Joga i Hawaje

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
14 dni4 890EURO + 1 000

O wyprawie

JOGA i HAWAJE 

Ta podróż pozwoli Ci poznać niezwykłe piękno Hawajów i połączyć zwiedzanie oraz odpoczynek z jogą. To propozycja dla tych, którzy czerpią przyjemność z wypoczynku na łonie przyrody. Program umożliwia elastyczne łączenie aktywności i relaksu. Zobaczymy 4 wyspy, pokonamy malowniczy szlak Kalalau, zachwycimy się jednymi z najpiękniejszych wodospadów świata i zdobędziemy niejeden wulkan. Dzień będziesz witać Powitaniem Słońca w pięknej scenerii i weźmiesz udział w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest kibicowanie triathlonistom na Mistrzostwach Świata IRONMAN.

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę kameralnego roadtripu
 • codzienne zajęcia jogi
 • widowiskowe wybrzeże Na'pali
 • odpoczynek na bardzo znanych jak i ukrytych plażach

Trasa:

 • HILO
 • PARK WAILUKU RIVER
 • PARK AKAKA FALLS
 • PN WULKANÓW
 • KAILUA KONA
 • KAHULUI
 • VALLEY STATE PARK
 • KAANAPALI BEACH
 • LAHAINA
 • HALEAKALA
 • LIHUE
 • PARK KOKEE
 • WYBRZEŻE NA'PALI
 • WAILUA
 • HONOLULU
 • PEARL HARBOR
 • ZATOKA KAILUA
 • HONOLULU

Program

1 DZIEŃ Przelot do Hilo

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot. Przylot na wyspę Hawaii. Zakwaterowanie w hotelu w Hilo, odpoczynek. (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ BIG ISLAND – WODOSPADY

Yoga o wschodzie słońca nad brzegiem morza. Przejazd do Wailuku River State Park, gdzie będziemy podziwiać Rainbow Falls. W Akaka Falls State Park zobaczymy prawdopodobnie najpiękniejszy wodospad na Hawajach - ponad 120-metrowy Akaka Falls.

3 DZIEŃ KAILUA KONA

Wizyta w parku historycznym Puuhonua O Honaunau oraz w zatoce Kealakekua, miejscu tragicznej śmierci Jamesa Cooka. Kailua Kona  spacer, plaża. Podczas dnia relaksować się będziemy uprawiając jogę na plaży 

4 DZIEŃ Volcanoes National Park

Przejazd do Hawaii Volcanoes National Park – parku narodowego założonego w 1916 r. Przespacerujemy się krawędzią krateru, zobaczymy tunele utworzone przez lawę oraz wybrzeże ukształtowane przez spływającą do oceanu lawę. 
Wieczorem pożegnamy słońce ćwicząc jogę na plaży. 

5 DZIEŃ MAUI – plaża

Przelot na Maui. Zakwaterujemy się przy pięknej hawajskiej plaży, czas na hawajski masaż oraz wyciszającą sesję jogi. Wieczorem udamy się na zwiedzanie zabytkowego portu Lahaina. 

6 DZIEŃ MAUI - krater Haleakala - spacer lasem bambusowym

Wcześnie rano wjedziemy na wierzchołek krateru Haleakala. Tu na wysokości 3055 m.n.p.m. znajdziemy się ponad chmurami. Następnie przejazd na drugą stronę wyspy.  Następnie trekking szlakiem Pipiwai. Jest to przepiękny szlak przez las bambusowy do wspaniałego 130-metrowego wodospadu Waimoku.

7 DZIEŃ KAUAI - kanion Waimea

Przelot na Kauai. Następnie udamy się na punkty widokowe na imponujący kanion Waimea (3.600 stóp głębokości oraz 14 mil długości robią wrażenie!). Popołudniu pływanie w oceanie na kąpielisku osłoniętym od fali lub odpoczynek na plaży.

8 DZIEŃ KAUAI - wybrzeża Na'Pali – trekking

Udamy się na bieg lub spacer szlakiem Kalalau. To jeden z najpiękniejszych szklaków świata; prowadzi wzdłuż wybrzeża na północnej części wyspy. Trasa jest bardzo zróżnicowana i wiedzie przez szczyty klifów wybrzeża Na'Pali. Na trasie znajduje się ukryta plaża Hanakapi'ai - piękne, odludne miejsce, w którym można się zrelaksować i zapomnieć o świecie. Wędrując można również oglądać niesamowitą roślinność porastającą klify. (UWAGA: długość trasy dostosowujecie do własnych możliwości)
Po odpoczynku przejazd do latarni morskiej Kilauea Point stojącej na cyplu, z którego można obserwować wiele gatunków morskich ptaków (m.in. fregaty wielkie, głuptaki czerwononogie, albatrosy, hawajskie gęsi – bernikle) oraz wizyta w ogrodzie botanicznym Limahuli Garden, w którym znajduje się wiele rzadkich i endemicznych gatunków roślin.

9 DZIEŃ KAUAI – plaża, kajaki, odpoczynek

Rano dla chętnych krótki trekking na punkt widokowy na szczycie góry Sleeping Giant, z którego doskonale widać panoramę wyspy Kauai. W okolicach Wailua chętni udadzą się na wycieczkę statkiem lub kajakiem po rzece Wailua; zwiedzanie Fern Grotto. Na naszej trasie zobaczymy również wodospad Opaekaa. Czas na praktykę jogi. 

10 DZIEŃ KAUAI – plaża, helikopter

Powitanie słońca - Kauai to miejsce stworzone na praktykowanie tego rytuału yogi. Odpoczynek na pięknych plażach wyspy. Chętni mogą skorzystać z ofert lotów helikopterem nad dziką i niedostępną częścią Kauai. Wylot do Honolulu.

11 DZIEŃ OAHU – Honolulu, rafa koralowa

Krótkie podejście na punkt widokowy na stożku Diamond Head (170 m n.p.m). Z krawędzi tego krateru rozpościera się genialny widok na Honolulu. Przejazd do Hanauma Bay, gdzie w błękitnych wodach można nurkować wśród raf koralowych, pełnych rozmaitych gatunków ryb. Rafa położona jest w bardzo płytkich wodach, świat podwodny można oglądać nawet spacerując wzdłuż brzegu. Po południu czas wolny na spacer po centrum i plażowanie przy znanej plaży Waikiki.

12 DZIEŃ OAHU - Honolulu miasto, plantacja ananasów

Przejazd do centrum Honolulu i spacer. Przejazd na druga stronę wyspy, po drodze wizyta na plantacji ananasów.

Chętni mogą udać się do Centrum Kultur Polinezyjskich. Tutaj możecie zapoznać się z bogatych dziedzictwem kulturowym regionu Oceanii w ogromnym parku tematycznym. Możecie tutaj odwiedzić wioski 6 wyspiarskich narodów, popłynąć canoe, podziwiać występy taneczne czy zagrać w jedną ze starożytnych gier. W cenie wejściówki obiad w formie bufety i bilet na niesamowity wieczorny pokaz w amfiteatrze (koszt od 90 USD/os.)

13 DZIEŃ OAHU – Pearl Harbor, plaża

Przejazd do Pearl Harbor, gdzie zwiedzimy pomnik zatopionego okrętu Arizona oraz liczne ekspozycje związane z historycznym nalotem Japończyków na bazę wojskową i port.
Przejazd malowniczą trasą po północno-wschodniej części wyspy. Zatrzymamy się przy licznych punktach widokowych na ocean. Dalszy przejazd nad zatokę Kailua Bay - doskonałe miejsce do pływania. (chętni mogą wypożyczyć rower i przejechać trasę rowerem).

Dla chętnych spacer do Makapuu Point Lighthouse, gdzie na 600-metrowym klifie znajduje się latarnia morska z 1909 r. Rozpościera się stamtąd widok na plażę Makapuu. Na trasie Halona Blowhole, gdzie podczas przypływu woda wdziera się w głąb skał i jest wyrzucana w górę, w postaci słupa przypominającego gejzer. Wieczorem dzień pożegnamy z jogą. 

14 -15 DZIEŃ Honolulu – powrót

Ostatnie zakupy, odpoczynek. Powrót do Europy. 

Warunki

Cena zawiera:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Hilo, Honolulu - Warszawa
 • bilety na przeloty lokalne między wyspami zgodnie z programem
 • 13 noclegów: pokoje 2-osobowe z łazienkami lub apartamenty mieszkalne z sypialniami
 • transport samochodem na całej trasie wg programu
 • opiekę pilota Kiribati Club/instruktora jogi
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, opłat za bagaż przy przelotach wewnętrznych: ok. 150 USD
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka:

Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.


ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Wycieczka łodzią lub piesza - oglądanie płynącej lawy

Koszt około 150 - 200 USD.

Lot widokowy helikopterem nad Kauai

Koszt około 200 USD.

Sporty wodne, nurkowanie

Koszt około 70-150 USD.

Wynajem kajaka morskiego

Koszt około 40 USD.


Wizy - USA

Od 11.11.2019 Obywatele Polski nie potrzebują wizy, wystarczy zarejestrować się w ESTA - Electronic System for Travel Authorization i opłacić kartą kredytową lub debetową opłatę 14 USD. Czas oczekiwania to ok. 72h. ESTA jest ważna 2 lata lub do wygaśnięcia paszportu (jeśli wygasa szybciej niż za 2 lata).

Paszport powinien być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty podróży.

W przypadku gdy nie przysługuje Wam prawo skorzystania z ESTA, należy ubiegać się o wizę.

O wizę w sposób tradycyjny należy się ubiegać m.in. jeśli odbywało się karę więzienia, jedzie się do USA w celu innym niż wyjazd biznesowy lub turystyczny, przebywało się w Iranie przez dłuższy czas (wtedy najlepiej skontaktować się z ambasadą i zapytać o postępowanie) lub gdy wcześniej odmówiono Wam wizy.

Jeśli posiadacie w swoim paszporcie ważną wizę, nie potrzebujecie rejestrować się w ESTA.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Joga i Hawaje pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Fitness & Joga, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.