TREKKING WOKÓŁ ANNAPURNY z Syange do Nyapul

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
20 dni7 690 + 790USD

O wyprawie

TREKKING WOKÓŁ ANNAPURNY - NEPAL

Nepal jest miejscem, którego się nie zwiedza, a przeżywa. Niewykluczone, że Himalaje zdobędą też Twoje serce. Trekking wokół Annapurny uważany jest za jeden z najpiękniejszych szlaków na świecie. Przekroczenie przełęczy Thorung La (5416 m n.p.m.) jest konkretnym wyzwaniem, które wynagradzają cudne widoki na trasie Na swojej drodze spotkasz życzliwych ludzi i zobaczysz zdobione modlitewnymi chorągiewkami stupy - symbol ich pobożności. Poznasz też niepowtarzalne Katmandu.

Trekking 

Trekking mimo swojej długości nie należy do trudnych technicznie. Wędrujemy codziennie od 4 do 7 h. W zależności od kondycji całej grupy czas trwania podejścia może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Podczas trekkingu śpimy w schroniskach, które znajdują się na naszych trasach. Największą trudnością jest wysokość n.p.m., dlatego też program został przygotowany tak, aby wystarczyło czasu na aklimatyzację każdego uczestnika. Istnieje możliwość wynajęcia tragarza do niesienia plecaka, koszt około 25-30 USD dziennie. Podczas trekkingu towarzyszy nam lokalny przewodnik.

Co jeśli nie dam rady? 

Jeśli kontuzja, choroba wysokościowa lub coś innego stanie na przeszkodzie w zdobyciu szczytu i zmusi do wcześniejszego zejścia, będzie Ci towarzyszyć opiekun, który bezpiecznie sprowadzi Cię na dół. 

Program

TREKKING WOKÓŁ ANNAPURNY z Syange do Nyapul

1 dzień - Wylot do Nepalu

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

 

 

2 dzień - KATMANDU

Przylot do Katmandu, transfer do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu, jeszcze tego dnia zrobimy spotkanie organizacyjne, na którym dokładnie przedyskutujemy trasę i przygotowanie do trekkingu, a wieczorem czeka nas powitalna kolacja połączona z pokazem kulturalnym.

(W przypadku późnego przylotu spotkanie i kolacja odbędą się następnego dnia.)

 

3 dzień - KATMANDU: ŚWIĄTYNIE, STUPY I PLACE

Zwiedzamy stolicę Nepalu - zobaczymy między innymi: plac Katmandu Durbar, Pashupatinath - najbardziej znaną hinduską świątynię w Nepalu, znajdującą się na wzniesieniu nad miastem buddyjską świątynię Swayambhunath, nazywaną także "Świątynią małp" ze względu na ich liczną tutaj obecność, Bodhnath - największą w tej części świata stupę buddyjską i miejsce pielgrzymkowe wielu Tybetańczyków. Ostatnie przygotowania do trekkingu, skompletowanie stroju, omówienie trasy.

 

4 dzień - PRZEJAZD DO BESISAHAR

Transfer na dworzec i przejazd turystycznym autobusem z Katmandu do Besisahar (760m n.p.m.) - ok. 7 godzin jazdy. Trasa wiedzie przez doliny i góry, oferując piękne widoki. Po zakwaterowaniu czas wolny, odpoczynek.

 

5 dzień - TREKKING DZIEŃ 1: BAHUNDANDA

Pierwszy dzień trekkingu. Trekking do Bahundanda (1398m n.p.m.). Czas marszu ok. 6.5 godziny.

Początek trasy wiedzie przez subtropikalne lasy i tarasy uprawne. Po dotarciu do Khudi i Bhulbhule zobaczymy 60-metrowy wodospad, a przy sprzyjającej pogodzie również szczyty Manaslu (8156m), Himchuli oraz Nagdi Chuli. Po przekroczeniu mostu linowego na rzece Nagdi trasa wiedzie w górę do Bahundanda. Po drodze miniemy wsie mniejszości etnicznych Gurung oraz Tamang.

 

6 dzień - TREKKING DZIEŃ 2: CHAMJE

Trekking z Bahundanda do Chamje (1410m n.p.m.). Czas marszu ok. 5-6 godzin.

Po śniadaniu powędrujemy w dół do Syange (1070m n.p.m.), skąd zacznie się trudniejszy szlak. Po przekroczeniu mostu na rzece Marsyangdi podążymy wzdłuż rzeki do wsi Jagat. Ponownie wspinając się dotrzemy do Chamje.

 

7 dzień - TREKKING DZIEŃ 3: BAGARCHHAP

Trekking z Chamje do Bagarchhap (2080m n.p.m.). Czas marszu ok. 6.5 godziny.

Dzisiaj przekroczymy granice dystryktu Manang. Skalisty szlak wiedzie w dół do rzeki Marsyangdi, a po jej przekroczeniu ponownie wspina się po nabrzeżu aż do wsi Tal. Mijając pola uprawne ruszymy dalej, schodząc w dół i znów wspinając się pod górę, aż do wsi Dharapani, i dalej do Bagarchhap. Tutaj możemy zobaczyć kamienne domy lokalnych Tybetańczyków, uprawy jabłoni i charakterystyczne kolorowe flagi modlitewne.

 

8 dzień - TREKKING DZIEŃ 4: CHAME

Trekking z Bagarchhap do Chame (2720m n.p.m.). Czas marszu ok. 5 godzin.

Po śniadaniu zaczniemy podejście do Danaque, skąd rozpościera się piękny widok na górę Manaslu. Dalej miniemy wieś Tyanga i pójdziemy widokową drogą, z której widać Lamjung Himal, Annapurna II i Annapurna IV. Szlak wije się w górę i dół, i wymaga kilkukrotnego przekraczania rzeki. Będzie też okazja wymoczyć się w gorących źródłach.

 

9 dzień - TREKKING DZIEŃ 5: PISSANG

Trekking z Chame do Pissang (3060m n.p.m.). Czas marszu ok. 5 godzin.

Dalszy szlak wiedzie stromo w górę przez las liściasty. Przekroczymy dwa mosty, a gdy szlak w końcu skręci zobaczymy skałę Paungda Danda, wystającą z rzeki na 1500 metrów.

 

10 dzień - TREKKING DZIEŃ 6: MANANG

Trekking z Pissang do Manang (3540m n.p.m.). Czas marszu ok. 5 godzin.

Z Pissang wyruszymy po śniadaniu. Dwie drogi prowadzą z Pissang do Manang - na północ lub na południe od rzeki Marsyangdi. Droga północna jest dłuższa i trudniejsza, za to oferuje widoki na Annapurnę i wiedzie przez interesujące wsie. Trasa południowa wymaga mniej wspinania. Obie trasy łączą się w Mungji, skąd szlak wiedzie przez Bryanga do Manang.

 

11 dzień - TREKKING DZIEŃ 7: AKLIMATYZACJA

Dzień odpoczynku w Manang i czas na aklimatyzację.

Tego dnia możemy zrobić krótki wypad na grzbiet górski w pobliżu lodowca Gangapurna lub podejść do jaskini znajdującej się nad wsią Manang. Nocleg w Manang.

 

12 dzień - TREKKING DZIEŃ 8: LETDAR

Trekking do Letdar (4230m n.p.m.). Czas marszu ok. 5-6 godzin.

Po wyjściu z Manang zaczniemy podejście do Letdar. Miniemy Tenki Manang, pokonamy dolinę Jarsang Khola, przejdziemy przez trawiaste tereny ponad granicą drzew, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkamy jaki i konie, aż dotrzemy do Yak Kharka. Stąd już tylko godzinne podejście do Letdar na nocleg.

 

13 dzień - TREKKING DZIEŃ 9: THORANG PHEDI

Trekking do Thorang Phedi (4441m n.p.m.). Czas marszu ok. 4 godzin.

Niech nie zwiedzie Was łagodny początek szlaku, opadający w dół do rzeki - dalsza część trasy wiedzie przez urwisko. Zatrzymamy się w Thorang Phedi lub w górnym Thorang Phedi na nocleg.

 

14 dzień - TREKKING DZIEŃ 10: PRZEŁĘCZ THORUNG-LA - MUKTINATH

Trekking do Muktinath (3760m n.p.m.) przez przełęcz Thorung La (5416m n.p.m.). Jest to najwyżej położony punkt podczas tego trekkingu. Czas marszu ok. 8 godzin.

Dzień zaczniemy możliwie najwcześniej, aby dotrzeć do przełęczy przed 10 rano (ok. południa na przełęczy bardzo mocno wieje). Mimo iż podejście jest strome, jest względnie łatwe. Należy liczyć ok. 4h marszu pod górę. Z przełęczy rozciąga się spektakularny widok na Annapurnę i Dhaulagiri. Stąd zaczniemy 4-godzinne zejście do Muktinath w dystrykcie Mustang. Niepozorna świątynia Muktinath jest świętym miejscem dla hinduistów i buddystów i co roku przyciąga tłumy pielgrzymów.

 

15 dzień - TREKKING DZIEŃ 11: MARPHA

Trekking z Muktinath do Marpha (3500m n.p.m.). Czas marszu ok. 6 godzin.

Schodzimy do doliny Kaligandaki i przez nabrzeże świętej rzeki Kaligandaki. Dalej dojdziemy do Jomson, w którym znajduje się najniebezpieczniejsze lądowisko świata. Marpha leży w dystrykcie Mustang i słynie z sadów jabłoniowych.

 

16 dzień - TREKKING DZIEŃ 12: GHASA

Trekking z Marpha do Ghasa (2010m n.p.m.). Czas marszu ok. 6 godzin.

Kontynuujemy zejście do doliny rzeki Kaligandaki aż do Ghasy. Szlak oferuje widoki na Annapurnę, Nilgiri, szczyty Dhaulagiri i Tukuche, oraz lodospad Dhaulagiri. Idąc wzdłuż rzeki Kaligandaki zaczniemy oddalać się od gór.

 

17 dzień - TREKKING DZIEŃ 13: TATOPANI

Trekking z Ghasa do Tatopani (1190m n.p.m.). Czas marszu ok. 4 godzin.

Szlak schodzi w dół, przechodzi przez podwieszany most i prowadzi do wodospadu Rupse, aby w końcu dotrzeć do najgłębszego przełomu rzeki na świecie (mierzonego od poziomu rzeki do szczytu Annapurny). W Tatopani możemy zrelaksować się w gorących źródłach.

 

18 dzień - TREKKING DZIEŃ 14: GHOREPANI

Trekking z Tatopani do Ghorepani (3194m n.p.m.). Czas marszu ok. 7-8 godzin.

Podążamy górnym szlakiem, stromo pod górę, do wsi Sikha. Dalej przez las dotrzemy do Ghorepani, skąd znowu będziemy mieli widok na Annapurnę i Dhaulagiri.

 

19 dzień - TREKKING DZIEŃ 15: POON HILL - NAYAPUL - POKHARA

Trekking z Ghorepani do Poon Hill, a następnie przejazd do Pokhary (1890m n.p.m.).

Pobudka przed świtem i wyjście na lekko (ok. 1 godz.) na punkt widokowy Poon Hill, gdzie będziemy obserwować wschód słońca i Himalaje w porannym świetle. Powrót do Ghorepani i po śniadaniu pokonamy ostatni odcinek trekkingu - do Nayapul. Stąd przejazd do Pokhary (ok. 7 godzin). Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

 

20 dzień - POKHARA: JEZIORO PHEWA

Odpoczynek w Pokharze. Dla chętnych lot z instruktorem na paralotni z widokiem na majestatyczne, ośnieżone Himalaje (koszt od około 100 USD) lub rejs łodzią wiosłową po Jeziorze Phewa (ok. 8 USD) z widokiem na świętą górę Nepalczyków - Machhapuchhre.

 

21 dzień - PRZEJAZD DO KATMANDU

Przejazd turystycznym autobusem do Katmandu (ok. 7 godzin). Zakwaterowanie i czas wolny. Wieczorem pożegnalna kolacja.

 

22-23 dzień - POWRÓT

Transfer na lotnisko i wylot powrotny do Polski. Przylot dzień później.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie:  Warszawa - Katmandu - Warszawa

 • transfery z i na lotnisko w Katmandu
 • 3 noclegi w Katmandu i 2 noclegi w Pokharze (komfortowe hotele 4-gwiazdkowe, pokoje 2-osobowe z łazienkami) ze śniadaniami

 • bilety na klimatyzowane autobusy na trasach Katmandu - Besisahar, Pokhara - Katmandu

 • trekking wokół Annapurny:

  • zakwaterowanie w schroniskach, sale wieloosobowe

  • wyżwienie (śniadania i obiadokolacje - nie zawiera napojów)

  • opieka wykwalifikowanego lokalnego przewodnika

  • usługi tragarzy (1 pomocnik na 2 uczestników, maksymalnie po 10 kg od uczestnika)

  • niezbędne pozwolenia i kartę rejestracyjną TIMS (Trekkers Information Management System) 

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL30000 EUR, NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN (zwyżka sporty ekstremalne na czas trekkingu), w tym ubezpieczenie obsługi trekkingu

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa


CENA NIE OBEJMUJE

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi itp.: około 55 USD/os.

 • pozostałego wyżywienia, napojów

 • obowiązkowych napiwków: 100 USD/os.

 • kosztów wizy nepalskiej: 40 USD

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych


ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!


Zakwaterowanie

W Katmandu i Pokharze - hotele 4*. Podczas trekkingu wszystkie noce spędzamy w schroniskach wyposażonych w łóżka i materace.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach. Podczas trekkingu zapewnione mamy śniadania i obiadokolacje. W obozach można kupić napoje gazowane i batony oraz ciepłe posiłki. Warto zabrać ze sobą zapas batonów energetycznych na całą trasę i wodę na pierwszy dzień wspinaczki (3-4 litry). Równomierne uzupełnianie płynów w organizmie to jeden z kluczy do ostatecznego sukcesu. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę, każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami.

Transport

W miastach jeździmy taksówkami i rykszami. Pomiędzy miejscowościami przemieszczamy się lokalnymi autobusami lub wynajętymi jeepami.

Przydatne wyposażenie

 • Pokrowiec na torbę lub plecak - nie chodzi o ochronne przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz plecak w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Informacje o żółtaczce sprawdzisz TUTAJ. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).

Dokumenty

 • Przy wjeździe do Nepalu wymagana jest wiza, które można uzyskać na lotnisku. Koszt to 40 USD. Należy zabrać ze sobą 4 zdjęcia.
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy od momentu wjazdu). Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC. Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy. 

Internet

Dostępny nawet w malutkich miejscowościach. Nie ma Internetu podczas trekkingu!

Co zabrać? 

Na trasie trekkingu spędzimy około 12 dni i należy pamiętać o odpowiednim ubraniu na ten okres. Przygotowując się warto pakować ubrania w foliowe worki, co ochroni rzeczy przed zamoknięciem w razie deszczu. Poniżej lista niezbędnych rzeczy: 

 • Dokumenty 
 • Pieniądze 
 • Podstawowe wyposażenie 
 • Duży plecak na sprzęt i ubrania 
 • Mały plecak. Do transportu wody, aparatu, kurtki przeciwdeszczowej, ciepłego ubrania 
 • Śpiwór 
 • Kijki trekkingowe (np. narciarskie) 
 • Wodoodporna i przeciwwietrzna kurtka z oddychającego materiału np. Gore-Tex 
 • Wodoodporne i przeciwwietrzne spodnie (możliwość wypożyczenia na miejscu około15 USD) 
 • Ciepły polar 
 • Ciepła oddychająca bielizna i skarpetki 
 • Ciepłe rękawiczki 
 • Kalesony 
 • Czapka 
 • Krótkie spodenki 
 • Długie, wygodne spodnie 
 • Bielizna 
 • Koszulki 
 • Mały płaszcz przeciwdeszczowy 
 • Wodoodporne buty trekkingowe 
 • Buty do użytku w obozie np. adidasy 
 • Czapka z daszkiem lub kapelusz 
 • Latarka, najlepiej czołówka 
 • Okulary przeciwsłoneczne 
 • mydło, papier toaletowy, wilgotne chusteczki
 • Ręcznik 
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym 
 • Plastykowe worki do zabezpieczenia np. aparatu 
 • Aparat i zapasowe baterie 
 • Lornetka 

WIZY

Nepal

 • Wizę można uzyskać w ambasadach lub w wybranych punktach granicznych. 
 • Nasze grupy zakupują wizę po przylocie na lotnisku, koszt wizy 15-dniowej to 25 USD, 30- dniowej to 40 USD.
 • Dokumenty wymagane przy aplikowaniu o wizę turystyczną: paszport, aplikacja wizowa, 1 zdjęcie. 
 • Paszport powinien być ważny przynajmniej na czas ważności wizy. 
 • Nie wymaga się okazania przy wjeździe biletu powrotnego ani określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu.

Atrakcje dla chętnych:

Skok na bungee

Koszt około 100 USD.

Rafting - spływ rwącym potokiem w pontonach 

Koszt ok. 60 USD.

Lot nad Himalajami z widokiem na Mount Everest

Koszt około 190 USD. 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej TREKKING WOKÓŁ ANNAPURNY z Syange do Nyapul pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Nepal. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.