TENERYFA: Kanaryjskie tchnienie - Joga i trekking

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni1 340EURO + 1 000
8 dni1 340EURO + 1 000
8 dni1 340EURO + 1 000

O wyprawie

KANARYJSKIE TCHNIENIE - JOGA I MEDYTACJA

Przybywamy z wizytą do dwóch kanaryjskich sióstr – Teneryfy i Gomery – u których odetchniemy pełną piersią. Tutaj świeże atlantyckie powietrze spływające z gór i filtrowane przez okazałe lasy wawrzynowe sprzyja głębokim westchnieniom. Codzienna praktyka jogi nauczy nas dobrego zarządzania energią, a medytacja – tak istotnych technik respiracyjnych. Bez tego na Teneryfie i Gomerze ani rusz, bo – wierzcie nam – tutejsze krajobrazy zapierają dech!

Polubisz ten wyjazd za:

 • spokojne tempo podróży
 • codzienne sesje jogi
 • zwiedzanie urokliwych miasteczek Teneryfy
 • trekking na wulkan Teide
 • zwiedzanie Gomery

Trasa:

 • SANTIAGO
 • WĄWÓZ MASCA
 • LA LAGUNA
 • LA OROTAVA
 • PUERTO DE LA CRUZ
 • EL MEDANO
 • COSTA ADEJE
 • WYSPA GOMERA
 • WULKAN TEIDE

O zajęciach Jogi:

To będą zajęcia dla KAŻDEGO. Poprowadzę je tak, aby każdy mógł otrzymać dla siebie jak najwięcej. Zarówno praktykujący, jak i rozpoczynający swoją przygodę z JOGĄ. Podczas całego wyjazdu usystematyzujemy swoją wiedzę oraz wyobrażenie o tym, co robimy na macie. Połączymy różne tradycje i ścieżki świata jogi, pracy z ciałem i rozwoju duchowego. Całość podporządkujemy prawom natury, w pełni czując się jej częścią. Nie forsując ciała, dając spokój umysłowi – uwrażliwimy się na potrzeby każdej chwili życia. Uruchomimy proces samooczyszczania tak, aby po powrocie odczuć energetyczną ODNOWĘ. 

A bardziej konkretnie:

Będzie dużo PRAKTYKI – będziemy praktykować RÓŻNE jogowe style.
Będzie też odrobina TEORII – omówimy 8 stopniową ścieżkę jogi.
Codziennie będziemy uczyć się różnych technik ODDECHOWYCH.
Zastosujemy elementy AUTOMASAŻU – w tym joga twarzy.
Nie zabraknie czasu na naukę praktyki WŁASNEJ.
Wieczorami czeka Was RELAKSACJA oraz MEDYTACJA. ROZMOWY. Dużo rozmów. Lub CISZA. Dużo ciszy.
TY decydujesz

Program

1 DZIEŃ Wylot na Teneryfę

Wylot z Warszawy (Chopin lub Modlin) na Teneryfę. (Jeśli chcesz wylecieć z innego lotniska w Polsce, skontaktuj się z nami).
Tego dnia jeśli rozkład lotów będzie sprzyjający wybierzemy się na pierwszy spacer po okolicy i zanurzymy stopy w czarnym wulkanicznym piasku na urokliwych, zatokowych plażach.

2 DZIEŃ Wąwóz Masca i klify Los Gigantes

Po śniadaniu wyruszymy na poznawanie zjawiskowych krajobrazów wyspy. Zatrzymamy się przy potężnych klifach, nie bez powodu określanych Los Gigantes, oraz nad widowiskowym wąwozem Masca.
Krótki trekking w dół wąwozem Masca (wstęp w zależności od dostępności biletów - każdorazowo potwierdzamy, czy wycieczka trasą poprowadzoną wąwozem będzie możliwa).
Po powrocie do naszego apartamentu oddamy się sesji jogi i medytacji.

3 DZIEŃ Zabytkowa północ Teneryfy

Dzień zaczynamy od zajęć jogi.
Po wczorajszych sesjach obudzimy się w pozytywnych nastrojach na dalszą eksplorację wyspy, wyznaczając kurs na północ. Naszym pierwszym przystankiem będzie La Laguna, najstarsze miasto na wyspie, które ze względu na mnogość zabytków wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Później przedreptamy klimatyczne starówki w La Orotava i Puerto de la Cruz, a wycieczkę zakończymy w urokliwym Garachico, schowanym między oceanem a wulkanem, którego niegdyś padło ofiarą. Po powrocie do apartamentu spędzimy dobre chwile na wspólnych medytacjach.

4 DZIEŃ Powiew świeżości na południu

Dzień zaczynamy od zajęć jogi. Jak bardzo różni się północ od południa Teneryfy przekonamy się dzisiaj. Dzisiaj pojedziemy na południe, słynące z odmiennego klimatu, w którym prym wiedzie lekkoduszność i swoboda. Spędzimy czas w efektownym El Medano – miejscu, które ukochali sobie windsurferzy. Zatrzymamy się także na plażowanie na turystycznym wybrzeżu w okolicach Playa de las Americas, Costa Adeje oraz Los Cristianos. Po powrocie do Santiago znów oddamy się medytacjom.

5 DZIEŃ Rejs na Gomerę

Dzisiaj wreszcie będziemy mieli przyjemność przywitać się z siostrą Teneryfy – Gomerą. Wsiądziemy na prom, którym przeprawimy się do San Sebastian, dawny port przystankowy w podróżach m.in. Krzysztofa Kolumba. Następnie wyprawimy się w głąb Gomery, podziwiając małe wioski rozsiane u stóp wysokich wzgórz oraz wąwozy, wgryzające się w rzeźbę terenu. Zobaczymy spowite mgłą trzeciorzędowe drzewa wawrzynowe i wielkie wrzośce w PN Garajonay. Jeszcze dziś wrócimy na Teneryfę.

6 DZIEŃ Wejście na wulkan Teide

Wcześnie rano udamy się do miejsca, w którym rozpoczyna się trasa trekkingu na wulkan, górujący nad Teneryfą – Teide. Chętni z nas wyruszą w tym miejscu na pieszą wędrówkę do punktu widokowego położonego ok. 200 m pod szczytem, która zajmie nam około 5 godzin (pozostali mogą wjechać kolejką linową). Wierzcie nam: warto pokonać własne zmęczenie i różnice w zawartości tlenu w powietrzu, bo z góry rozciąga się zjawiskowa panorama wyspy, choć i od widoków obserwowanych po drodze, kiedy akurat łapiemy oddech, doprawdy ciężko oderwać wzrok!
UWAGA! Osoby zainteresowane zdobyciem samego wierzchołka prosimy o zgłaszanie się z wyprzedzeniem - wstęp wymaga imiennego permitu, o który należy aplikować z conajmniej 3-2 miesięcznym wyprzedzeniem (obowiązują limity przyznawanych wejść na szczyt), każdorazowo potwierdzamy, czy jest możliwość otrzymania takiego pozwolenia.

7 DZIEŃ Joga i relaks

Pora na zasłużony odpoczynek po kanaryjskich przeżyciach. Joga, medytacje, plażowanie i niespieszne spacery po okolicy wypełnią nam cały dzień.

8 DZIEŃ Wylot z Teneryfy

Dzień zaczynamy od zajęć jogi. Następnie transfer na lotnisko, z którego wylecimy z powrotem do Polski.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Teneryfa - Warszawa (wylot z lotniska Chopina lub Modlina) - wliczone w cenę 2 bagaże podręczne
 • transfery z/na lotnisko na Teneryfie
 • 7 noclegów w przestronnym apartamencie z sypialniami, łazienkami, kuchnią, tarasem i basenem
 • prywatny transport i wycieczki wg programu
 • rejs na Gomerę z objazdem wyspy i obiadem
 • codzienne sesje medytacyjne i jogowe, oraz warsztaty rozwoju osobistego
 • opiekę pilotki - instruktorki jogi Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie - w sumie ok. 50-100 EUR (w zależności od osobistych preferencji uczestnika)
 • wyżywienia (śniadania będziemy przygotowywać wspólnie w apartamencie; obiady i kolacje we własnym zakresie)
 • bagażu rejestrowanego na przelot (istnieje opcja dokupienia za dodatkową opłatą)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka:

1 000 PLN

Wizy - Hiszpania

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) do 90 dni na terytorium Królestwa Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej TENERYFA: Kanaryjskie tchnienie - Joga i trekking pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Fitness & Joga, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.