Rafting Słowenia 6 dni

Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
6 dni1 999
6 dni1 999
6 dni1 999

O wyprawie

Rafting Słowenia 6 dni

Jeśli planujecie sobie dłuższy raftingowy urlop, to wypad do słonecznej Słowenii jest dla Was idealny. Podczas niego będziecie mieli okazję popływać błętkitną, krystaliczną Socą, przyciągającą co roku tysiące amatorów sportów wodnych.

W programie czekają nas także piesze wycieczki w Alpy Julijskie, pobyt w górskiej stolicy Słowenii - Bovec'u, podziwianie najwyższego wodospadu Słowenii (Boka 102 m), ogniska, gitarowania i wiele innych atrakcji. Dodatkowo - dla Waszej wygody - nocujemy w wysokich standardów apartamentach.

W pigułce:

 • Błękitna Soca - perła Alp Julijskich
 • 3 dni raftingu i codziennie inna atrakcja dodatkowa
 • największy Zipline w Europie
 • opcja kanioningu
 • Bovec - górska stolica Słowenii
 • Triglavski Park Narodowy
 • jezioro Slap Virje i wodospad Boka
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • ognisko na zakończenie wyjazdu:)

"Wyjazd życia! Świetna zabawa, cudowne widoki, szansa na spróbowanie czegoś nowego :)"

Program

Dzień 1 - NIEDZIELA - przejazd do Słowenii przez Austrię

Podróż busem z nami możliwa jest tylko w wersji 8-dniowej (Słowenia+Austria). Spotykamy się w Bovcu. Ponieważ dojeżdżacie we własnym zakresie, dokładny adres apartamentu wraz ze współrzędnymi otrzymacie w mailu na 3 dni przed początkiem imprezy. Przeważnie będa one dostępne już od godz. 15:00-16:00. Polecamy wieczorny spacer po miasteczku i odwiedzenie jednej z licznych knajpek w okolicy głównego placu.

Dzień 2 - PONIEDZIAŁEK - Szkolenie i pierwsze raftingowe kroki na wodzie

Rano ok. 9:30 spotykamy się na wspólnym przywitaniu i wydaniu sprzętu osobistego: pianki, butów, kasków i kamizelek. Mierzymy wszystko i już po chwili ruszamy nad rzekę!:) Zaczynamy od szkolenia z techniki wiosłowania i procedur bezpieczeństwa. Błękitna Soca oferuje kilka odcinków, my – z racji pierwszego dnia – wybieramy sekcję spokojniejszą, choć nie pozbawioną bystrzy i bardzo malowniczą, leżącą nieopodal miasta Kobarid. Pierwszy dzień traktujemy treningowo, by przygotować się na wzrastające z każdym dniem emocje. W drugiej części dnia odwiedzamy zabytkowy Most Napoleona rozpięty nad bajkowym kanionem rzeki Soca, a także udajemy się na pobliskie wzgórze - mauzoleum, z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę. W Kobaridzie odwiedzimy też lokalną mleczarnię, w której możemy nabyć pyszne sery, a także lokalne wino stołowe wprost ze ściany:)

Dzień 3 - WTOREK - drugi dzień spływu górskiego, wodospad BOKA

Zbiórka rano, ok. godz. 10:00 i wyjazd na drugie pływanie. Ubzrojeni w nowe umiejętności mierzymy się z kolejnym, bystrzejszym już nieco odcinkiem rzeki Soca. Rzeka zwęża się, a w jej korycie przybywa przeszkód. Spływ kończymy nieopodal Boki - spektakularnego wodospadu o wysokości 106 m. Podziwiać go można z małej platformy widokowej, do której dostać się można szlakiem pieszym w ok. 15 min od parkingu.

Dzień 4 - ŚRODA - Najtrudniejszy odcinek rzeki SocA

Dziś czeka nas wymagający dzień. Po pierwsze, wybierzemy się na najtrudniejszy odcinek rzeki Soca. Nurt znacznie przyspieszy, a rzeka kluczyć będzie między ogromnymi głazami, nie pozostawiając nam zbyt wiele czasu na manewry i omijanie. Jednocześnie jest to najpiękniejszy odcinek, którego przepłynięcie dostarczy wszystkim dużo radości i satysfakcji. Pływanie w swoistym skalnym ogrodzie to niesamowite przeżycie tak pod względem krajobrazowym, jak i sportowym.

Po południu już na własną rękę wprost z Bovca można udać się na spacer nad wodospad Virje i zaliczyć kąpiel w naturalnym, krystalicznie czystym basenie u jego podstaw (w tę i z powrotem ok. 2 h).

Dzień 5 - CZWARTEK - KANIONING i ZIPLINE

Czwartek rezerwujemy sobie na dwie dodatkowe atrakcje. Po pierwsze: zipline. Największa tego typu instalacja w Europie, czyli 10 tyrolek rozpiętych ponad kanionem Ucja, o łącznej długości prawie 4 km! Najdłuższa z nich ma aż 800 metrów, podczas gdy do ziemi mamy ponad 100 metrów. Trudno szukać podobnej atrakcji w innym miejscu Europy. Podczas zjazdów zawsze towarzyszą nam lokalni instruktorzy.

Po drugie: kanioning, czyli wspinaczka na mokro:) Kanioning to fenomenalna atrakcja, polegająca na pokonywaniu stromego kanionu wypełnionego wodą za pomocą skoków, ślizgów i zjazdów na linach. Wszystko to w unikalnym krajobrazie wąskiego kanionu Susec.

Obie atrakcje są dodatkowo płatne (50 i 59 euro). Osoby, które nie chcą wziąć w nich udziału - chętnie polecimy jedną z dziesiątek alternatyw: trekking nad jezioro Krnsko, rowery górskie, paralotnie, lot widokowy szybowcem. Ten dzień jest po to, by wycisnąć ze Słowenii maksimum wrażeń.

Dzień 6 - PIĄTEK - kolej gondolowa na Kanin

Zanim opuścimy Dolinę Socy, warto spojrzeć na nią raz jeszcze... z góry. Kolej gondolowa na Kanin pomoże nam w 30 min pokonać aż 2000 metrów przewyższenia, dowożąc nas pod najwyższy szczyt w okolicy, czyli Kanin (2587 m n.p.m.). Na górze możemy wybrać się na krótą wycieczkę na grań, z której roztacza się widok na włoskie Alpy (przy dobrej pogodzie, która występuje tutaj nader często, widać ciągnące się na dziesiątki kilometrów alpejskie szczyty).

Warunki

W cenie:

 • 5 dni aktywności, 3 dni spływu rzeką Soca
 • 5 noclegów w apartamentach w Słowenii
 • wodospad Boka, Slap Virje, Most Napoleona, mauzoleum w Kobaridzie
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opłaty za rzekę i park narodowy
 • opieka pilota oraz wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • zipline - dopłata 59 euro
 • opcji kanioningowej  - 50 euro
 • kolei gondolowej na Kanin - 20 euro
 • dodatkowych opcji noclegowych
 • wyżywienia (restauracje codziennie w zasięgu kilkuset metrów)

Noclegi

Pięć nocy spędzimy w miejsowości Bovec, letniej górskiej stolicy Słowenii. Miasteczko jest niezwykłej urody, otoczone pasmami Alp Julijskich. Do dyspozycji pozostają 4 lub 6 osobowe apartamenty z w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką, wifi.

Dojazd

Wybierz, czy chcesz dojechać na wyjazd własnym autem, czy też za pośrednictwem oferowanego przez nas transportu!

DOJAZD z NAMI

Dojazd z nami jest możliwy tylko w wersji 8-dniowej wyjazdu. Oferujemy wówczas busa z Katowic (+400 zł) lub Wiednia (transfer z lotniska lub dworca autobusowego - flixbus). Szczegóły na podstronie 8-dniowej wyjazdu.

DOJAZD WŁASNY

Istnieje opcja dojazdu bezpośrednio do Słowenii. Sugerujemy przejazd przez przełęcz Predel. Konkretne namiary na pensjonat otrzymacie po zapisaniu się na wyjazd. Check in na miejscu możliwy od godz. 16:00. 

UWAGA: osoby wybierające się prywatnymi samochodami mają możliwość bezpłatnego parkingu na miejscu. Natomiast muszą liczyć się z koniecznością codziennego dojazdu (5-25km) na poszczególne odcinki rzeki. Po zakończonym płynięciu podwozimy kierowców do ich aut. 

Jesli nie odpowiada Ci ta forma - wybierz dojazd z nami i opcję 8-dniową wyjazdu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rafting Słowenia 6 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.