Z wizytą u Cesarza

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Z WIZYTĄ U CESARZA - CHINY, HONG KONG

Zanurz się w kulturze Chin na kameralnej wycieczce. Podczas tej podróży zobaczysz największe atrakcje Chin: Pekin z Zakazanym Miastem, Świątynią Nieba, Pałac Letni oraz dawną stolicę Xi'an ze słynną Terakotową Armią oraz dwa bardzo nowoczesne miasta - Szanghaj oraz Hong Kong. Na trasie nie zabraknie charakterystycznej dla tego kraju przyrody - pięknych ogrodów i tarasów ryżowych.

Program

1 dzień - Wylot do Pekinu

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - PEKIN: HUTONGI

Przylot do Pekinu, przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorny spacer po dzielnicy hutongów, charakteryzującej się niską i gęstą zabudową z wąskimi uliczkami. Spróbujemy tradycyjnej kaczki po pekińsku.

3 dzień - PEKIN: ZAKAZANE MIASTO, PAŁAC LETNI

Zwiedzanie Zakazanego Miasta - miejsca, skąd cesarzowie rządzili imperium. Jest to jeden z najbardziej imponujących kompleksów na świecie - całość składa się z ok. 800 pałaców. Po drodze zobaczymy słynny plac Tienanmen. Następnie przejedziemy do Pałacu Letniego, który miał służyć przede wszystkim wypoczynkowi cesarza. Otacza go piękny ogród - arcydzieło chińskiej sztuki ogrodniczej.

4 dzień - WIELKI MUR CHIŃSKI W JINSHANLING

Wycieczka na Wielki Mur Chiński. Dojedziemy do oddalonej od Pekinu części Jinshanling, dzięki czemu uciekniemy od tłumów. Na murze urządzimy sobie około 2 godzinny spacer. Wieczorem chętni będą mogli się udać na przedstawienie tradycyjnej opery chińskiej, pokaz Kung Fu lub akrobatów.

5 dzień - PEKIN: ŚWIĄTYNIA NIEBA - XIAN

Rano pojedziemy do Świątyni Nieba, która jest jednym z symboli Pekinu i najważniejszym z cesarskich miejsc kultu, cesarz bowiem uważany był za Syna Niebios. Przy wyjściu znajduje się olbrzymi targ pereł, gdzie chętni będą mogli zrobić zakupy.

Po południu przejazd szybkim pociągiem do Xi'an (ok. 4 godzin). Wieczorem przespacerujemy się po zabytkowym centrum miasta i dzielnicy muzułmańskiej, gdzie spróbujemy lokalnych specjałów kulinarnych.

6 dzień - XI'AN: TERAKOTOWA ARMIA

Rano udamy się do najsłynniejszego zabytku miasta - Muzeum Armii Terakotowej. Gliniana armia powstała w III wieku przed naszą erą i liczy ponad 7 tysięcy naturalnej wielkości żołnierzy. Mieli oni strzec cesarza i pomóc mu uzyskać władzę po śmierci. Każda postać ma indywidualne rysy twarzy, posiada inne uzbrojenie i fryzurę. Do dnia dzisiejszego odkryto i odrestaurowano zaledwie niewielką część figur. W drodze powrotnej będziemy mieli okazję przyjrzeć się z bliska symbolowi miasta - Wielkiej Pagodzie Dzikiej Gęsi.

7 dzień - XI'AN: STARE MIASTO, WIELKI MECZET

Zwiedzamy stare miasto Xi'an. Jest ono otoczone murami miejskimi o łącznej długości 12 kilometrów, zbudowanymi pod koniec XIV wieku. Następnie udamy się do dzielnicy muzułmańskiej, by podziwiać najpiękniejszy w Chinach Wielki Meczet. Przejazd nocnym pociągiem do Suzhou.

8 dzień - SUZHOU: OGRODY, PAWILONY, PAGODY

Rano przyjazd do Suzhou. Zwiedzimy charakterystyczne pagody, pawilony i ogrody. Miasto to znane jest jako Wenecja Wschodu - znajdują się tu 24 kanały wodne. Miasto przez wieki zajmowało się produkcją jedwabiu. Zyski przeznaczane były na zakładanie ogrodów, których powstało tu aż 287. Część z nich przetrwała do naszych czasów i w 1997 roku zostały wpisane na listę UNESCO. Nocleg w Suzhou.

9 dzień - SZANGHAJ: Oriental Pearl Tower

Rano przejazd do Szanghaju. Całodzienne zwiedzanie Szanghaju m.in. promenada przy rzece Huangpu i Oriental Pearl Tower, czyli najwyższa wieża w Azji.

10 dzień - GUILIN - LONGSHENG (TARASY RYŻOWE)

Przelot do Guilin. Następnie transfer do Longsheng na nocleg na tarasach ryżowych.

11 dzień - TARASY RYŻOWE - PLEMIĘ YAO - SPŁYW PO RZECE LI

Rano budzimy się w Longji (Longsheng)- gdzie zobaczymy niesamowicie malownicze tarasy ryżowe oraz złożymy wizytę w wiosce plemienia Yao, którzy słyną z wyjątkowo długich włosów swoich mieszkanek.

 Po południu przejazd do Yangshuo. Po drodze zatrzymamy się na około 1,5 godzinny spływ tratwą po rzece Li. Zobaczymy tutaj widoki z banknotu 20 juanowego. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i spacer po centrum.

12 dzień - YANGSHUO: RELAKS LUB WYCIECZKA ROWEROWA

Dzień na odpoczynek w Yangshuo, spacery po miasteczku czy zakup pamiątek.

 Dla chętnych, którzy nie potrzebują odpoczynku, proponujemy wycieczkę, podczas której zwiedzimy największe atrakcje okolicy. Rowerem dojedziemy do oddalonej o kilka kilometrów rzeki. Tam przesiądziemy się na bambusowe tratwy i wyruszymy na relaksujący spływ (ok.45 minut). Następnie pojedziemy do jaskini, gdzie będzie można zażyć równie relaksującej błotnej kąpieli. Wieczorem dla chętnych udział w mega widowisku - Light show (Impression Liu Sanjie). Jest to przedstawienie na otwartym powietrzu z udziałem 600 aktorów i miejscowych rybaków w bajkowej scenerii gór i rzeki Li.

13 dzień - PLANTACJA HERBATY - HONG KONG: Peak Tower

Po drodze do Guilin zatrzymamy się na plantacji herbaty, gdzie poznamy sekrety jej uprawy, będzie można też wziąć udział w degustacji tego napoju. Po południu wsiadamy w szybki pociąg bezpośrednio do Hong Kongu. Wieczorem pojedziemy na Wzgórze Wiktorii. Wjedziemy na Peak Tower i będziemy mieli okazję podziwiać niesamowitą panoramę miasta i ciągnące się po horyzont wieżowce.

14 dzień - MAKAU: KOLONIALNA STARÓWKA, KASYNA

Przejazd do Makau. Zwiedzimy zabytkowe kolonialne centrum wpisane na listę UNESCO. Odwiedzimy również jedno z licznych w tym miejscu kasyn. Wieczorem powrót do Hong Kongu.

15 dzień - HONG KONG: LANTAU I WIELKI BUDDA, ALEJA GWIAZD

Rano pojedziemy na wyspę Lantau, gdzie gondolową kolejką uciekniemy od gwaru wielkiego miasta. Znajduje się tam ogromny posąg Buddy, piękne krajobrazy oraz niewielkie herbaciarnie. Wieczorem z promenady Avenue of Stars (Aleja Gwiazd) zobaczymy pokaz świateł i laserów w wykonaniu wieżowców Hong Kongu.

16 dzień - Powrót

Wylot z Hong Kongu do Europy. Zakończenie wyprawy i pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Pekin oraz Hong Kong - Warszawa

 • bilet lotniczy na przelot wewnętrzny: Szanghaj - Guilin

 • transfery z/na lotniska w Chinach

 • 13 noclegów w hotelach, guesthousach i hostelach (zawsze pokoje 2-os. z łazienkami)

 • bilety kolejowe: Pekin - Xi'an, Xi'an - Suzhou, Suzhou - Szanghaj, Guilin - Hong Kong

 • bilet na prom do/z Makau

 • wycieczki: na Wielki Mur, do Armii Terakotowej, na plantację herbaty, spływ rzeką Li, na Lantau

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz transportu na miejscu (taxi, metro itp.): ok. 160 USD

 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

 • wizy do Chin

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele, hostele i guesthousy o dobrym standardzie. Zawsze pokoje 2-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

W programie mamy jeden przelot wewnętrzny z Szanghaju do Guilin, oraz jeden nocny przejazd pociągiem z Xi'an do Suzhou (kuszteki). Na duższych przejazdach najczęściej poruszamy się pociągami. Często też wynajmujemy busy. W miastach jeździmy taksówkami, lub lokalnym transportem.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).

 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). 

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).

 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.

 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.

 • Dobry środek odstraszający komary i inne owady,

 • Polecamy zabranie dużego plecaka (ewentualnie torby podróżnej lub walizki) i małego plecaka. Plecak ułatwia nam bezproblemowy transport bagażu na dworcach z uwagi na dużą ilość schodów. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.

Informacje zdrowotne

 • Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).

 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. 

 • Istnieje zagrożenie zachorowania na malarię. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień i profilaktyki antymalarycznej. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście.

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Chin (szczegóły w zakładce WIZY).

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).

 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.

 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Internet

Dostępny w każdym miejscu, nawet w malutkich miejscowościach.

Napięcie

Napięcie elektryczne 220 V/ 60 Hz. Gniazdka amerykański i europejski standard. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek.

WIZY

Chiny

 • Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową. 

 • Wyjazd z terytorium Chin kontynentalnych do Specjalnej Strefy Administracyjnej Hongkongu i/lub Makao traktowany jest jako opuszczenie granic ChRL i automatycznie anuluje ważność posiadanej wizy jednokrotnej. Planując podróż do tych miejsc, należy pamiętać, aby w chińskich urzędach konsularnych ubiegać się o wizę dwu- lub wielokrotną. 

 • Wizę na wjazd do Chin kontynentalnych z Hongkongu lub z Makao można uzyskać w działających tam biurach łącznikowych centralnych władz ChRL, a także za pośrednictwem agencji turystycznej China Travel Service.

 • Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy ponad termin upływu ważności chińskiej wizy. 

 • Od turystów indywidualnych chińskie urzędy konsularne mogą wymagać okazania biletu powrotnego. 

 • Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu. 

 • Przedłużenia ważności wizy można dokonać jedynie w dużych miastach w Biurach Bezpieczeństwa Publicznego, tzw. gonganju (w Wydziałach Kontroli Ruchu Osobowego Cudzoziemców).

 • Koszt wizy wynosi 260 PLN, płatne w Ambasadzie.

 • Wizy można załatwić bezpośrednio w ambasadach lub za naszym pośrednictwem, wówczas pobieramy dodatkową opłatę w wysokości 100 PLN od osoby.

Hong Kong

 • Obywatele polscy, mający ważne paszporty, mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Hongkongu do 90 dni bez wiz

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Kung Fu, opera chińska, Tang Show, akrobaci

Pokazy artystyczne w różnych częściach Chin. Koszt około 30 USD za każdy pokaz.

Połów ryb z kormoranami

Koszt około 10 USD.

Oriental Pearl Tower - Wieża telewizyjna w Szanghaju

Wjazd na taras widokowy. Koszt około 50 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Z wizytą u Cesarza pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chiny. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.