Rejs z Tureckiej Riwiery na Cypr

Rejs z Tureckiej Riwiery na Cypr

Rejs z Tureckiej Riwiery na Cypr

Grudniowy rejs z  Riwiery Tureckiej na Cypr to wydarzenie rzadkie w ofercie żeglarskiej. Gdy inni wtedy tylko marzą o żaglach Ty masz możliwość odwiedzenia niezwykle ciekawego regionu i złapania wciąż gorących promieni słońca. 

Termin: 09/12/2018r. - 15/12/2018r. 

Trasa rejsu: Turcja (Antalya) -Turcja (Alanya) - Cypr (Paphos)- Cypr (Larnaca)

Dodatkowe aktywności

W ramach dostępnego czasu jak i oczekiwań uczestników możliwe jest zorganizowane zwiedzanie Turcji oraz Cypru . Kraje te nadspodziewanie dużo oferuję turystom również zimową porą.

Poszukaj inspiracji turystycznych:

Oficjalna strona turystyczna Turcji: http://www.goturkeytourism.com

Oficjalna strona turystyczna Cypru http://www.visitcyprus.com/index.php/en/

Klimat/temperatury 

Koniec jesieni na Cyprze (Paphos) -jest zwykle bardzo łagodny. Przeciętnie w ciągu dnia termometry wskazują 17 st. C w cieniu gdy w nocy temperatura zwykle spada do 11 st.C. Niemniej zdarzają się często dni bardzo ciepłe - 22 st. w cieniu. Dni deszczowe przeciętnie występują ok 9 razy w miesiącu gdy pozostałe 21 dni są zwykle słoneczne i suche.

Propozycja dla

Rejsy w ramach projektu SAMSARA`s Tropical Costa Cruise posiadają charakter szkoleniowo-rekreacyjny i są skierowane do osób, które poszukują aktywnych form wypoczynku, chcą poznać tajniki żeglarstwa i uczestniczyć w prowadzeniu jachtu, stanowiąc jego załogę. Uczestnicy nie muszą posiadać żadnej wiedzy i umiejętności żeglarskich. Wymogiem koniecznym jest ukończenie 18 roku życia. 

Co wyróżnia nasze rejsy

 • możliwość żeglowania bez patentu i doświadczenia - nie musisz być wilkiem morskim by przeżyć wspaniałą przygodę
 • aktywny wypoczynek w kameralnych i komfortowych warunkach - żeglujesz na nowym, komfortowo wyposażonym jachcie Bavaria Cruiser 37 z 2015 roku w towarzystwie maksymalnie 5 osób oraz kapitana
 • doświadczony kapitan pasjonat - masz możliwość poznawania tajników żeglarstwa z osobą, która połowę swojego życia spędziła pod żaglami i dla której jacht to prawdziwy dom i sposób na życie, a która swoją pasją z chęcią dzieli się z innymi
 • wiele odwiedzanych portów i malowniczych zatoczek - zobaczysz to czego nie mogą zobaczyć inni 
 • wyjątkowa atmosfera - na rejs nie zabieramy ze sobą problemów i trosk, wzajemnie zarażamy się dobrym humorem i cieszymy każdą chwilą.

Elementy szkolenia żeglarskiego

Podczas rejsu każdy członek załogi będzie aktywnie uczestniczył we wszystkich aspektach prowadzenia i eksploatacji jachtu - obowiązuje system wachtowy. 

Załoga bierze aktywny udział m.in. w:

 • odprawach meteo i planowaniu rejsów,
 • manewrach portowych,
 • sterowaniu,
 • w pracy z żaglami,
 • nauce węzłów,
 • poznaniu środków ratunkowych,
 • gotowaniu w warunkach morskich,
 • kotwiczeniu i stawaniu do boji,
 • manewrowaniu dinghy z silnikiem,
 • poznawaniu i obsłudze elektroniki oraz innych instalacji jachtowych,
 • używaniu ławeczki bosmańskiej,

O Kapitanie

Armator jachtu, kapitan jachtowy, absolwent szkoły morskiej - kierunku nawigacja. Jak pokazuje metryka ma już ponad 40 lat, a od ponad 30 jest związany z żaglami. Odbył rejsy trawersowe po Pacyfiku, Atlantyku oraz po bliższych i dalszych morzach. Chętnie żegluje również po polskich jeziorach. Ponadto miłośnik żeglarskich ballad, narciarstwa oraz trekkingów górskich i wszelkich aktywności outdoorowych.

O jachcie SAMSARA

Samsara to jacht typu Bavaria 37 wyprodukowany i oddany do użytku w 2015 roku, stworzony do komfortowej, bezpiecznej i szybkiej żeglugi. Do dyspozycji załogi są 3 kabiny, obszerna messa oraz łazienka z prysznicem. Jednostka została zaprojektowana dla maksymalnie 8 osób. W przestronnym kambuzie znajduje się lodówka, kuchenka, piekarnik gazowy oraz niezbędne naczynia i akcesoria kuchenne. Do dyspozycji załogi jest również TV LED, odtwarzacz DVD i CD oraz system nagłośnienia. Jacht wyposażony jest w system ogrzewania WEBASTO. Dodatkowo jednostka dysponuje otwieraną rufą, która staje się platformą kąpielową lub wygodnym trapem oraz gorącym prysznicem na pokładzie.

   

    

Opis rejsu

Zamustrowanie uczestników odbywa się w NIEDZIELĘ. Po zakwaterowaniu, następuje przydział zadań, dalej realizujemy zaopatrzenie jachtu oraz niezbędne szkolenia. Zwykle w poniedziałek po wczesnym śniadaniu wychodzimy w morze.W Alanya gdzie przejdziemy odprawę celno- paszportową i będziemy mogli wyruszyć ku Cyprowi. W Paphos na Cyprze planujemy postój. Kluczowa dla naszego rejsu będzie AKTUALNA sytuacja meteo. Sztormowa pogoda może zmienić timing rejsu i wydłużyć postój w niektórych portach, eliminując tym samym wizytę w kolejnych. W PIĄTEK w godzinach wczesno-wieczornych planowane jest przybycie do portu docelowego LARNAKA. Piątkowy wieczór to zwyczajowe podsumowanie rejsu. W sobotę rano, po śniadaniu następuje wy-mustrowanie załogi. UWAGA - dla załóg zorganizowanych (grup) istnieje możliwość indywidualnego zaplanowania rejsu.

Cena i koszty dodatkowe:

Oferta

Cena

Cena w promocji (*)

Koja (1 os.)

1 500 zł

1 350 zł

Kajuta na wyłączność

( 1 os.)

2 000 zł

1 650 zł

Kajuta rufowa 
( 2 os.)

3 000 zł

2 500 zł

Kajuta dziobowa

(do 3 os.)

4 500 zł

3 000 zł

Cały jacht z kapitanem (do 7 os. plus kap.)

9 000 zł

6 000 zl 

Cały jacht bez kapitana (bareboat charter/ do 8 os.)

9 000 zł 6 000 zł 

(*) Oferta promocyjna ważna wyłącznie do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej.
Rezerwacja rejsu 500 zł (dopłata na 45 dni przed rejsem)

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w kabinie 2 os. lub zgodnie z wybraną ofertą
 • opiekę kapitana
 • szkolenie żeglarskie
 • ubezpieczenie jachtu w franczyzą 1500 eur na zdarzenie

Cena nie obejmuje:

 • kosztów przelotu, transferu i transportu na lądzie, 
 • kosztów wyżywienia, paliwa do jachtu, opłat za mariny i porty. Wydatki te pokrywane będą z tzw. kasy jachtowej, do której uczestnicy rejsu składają się solidarnie - przeciętnie ok. 100- 150 eur/tydzień. Kapitan zwyczajowo zwolniony jest z wpłaty do kasy, ale pozostaje na jej utrzymaniu.
 • kaucji/depozytu - w wysokości 50 euro od osoby na poczet ewentualnych strat i zniszczeń w sprzęcie.
 • bielizny pościelowej - jeśli nie posiadasz własnego śpiwora to  za opłatą 25 EUR zapewnimy Ci kołdrę i poduszkę wraz z poszewkami
 • indywidualnego ubezpieczenia uczestnika. 

Loty/doloty i transfery z lotniska do mariny

Brak jest bezpośrednich połączeń z Polski do Antalya. Polecam bezpośrednie połączenie z Berlina linią SunExpress. Do Berlina z wielu miast Polski dostaniesz się bez problemu z wykorzystaniem pociągów, busów, autobusów czy BlaBlaCar. Z lotniska do Antalya jak i portu dostaniesz się publicznym autobusem linii 600.

Bezpośrednie połączenia CYPRU (Larnaca)  są do Warszawy, Katowic oraz do Berlina (i wielu innych miast Europy). Przy czym PLL LOT oferuje połączenia codzienne a Wizzair oraz easyJet w wybrane dni.

Sprawdź terminy/ceny biletów na www.skyscanner.pl

Rejs z Tureckiej Riwiery na Cypr to wyprawa organizowana przez biuro podróży Travel Yachting. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Cypr, AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.