CZARNOGÓRA aktywnie

Wyżywienie
śniadania
TerminCena
8 dni1 090 + 850EURO
8 dni1 090 + 850EURO
OSTATNIE MIEJSCA
8 dni1 090 + 850EURO

O wyprawie

Podczas tego wyjazdu do Czarnogóry nie da się nudzić!

Lot paralotnią w tandemie, rafting, kajaki, wycieczka rowerowa - w cenie wyjazdu.

Program dla aktywnych świetnie łączy w sobie zwiedzanie i aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Będziecie podziwiać piękno riwiery Budwańskiej - z pokładu statku.

Uroki jeziora Skoderskiego zobaczycie z najlepszej możliwej perspektywy - z kajaków. Park Narodowy Durmitor zwiedzicie na rowerach, a podczas wycieczki jeepami zobaczycie najciekawsze zakątki tego sympatycznego kraju. Na deser - emocjonujący rafting po rzece Tara.

Program

1 dzień PODGORICA - PRZELOT PARALOTNIĄ W TANDEMIE - BUDWA

Wylot z Polski i przylot do Podgoricy. Odbiór z lotniska przez polskiego pilota i transfer w stronę wybrzeża. Po drodze postój na punkcie widokowym, skąd rozpościera się panorama całej Riwiery Budwańskiej. Przelot w tandemie paralotnią... do hotelu w Budwie. Wieczorem spacer po Starówce.

2 dzień CETINJE: HISTORYCZNA STOLICA - PARK NARODOWY LOVĆEN I PARK LINOWY - KOTOR: STARÓWKA

Po śniadaniu startujemy na tzw. „Montenegro Tour” - wycieczkę jeepami po Czarnogórze. Zaczniemy w Budwie, a trasa poprowadzi do Cetinje – historycznej stolicy Czarnogóry. Podróż kontynuujemy w stronę Parku Narodowego Lovćen. Park ten, założony w 1952 roku, znajduje się na granicy dwóch kompletnie różnych stref przyrodniczych: morza i gór. Dojedziemy do głównego punktu turystycznego Parku – Ivanove korita, gdzie spędzimy aktywnie czas w parku linowym. Ponad 2 godziny ruchu na 7 trasach o różnym stopniu trudności, gdzie każdy znajdzie tyrolkę dla siebie, niezależnie od kondycji. Krótki odpoczynek, a po przerwie, dalsza podróż do mauzoleum Njegosa, usytuowanego na szczycie wzgórza Jezerski Vrh, skąd przy dobrej widoczności możemy zobaczyć prawie całą Czarnogórę. Kontynuujemy naszą wyprawę malowniczą drogą ze słynnymi serpentynami – po drodze postój na 2 punktach widokowych, skąd rozpościera się fantastyczny widok na zatokę Boki Kotorskiej. Dojazd do Kotoru i zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na listę UNESCO. Powrót do Budwy.

3 dzień REJS PO RIWIERZE BUDWAŃSKIEJ

Pobyt nad morzem w Budwie – półdniowy rejs po Riwierze Budwańskiej: od strony morza podpłyniemy pod słynną Wyspę Św. Stefana. Postoje na kąpiele, nurkowanie oraz plażowanie. Rejs będziemy kontynuować w stronę miejscowości Petrovac. Tam przerwa na obiad lub zwiedzanie. Po południu czas wolny w Budwie.

4 dzień JEZIORO SZKODERSKIE: KAJAKI - MONASTYR MORACA: ZWIEDZANIE - KOLASIN

Jedziemy w głąb kraju – dojazd do Jeziora Szkoderskiego. Wypożyczamy kajaki na kilka godzin, aby zauroczyć się widokami największego akwenu wodnego na Bałkanach. Dopłyniemy na jedną z nielicznych plaż, gdzie zrobimy przerwę na kąpiele. Dalszy przejazd w stronę pięknych kanionów Czarnogóry. Postój w Monastyrze Moraca(nazwa wzięła się od rzeki płynącej w pobliżu). Tu zapoznamy się z religią prawosławną panującą na tych terenach. Przejazd na nocleg do miejscowości Kolasin.

5 dzień RAFTING PO RZECE TARA - MOST DJURDJEVIĆ TARA - ZABLJAK

Jeepami jedziemy do punktu startowego raftingu po rzece Tara, która stworzyła najgłębszy kanion w Europie i jeden z największych na Ziemi. Rafting trwa około 3h; może w nim uczestniczyć każdy niezależnie od sprawności fizycznej. Po spływie zjemy obiad z świeżym pstrągiem i miejscowymi specjałami. Tego dnia pojedziemy również na słynny most Djurdjević Tara i dalej do miejscowości Zabljak – górskiej stolicy Czarnogóry. UWAGA: podczas pobytu w Zabljaku noclegi organizowane są w tzw. etno selach – drewnianych domkach z węzłem sanitarnym.

6 dzień PARK NARODOWY DURMITOR: ROWERY

Wypoczynek w Parku Narodowym Durmitor – całodniowy „wypad” rowerami na górskie trasy. Najwyższe pasmo górskie Czarnogóry słynie z przepięknych tras szutrowych, gdzie każdy może odetchnąć zdrowym powietrzem i podziwiać niedostępne szczyty. Powrót do Zabljaku.

7 dzień ZABLJAK: GÓRSKI ODPOCZYNEK

Czas wolny na regenerację przed powrotem do kraju. Jeśli jednak wolisz spędzić ten czas aktywnie, możesz udać się na canyoning w kanionie Nevidio (koszt ok. 100 EUR).

8 dzień POWRÓT

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • transfery z/na lotnisko w Podgoricy

 • 4 noclegi w hotelach, 3 noclegi w chatkach górskich "etno selo" oraz opłaty klimatyczne

 • śniadania w hotelach

 • transport z Budwy do Kolasina

 • lot w tandemie paralotnią

 • wycieczka jeepami Montenegro tour

 • 2h pobyt w parku linowym

 • półdniowy rejs statkiem po riwierze Budwańskiej

 • wypożyczenie kajaków na 3h na jeziorze Szkoderskim

 • rafting po rzece Tara

 • wypożyczenie rowerów na cały dzień w Żabljaku

 • bilety wstępu do Parków Narodowych

 • opiekę pilota Kiribati Club podczas realizacji programu na miejscu

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN, sporty ekstremalne

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów lotniczych do Czarnogóry (Warszawa - Podgorica - Warszawa ok. 700 - 1000 PLN lot czarterowy)

 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 EUR dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

DODATKOWO ZAPEWNIAMY:

 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów

 • doradztwo w zakresie przygotowań do wyjazdu

 

Wyprawa

Przelot do miejsca docelowego samodzielny. a lotnisku w Czarnogórze odbiór przez polskiego pilota, który będzie towarzyszył grupie podczas całego wyjazdu.

Wymagania

Nie jest wymagane doświadczenie w raftingu czy locie paralotnią aby wziąć udział w wyprawie.

Zakwaterowanie

4 noclegi w hotelach, 3 noclegi w chatkach górskich etno selo.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z własnymi potrzebami. Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży.

Dokumenty

 • Obywatele RP mogą przekraczać granicę Czarnogóry, przejeżdżać tranzytem i przebywać na jej terytorium do 30 dni na podstawie ważnego dowodu osobistego.

 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: dowodu osobistego lub paszportu - strony ze zdjęciem (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.

WIZY

Czarnogóra

 • Obywatele RP mogą przekraczać granicę Czarnogóry, przejeżdżać tranzytem i przebywać na jej terytorium do 30 dni na podstawie ważnego dowodu osobistego. 

 • Pobyt, który przekracza 30 dni a nie przekracza 90 nie wymaga posiadania czarnogórskiej wizy i jest możliwy na podstawie ważnego paszportu.

 • Przy pobytach dłuższych niż 90 dni, obywateli RP obejmuje obowiązek wizowy. 

 • Zgodnie z przepisami czarnogórskimi osoby małoletnie podróżujące do tego kraju bez opieki rodziców (opiekuna prawnego) powinny posiadać ich pisemną zgodę. Dokument powinien być potwierdzony notarialnie i przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na język serbski/czarnogórski. W dokumencie należy umieścić termin pobytu małoletniego na terytorium Czarnogóry, jego dane osobowe wraz z numerem paszportu oraz dane osobowe osoby pełnoletniej pod której opieką znajdzie się dziecko w trakcie podróży. Małoletni nie posiadający właściwej zgody rodziców (opiekuna prawnego) nie mogą przekroczyć granicy Czarnogóry.

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Canyoning w kanionie Nevidio

Koszt ok.  100 EUR

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej CZARNOGÓRA aktywnie pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Czarnogóra. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Moto 4x4, Kajaki & Rafting, Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.