PRZEZ CZERWONY KONTYNENT Australia z opcją Tasmania

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
24 dni11 500 + 3 750USD
29 dni12 990 + 4 690USD
+OPCJA TASMANIA
23 dni6 116EURO

O wyprawie

AUSTRALIA: PRZEZ CZERWONY KONTYNENT + opcja TASMANIA

„Terra Australis Incognita“, jak nazywana była Australia przez pierwszych żeglarzy, nadal pozostaje jednym z najbardziej niezbadanych i dziewiczych kontynentów. W trakcie naszej wyprawy po Australii przemierzymy czerwony kontynent z północy na południe, co pozwoli nam doświadczyć pełnej gamy klimatycznej, jaką oferuje Australia – od tropikalnego Darwin, przez pustynne Alice Springs, po deszczowy klimat Tasmanii. Zobaczymy też zarówno wschodnie, jak i mniej popularne, za to niesamowicie ciekawe zachodnie wybrzeże. Odwiedzimy największe miasta Australii i poznamy specyficzny styl bycia i kulturę Australijczyków. Zatem „no worries“ i jedziemy!

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę kameralnego roadtripu
 • poznanie zarówno wschodniego jak i zachodniego wybrzeża
 • podziwianie zachodu słońca nad Uluru
 • wejście na Górę Kościuszki
 • przejazd widokową drogą Great Ocean Road

Trasa:

 • PERTH
 • WAVE ROCK
 • PINNACLES DESERT
 • PN KALBARRI
 • SHARK BAY
 • DENHAM
 • MONKEY MIA
 • DARWIN
 • PN LITCHFIELD
 • PN KAKADU
 • NULANGIE
 • ALICE SPRINGS
 • PN WATARRKA
 • KINGS CANYON
 • ULURU
 • ALICE SPRINGS
 • MELBOURNE
 • WARRNAMBOOL
 • GREAT OCEAN ROAD
 • MELBOURNE
 • PN DANDENONG RANGES
 • DOLINA YARRA
 • ALBURRY
 • PN KOŚCIUSZKI
 • PN GÓRY BŁĘKITNE
 • SYDNEY
 • OPCJONALNIE: PORT ARTHUR
 • ZATOKA WINEGLASS
 • BAY OF FIRES
 • LAUCESTON
 • PN CRADLE MOUNTAIN
 • HOBART

Program

1-2 DZIEŃ PRZELOT DO PERTH

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot do Perth. Przylot drugiego dnia wieczorem. Transfer do hotelu i odpoczynek.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

3 DZIEŃ PERTH: ZWIEDZANIE

Zwiedzamy Perth - największe miasto na wybrzeżu zachodnim Australii. Pospacerujemy po ogrodzie Kings Park, udamy się na wzgórze Mt Eliza z widokiem na rzekę i zatoki, przejdziemy się po centrum miasta. Dla chętnych w zależności od preferencji - zwiedzanie jednego z muzeów lub wypad na miejską plażę.

4 DZIEŃ THE WAVE ROCK (SKALNA FALA)

Jedziemy do sławnej skały the Wave Rock. Granitowa skała swoim kształtem przypomina gigantyczną falę, zastygłą w momencie tuż przed załamaniem. Skała wznosi się na 15m i ma długość 100m. Spacerujemy po okolicy.
Powrót na nocleg do Perth.

5 DZIEŃ PUSTYNIA PINNACLES DESERT

Ruszamy w drogę! Jedziemy wzdłuż Oceanu Indyjskiego do Pinnacles Desert - piaszczystej pustyni z niesamowitymi wapiennymi "wieżyczkami". Setki tych naturalnych filarów wyrastają z piasków pustyni tworząc osobliwy kamienny ogród. Pustynia znajduje się w Parku Narodowym Nambung.

6 DZIEŃ PARK NARODOWY KALBARRI - ZATOKA REKINÓW

Dzisiaj odwiedzamy wąwóz Murchison w Parku Narodowym Kalbarri. Idziemy na spacer do Nature’s Window - naturalnej formacji skalnej przypominającej okno. Możemy też zażyć kąpieli w krystalicznie czystej wodzie na dnie wąwozu.
Następnie przejazd do Shark Bay (Zatoka Rekinów). Po drodze postój na pięknej Shell Beach - plaży pokrytej drobnymi muszelkami. Nocleg w Denham.

7 DZIEŃ PLAŻA MONKEY MIA I DELFINY

Odwiedzamy niewielką miejscowość Monkey Mia w Zatoce Rekinów. Jest to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie żyjące na swobodzie delfiny butlonose podpływają blisko brzegu. Tradycja ta trwa od ponad 50 lat, kiedy to pierwszy raz rybacy zaczęli rzucać delfinom resztki z połowów. Obecnie dokarmianiem delfinów zajęli się strażnicy z departamentu Parków Narodowych. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć to wydarzenie.

8 DZIEŃ PRZELOT DO DARWIN

Przelot do Darwin, najbardziej na północ wysuniętego miasta Australii, które z trzech stron otoczone jest wodą. Darwin jest stolicą Terytorium Północnego. Po przylocie zapoznamy się z miastem podczas spaceru po centrum i najbliższej okolicy.

9 DZIEŃ PARK NARODOWY LITCHFIELD I KAKADU

Jedziemy do Parku Narodowego Litchfield, będącego miejscem weekendowych wypadów mieszkańców Darwin. Park słynie z gigantycznych termitier – kopców termitów o fantazyjnych kształtach, a także malowniczych wodospadów i jeziorek, w których będziemy mieli możliwość się wykąpać w fascynującej scenerii przyrody. Dalej ruszymy do Parku Narodowego Kakadu, który jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie ziemi Arnhema, czyli terytorium rdzennych mieszkańców Australii - Aborygenów. Po drodze chętni mogą udać się w rejs po rzece aby zobaczyć skaczące krokodyle, tutaj zwane „salties“ (atrakcja dla chętnych, ok. 35 AUD). Nocleg w sercu Parku Narodowego Kakadu.

10 DZIEŃ YELLOW WATER BILLABONG - PARK NARODOWY KAKADU

O wschodzie słońca chętni wybiorą się na dwugodzinną wycieczkę po jeziorze Yellow Water Billabong (110 AUD), gdzie będziemy mogli obserwować pobudkę niezliczonej ilości ptaków i zwierząt (głównie krokodyli) zamieszkujących te podmokłe tereny. Lokalny przewodnik opowie nam o zwyczajach tutejszej fauny.

Po tak niezwykłym poranku ruszymy do Nulangie. Tutaj zobaczymy malowidła naskalne pozostawione przez rdzennych mieszkańców tego regionu.

11 DZIEŃ PRZELOT DO ALICE SPRINGS - PARK NARODOWY WATARRKA

Przelot do Alice Springs – miasta położonego w centrum kontynentu, zamieszkanego przez liczną społeczność Aborygenów. Przejazd samochodem przez pustynny krajobraz wnętrza Australii do Parku Narodowego Watarrka.

12 DZIEŃ KINGS CANYON - ULURU (Ayers Rock): zachód słońca

Z samego rana udamy się na spacer wzdłuż krawędzi Kings Canyon. Czerwono-pomarańczowe skały i kopulaste formacje wynoszące się ponad kaniony o pionowych ścianach tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Trekking w tej niezwykłej scenerii zajmie nam około 4 godzin.

Przejazd do Uluru (Ayers Rock), która nie bez powodu jest największą atrakcją turystyczną Australii. Położony w samym sercu kontynentu monolit wypiętrza się na ponad 300m z bezkresnej, czerwonej równiny. Wieczorem obejrzymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca. Będziemy mogli podziwiać, jak z każdą chwilą góra zmienia swój kolor.

13 DZIEŃ ULURU (Ayers Rock): wschód słońca, spacer dookoła skały - KATA TJUTA

O wschodzie słońca pojedziemy obejrzeć świętą górę Aborygenów z bliska, a chętni będą mogli obejść Uluru dookoła. Następnie pojedziemy podziwiać kolejną znaną formację skalną - Kata Tjuta.

14 DZIEŃ ALICE SPRINGS

Przejazd do Alice Springs. Odwiedzimy Telegraph Station (opcjonalny wstęp na teren zabudowań ok. 12 AUD), krótki spacer po okolicy i szansa na spotkanie oko w oko z kangurami.

15 DZIEŃ PRZELOT DO MELBOURNE - WARRNAMBOOL

Rano przelot do Melbourne, następnie przejazd samochodem do położonego nad oceanem Warrnambool.

16 DZIEŃ GREAT OCEAN ROAD: dwunastu apostołów, plaże, paprocie drzewiaste

Ruszamy w drogę przez słynną Great Ocean Road, czyli drogą, która ciągnie się wzdłuż oceanu i zapewnia zapierające dech w piersiach widoki. Zatrzymamy się przy nietypowych formacjach skalnych – ostańcach, które na skutek erozji wodnej i wiatrowej utworzyły bardzo malowniczy krajobraz. Znak rozpoznawczy drogi to formacja Dwunastu Apostołów. Przy wielu punktach widokowych pójdziemy na krótkie spacery i zejdziemy na plażę. Następnie poszukamy wspinających się po drzewach koali na półwyspie Otway oraz przespacerujemy się przez las deszczowy z olbrzymimi eukaliptusami i paprociami drzewiastymi.

17 DZIEŃ MELBOURNE: zwiedzanie

Od rana będziemy zwiedzać jedno z najbardziej wyluzowanych miast świata - Melbourne. W trakcie całodniowego pobytu w mieście zobaczymy między innymi Queen Victoria Market, Federation Square i ogrody botaniczne. Chętni mogą wjechać na Eureka Tower - najwyższy budynek w mieście, aby podziwiać panoramę (koszt ok. 20 AUD). Wieczorem udamy się na spacer wąskimi uliczkami w dzielnicy, gdzie toczy się nocne życie miasta.

18 DZIEŃ PARK NARODOWY DANDENONG RANGES - DOLINA YARRA

Spacer przez lasy eukaliptusów w Parku Narodowym Dandenong Ranges w towarzystwie papug kakadu, następnie przejazd do doliny Yarra słynącej z najlepszych w tej okolicy win. Chętni mogą skorzystać z degustacji win w winnicach. Dalszy przejazd przez Alpine National Park w stronę Albury.

19 DZIEŃ GÓRA KOŚCIUSZKI

Rano jedziemy do Parku Narodowego Kościuszki na przełęcz Charlotte Pass. Zdobędziemy Górę Kościuszki (2230 m n.p.m.)  najwyższy szczyt Australii. Podejście jest bardzo łatwe, a drogę można skrócić korzystając z wyciągu krzesełkowego. Następnie przejazd na nocleg w okolice Canberry – stolicy kraju.

20 DZIEŃ GÓRY BŁĘKITNE – SYDNEY

Jedziemy w Góry Błękitne. Zatrzymamy się na punkcie widokowym, aby podziwiać wodospady Wentworth. Dalej pojedziemy do Echo Point i przespacerujemy się do sławnej formacji skalnej Trzy Siostry. Zjedziemy kolejką szynową do doliny Jelemien, a następnie podniebnym tramwajem (kolejką linową) nad lasami deszczowymi do Kootomba. Wieczorem zawitamy do Sydney. Spacer dzielnicą portową i kolacja w jednej z licznych pięknie umiejscowionych restauracji.

21 DZIEŃ SYDNEY: zwiedzanie

Dzień przeznaczony na zwiedzanie Sydney. Zobaczymy dwie ikony miasta Sydney - gmach Opery oraz most Harbour Bridge, a także katedrę św. Marii, pospacerujemy po zabytkowej dzielnicy The Rocks (najstarsza ulica Macquaire’s Street), udamy się w rejs statkiem po zatoce Botany Bay na plażę w Manly, przejdziemy przez dzielnicę portową Circular Quay i obejrzymy Królewskie Ogrody Botaniczne.

22 DZIEŃ SYDNEY: zwiedzanie

Kolejny dzień na odkrywanie Sydney. Wybierzemy miejsca zgodne z naszymi zainteresowaniami - muzea, akwarium czy wjazd na wieżę widokową. Nasz pilot/pilotka pomogą Wam wybrać atrakcje zgodne z Waszymi zainteresowaniami.

23-24 DZIEŃ POWRÓT

Osoby, które kończą wyprawę w Sydney: przejazd na lotnisko i samodzielny powrót do Polski. Przylot następnego dnia.


OPCJA TASMANIA: 23 DZIEŃ Sydney: czas wolny

Czas wolny na zakupy, zwiedzanie lub relaks na plaży.

OPCJA TASMANIA: 24 DZIEŃ TASMANIA: PORT ARTHUR

Rano przelot do Hobart na Tasmanii. Zaraz po przylocie udamy się na półwysep Tasmana. Chętni mogą tu zobaczyć Porth Arthur - dawną kolonię karną, obecnie wpisaną na listę UNESCO (wstęp ok. 40 AUD), lub odwiedzić sanktuarium diabła tasmańskiego, gdzie dowiemy się, jak sanktuarium chroni te zwierzaki i poznamy nietypowe zwyczaje życia tego endemicznego gatunku (wstęp ok. 35 AUD). Na trasie punkty widokowe na ocean i klify.

OPCJA TASMANIA: 25 DZIEŃ TASMANIA: PARK NARODOWY FREYCINET, ZATOKA WINEGLASS

Dzień zaczniemy spacerem do pięknej plaży w Wineglass Bay, która ciągnie się przez blisko 3km i tworzy widok, przypominający dno kieliszka od wina. Długość trasy i spaceru zależy od preferencji uczestników. Wieczorem opcjonalna wycieczka na podglądanie pingwinów (koszt ok. 35 AUD).

OPCJA TASMANIA: 26 DZIEŃ TASMANIA: ZATOKA BAY OF FIRES

Jedziemy na plażę Bay of Fires, gdzie pójdziemy na spacer widokową trasą. Chętni mogą wykąpać się w morzu.
Po południu przejazd do Lauceston – drugiego co do wielkości miasta Tasmanii.

OPCJA TASMANIA: 27 DZIEŃ TASMANIA: PARK NARODOWY CRADLE MOUNTAIN lub wodospad Russel

Przy sprzyjającej pogodzie pojedziemy do Parku Narodowego Cradle Mountain (1545 m. n. p.), gdzie m.in. przespacerujemy się wzdłuż brzegów jeziora Dove (długość trasy zależy od preferencji uczestników; możliwe krótkie trasy jak i 3-godzinny spacer). W parku można spotkać wiele gatunków dziko żyjących zwierząt – np. wombata, dziobaka, a także małe kangury nazywane „wallabies“. W przypadku załamania pogody, pojedziemy w pobliże Hobart do wodospadu Russel. Tutaj pójdziemy na spacer wśród bujnych lasów eukaliptusowych. Po południu przejazd do Hobart. Wieczorny spacer po Salamanca Market.

OPCJA TASMANIA: 28-29 DZIEŃ POWRÓT

Przejazd na lotnisko i wylot do Europy. Przylot dzień później. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Cena zawiera:

 • bilety lotnicze na trasie : Warszawa – Perth, Perth - Darwin, Darwin - Alice Springs, Alice Springs - Melbourne, Sydney - Warszawa // z Opcją Tasmania dodatkowo Sydney - Hobart - Sydney
 • 18 noclegów w pokojach 2-os. z łazienką; 2 noclegi w Uluru w domkach 2-4-os. ze wspólnymi łazienkami // z Opcją Tasmania dodatkowo 5 noclegów w pokojach 2-os. (na wyspie możliwe domki kampingowe 4-os.; pokoje zawsze 2-os.)
 • transport samochodem na całej trasie poza Sydney
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz środki transportu w miastach (taxi, prom), kolejki linowe ok. 180 USD // z Opcją Tasmania dodatkowo ok. 50 USD
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 30-35USD
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka:

Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.


ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Skaczące Krokodyle

Koszt około 35 USD

Yellow Water Billabong - Wycieczka łodzią

Koszt około 110 USD 

Wstęp do Telegraph Station w Alice Springs

Koszt około 10 USD

Lot helikopterem nad Uluru

Lot 15 minut 190 USD
Lot 30 minut 300 USD

Lot nad formacjami skalnymi 12 Apostoles (12 Apostołów)

Lot 10 minut 100 USD

Wjazd na Eureka Tower

Koszt około 15 USD

Degustacja win w dolinie Yarra

Koszt około 8 USD

Wstęp do Sanktuarium Diabła Tasmańskiego

Koszt około 25 USD


Wizy -
 Australia

Przy wjeździe do Australii wymagane są wizy.

Obywatele Unii Europejskiej, Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii oraz Watykanu mogą aplikować online o bezpłatną wizę turystyczną eVisitor na pobyt trwający do 3 miesięcy.

Wniosek wizowy online jest dostępny tylko w j. angielskim. 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej PRZEZ CZERWONY KONTYNENT Australia z opcją Tasmania pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Australia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.