ALASKA - potęga natury

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
14 dni9 300 + 2 590USD

O wyprawie

ALASKA - potęga natury - USA

Wyprawa na Alaskę jest przede wszystkim obcowaniem z dziką, nieskażoną przez człowieka przyrodą.

Malownicze krajobrazy Alaski uświadomią Wam, co znaczy prawdziwa Potęga Natury. Spotkanie z wszechobecną dziką przyrodą, z łosiem czy niedźwiedziem, będzie na porządku dziennym.

Czekaja na Was niepowtarzalne krajobrazy tajgi, tundry i przede wszystkim najwyższych gór Ameryki Północnej. Spacer po lodowcu, kąpiel w gorących źródłach, oglądanie wielorybów lub połów halibuta - wszystko niepowtarzalne, wyjątkowe i mistyczne...

Program

1 dzień PRZYLOT DO ANCHORAGE

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przylot do Anchorage.Spacer po centrum miasta.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień ANCHORAGE - SPACER I MUZEUM

Wizyta Muzeum Dziedzictwa Kulturowego Alaski (Muzeum Historii i Sztuki Ludów i Plemion Eskimoskich). Przejazd w okolice Parku Narodowego Denali.

3 dzień PARK NARODOWY DENALI

Całodniowa wycieczka specjalnym parkowym autobusem. Po drodze widoki na lodowce, ośnieżone pasma górskie oraz Denali (dawniej McKinley) – najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Obserwacja dzikich zwierząt zamieszkujących park m.in. łosi, karibu, niedźwiedzi, wilków. Na trasie postoje w centrach informacyjnych dla odwiedzających, w których możemy obejrzeć i prezentacje multimedialne, możliwość krótkich trekkingów. 

4 dzień FAIRBANKS

Rano przejazd do Fairbanks – jedynego większego miasta w centrum Alaski. Spacer po znajdującym się w centrum miasta parku kolonizatorów, ukazującym początki współczesnego osadnictwa i eksploracji Alaski. Następnie odwiedzimy wspaniałe Muzeum Arktyczne przy uniwersytecie w Fairbanks.

5 dzień CHENA HOT SPRINGS

Przejazd do Chena Hot Springs i kąpiel w gorących źródłach. Zobaczymy tam dużą hodowlę psów zaprzęgowych. Dla chętnych wizyta w muzeum lodowym i krótki trekking po okolicznych lasach i wzgórzach. 

OPCJONALNIE, dla chętnych:
Przelot do Barrow, najbardziej na północ wysuniętej miejscowości USA, położonej nad morzem Beauforta (koszt. ok. 790 – 850 USD)
Całodniowa wycieczka do linii koła podbiegunowego tzw. Dalton Highway - szutrowa droga prowadząca na północ Alaski wzdłuż słynnego ropociągu transportującego ropę z dalekiej północy (koszt. ok. 150 - 200 USD). 

6 dzień NORTH POLE I GÓRSKIE PANORAMY

Przejazd na południe. Na trasie postój w North Pole, czyli wiosce św. Mikołaja (odpowiednik lapońskiego Rovaniemi w Europie). Zakupy świątecznych prezentów można tu robić przez cały rok. Przejazd w góry Alaski gdzie z trasy rozpościerają się przepiękne widoki na ośnieżone szczyty górskie.

7 dzień PRZEJAZD DO VALDEZ

Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Wrangell-St. Elias do Valdez. Spacer po mieście i odpoczynek.

8 dzień VALDEZ - PÓŁWYSEP KENAI

Wizyta w stacji pomp rurociągu naftowego transportującego ropę przez całą Alaskę. Wizyta w muzeum historii miasta, które doświadczyło wielkiej tragedii w roku 1964, kiedy trzęsienie ziemi zniszczyło prawie wszystkie budynki. Przejazd do Anchorage na trasie liczne punkty widokowe na góry i lodowce. Zakupy w mieście, następnie przejazd na półwysep Kenai.

9 dzień SEWARD - WIELORYBY, ORKI, LWY MORSKIE I LODOWCE

Przyjazd do miasteczka portowego Seward. Wizyta w Alaska Sealife Center - morskim  akwarium (można tutaj m.in. dowiedzieć się jaka jest różnica pomiędzy foką, a lwem morskim, zobaczyć wiele gatunków ryb i ptaków zamieszkujących morza Alaski). 

OPCJONALNIE, dla chętnych:
Rejs statkiem wzdłuż fiordów półwyspu Kenai – lodowce, wieloryby, orki, lwy morskie. W zależności od wariantu trasy i długości trwania cena rejsu wynosi: 80 /150/ 180 USD.

10 dzień LODOWIEC EXIT - SPACER POD CZOŁO LODOWCA

Spacer pod czoło lodowca Exit. Chętni mogą udać się na całodniowy trekking do pola śnieżnego Harding - przepiękne widoki na lodową pustynię zasilającą dziesiątki lodowców. 

11 dzień PRZEZ KENAI DO HOMER

Przejazd przez malowniczy, pełen dzikich zwierząt półwysep Kenai do położonego na końcu drogi miasteczka Homer, które znane jest jako światowa stolica halibuta. Spacer po mieście i czas na relaks. 

12 dzień HOMER - MIASTECZKO NA KOŃCU DROGI

Pobyt w Homer. Zwiedzanie Muzeum Wysp i Oceanu wokół Alaski. Po południu przejazd do Anchorage. Nocleg w motelu.

OPCJONALNIE dla chętnych:
półdniowy rejs na połów halibuta (ok. 120 USD)
przelot samolotem i oglądanie niedźwiedzi w naturalnym środowisku (w zależności od ilości godzin: ok. 560  - 650 USD).

13 dzień ANCHORAGE - WYLOT

Ostatni spacer po mieście i czas ewentualne zakupy. Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

14 dzień PRZYLOT DO POLSKI.

Wspólna podróż do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Anchorage - Warszawa

 • 12 noclegów - pokoje dwuosobowe z łazienkami

 • transport samochodem na całej trasie

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 120 USD

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach lub motelach w pokojach 2-osobowych; standardowo pokoje mają łazienkę, komplet ręczników, TV i klimatyzację. 
Pokoje typu Double (z jednym małżeńskim łóżkiem) rezerwujemy dla par. Pokoje typu Twin (z dwoma łóżkami) rezerwujemy dla pozostałych uczestników.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami.

Transport

Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem lub minibusem 6-8 osobowym. Daje nam to pełną swobodę i niezależność. Do przejechania mamy znaczne odległości, trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. 

Przydatne wyposażenie

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).

 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.

 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.

 • Dobry środek odstraszający komary,

 • Najwygodniej spakować się w torbę podróżną lub walizkę (ułatwia ona dostęp do bagażu w samochodzie, nosimy ją tylko z samochodu do pokoju hotelowego). Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

Informacje zdrowotne

 • Apteczka, poza lekami indywidualnymi, powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem. Przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).

 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. 

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Stanów Zjednoczonych (szczegóły w zakładce WIZY).

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy). Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały. Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC. Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe. Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Internet

Wi-fi jest dostępne prawie w każdym hotelu (czasem za niewielką opłatą), kawiarniach i restauracjach.

Napięcie

Napięcie elektryczne 120 V, 60 Hz. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców. Niezbędna jest specjalna przejściówka

WIZY

USA

Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o wizę do USA znajdziesz TUTAJ

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Rejs statkiem wzdłuż fiordów półwyspu Kenai 

W zależności od wariantu trasy i długości trwania rejsu: 80/150/180 USD.

Rejs na połów halibuta

6-cio godzinny rejs - koszt około 120 USD.

Lot samolotem nad Denali z lądowaniem na lodowcu

W zależności od długości lotu itp. - koszt około 350 - 400 USD.

Lot samolotem – oglądanie niedźwiedzi

W zależności od długości lotu itp. - koszt około 590 - 700 USD.

Wycieczka samolotem do Barrow

Barrow to najbardziej na północ wysunięta miejscowość USA, położona nad morzem Beauforta. Koszt około 790 – 850 USD.

Wycieczka na Koło Podbiegunowe

Całodniowa wycieczka do linii koła podbiegunowego tzw. Dalton Highway, wzdłuż słynnego ropociągu transportującego ropę z dalekiej północy. Koszt około 200 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej ALASKA - potęga natury pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.