Paszport do raju – Sulawesi Północne

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Paszport do Raju" to jedyna w swoim rodzaju Wyprawa, podczas której odwiedzicie
trzy wyjątkowe lokalizacje nurkowe w trakcie jednego wyjazdu.


Do wyboru mamy 150 miejscówek nurkowych! Transfer między wszystkimi Resortami odbywa się łodzią, a w międzyczasie...nurkujemy! Dzięki czemu nie trzeba się martwić o pakowanie i rozpakowywanie sprzętu nurkowego, ani o czas stracony na dojazdy... co oznacza więcej czasu na nurkowanie i relaks!

Północne Sulawesi to raj dla nurków, osadzony w samym środku koralowego trójkąta. Wyobraźcie sobie: 500 gatunków korali, 3000 gatunków ryb, szlak migracyjny 30 ssaków morskich, oraz 6 z 7 gatunków żółwi i wyjątkowe makro życie! Z „Paszportem do Raju" możecie doświadczyć tego wszystkiego w pełni i bez stresu!

Zanurkujecie w Parku Morskim Bunaken, gdzie odbywają się jedne z najwspanialszych nurkowań typu wall-diving, w okolicach wyspy Bangka rafa wprost eksploduje rozmaitością kolorów i korali, a cieśnina Lembeh słynie na cały świat ze względu na muck diving.

 

Program

1 – 15 listopada (piątek)
Wylot z Warszawy (na życzenie z innego miasta).

2 – 16 listopada
Przylot do Indonezji – Północne Sulawesi, Manado. Transfer do Resortu Murex Manado. Relaks i odpoczynek po podróży. Kolacja.

3, 4, 5 – 17, 18, 19 listopada
Pełne wyżywienie, 2 nurkowania z łodzi + jedno popołudniowe nurkowanie + 2 nurkowania nocne + nielimitowana ilość nurkowań z brzegu na House Reef.

6 – 20 listopada
Pełne wyżywienie, 2 nurkowania z łodzi w czasie transferu z Resortu Murex Manado na wsypę Bangka do resortu Murex Bangka.

7, 8 – 21, 22 listopada
Pełne wyżywienie, 2 nurkowania z łodzi + nurkowanie nocne + nurkowanie popołudniowe + nielimitowana ilość nurkowań z brzegu na House Reef.

9 – 23 listopada
Pełne wyżywienie, 2 nurkowania z łodzi w czasie transferu z Resortu Murex Bangka w kierunku cieśniny Lembeh do resortu Lembeh Resort & Spa.

10, 11 – 24, 25 listopada
Pełne wyżywienie, 2 nurkowania z łodzi + nurkowanie nocne + nurkowanie popołudniowe + nielimitowana ilość nurkowań z brzegu na House Reef.

12 – 26 listopada
Pełne wyżywienie, 2 nurkowania z łodzi + nielimitowana ilość nurkowań z brzegu na House Reef.

13 – 27 listopada
Śniadanie, koło południa transfer w kierunku TANGKOKO PARK, obserwacja zwierząt, transfer do 4* hotelu w Manado na nocleg, kolacja pożegnalna w hotelu.

14 – 28 listopada
Śniadanie, transfer na lotnisko LUB dodatkowy dzień w Manado i trekking na wulkan MAHAWU, nocleg w Manado w 4* hotelu.

15, 16 – 29 i 30 listopada
Dla osób, które wybrały wylot do Polski 28.11 – przylot do Polski. Dla osób, które zostały dzień dłużej: śniadanie, transfer na lotnisko i wylot do Polski / przylot do Polski 30 listopada.

Warunki

Cena Wyprawy:
3600 euro + przelot (od ok. 3650 PLN – cena zależna od dnia rezerwacji, konfiguracji przelotu, taryfy, miasta / państwa wylotu)

Cena zawiera:
• Rozszerzone / wysokie ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowania.
• Opiekę polskiego instruktora Nautica.
• Wszystkie transfery lotnisko-hotele-lotnisko.
• Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w resortach i hotelu 4*.
• Wymienione posiłki.
• Zwiedzanie Tangkoko Park, prywatny transport, bilety wstępu.
• Pakiet 23 nurkowań z łodzi, 4 nocnych (butle z powietrzem, balast)
• Nielimitowana ilość nurkowań z brzegu we wszystkich Resortach.

Cena nie zawiera:
• Dopłaty do pokoju jednoosobowego,
• sprzętu nurkowego innego niż wymieniony, nitroksu, butli 15l,
• napiwków,
• opłaty parkowej: ok 10 euro,
• posiłków innych niż wymienione.

Zniżki:
• Stały klient: ubezpieczenie KRiT programu Wyprawy. Osoby, które chciałyby dodatkowo ubezpieczyć przelot – prosimy o informację przy zgłoszeniu.
• Non diver: na zapytanie.
• Wpłata całości: na zapytanie.

Dopłaty opcjonalne:
• Dodatkowy dzień (29 listopada) w Manado: hotel 4* ze śniadaniem, transfer na lotnisko, trekking na Wulkan Mahawu: 195 euro.
• Pokój DeLuxe w Resorcie Bangka: 150 euro / osoba (2 pokoje, decyduje kolejność zgłoszeń).

Płatności:
I rata : przy rezerwacji, 1000 euro + przelot jeśli rezerwowany w Nautica.
II rata: 15 czerwca, 1500 euro.
III rata: 15 sierpnia, dopłata do całości.

 

MUREX MANADO RESORT

 • Niewielki Resort z 15 bungalowami (do naszej dyspozycji najnowsze, odnowione - Garden View).
• Wszystkie wyposażone w: elektryczność 24h/doba, łazienkę z gorącą wodą, klimatyzację, werandę z fotelami; woda, kawa i herbatę na wyposażeniu pokoi, darmowe wifi.
• Wszystkie bungalowy są oddalone od siebie na tyle, by każdy mógł relaksować się w ciszy i spokoju, ale na tyle niedaleko, by móc się wieczorami odwiedzać i miło spędzać czas razem 
• 3 obfite posiłki dziennie serwowane są w restauracji „pod gołym niebem” , przy samej plaży.
• Posiłki to mix lokalnej & azjatyckiej kuchni, do której używane są tylko świeże, lokalne produkty. Jeśli mają Państwo jakąś specjalną dietę – kucharze Resortu dołożą wszelkich starań, aby jej sprostać.
• Na wyposażeniu Resortu są: specjalna sala przeznaczona dla kamerzystów i fotografów / basen nad samym morzem, leżaki & ręczniki / lokalne SPA / restauracja / TV na których pokazywane są prezentacje życia morskiego / stand-up paddle boards 
• Odległość od lotniska – ok. godziny

MUREX BANGKA

• Murex Banga Resort położony na piaszczystej plaży między palmami, oferuje doznania typu „Robinson Crusoe”. Przyjazny i rodzinny zespół Resortu dopilnuje, by Wasze wakacje były niezapomniane. Zrelaksujcie się na hamaku, sącząc drinki, popływajcie w krystalicznie czystych wodach lub skorzystajcie ze stan-up paddle boards. Jeśli marzyliście kiedyś o ucieczce na rajską wyspę – to właśnie tutaj
• Murex Bangka to jedyny ośrodek na wyspie Bangka, który oferuje prysznice z ciepłą wodą i klimatyzację. Energia elektryczna działa w Pokojach Ocean View w godzinach: 17:00-7:00 plus w restauracji i „camera room” w czasie lunchu. W Pokojach DeLuxe: całą dobę, ale w ciągu dnia w stopniu ograniczonym. .
• Trzy obfite posiłki w formie bufetu serwowane są w głównej restauracji przy plaży, która dysponuje tarasem dla tych, którzy wolą zjeść posiłek na świeżym powietrzu. Kuchnia jest zróżnicowana i łączy w sobie kuszącą mieszankę smaków międzynarodowych i azjatyckich przy użyciu świeżych lokalnych składników. Zespół zachodnich, wyszkolonych kucharzy jest w stanie zaspokoić specjalne wymagania dietetyczne na życzenie.
• Na wyposażeniu Resortu są: specjalna sala przeznaczona dla kamerzystów i fotografów / leżaki / hamaki / masaże / restauracja / TV na których pokazywane są prezentacje życia morskiego / standup paddle boards / grill na plaży / wifi – dostępne w restauracji, ale z racji lokalizacji wyspy – zasięg jest słaby – co jest dużym plusem, gdy chce się naprawdę zrelaksować
• Pokoje Ocean View są strategicznie zlokalizowane i oferują wyjątkowy i niezapomniany widok. Te przytulne pokoje wyposażone są w werandę z siedziskami, łazienkę z gorącą wodą i klimatyzację, która działa całą noc.

LEMBEH RESORT

• Luksusowy ośrodek nurkowy w sercu Cieśniny Lembeh. Położony w centralnej części wyspy w prywatnej zatoce.
• Zaciszne położenie Resortu zapewnia możliwość pełnego relaksu, a życzliwa i rodzinna ekipa Resortu dopilnuje, aby niczego Wam nie zabrakło w czasie tych rajskich wakacji.
• Usytuowany nieco ponad wodami Cieśniny Lembeh i otoczony bujnymi tropikalnymi ogrodami Lembeh Resort został zbudowany tak, by niepostrzeżenie wtopić się w naturalny krajobraz.

NURKOWANIA BANGKA

 Topografia: skalne pinakle z bogatą rafą / rafa na piaszczystym dnie.

Temperatura wody: 28 – 29st. Widoczność: do 25m.

Poziom trudności: cały rok - łatwy, chociaż zdarzają się silniejsze prądy.

Co nas czeka pod wodą w BANGKA
* Korale miękkie o niebywałych kolorach * Wody zamieszkiwane są przez delfiny i grindwale – trzymajmy kciuki za spotkanie z nmi  * Pigmejskie koniki morskie * Herlequin Shrimp * Tiger Shrimp * Ghost Pipefish *Blue Ring Octopus * Mimic Octopus * Reef Octopus * Wonderpus Octopus * Skorpeny * Frogfish * Żółwie * Rekiny Rafowe * Orlenie * Tuńczyki * Barakudy * Snapery * Makrele i wiele innych ławic ryb.

NURKOWANIA LEMBEH

Cieśnina Lembeh jest uznawana przez biologów morskich za największą na świecie koncentrację rzadkiego i niezwykłego życia morskiego. Przewodnicy nurkowi w Resorcie, który odwiedzimy, to specjaliści z zakresu biologii morskiej i fotografii podwodnej, dzięki którym mamy pewność, że podczas nurkowania w Lembeh odbędziemy najlepsze nurkowania w tym rejonie świata.

Co nas czeka pod wodą w LEMBEH
Lembeh to dom między innymi dla 8 gatunków frogfish, 12 gatunków ośmiornic, niezliczonej ilości skorupiaków, w tym gatunków, które można spotkać tylko tutaj, 3 gatunków pigmejskich koników morskich czy ślimaków nagoskrzelnych, których ilość nowo odkrywanych gatunków wciąż rośnie.
Lembeh słynie z: * Najlepszego na świecie Muck Diving * Hairy Frogfish * Pontohi Pygmy Seahorse * Wunderpus * Mandarin Fish * Mimic Octopus * Rhinopias Scorpionfish * Flamboyant Cuttlefish * Blue Ring Octopus & i wiele, wiele więcej

Ciekawe artykuły