiątki.
 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnej saszetce - pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych banknotach.
 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.
 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie było by, gdyby jedna karta była wypukła.

Napięcie

Napięcie elektryczne: 120V / 60 Hz. 

WIZY

Ekwador

 • Obywatele polscy udający się do Ekwadoru w celach turystycznych, biznesowych, naukowych i kulturalnych są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 30 dni (z możliwością przedłużenia pobytu do 90 dni). 

 • Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu.

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Wycieczka konna, rowerowa

Koszt około 40 USD.

Nurkowanie z maską i rurką

Koszt około 30 USD.

Nurkowanie z akwalungiem

Koszt około 150 USD.

Skok z mostu na linach

Koszt około 30 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Galapagos, równik i wulkany pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA POŁUDNIOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.