Trekking wokół Pyramiden

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Wyprawa na Spitsbergen: trekking wokół Pyramiden

 • Trekkingi krainą arktycznej tundry i lodowców
 • Zwiedzanie rosyjskiego miasta-widmo Pyramiden
 • Podejście pod majestatyczny lodowiec Nordenskiöld
 • Spotkanie z naukowcami z polskiej i czeskiej stacji badawczej
 • Rejs szybką motorówką po arktycznym fiordzie
 • Próba zdobycia góry Pyramiden

Nasze biuro oferuje różne sposoby zwiedzania Arktyki. Wycieczka "Spacery wokół Pyramiden za polskimi naukowcami" jest przygotowana tak, byście mogli jak najwięcej czasu spędzić wśród dzikiej tundry, z dala od cywilizacji. Z drugiej strony nie ma potrzeby nosić ze sobą ciężkiego plecaka z pełnym obciążeniem, tak jak na tygodniowej wyprawie trekkingowej.

Proponujemy program pomiędzy klasyczną wycieczką objazdową, a aktywnym górskim wypadem. Dzięki niemu będziecie mieli okazję zobaczyć miejsca, które rzadko pojawiają się na naszych typowych trasach objazdowych. Północna część Isfjordu to niezwykle ciekawy region otoczony lodowcami.

Wyruszymy także na spotkanie z naukowcami, którzy na Spitsbergenie od lat prowadzą badania na temat Arktyki. Rozpoczniemy naszą podróż lądując na brzegu Petuniabukty, aby dotrzeć do stacji badawczych oraz opustoszałego, górniczego miasteczka Pyramida. Odwiedzimy domek zbudowany z butelek i dawny, radziecki pałac kultury. Na pewno poczujemy, że czas się tu zatrzymał. Wejdziemy na Pyramiden - najwyżej położony szczyt w okolicy, oraz wyruszymy na trekking z noclegiem w tundrze nad opuszczonym miastem. Wycieczkę zakończymy w stolicy Spitsbergenu, Longyearbyen.

Zapraszamy do zapisów !

Program

RAMOWY PROGRAM TREKKINGU WOKÓŁ PYRAMIDEN:

DZIEŃ 1 - 2:

Przelot na Spitsbergen z przesiadką w Oslo. Zwiedzanie Longyearbyen, stolicy arktycznego archipelagu. Zakup produktów i przygotowywanie do wyprawy. Kolacja w restauracji z arktycznym piwem warzonym w Longyearbyen. Nocleg w pensjonatach w Oslo oraz w Longyearbyen.

DZIEŃ 3

Wypływamy łodzią z Longyearbyean. Lądujemy na wschodnim brzegu zatoki Petuniabukta. Część bagażu popłynie dalej do Pyramiden dokąd dojdziemy po 2 dniach marszu. Trekiing do lodowca Nordenskiöldbreen, którego ściany sięgają 20-30 metrów. Ruszamy na północ, miniemy 2 opuszczone chatki - jedna z nich została w całości przetransportowana na płozach przez Rosjan z Pyramidy. Trekking w kierunku Skottehytty, wejście w głąb doliny Ebby i nocleg w tundrze pod namiotami.

Dystans i przewyższenia: 20 km, +400 m, -350 m

DZIEŃ 4

Kontynuujemy marsz wokół zatoki, przechodzimy pod czołem lodowca Sven i docieramy do stacji badawczych na zachodnim brzegu Petuniabukty. Odwiedzimy czeską stację polarną, stare platformy wiertnicze i stację naukową UAM w Poznaniu. Nocleg w namiotach niedaleko stacji badawczej.

Dystans i przewyższenia: 22 km, +350 m, - 350 m

DZIEŃ 5

Po południu docieramy do Pyramiden. Zakwaterowanie w hotelu i dostęp do reszty bagażu. Zwiedzanie opuszczonego od 15 lat rosyjskiego górniczego miasta. Bulwar Październikowej Rewolucji ze sztuczną trawą, architektura lat 80-tych zeszłego stulecia. Nocleg w odrestaurowanym byłym sowieckim hotelu “Tulipan”.

Dystans i przewyższenia: 8 km, +150 m, -150 m

DZIEŃ 6

Zależnie od pogody i formy uczestników próba zdobycia najwyższej okolicznej góry Pyramida (937 m n.p.m.) z przepięknym widokiem na Zatokę Petunia, lodowiec Nordenskiöld i Billefiord. Nocleg w hotelu w Pyramiden.

Dystans i przewyższenia: 10 km, + 950 m, - 950 m

DZIEŃ 7

Wychodzimy ponownie w teren, eksplorować okolice Pyramiden. Trekking w rejonie “Góry Stołowej” i lodowca Jotunfonna. Nocleg w namiotach.

Dystans i przewyższenia: 21 km, +650, -300 m

DZIEŃ 8

Poranne zejście do portu w Pyramiden i powrót statkiem ekspedycyjnym do Longyearbyen. Dla chętnych czas wolny lub możliwość fakultatywnych wycieczek - trekking na najwyższą górę w okolicy Nordenskiöldfjellet (1051 m n.p.m.) lub spacer do przepięknej zielonej doliny Bjørndalen. Nocleg w pensjonacie.

Dystans i przewyższenia: 12 km, + 1000 m, - 1000 m

DZIEŃ 9

Przelot z Longyearbyen do Polski z przesiadką w Oslo.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • 5 noclegów w pensjonatach/hotelach (Oslo, Longyearbyen, Pyramiden), 3 noclegi w tundrze w namiotach
 • 5 x śniadania (Oslo, Longyearbyen, Pyramiden), 2 x obiadokolacja (Pyramiden)
 • wycieczka po opustoszałym mieście Pyramiden
 • 1x rejs motorówką, 1x statkiem ekspedycyjnym
 • transfery z/na lotniska
 • wynajem obowiązkowej broni w celu zapewnienia bezpieczeństwa grupie w tundrze
 • pakiety informacyjne i mapy
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagaży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • wyżywienie
 • bilety wstępu (jeśli dotyczy)
 • wycieczki fakultatywne
 • sprzęt capmingowy
 • dopłata do pokoju 2-osobowego

ZAKWATEROWANIE:

5x nocleg w pensjonatach/hotelach w pokojach 4-osobowych, 3x noclegi w namiotach w terenie. W terenie grupa trzyma w nocy warty (w zależności od liczby klientów, ok. 1-2 godziny na noc). Nie jest to nic trudnego, wręcz przeciwnie, z doświadczenia uczestników wiemy, że jest to bardzo przyjemny element wyprawy. Duch przygody gwarantowany :-)

WYŻYWIENIE:

W hotelach śniadania w cenie oraz 2 x kolacja w Pyramiden. Pozostałe wyżywienie w Oslo, w Longyearbyen we własnym zakresie. Wyżywienie podczas trekkingów indywidualnie, w zależności od zakupionego prowiantu. W mieście jest dobrze zaopatrzony sklep, ceny są jednak wyższe niż w Polsce. Kuchenka gazowa jest potrzebna na minimum 2 osoby. Pilot posiada 1 kuchenkę do dyspozycji.

POZIOM TRUDNOŚCI:

Dzień polarny umożliwi nam dostosowanie programu do aktualnej pogody bez względu na porę dnia lub nocy. Pierwsza część wyprawy to trwające 2 dni przejście tundrą (2 noclegi w terenie). Jednak motorówka dowiezie część naszych rzeczy do miejsca docelowego i nie będziemy nosić ciężkich plecaków (w plecaku podstawowe wyposażenie i jedzenie na 2 dni). Większość trasy będzie przebiegać przez teren bez ścieżek czy dróg, po kamienistym podłożu, tundrze i wiecznej zmarzlinie. Niewykluczone jest brodzenie przez cieki wodne. Średnia dzienna przebyta odległość w terenie wynosi 15-20 km. Druga część wyprawy to zwiedzanie Pyramiden, próba wyjścia na najwyższą górę w okolicy Pyramiden (z bazą w hotelu), oraz ponowne wyjście w teren na 1,5 dnia z niezbędnym ekwipunkiem. Doradzimy wszystkim zainteresowanym, który wariant wycieczki na Spitsbergen wybrać, aby jak najlepiej skorzystać z pobytu na Arktyce.

BILETY LOTNICZE:

Ceny biletów lotniczych na Spitsbergen na wiosnę wzrastają bardzo szybko. Warto jest zapisywać się na wycieczki z dużym wyprzedzeniem, aby cena biletu nie wzrosła powyżej zakładanej kwoty.

POGODA:

Surowy północny klimat, temperatura 5–10°C przez całą dobę, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu minimalne (wyspa Spitsbergen jest nazywana pustynią Arktyki).

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6 osób, maksymalnie 11.

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem wylotu jest WARSZAWA. Inne miejsca za dopłatą. 

INNE:

 • Program może się zmienić w zależności od terminu wylotu, pogody i innych czynników.
 • Królem Arktyki jest biały niedźwiedź. Spotkanie z tym drapieżnikiem jest bardzo mało prawdopodobne. W letnim sezonie jego występowanie ogranicza się bowiem do skutych lodem odległych terenów, które są mu niezbędne do polowania (na pewno nie w okolicy Longyearbyen). Niemniej jednak, w przypadku nieoczekiwanego spotkania z białym niedźwiedziem, podczas wszystkich pieszych wycieczek, przewodnik będzie miał przy sobie obowiązkową broń.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trekking wokół Pyramiden pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.