Dookoła Portugalii

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
12 dni1 980EURO + 1 000
12 dni1 980EURO + 1 000
12 dni1 990EURO + 1 000

O wyprawie

DOOKOŁA PORTUGALII

Na tym wyjeździe przejedziemy Portugalię z północy na południe i odkryjemy jej najpiękniejsze miejsca. Najwspanialsze w Portugalii są widoki, ale klimat kraju i ich mieszkańców odnajdziecie w muzyce fado. "Fado" znaczy przeznaczenie, i ta melancholijna muzyka przy akompaniamencie dwóch gitar przeniesie Was w prawdziwy świat Portugalii, łącznie z ich troskami i zmartwieniami. Fado nie jest pieśnią wyśpiewaną; fado się przytrafia i jest spontaniczne. Nasz wyjazd też będzie spontanicznym odkrywaniem zakamarków cudownego kraju. Przejedziemy od Porto wzdłuż wybrzeża do baśniowej Sintry, następnie odwiedzimy uroczą Lizbonę. Program kończy się odkrywaniem piękna południowego wybrzeża Algarve. To wszystko w wyjątkowo kameralnej grupie 6 uczestników.

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę kameralnego roadtripu
 • bogaty elastyczny program
 • zwiedzanie miast i miasteczek
 • wybrzeże: plaże, jaskinie, skały
 • kosztowanie lokalnych przysmaków

Trasa:

 • PORTO
 • PINHÃO
 • AVEIRO
 • NAZARE
 • OBIDOS
 • SINTRA
 • CABO DE ROCA
 • CASCAIS
 • JASKINIA BOCA DO INFERNO
 • BELÉM
 • LIZBONA
 • PRZYLĄDEK ŚW.WINCENTEGO
 • OLHAO
 • RIA FORMOSA
 • TAVIRA
 • EVORA
 • MARVÃO
 • MONSANTO

Program

1 DZIEŃ PRZELOT DO PORTO

Wylot z Warszawy do Porto, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po podróży.

2 DZIEŃ PORTO: ZWIEDZANIE

Dzisiejszy dzień spędzimy w Porto. Od rana poszwendamy się po starówce. Zobaczymy okazałą katedrę zwaną SE, kościół ze smukłą Wieżą Kleryków, która jest symbolem Porto, i zawitamy na targowisko dóbr wszelakich Bolhao. Na drugie śniadanie czeka nas tutaj pyszna sardynkowa uczta. Po południu przejdziemy mostem Ludwika I do dzielnicy Gaia czyli winiarskiej dzielnicy Porto. Ten malowniczy most został zaprojektowany przez grupę Gustawa Eiffela.
W dzielnicy Gaia zadbamy o nasze humory degustując słynne na cały świat portugalskie porto. Wieczorem posłuchamy fado - sentymentalnych piosenek przy akompaniamencie dwóch gitar. Fado narodziło się w dzielnicach portowych i dostarcza niesamowitej dawki melancholii.

3 DZIEŃ DOLINA DOURO: WINNICE

Przejazd na północ od Porto do malowniczej doliny, którą płynie rzeka Douro. Zielone winnice rozłożone są malowniczo na stokach doliny, a na krzakach winorośli dojrzewają winogrona, z których robi się doskonałe wina. Zobaczymy miasteczko Pinhao z przepięknym dworcem kolejowym wyłożonym azulejos - biało-niebieskimi płytkami przedstawiającymi produkcję wina w tym regionie. Odwiedzimy jedną z lokalnych winnic degustując przy tym portugalskie wino. 

4 DZIEŃ AVEIRO: PLAŻA - NAZARE - OBIDOS

Na dobre rozpoczynamy naszą podróż przez Portugalię. Do pokonania mamy 330 km, a po drodze odwiedzimy niesamowite miejsca. Zatrzymamy się nad oceanem Atlantyckim na kąpiel na pięknej szerokiej plaży. Po kąpieli zrobimy sobie zdjęcia przy domkach w paski w miejscowości Aveiro. Kolejny postój zrobimy w Nazare. Miasteczko to znane jest z tradycyjnych strojów noszonych przez rybaków i ich żony (noszą tradycyjne chusty i haftowane fartuchy, nałożone na siedem flanelowych spódnic w różnych kolorach). Po południu zatrzymamy się na obiad w Obidos, średniowiecznej perełce Portugalii. Przejdziemy się uliczkami i usiądziemy w jednej z restauracji miasteczka. 

5 DZIEŃ SINTRA: PAŁACE I ZAMKI - CABO DE ROCA

Sintra to wspaniałe portugalskie miasteczko położone wśród wzgórz. Pomiędzy pagórkami kryją się ekstrawaganckie pałace, wystawne rezydencje i ruiny starożytnego zamku. Zobaczymy Palacio Nacional de Sintra - gotycki pałac z niezwykłą historią i ozdobnym sufitem. Prawdziwą perełką będzie Palacio Nacional de Pena - jeden z najwspanialszych pałaców Europy, z kolorową fasadą i równie interesującym wnętrzem. Udamy się na ruiny zamku Maurów, z których rozpościera się wspaniały widok na okolicę. W porze obiadowej podjedziemy do niesamowicie położonego miasteczka Azenhas do Mar. Zachód słońca będziemy oglądać z najdalej na zachód wysunięty w Europie punkt stałego lądu - Przylądek Cabo da Roca. Tutaj wybrzeże  smaga wiatr, a krajobrazy są spektakularne. 

6 DZIEŃ BELÉM - CASCAIS

Odwiedzimy tętniące życiem nadmorskie miasteczko Cascais o pięknych plażach. Przespacerujemy się po starówce oraz nadmorską promenadą, podziwiając mury XVI-wiecznej cytadeli. Zobaczymy także efektowną nadmorską jaskinię o sugestywnej nazwie Boca do Inferno („Usta Piekieł”), gdzie spienione fale rozbijają się widowiskowo o skały wybrzeża.

Następnie skierujemy się do Belém, gdzie zobaczymy arcydzieło architektury manuelińskiej - Klasztor Hieronimitów oraz wzniesioną u ujścia Tagu XVI-wieczną Wieżę Belem – obie budowle wpisane są na listę UNESCO oraz należą do Siedmiu Cudów Portugalii.

7 DZIEŃ LIZBONA: ALFAMA, BAIXA

Zwiedzanie portugalskiej stolicy rozpoczniemy od jej najstarszej części - zagłębimy się w labirynt wąskich, krętych uliczek klimatycznej Alfamy. Ta niegdyś szemrana dzielnica zamieszkana przez przedstawicieli niższych warstw społecznych, dziś jak magnes przyciąga odwiedzających. Położona na skalistym zboczu, szczęśliwie przetrwała trzęsienie ziemi w 1755 r., zachowując swój unikalny charakter. Odwiedzimy górujący nad dzielnicą Zamek św. Jerzego oraz nacieszymy oczy pocztówkowymi widokami rozciągającymi się z tarasów Miradouro das Portas do Sol i Miradouro de Santa Luiza, wstąpimy do Katedry Sé i wsiądziemy na pokład kultowego tramwaju 28.

Położona w sercu miasta Baixa kontrastuje z chaotyczną Alfamą przejrzystym układem zabudowy; odbudowana po zniszczeniach z 1755 r. w nowoczesnym stylu, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań antysejsmicznych, przeciwpożarowych i sanitarnych, zaprasza odwiedzających szerokimi alejami i rozległymi placami. Przemierzymy rozległy plac Praça do Comércio, a następnie przespacerujemy Rua Augusta - biegnącą od imponującego łuku triumfalnego ku placowi Rossio gwarną promenadą, pełną sklepów, restauracji i kawiarni. Wieczorem możemy pójść na koncert muzyki fado.

8 DZIEŃ ALGARVE - PRZYLĄDEK ŚW. WINCENTEGO

Przejazd na samo południe Portugalii nad wybrzeże Algarve. Idealne miejsce dla miłośników kąpieli słonecznych i skalistych klifowych krajobrazów. Na plażach znajdują się tu niesamowite formy z wapiennych skał, jaskinie i groty, a błękitna woda zachęca do kąpieli. Pojedziemy odwiedzić najbardziej znane miejsca wybrzeża. Na początek na najdalej na południowy zachód wysunięty fragment Portugalii i całej Europy: Przylądek Świętego Wincentego. Stojąc na skale na wysokości 60m nad morzem poczujecie wiatr we włosach. Wieje tu mocno, ale widoki wynagradzają wszystko. 

9 DZIEŃ ALGARVE: MIASTECZKO OLHAO, PN RIA FORMOSA, TAVIRA

Ruszamy dalej eksplorować przepiękne wybrzeże Algarve. Odwiedzimy małe rybackie miasteczko Olhao i przejdziemy się najstarszą dzielnicą rybacką z uliczkami i białymi domami posiadającymi tarasy na dachach. Po południu przejedziemy do Parque Natural da Ria Formosa. Tutaj nad meandrującą między długimi pasami piasku, bagniskami i solankami rzeką przejdziemy się wzdłuż ścieżki edukacyjnej. W okolicach miejscowości Tavira zobaczymy jedyne w swoim rodzaju saliny, na których brodzą przeróżne egzotyczne ptaki. 

10 DZIEŃ EVORA - MARVAO

Przejazd do miejscowość Evora, gdzie zobaczymy m. in. Stare Miasto i Kaplicę Kości. Następnie bajkowe Marvão z 1000-letnią historią. Piesza wycieczka dookoła miasteczka. Zobaczymy widokowy średniowieczny zamek górujący nad miasteczkiem. 

11 DZIEŃ SERRA DA ESTRELA, MONSANTO

Dzisiaj odwiedzimy "najbardziej portugalską w Portugalii" kamienną wioskę Monsanto, zbudowaną wśród ogromnych głazów narzutowych. Następnie przejedziemy panoramiczną trasą przez góry Serra da Estrela  i wjedziemy na najwyższy szczyt kraju Torre 1993 m n.p.m.

12 DZIEŃ WYLOT

Przejazd na lotnisko i wylot do kraju. 

Warunki

Cena zawiera:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa lub Modlin lub Kraków - Porto - Warszawa lub Modlin lub Kraków
 • transport prywatnym samochodem lub minibusem na całej trasie
 • 11 noclegów w pokojach 2-os. w hotelu 3*
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu
 • wyżywienia ok. 20-30 EUR/os. dziennie
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka:

1000 zł

Wizy - Portugalia

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) do 90 dni na terytorium Republiki Portugalskiej jest ważny paszport bądź dowód osobisty.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Dookoła Portugalii pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.