GALAPAGOS + EKWADOR, Dla miłośników grubej ryby!

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Nurkowa mekka która trzeba zobaczyć!

Już po raz siódmy zapraszamy na wyprawę w jedno ze zdecydowanie najbardziej fascynujących miejsc nurkowych na świecie – GALAPAGOS!

To tam czekają na nas gigantyczne rekiny wielorybie i olbrzymie stada rekinów młotów, do tego manty, lwy morskie i pingwiny! Zdecydowanie jest to miejsce dla miłośników „grubej ryby”.

Część lądowa dostarczy równie silnych wrażeń: wygrzewające się na skałach legwany, stuletnie żółwie lądowe oraz pustynno-księżycowe krajobrazy. Do tego EKWADOR – wspinaczka na wulkan Cotopaxi – 5897 m npm., jeden z najwyższych czynnych wulkanów na świecie, wizyta w gorących źródłach, na indiańskich targach i oczywiście na … równiku :)

A dodatkowo dla chętnych „wisienka na torcie” czyli słynne na cały świat Machu Picchu w PERU.

Po raz kolejny zapraszamy Was na wyprawę w jedno ze zdecydowanie najbardziej fascynujących miejsc nurkowych na świecie – GALAPAGOS! Dla nas na pewno co najmniej TOP 3 wśród naszych wyjazdów. To tam czekają na nas gigantyczne rekiny wielorybie i olbrzymie stada rekinów młotów, do tego manty, płaszczki, rekiny galapagoskie, silky shark, lwy morskie, żółwie, delfiny i morskie iguany!

Część lądowa dostarczy równie silnych wrażeń: wygrzewające się na brzegu iguany, spacerujące po skałach nieśmiałe pingwiny, stuletnie żółwie lądowe oraz pustynno-księżycowe krajobrazy. Do tego EKWADOR – wspinaczka na wulkan Chimborazo, wizyta w gorących źródłach, na indiańskich targach i oczywiście na … równiku.A dodatkowo dla chętnych „wisienka na torcie” czyli słynne na cały świat Machu Picchu w PERU.

Ilość miejsc: 15 (Kajuty dwuosobowe: 4 na pokładzie górnym, 4 na pokładzie dolnym - decyduje kolejność zgłoszeń).

Program

1 – 25 listopada (poniedziałek)
Wylot z Warszawy, na życzenie z innego miasta. Przylot do Quito (2700-2850 m. npm.). Prywatny transfer do hotelu 4* Sebastian, położonego w centrum nowego Quito (przejazd ok. 1h).
Istnieje możliwość wylotu wcześniej i spędzenia weekendu w Ekwadorze, lub wylotu tylko na samo safari.

2 – 26 listopada
Śniadanie w hotelu. Podróż do gorących źródeł w Papallacta – ok. 2 godziny. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 2400 m. npm do 4200 m. npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Park Narodowy Cayambe – Coca; przekracza się kordylierę wschodnią Andów przez przełęcz na wysokości 4200 m). Kąpiel w ośrodku w Papallacta (3300 m. n.p.m., temp. wody 30- 40°C), u stóp wulkanu Antisana – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Po południu powrót do Quito, w zależności od godziny – spacer po mieście. Nocleg w hotelu Sebastian.

3 – 27 listopada
Śniadanie w Hotelu. Wycieczka na wulkan Chimborazo (6310 m. npm), najwyższy wulkan w Ekwadorze i najwyższy punkt na kuli ziemskiej licząc od środka Ziemi. W pobliżu wulkanu obserwowanie wikuni w Rezerwacie Faunistycznym Chimborazo oraz roślinności typowej dla strefy paramo. Dojazd na parking (4800 m. npm) i później podejście do drugiego schroniska na 5000 m (ścieżka o łagodnym nachyleniu). Nocleg w hotelu Sebastian. (W zależności od aktywności wulkanów i pogody – może być zmiana na wulkan Cotopaxi – tu również wyjście na ok. 5000 m. npm)

Dzień 4 – 28 listopada
Śniadanie w Hotelu. Transfer na lotnisko w Quito, przelot na wsypę Baltra. Przywitanie przez załogę łodzi, transfer busem do Itabaca Channel, zakwaterowanie na łodzi Aggressor III. Powitanie, check dive: North East Coast of Baltra Island. Kolacja na łodzi.

5 – 10 29 listopada – 4 grudnia
Safari nurkowe (opis poniżej). Pełne wyżywienie (poza kolacją ostatniego dnia).

11 – 5 grudnia
Śniadanie na łodzi. Wyokrętowanie, poranny przelot do Quito, wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku oraz Quito w Miniaturze; możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie.  Kolacja pożegnalna. Nocleg w hotelu Sebastián.

12 – 6 grudnia *
Śniadanie. Czas wolny. Wylot do Polski lub dla chętnych do Peru *.

• Osoby zainteresowane zwiedzaniem PERU prosimy o informacje przy zgłoszeniu.

• Program może nieznacznie ulec zmianie ze względu na konfigurację przelotów i warunki pogodowe.

 

NURKOWANIE

• Galapagos to - przede wszystkim - królestwo rekinów: spotkamy tu grupy rekinów młotów, rekinów galapagoskich, silky shark, rekiny wielorybie oraz lwy morskie, manty, żółwie, płaszczki i inne gatunki pelagicznych.
• Zdecydowanie jest to miejsce dla miłośników „grubej ryby”. Do podwodnych atrakcji dołączyć można zwiedzanie wysp na powierzchni oraz spotkania z iguanami, pelikanami, pingwinami, lwami morskimi i żółwiami słoniowymi.
• Nurkowania na Galapagos uznawane są za raczej trudne ze względu na występujące tam prądy oraz niską temperaturę wody. Słoneczne wyspy położone są na równiku, a jednak woda jest dość chłodna ze względu na prąd Humboldta, przynoszący zimną wodę z Antarktyki.
• Nocne nurkowania w większości miejsc nurkowych są zabronione przez Park Narodowy Galapagos ze względu na dużą falę (nurkowania na otwartym oceanie). W programie jedno nurkowanie nocne.
• Nurkowania z pontonów, w 2 grupach.
• Nie można używać dronów i haków rafowych.
• Prowadzący safari ze strony Aggressora kręci film, który pokazywany jest ostatniego dnia i można go nabyć za kwotę 65 usd.
• Temperatura wody: 16-24 stopni w okresie Czerwiec-Listopad (wtedy też pojawia się chłodniejsza termoklina)
• Większość nurkowań odbywa się na głębokości 6-33m.
• Przez cały rok zalecane grubsze pianki (5-7 mm + docieplacz lub suche skafandry z lekką bielizną)
• Wszystkie nurkowania są dryftowe, często pojawiają się silne prądy.
• Wyspa Santa Cruz: Piaszczyste dno, wody spokojne bez prądów, podczas nurkowań towarzyszą nam min. lwy morskie zamieszkujące tę wyspę.
• Wyspa Wolf: Często silny prąd; ławice rekinów młotów, manty, rekiny galapagoskie, lwy morskie.
• Wyspa Darwin: Silne prądy, ławice rekinów młotów, manty, żółwie oraz możliwość spotkania rekina wielorybiego!!!

 

PLAN SAFARI *

• Dzień 1
Śniadanie w Hotelu. Transfer na lotnisko w Quito, przelot na wsypę Baltra. Przywitanie przez załogę łodzi, transfer busem do Itabaca Channel, zakwaterowanie na łodzi Aggressor III. Powitanie, check dive: Punta Carrion Itabaca Channel
• Dzień 2
2 poranne nurkowania: Punta Carrion (Santa Cruz Island) oraz Bartolomeo Punta. Popołudniowa wspinaczka na Bartolomeo Punta oraz przepłynięcie pangą do Pinacle Rock.
• Dzień 3
4 nurkowania Wolf; 2poranne, 1 popołudniowe i 1 nocne.
• Dzień 4
4 nurkowania Darwin; 2 poranne, 2 popołudniowe.
• Dzień 5
2 poranne nurkowania Darwin; 2 popołudniowe Wolf.
• Dzień 6
2 poranne nurkowania Cabo Douglas i 2 popołudniowe Punta Vicente Roca.
• Dzień 7
1 poranne nurkowanie Cousins Rock. Po południu Galapagos Aggressor III dotrze do Itabaca Channel lub Puerto Ayora. Po lunchu goście zostaną przewiezieni prywatnym busem na wycieczkę po najpiękniejszych rejonach Santa Cruz Island. Odwiedzimy najładniejsze punkty widokowe Santa Cruz oraz Rezerwat Żółwi, w którym spotkamy słynne na cały świat olbrzymie żółwie lądowe. Po wycieczce czas wolny w miasteczku na zakupy. Kolacja we własnym zakresie (jedyny posiłek podczas całego rejsu). Powrót na łódź wieczorem, początek podróży powrotnej na Baltrę ok. 22.
• Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z łodzi, transfer na lotnisko, przelot do Ekwadoru.

 

Opcjonalnie: PERU

Dla chętnych proponujemy przedłużenie wyjazdu o ok. 4 / 5 dniowy pobyt w Peru. Osoby zainteresowane prosimy o informacje przy zgłoszeniu

• Dotrzemy de legendarnego "zaginionego miasta", czyli Machu Picchu (2430m. n.p.m.), które zostało ogłoszone jednym z siedmiu nowych cudów świata. Wczesnym rankiem ruszymy transportem prywatnym przez Świętą Dolinę Inków do Ollantaytambo, najstarszego inkaskiego miasta z kamienia. Tam wsiądziemy w pociąg turystyczny i pośród pięknych widoków ruin, wzdłuż rzeki Urubamba dojedziemy do Aguas Calientes. Na miejscu przesiądziemy się w busik, który dostarczy nas do słynnych ruin. Zwiedzanie zaczniemy od "Budki Strażnika" z widokiem na całe miasto, a później poznamy poszczególne sektory, świątynie i części mieszkalne.
• Dla chętnych wspinaczka na Huayna Picchu (2720m n.p.m.)
• Zobaczymy również stolicę dawnego państwa Inków - Cusco, położone na wysokości 3.399m n.p.m. Zwiedzanie zaczniemy od tętniącego życiem Plaza de Armas podziwiając Katedrę i klasztor św. Katarzyny. Spacerując kolonialnymi uliczkami wypełnionymi gwarem i indiańskimi straganami zobaczymy słynny dwunastokątny kamień, Plaza San Francisco, targ San Pedro i świątynię słońca Coricancha.
• Nie może również zabraknąć Limy – stolicy Peru. Poznamy Park Miłości, przespacerujemy się klifami nad Oceanem do Larcomar i w jednej ze słynnych restauracji zjemy lunch złożony z owoców morza i dań kuchni kreolskiej. Następnie pojedziemy do Limy kolonialnej, zobaczymy Plaza San Martin, pasażem Jiron de la Union dojdziemy do Placu Głównego, gdzie zobaczymy Pałac Prezydencki, Katedrę i kościół Dominikanów. Spojrzymy sobie na slumsy w dzielnicy Rimac, odwiedzimy budynek Poczty Głównej, pierwszy budynek dworca Ernesta Malinowskiego. Spróbujemy lokalnego drinka pisco sour w jednej z kolonialnych restauracji i pozostawimy chwilę wolnego na samodzielne zwiedzanie miasta i dla chętnych Lima by night.

Warunki

Data Wyjazdu: 25 listopada – 6 grudnia* (Wersja z Peru do ok. 11 grudnia). Data wyjazdu może nieznacznie ulec zmianie ze względu na przeloty.

Ilość miejsc: 15 (Kajuty dwuosobowe: 4 na pokładzie górnym, 4 na pokładzie dolnym - decyduje kolejność zgłoszeń).

Cena zawiera:

• Rozszerzone / wysokie ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowania;
• Opiekę polskiego instruktora Nautica.

EKWADOR:
• Prywatne transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
• zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelu 4* Sebastian,
• wyżywienie: śniadania, kolację pożegnalną,
• opiekę lokalnego przewodnika,
• zwiedzanie zgodnie z programem,
• prywatny transport w czasie wycieczek,
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, pozwolenia.

GALAPAGOS:
• Przelot na trasie Quito-Baltra-Quito,
• pełne wyżywienie w czasie trwania safari z wyjątkiem obiadu w Santa Cruz,
• napoje: kawa, herbata, soki, napoje typu cola, piwo, wino,
• ośmiodniowe safari nurkowe (butla, pas balastowy, opieka lokalnych przewodników nurkowania).

Cena nie zawiera:

• Opłaty za wstęp do Parku Narodowego Galapagos 120 usd (płatne gotówką na lotnisku!),
• Dopłaty do pokoju jednoosobowego w Ekwadorze,
• sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (możliwość wypożyczenia na łodzi) i obowiązkowej redukcji DIN-INT, nitroksu,
• napiwków drobnych i napiwku dla całej załogi łodzi Aggressor: sugerowany min. 250-350 usd
• posiłków innych niż wymienione, obiadu w lokalnej restauracji w Santa Cruz.

Zniżki: 

• Non diver: 150 usd.

Płatności:

I rata przy rezerwacji: 2000 usd. II rata: 15 stycznia przelot w PLN (jeśli rezerwowany w Nautica Travel) + 1000 usd III rata: 15 maja: 3000 usd. IV rata: 15 lipca: dopłata do całości.

ŁÓDŹ AGGRESSOR

• Trzypokładowy 30sto metrowy jacht
• 8 kajut dwuosobowych (łącznie dla max. 16 gości) – 4 położone na pokładzie górnym i 4 na pokładzie dolnym (decyduje kolejność zgłoszeń).
• 9 członków załogi
• Kajuty wyposażone w łazienkę z prysznicem, telewizor, suszarkę, klimatyzację, szafki, łóżka pojedyncze z możliwością złączenia
• Jadalnia, salon z tv, mini biblioteczka, pokład słoneczny, jacuzzi
• 3 posiłki dziennie (częściowo w formie bufetu, częściowo podawane do stołów), przekąski dostępne cały dzień, napoje zimne i gorące, piwo, wina białe i czerwone (w cenie)
• Możliwość płatności gotówką, kartami master & visa (na łodzi obowiązuje 12% podatek)
• Napiwek można płacić gotówką i kartą

Informacje dodatkowe:

• Paszport musi być ważny minimum pół roku od daty powrotu + mieć 2 wolne strony na wizy.
• Szczepienia – brak obowiązkowych, zalecane picie wody butelkowanej i napojów bez lodu, używanie środków odstraszających komary. Sugerujemy przed wyjazdem kontakt z lekarzem medycyny tropikalnej / podróży.
• Wiza – dla obywateli polskich, nie ma konieczności posiadania wizy.
• Alkohol – na łodzi dostępne są wina i piwa – pamiętajmy, że alkohol + nurkowanie nie idzie w parze. 
• Opłata Parkowa: 120 usd – płatność możliwa tylko gotówką po przylocie na Galapagos.
• Ubezpieczenie kosztów rezygnacji: możliwość ubezpieczenia wyjazdu, koszt: 3,2% ceny. Prosimy o informacje przy zgłoszeniu – warunkiem ubezpieczenia jest podpisana umowa zgłoszenie.
• Na łodzi dostępne są butle z zaworami INT – niezbędna przejściówka!
• Możliwość nurkowania na nitroksie (zalecane), koszt pakietu na całe safari: 100usd.
• Wypożyczenie 7mm skafandra na łodzi: 70 usd / safari.
• Obowiązująca waluta: dolar amerykański.

 

Ciekawe artykuły