Kurs na północ - One Way

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni2 195

O wyprawie

REJSY W CHORWACJI ONE WAY

Trasa: Split - Solta - Skradin - Żut - Kornaty - Sali - Iż - Zadar

Rejsy w Chorwacji one way to wyprawy, podczas których możesz doświadczyć różnorodności trzech archipelagów. Rejon Zadaru, Szybeniku i Splitu różnią się od siebie warunkami żeglarskimi, widokami, krajobrazem, ilością i różnorodnością wysp, a także obecnością ośrodków miejskich, architekturą i starożytnymi zabytkami. Inne porty zaokrętowania i wyokrętowania będą dla Ciebie korzystne jeśli planujesz dalsze zwiedzanie Chorwacji z lądu lub miałbyś ochotę połączyć dwa rejsy tygodniowe, w jeden dwutygodniowy. Trasy zostały dobrane tak, że idealnie łączą się z kolejnymi lub wcześniejszymi rejsami, a odwiedzane miejsca nie pokrywają się ze sobą. 14 dniowy rejs w Chorwacji to idealny okres wakacji na jachcie.

Możesz popłynąć na południe z Zadaru do Splitu lub na północ ze Splitu w kierunku Zadaru. Na trasie południowej przy sprzyjających warunkach będziemy intensywnie żeglować pomiędzy Kornatami i wyspą Vis. Postaramy się wykorzystać do maksimum wiejący z zachodu maestral, żeby szybko przepłynąć z wiatrem w rejon wysp Splitu. Głównymi atrakcjami turystycznymi trasy południowej jest park krajobrazowy zatoki Telascica, Kornaty, Błekitna Grota na wyspie Bisevo, oraz lawendowy Hvar. To wyspa niesamowitych widoków, niebezpiecznych dróg i bardzo dobrego wina. Trasa północna jest mniej wymagająca żeglarsko, ale spodziewaj się wielu przepłyniętych mil morskich pod wiejący przy stabilnej pogodzie w tym rejonie wiatr północno-zachodni. Będziemy osłonięci od fali z pełnego morza wyspami archipelagu miasta Szybenik. Dopłyniemy do chorwackiego cudu natury – wodospadów rzeki Krka oraz w okolice klifów wyspy Dugi Otok.

Trasy obu rejsów to mix wędrowania pomiędzy cichymi, spokojnymi miasteczkami i zatokami archipelagu Zadarskiego i turystycznie rozwiniętymi rejonami wokół Splitu. Rejsy w Chorwacji one way są idealne dla osób, które wybierają się do Chorwacji na jacht po raz pierwszy, dla doświadczonych załóg, oraz dla żeglarzy, którzy chcieliby w przyszłości czarterować samodzielnie jachty na Adriatyku. Długość tras rejsów to 160 mil morskich (kurs na południe) i 130 mil morskich (kurs na północ). W morzu spędzimy dziennie średnio około 6-10 godzin, w większości pod żaglami. Przy sprzyjających warunkach, konieczny będzie również jeden przelot nocny, podczas którego będziemy uczyć się światełek na morzu, rozpoznawania statków i latarni morskich.

Na rejsy w Chorwacji one way idealnym wariantem jest przyjazd autokarem, który niezależnie od portu zaokrętowania/wyokrętowania podjeżdża w okolice mariny. Jeśli masz zamiar podróżować do Chorwacji samochodem, oferujemy przestawienie auta do mariny docelowej, tak aby czekało na Ciebie w porcie wyokrętowania. O szczegóły zapytaj nas mailowo lub telefonicznie. Zapraszamy każdego niezależnie od doświadczenia żeglarskiego.

REJSY W CHORWACJI Z PASJĄ – SEZON 2020

Budzisz się na lekko kołyszącym jachcie, stojącym gdzieś pośrodku spokojnej chorwackiej zatoki. Dookoła Ciebie krystalicznie czysta, turkusowa woda zaprasza do odświeżającej kąpieli. Twoja pamięć przywołuje nocne obrazy przyglądających się Tobie z zaciekawieniem gwiazd. Wciąż czujesz zapach krewetek i ryb, pieczonych na jachtowym grillu i przypominasz sobie wesołe rozmowy załogi, planującej następny żeglarski dzień przy lampce wina.

Z pierwszą bryzą północno-zachodniego wiatru wyciągasz kotwicę i po raz kolejny w życiu doświadczasz tego lekkiego dreszczyku emocji, gdy biel pracujących na wietrze żagli zaczyna silnie kontrastować z głębokim błękitem nieba. Prowadzisz Pasję w lekkim przechyle. Czujesz jak gładko sunie po wodzie, słyszysz plusk rozbijających się o dziób fal Adriatyku, widzisz uśmiechnięte twarze towarzyszy żeglarskiej przygody.

Dokąd zmierzasz?

Odwiedzisz dziewiczy Archipelag Kornatów, Park Narodowy wodospadów na rzece Krka, mityczną Ogigiję, historyczny Dubrovnik, a może inny spokojny zakątek Chorwacji, położony z dala od szlaku turystycznego? Tak rozpoczyna się Twoja żeglarska przygoda z nami na błękitnych wodach Adriatyku.

NASZE REJSY W CHORWACJI Z PASJĄ TO:

 • Komfortowy, bezpieczny, bogato wyposażony i niezawodny jacht Dufour 45, s/y Pasja, zaprojektowany z myślą o błękitnych wodach ciepłych mórz całego świata. Doskonały do żeglowania rodzinnego i w gronie przyjaciół.

 • Próba zbliżenia się do współczesnego ideału żeglarskiego: na jachcie w 4 dwu-osobowych kabinach, zaokrętowanych jest maksymalnie 7 uczestników + kapitan. Zapewniamy tym wysoki komfort żeglowania i przebywania na jachcie. W mesie nikt nie śpi, pozostaje wolna, jako pomieszczenie wspólne załogi, przez cały czas trwania rejsu.

 • Pogodny, doświadczony polski kapitan, który żegluje od dziecka, od kilku lat na stałe mieszka w Chorwacji i biegle operuje językiem chorwackim. Dzięki bardzo dobrej znajomości akwenu, chorwackich wysp i ludzi ich zamieszkujących nasze rejsy w Chorwacji mają charakter żeglarskiej opowieści o tym wspaniałym kraju, jego wyspach, kulturze i wspaniałościach kulinarnych.

 • Ciekawie dobrane tematycznie trasy rejsów, podczas których koncentrujemy się na różnych aspektach poznawania Chorwacji – zwiedzamy zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, zachwycamy się walorami przyrodniczymi parków krajobrazowych, bawimy się do białego rana na lokalnej fieście organizowanej na jednej z wysp, czy też płyniemy szlakiem specjałów kuchni chorwackiej.

 • Doskonała okazja do zdobywania żeglarskiego doświadczenia. Nasz doświadczony kapitan, instruktor żeglarstwa PZŻ, chętnie przekazuje swoją wiedzę żeglarską. Po rejsie każdy z uczestników otrzymuje „opinię z rejsu“ i „wyciąg z dziennika jachtowego“, które to dokumenty są podstawą do uzyskania wyższych stopni żeglarskich.

 • Wszystkie opłaty związane z żeglowaniem zawarte są w cenie rejsu, tak, abyście nie martwili się o koszty i mogli skoncentrować się na aktywnym wypoczynku w wyśmienitej atmosferze.

 • 12 lat doświadczenia w organizacji rejsów, gwarancja komfortu przebywania na jachcie i profesjonalnej obsługi na najwyższym poziomie.

 • Stały dostęp do bezprzewodowego internetu na pokładzie jachtu, możliwość dzielenia się z innymi na bieżąco zdjęciami, przeżyciami i emocjami towarzyszącymi żeglarskiej pasji.

 • Przygoda dla każdego, niezależnie od wieku i posiadanego doświadczenia żeglarskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych żeglarskiej przygody na jachcie w Chorwacji. Nasze rejsy w Chorwacji z Pasją to znacznie więcej niż oczekujesz od rejsu morskiego. Popłyń z nami i przekonaj się! Gwarantujemy wspaniałe przeżycia!

Program

Trasa: Split - Solta - Skradin - Żut - Kornaty - Sali - Iż - Zadar

JEDZENIE NA PASJI

Przykładamy dużą wagę do jakości wyżywienia na pokładzie Pasji, gdyż uważamy, że dobre jedzenie to jeden z najważniejszych elementów udanego rejsu morskiego i dobrego wypoczynku. Posiłki przygotowywane są wspólnie przez załogę w wachtach, ze świeżych produktów, kupowanych na bieżąco podczas rejsu. Zakupy robimy w sklepach, na targach rybnych i warzywno-owocowych, a także korzystamy ze sprawdzonych źródeł – znajomych lokalnych rybaków, którzy zaopatrują nas w kalmary, ośmiornice, ryby i inne owoce morza.

Na Pasji masz okazję poznać smak adriatyckiego kalmara przyrządzanego na różne sposoby przez naszego kapitana, a także wziąć udział w klimatycznej kolacji rybnej serwowanej prosto z grilla, podczas postoju jachtu, w jednej z urokliwych zatok. Dominuje lekka kuchnia śródziemnomorska, oparta na rybach, owocach morza, wyśmienitych serach kozich, owczych i chorwackiej oliwie z oliwek. Dzięki bardzo dobrej znajomości akwenu i języka chorwackiego, wiemy także, gdzie na trasie rejsu, zjeść wyśmienite posiłki w lokalnych konobach, w przystępnych cenach.

Składka na wyżywienie przygotowywane na jachcie wynosi 50 Euro od osoby. Pieniądze te wystarczają na swobodne kształtowanie menu. Kapitan jest zwolniony z wpłat do kasy jachtowej. W lokalnych restauracjach każdy płaci za siebie, a kolacja dla kapitana jest opłacana ze wspólnej kasy.

ZAKWATEROWANIE NA PASJI

Zależy nam na tym, żeby na Pasji, każdy czuł się wyjątkowo, komfortowo i dobrze wypoczywał. Maksymalna liczba osób, które okrętujemy na jachcie, w czterech kabinach, to 7 + kapitan. Dzięki temu, każdy ma własną koję w kajucie i swoją prywatną przestrzeń. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje ona wolna przez cały czas trwania rejsu, jako pomieszczenie wspólne załogi. Takie zagospodarowanie przestrzeni jachtowej gwarantuje wygodę dla wszystkich uczestników, zarówno przy wspólnych posiłkach w mesie, jak i podczas przebywania w kokpicie jachtu.

MIEJSCA ROZPOCZĘCIA REJSÓW W CHORWACJI Z PASJĄ

 • Zadar – marina Tankerkomerc, ul. Ivana Meštrovića 2
 • Split – marina kaštela w miejscowości Kaštel Gomilica

DOJAZD DO CHORWACJI

AUTOKAREM

Uczestnikom naszych rejsów oferujemy transport komfortowym autokarem do Chorwacji w promocyjnej cenie 425 PLN w obie strony.

SAMOCHODEM

Dojeżdżając samochodem do Chorwacji, możesz zostawić auto na parkingu strzeżonym w marinie. Koszt to 10 Euro na dzień. W przypadku rejsów „one way” pomagamy w przestawieniu samochodów do mariny docelowej. Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

SAMOLOTEM

Na nasze rejsy dolecisz bezpośrednio z Warszawy LOT-em lub z Berlina – EuroWings-em, EasyJet-em, Ryanair-em. Oferujemy transfer lotnisko/marina, marina/lotnisko w cenie 30 Euro dla całej grupy w jedną stronę. Pomagamy w rezerwacji biletów lotniczych. Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO REJSU W CHORWACJI ?

Wyjazd na rejs morski w Chorwacji różni się w sposób zasadniczy od innego wyjazdu na łono natury np. pod namiot, na wędrówkę, czy na rejs mazurski. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik – 10 rzeczy, do spakowania na rejs morski do Chorwacji. Te ważne informacje pomogą Ci, cieszyć się w pełni żeglarskim wypoczynkiem na pokładzie Pasji.

REJSY W CHORWACJI ORGANIZUJEMY NA JACHCIE DUFOUR 45 S/Y PASJA

Warunki

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie na jachcie Dufour 45, s/y Pasja w kabinie. Na jachcie będzie zakwaterowanych max. 7 osób + kapitan. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje wolna, jako część wspólna dla załogi, przez cały czas trwania rejsu.
 • opiekę doświadczonego kapitana –  opiekuna jednostki;
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu
 • sprzątanie końcowe
 • pościel
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładzie jachtu

Cena nie zawiera:

 • składki na produkty żywnościowe kupowane w Chorwacji w wysokości 50 Euro od osoby. Składka jest płatna na ręce kapitana w momencie zaokrętowania, rozliczana jest po zakończeniu rejsu w dniu wyokrętowania; Załoga pokrywa koszty wyżywienia kapitana;
 • opłaty klimatycznej w wysokości 10 Euro od osoby;
 • kaucji zwrotnej za jacht w wysokości 50 Euro od osoby.

Ubezpieczenie turystyczne:

Zapewniamy ubezpieczenia turystyczne – polisy „Bezpieczne Podróże” firmy Signal Iduna:

 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże SREBRNY (KL 20000 Euro, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 25 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże ZŁOTY (KL 40000 Euro, NNW 15000 PLN, OC 30000 Euro, BP 1000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 45 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże PLATYNOWY (KL 60000 Euro, NNW 30000 PLN, OC 60000 Euro, BP 2000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 60 PLN

KL – koszty leczenia za granicą; NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków; OC – odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone na innych osobach; BP – bagaż podróżny;

Wszystkie ubezpieczenia zawierają ryzyko związane z rekreacyjnym uprawianiem żeglarstwa morskiego.

Transport:

 • dla chętnych zapewniamy transport komfortowym autokarem na trasie Polska – Chorwacja – Polska w cenie 425 PLN od osoby;
 • organizujemy transport marina-lotnisko-marina w Splicie lub Zadarze – cena jest uzależniona od ilości osób;
 • w przypadku rejsów „one way” dla osób, które przyjeżdżają do Chorwacji samochodem lub przylatują samolotem pomagamy w przestawieniu samochodów do mariny docelowej lub transporcie na lotnisko.

Warunki płatności:

I rata w wysokości 30% ceny rejsu płatna w momencie rezerwacji miejsca, pozostała kwota na miesiąc przed terminem rozpoczęcia rejsu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Kurs na północ - One Way pochodzą od biura Yachting Morski, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.