Rafting Majówka Słowenia 5 dni

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
5 dni1 999

O wyprawie

Długi weekend majowy

Majówka to tradycyjnie najlepsza pora, by wybrać się w do słoneczej i ciepłej już Słowenii, w nieodwiedzany przez nas latem rejon Bohinj - Bled, gdzie czekają na nas super odcinki rzek Sava Bohinjka i Sava Dolinka. Noclegi w pokojach dwuosobowych w przepięknej Dolinie, nieopodal jeziora Bohinj.

Raftingowe i nieraftingowe atrakcje wyjazdu:

 • 3 x rafting rzeką Sava Bohinka i Sava Dolinka
 • 5 dni, 4 noclegi w pokojach dwuosobowych
 • obfite śniadania w cenie
 • dojazdu busem lub autokarem
 • codziennie lokalna atrakcja dodatkowa: jezioro Bled, wodospady, wąwozy, kolej gondolowa (patrz program)
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • umiejętność pływania wpław obowiązkowa
 • codzienna wieczorna integracja przy dźwiękach gitary:)

"Fantastyczna majówka! Oderwanie się od szarej rzeczywistości i duża dawka adrenaliny gwarantowane. Profesjonalizm i doświadczenie instruktorów przekładają się nie tylko na fantastyczną zabawę, ale również na pełne bezpieczeństwo na wodzie! Polecam wszystkim, którzy lubią nowe wyzwania i są znudzeni ofertą tradycyjnych biur podróży!" Agnieszka

Program

Dzień 1 - PIĄTEK - 29 kwietnia 2022

Spotykamy się w środę, 29 kwietnia o godz. 9:30 na Dworcu PKS w Katowicach. Jedziemy busem lub autokarem do Słowenii przez Czechy, Austrię. Po drodze zatrzymujemy się w restauracji na obiad ok godz. 14:00-15:00.  Na miejscu w kwaterze powiniśmy być ok. 20:30. Nocujemy w pensjonacie PRISTAVC koło Bohijnskiej Bistricy. Więcej na ten temat w zakładce "Noclegi".

Dzień 2 - SOBOTA - 30 kwietnia 2022 - rafting Sava I  WODOSPAD SAVICA

Dzień rozpoczynamy ok 9:00 od atrakcji dodatkowych: wodospadu Savica i kolejki gondolowej na szczyt Vogel (1595 m n.p.m.), z którego roztacza się obłędny widok na oba jeziora i szczyty Trivglavskiego Parku Narodowego. Obie te atrakcje - podobnie jak start pierwszego odcinka rzeki Sava - znajdują się nad jeziorem Bohinj. Ok 14:00 zbieramy się na plaży, ok.  200 metrów od wypływu rzeki Savy. Jest do dobre miejsce na szkolenie z techniki pływania i bezpieczeństwa, które jak zwykle obowiązkowo przeprowadzamy. Po wpłynięciu na rzekę, niemal od razu odkrywamy przepiękny kanion, rzeka zwęża się do kilku metrów i przyspiesza. Za kanionem jej nurt z nowu staje się bardziej leniwy, ale atrakcji dostarczają liczne (bezpieczne) progi z naturalnych kamieni.

Dzień 3 - NIEDZIELA - 1 maja  - rafting Sava odc. II  ORAZ Wąwóz Vintgar

Dziś planujemy - przy odpowiednio niskim stanie wody -  spłynąć odcinek znacznie trudniejszy od poprzedniego. Rzeka Sava poniżej zapory ma trudność WW II-III, co oznacza dużo szybszy nurt, większe fale, a miejscami sporo przeszkód do pokonania. Etap nie jest długi, jego intensywność jednak rekompensuje to wszystko z nawiązką:)

Po południu odwiedzmy prawdziwy skarb rejonu, czyli wąwóz Vintgar, wzdłuż którego zbudowano kilometrową ścieżkę widokową.

Dzień 4 - PONIEDZIAŁEK - 2 maja - SAVA DOLINKA oraz JEZIORO BLED

Trzecie pływanie przypadnie na Savę Dolinkę, która niesie więcej wody i tworzy przez to dość silne bystrza ze sporymi falami. Emocje więc gwarantowane:). Po zakończeniu spływu spacer po miejscowści Bled, dla chętnych zwiedzanie zamku na wzgórzu nad jeziorem, bądź podróż stateczkiem na wyspę.

Dzień 5 - WTOREK - 3 maja 2021

Wyjazd do Polski przez Austrię, Czechy. Planowany przyjazd do Katowic godz. 21:00.

Warunki

W cenie:

 • 3 x spływ górskim rzekami Sava Bohinka i Sava Dolinka
 • 4 noclegi w pokojach dwuosobowych
 • obfite śniadania z lokalnych produktów
 • realizacja programu dodatkowego i opieka pilota
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • wstępów: kanion Vintgar (5 euro), wodospad Savica (5 euro), kolejka Vogel (14 euro), łódź na wyspę Bled (6 euro) zwiedzanie zamku (10 euro),
 • wyżywienia (oprócz śniadań); resturacja na parterze budynku zakwaterowania

Nocelgi

Nocujemy w nowoczesnym, świeżo wyremontowanym pensjonacie pośrodku malowniczej wioski w dolinie Savy.
Do dyspozycji są pokoje dwuosobowe z łóżkami podwójnymi typu kingsize (dwa osobne materace) i dwoma zestawami pościeli. pokoju jednoosobowego (+400 zł). Wszystkie pokoje posiadają prywatne łazienki.
Na parterze obiektu znajduje się bardzo dobra restauracja, w której podawane będzie wliczone w cenę śniadanie.
Po południu goście będą mogli korzystać z niej we własnym zakresie.

Dojazd

NA RAFTING BUSEM Z KATOWIC

Spotykamy się w środę o godz. 10:00 na Dworcu PKS w Katowicach, wyjazd 10:15. Na miejscu  jesteśmy maksymalnie o godz. 21:00.  Po drodze robimy 45 przerwę obiadową. Powrót w niedzielę do Katowic ok godz. 21:00, maksymalnie 22:00.

DOJAZD WŁASNY

Każdy uczestnik może wybrać opcję dojazdu własnego (-200 zł od ceny). Pod pensjonatem jest ogólnodostępny, bezpłatny parking dla gości bez możliwości rezerwacji i gwarancji miejsca. Osoby, które wybrały się na miejsce dojazdem własnym muszą liczyć się z koniecznością podróżowania swoim samochodem do lokalnych atrakcji, jak również na start odcinków spływu. Po zakończonym spływie podwozimy kierowców po ich samochody bezpłatnie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rafting Majówka Słowenia 5 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.