PRZEZ CZERWONY KONTYNENT Australia z opcją Tasmania

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
24 dni9 990 + 3 550USD
29 dni11 990 + 4 490USD

O wyprawie

PRZEZ CZERWONY KONTYNENT Australia z opcją Tasmania

Roadtrip po surowym Czerwonym Kontynencie - Australii! Przemierzając ją z północy na południe, a nastąpnie malowniczą Great Ocean Road na zachodnie wybrzeże, doświadczymy pełnej gamy klimatycznej Australii.

Tropikalne Darwin zauroczy Was bujną roślinnością, pustynne rejony Alice Springs przeniosą Was do scenerii rodem z Mad Maxa, a dzięki Melbourne i Sydney poznacie, czym jest australijski luz.

Australia w 23 dni (z opcją Tasmania w 28 dni).

W programie:

ULURU (AYERS ROCK) - święta góra Aborygenów

GREAT OCEAN ROAD - przejazd najbardziej malowniczą drogą Australii

GÓRA KOŚCIUSZKI - trekking na najwyższy szczyt Australii

12 APOSTOŁÓW - niesamowite formacje skalne

WIELKA RAFA KORALOWA - rejs na jeden z cudów natury

SYDNEY - najbardziej wyluzowane miasto świata

GÓRY BŁĘKITNE - malownicze pasmo górskie

DARWIN - port rybacki i krokodyle

PARK NARODOWY KAKADU - tropikalne klimaty

PARK NARODOWY LITCHFIELD - gigantyczne kopce termitów

KINGS CANYON - majestatyczny czerwony kanion

opcjonalnie: TASMANIA - objazd wyspy

Program

PRZEZ CZERWONY KONTYNENT + opcja TASMANIA

1-2 dzień - Przelot na trasie Warszawa - Cairns

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, lub chcesz skrócić wyjazd o pobyt w Cairns, skontaktuj się z nami!)

3 dzień - Cairns - Kuranda i Barron Falls

Naszą australijską przygodę zaczynamy od zwiedzania Kurandy. Tutaj możecie przejechać się kolejką linową ponad lasem deszczowym (dla chętnych, 51 AUD). Udamy się też na spacer przez las deszczowy i na punkt widokowy na wodospad Barron, który najpiękniej wygląda po deszczu. Po południu odpoczynek na plaży w okolicach Cairns.

4 dzień - WIELKA RAFA KORALOWA

Fakultatywna wycieczka katamaranem lub inną łodzią na Wielką Rafę Koralową (koszt od 90 do 300 USD). Jest to jeden z najwspanialszych naturalnych cudów świata. Będziemy mieli możliwość rejsu przeszkloną łodzią, nurkowania lub snorkelingu w zależności od wybranej opcji. Będziemy mogli spotkać niezliczone formacje korali, rybek a być może spotkamy nawet żółwie morskie.

Pozostali wypoczywają w tym czasie na plaży w Cairns lub udadzą się na spacer do lasu deszczowego w Parku Narodowym Daintree.

5 dzień - DARWIN

Przelot do Darwin, najbardziej na północ wysuniętego miasta Australii, które z trzech stron otoczone jest wodą. Darwin jest stolicą Terytorium Północnego. Po przylocie zapozanmy sie z miastem podczas spaceru po centrum i najbliższej okolicy.

6 dzień - Park Narodowy Litchfield i Kakadu

Jedziemy do Parku Narodowego Litchfield, będącego miejscem weekendowych wypadów mieszkańców Darwin. Park słynie z gigantycznych termitier – kopców termitów o fantazyjnych kształtach, a także malowniczych wodospadów i jeziorek, w których będziemy mieli możliwość się wykąpać w fascynującej scenerii przyrody. Dalej ruszymy do Parku Narodowego Kakadu, który jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie ziemi Arnhema, czyli terytorium rdzennych mieszkańców Australii - Aborygenów. Po drodze chętni mogą udać się w rejs po rzece aby zobaczyć skaczące krokodyle, tutaj zwane „salties“ (atrakcja dla chętnych, ok. 35 AUD). Po drodze zatrzymujemy się w znanych punktach widokowych. Nocleg w sercu Parku Narodowego Kakadu.

7 dzień - YELLOW WATER BILLABONG - PARK NARODOWY KAKADU

O wschodzie słońca chętni wybiorą się na dwugodzinną wycieczkę po jeziorze Yellow Water Billabong (110 AUD), gdzie będziemy mogli obserwować pobudkę niezliczonej ilości ptaków i zwierząt (głównie krokodyli) zamieszkujących te podmokłe tereny. Lokalny przewodnik opowie nam o zwyczajach tutejszej fauny.

Po tak niezwykłym poranku ruszymy do Nulangie. Tutaj zobaczymy malowidła naskalne pozostawione przez rdzennych mieszkańców tego regionu. Następnie wyruszymy w trasę w kierunku mistycznego środka kontynentu.

8 dzień - DEVILS MARBLES - ALICE SPRINGS

Dalszy przejazd przez pustkowia terytorium północnego. Po drodze zobaczymy słynne Diabelskie Skały – Devils Marbles – zaprzeczające grawitacji granitowe skały. Celem naszej podróży jest Alice Springs – miasto położone w centrum kontynentu, zamieszkane przez liczną społeczność Aborygenów.

9 dzień - ALICE SPRINGS: zwiedzanie - ULURU (Ayers Rock): zachód słońca

W Alice Springs odwiedzimy Telegraph Station (opcjonalny wstęp na teren zabudowań ok. 12 AUD), krótki spacer po okolicy i szansa na spotkanie oko w oko z kangurami. Następnie wyruszymy ruszymy w stronę Uluru (Ayers Rock), która nie bez powodu jest największą atrakcją turystyczną Australii. Położony w samym sercu kontynentu monolit wypiętrza się na ponad 300m z bezkresnej, czerwonej równiny. Wieczorem obejrzymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca, będziemy mogli podziwiać, jak z każdą chwilą góra zmienia swój kolor.

10 dzień - ULURU (Ayers Rock): wschód słońca, spacer dookoła skały - KATA TJUTA - PARK NARODOWY WATARRKA

O wschodzie słońca pojedziemy obejrzeć świętą górę Aborygenów z bliska, a chętni będą mogli obejść Uluru dookoła. Następnie pojedziemy podziwiać kolejną znaną formację skalną - Kata Tjuta. Po południu przejedziemy do Parku Narodowego Watarrka. Wieczorem będziemy podziwiać zachód słońca z piękną panoramą płaskowyżu, której częścią jest Kings Canyon.

11 dzień - KINGS CANYON

Z samego rana udamy się na spacer wzdłuż krawędzi Kings Canyon. Czerwono-pomarańczowe skały i kopulaste formacje wynoszące się ponad kaniony o pionowych ścianach tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Trekking w tej niezwykłej scenerii zajmie nam około 4 godzin.

Przejazd do miejsca zakwaterowania w jednym z przydrożnych moteli na trasie północ – południe.

12 dzień - COOBER PEDY

Z samego rana wyruszymy w drogę do Coober Pedy. Czeka nas krajobraz pustyni i zaledwie kilka zajazdów po drodze. W trakcie naszego przejazdu spotkamy road trains – wielkie, długie na blisko 50m, sunące z północy na południe ciężarówki. Na trasie punkt widokowy Breakaways, skąd rozciąga się widok na Moon Plains, gdzie kręcono takie filmy jak Prisilla Królowa Pustyni i Mad Max. Coober Pedy jest światową stolicą opalu i jednym z najbardziej odizolowanych miast Australii. Ze względu na bardzo duże dobowe wahania temperatur (od +50 do -3 stopni Celsjusza) część ludzi mieszka pod ziemią w dawnych kopalniach. My również spać będziemy w podziemnym hotelu. Zobaczymy muzeum opala oraz jeden z wydrążonych w zboczu górskim kościołów.

13 dzień - Droga do Adelaide

Ruszamy w drogę do Adelaide. Po drodze zobaczymy kilka słonych jezior, z których największe to Lake Hart. Wieczorny spacer po mieście.

14 dzień - ADELAIDE - WARRNAMBOOL

Przejazd do Warrnambool. Udamy się do rezerwatu Tower Hill, spacer i podglądanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Na trasie postój w jednej z licznych w tym regionie winnic. Wieczorem spacer po plaży w Warrnambool, znanym punkcie obserwacji wielorybów.

15 dzień - GREAT OCEAN ROAD: dwunastu apostołów, plaże, paprocie drzewiaste

Przejazd słynną Great Ocean Road, czyli drogą, która ciągnie się wzdłuż oceanu i zapewnia zapierające dech w piersiach widoki. Zatrzymamy się przy nietypowych formacjach skalnych – ostańcach, które na skutek erozji wodnej i wiatrowej utworzyły bardzo malowniczy krajobraz. Znak rozpoznawczy drogi to formacja Dwunastu Apostołów, przy wielu punktach krótkie spacery i zejścia na plażę. Następnie poszukamy wspinających się po drzewach koali na półwyspie Otway oraz przespacerujemy sie przez las deszczowy z olbrzymimi eukaliptusami i paprociami drzewiastymi.

16 dzień - MELBOURNE: zwiedzanie

Od rana będziemy zwiedzać jedno z najbardziej wyluzowanych miast świata - Melbourne. W trakcie całodniowego pobytu w mieście zobaczymy między innymi Queen Victoria Market, Federation Square i ogrody botaniczne. Chętni mogą wjechać na Eureka Tower - najwyższy budynek w mieście, aby podziwiać panoramę (koszt ok. 20 AUD). Wieczorem udamy się na spacer wąskimi uliczkami w dzielnicy, gdzie toczy się nocne życie miasta.

17 dzień - PARK NARODOWY DANDENONG RANGES - DOLINA YARRA

Spacer przez lasy eukaliptusów w Parku Narodowym Dandenong Ranges w towarzystwie papug Kakadu i Rzelli, następnie przejazd do doliny Yarra słynącej z najlepszych w tej okolicy win. Chętni mogą skorzystać z degustacji win w winnicach. Dalszy przejazd przez Alpine National Park w stronę Albury.

18 dzień - GÓRA KOŚCIUSZKI

Poranny przejazd do Parku Narodowego Kościuszki na przełęcz Charlotte Pass. Zdobędziemy Górę Kościuszki (2230 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Australii. Następnie przejazd do Canberry.

19 dzień - GÓRY BŁĘKITNE - SYDNEY

Wyjazd w Góry Błękitne. Zatrzymamy się na punkcie widokowym aby podziwiać wodospady Wentworth. Dalej pojedziemy do Echo Point i przespacerujemy się do sławnej formacji skalnej Trzy Siostry. Zjedziemy kolejką szynową do doliny Jelemien, a następnie podniebnym tramwajem (kolejką linową) nad lasami deszczowymi do Kootomba. Wieczorem zawitamy do Sydney. Spacer dzielnicą portową i kolacja w jednej z tysiąca pięknie umiejscowionych restauracji.

20 dzień - SYDNEY: zwiedzanie

Dzień przeznaczony na zwiedzanie Sydney. Zobaczymy dwie ikony miasta Sydney - gmach Opery oraz most Harbour Bridge, a także katedrę św. Marii, pospacerujemy po zabytkowej dzielnicy The Rocks (najstarsza ulica Macquaire’s Street), udamy się w rejs statkiem po zatoce Botany Bay na plaże w Manly, przejdziemy przez dzielnicę portową Circular Quay i obejrzymy Królewskie Ogrody Botaniczne.

21 dzień - SYDNEY: zwiedzanie

Kolejny dzień na odkrywanie Sydney. Wybierzemy miejsca zgodne z naszymi zainteresowaniami - muzea, akwarium czy wjazd na wieżę widokową.

22-23 dzień - Powrót do Polski

Osoby, które kończą wyprawę w Sydney: przejazd na lotnisko i samodzielny powrót do Polski. Przylot następnego dnia.

opcja Tasmania: 22 dzień - Sydney: czas wolny

Czas wolny na zakupy, zwiedzanie lub relaks na plaży.

opcja Tasmania: 23 dzień - TASMANIA: PORT ARTHUR

Rano przelot do Hobart na Tasmanii. Zaraz po przylocie udamy się na półwysep Tasmana. Chętni mogą tu zobaczyć Porth Arthur - dawną kolonię karną, obecnie wpisaną na listę UNESCO (wstęp ok. 40 AUD), lub odwiedzić sanktuarium diabła tasmańskiego, gdzie dowiemy się, jak sanktuarium chroni te zwierzaki i poznamy nietypowe zwyczaje życia tego endemicznego gatunku (wstęp ok. 35 AUD). Na trasie punkty widokowe na ocean i klify.

opcja Tasmania: 24 dzień - TASMANIA: PARK NARODOWY FREYCINET, ZATOKA WINEGLASS

Dzień zaczniemy spacerem do pięknej plaży Wineglass Bay, która ciągnie się przez blisko 3km i tworzy widok, przypominający dno kieliszka od wina. Długość trasy i spaceru zależy od preferencji uczestników. Wieczorem opcjonalna wycieczka na podglądanie pingwinów (koszt ok. 35 AUD).

opcja Tasmania: 25 dzień - TASMANIA: BICHENO, plaża

Odpoczynek w Bicheno nad oceanem, plaża, spacer. Po południu przejazd w okolice Parku Narodowego Cradle Mountain.

opcja Tasmania: 26 dzień - TASMANIA: PARK NARODOWY CRADLE MOUNTAIN

Całodniowa wyprawa do Parku Narodowego Cradle Mountain (1545 m. n. p.), gdzie m.in. przespacerujemy się wzdłuż brzegów jeziora Dove (długość trasy zależy od preferencji uczestników; możliwe krótkie trasy jak i 3-godzinny spacer). W parku można spotkać wiele gatunków dziko żyjących zwierząt – np. wombata, dziobaka, a także małe kangury nazywane „wallabies“. Po południu przejazd do Hobart. Wieczorny spacer po Salamanca Market.

opcja Tasmania: 27-28 dzień - Powót do Polski

Przejazd na lotnisko i wylot do Europy. Przylot dzień później. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

WIELKOŚĆ GRUPY: 5-8 OSÓB

 CENA OBEJMUJE:

  • bilety lotnicze na trasie : Warszawa – Cairns, Cairns - Darwin, Sydney - Warszawa // z Opcją Tasmania dodatkowo Sydney - Hobart - Sydney

  • 20 noclegów w pokojach 2-os. // z Opcją Tasmania dodatkowo 5 noclegów w pokojach 2-os.

  • transport samochodem na całej trasie poza Sydney

  • opiekę pilota Kiribati Club

  • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz środki transportu w miastach (taxi, prom), kolejki linowe ok. 180 USD // z Opcją Tasmania dodatkowo ok. 50 USD

  • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-30 USD

  • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

  • wycieczki na rafę od ok. 90 USD i innych atrakcji dla chętnych

Lot helikopterem nad Uluru

Lot 15 minut 190 USD
Lot 30 minut 300 USD

Lot nad formacjami skalnymi 12 Apostoles (12 Apostołów)

Lot 10 minut 100 USD

Skaczące Krokodyle

Koszt około 35 USD

Yellow Water Billabong - Wycieczka łodzią

Koszt około 90 USD 

Wycieczka na WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ

koszt od ok. 90 do 300 USD

Zakwaterowanie

Noclegi w sprawdzonych przez nas motelach i hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami. W Uluru najczęściej nocujemy na kampingu w domku kampingowym. 

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem - minibusem 10-12-osobowym. Do przejechania mamy znaczne odległości, więc trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. W miastach jeździmy naszym samochodem lub miejskimi środkami transportu. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy tylko bagaż podręczny, bagaż główny zostaje w hotelu lub samochodzie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej PRZEZ CZERWONY KONTYNENT Australia z opcją Tasmania pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Australia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.