SŁONIE NA CEJLONIE Sri Lanka

SŁONIE NA CEJLONIE Sri Lanka
Dostępne terminy i ceny:

+ 990 USD

Wyprawa na uroczą Sri Lankę, podczas której spędzisz niezapomniany dzień spacerując po polach herbaty, zobaczysz ruiny średniowiecznych świątyń i dowiesz się, jak wygląda koniec świata (zapewniamy, że jest malowniczy!).

Zasmakujesz w smakowitym lokalnym curry, aromatycznej herbacie i sokach z owoców. Odwiedzisz niezwykłe świątynie i przeżyjesz niezapomniane safari w Parkach Narodowych Minneryia i Yala.

W programie:

ANURADHAPURA - ruiny historycznej stolicy królestwa synegalskiego

PARK NARODOWY MINNERIYA - gdzie żyje ok.250 dzikich słoni

POLONNARUWA - ruiny historycznej stolicy królestwa synegalskiego

DAMBULLA - Złota Świątynia jaskiniowa z pięknymi freskami

SIGIRIYA - słynna Lwia Skała

KANDY - Świątynia Zęba Buddy

PLANTACJE HERBATY - spacer po zielonej plantacji w Nuwara Eliya

KONIEC ŚWIATA - trekking na znany punkt widokowy

PARK NARODOWY YALA - jeep safari

HIKKADUWA - odpoczynek nad Oceanem Indyjskim

SŁONIE NA CEJLONIE Sri Lanka

1 dzień - Wylot na Sri Lankę
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

2 dzień - COLOMBO - ANURADHAPURA
Zaczniemy od krótkiego zeiedzania Colombo, skupiając się na wybornej kuchni Sri Lanki. Potem wybierzemy się w dalszą podróż do Anuradhapury - jednej z historycznych stolic królestwa syngaleskiego.

3 dzień - ANURADHAPURA i park narodowy Minneriya
Rankiem będziemy poznawać zabytki Anuradhapury. Zatrzymamy się m.in. przy świętym drzewie Bodhi, klasztorze Abhayagiri oraz dagobach Jetavanarama i Ruvanvelisaya. Anurathapura to jeden z wielu obiektów na Sri Lance wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Następnie udamy się do parku narodowego Minneriya, gdzie żyje ok.250 dzikich słoni i wiele innych gatunków zwierząt. Po wycieczce pojedziemy w kierunku Sigiriyi na nocleg.

4 dzień - POLONNARUWA - WYCIECZKA ROWEROWA, DAMBULLA
Dziś na rowerach przemierzymy ruiny Polonnaruwy, średniowiecznej stolicy syngaleskiej. Znajduje się ona na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Wycieczka rowerowa w Habaranie. Następnie pojedziemy do Dambulli, do buddyjskiej Złotej Świątyni Jaskiniowej. W Dambulii pomedytujemy podziwiając tchnące spokojem posągi Buddy i freski na sufitach schronisk skalnych (o rekordowej powierzchni 2000 metrów kwadratowych). Na noc wracamy do Sigiriyi. Chętni będą mogli zrelaksować ciało poddając się ajurwedyjskiemu masażowi (około 20 USD). Wycieczka rowerowa tego dnia nie jest obowiązkowa, dla osób rezygnujących z przejazdu rowerem zapewniony transport samochodem lub tuktukiem.

5 dzień - SIGIRIYA, NALANDA GEDIGE, MATALE
Wcześnie rano wchodzimy na Sigiriyę - Lwią Skałę, gdzie w V wieku n.e. założył fortecę król Kassyapa. Wspinając się 200 metrów po schodach na tę tajemniczą skałę wyrastającą zaskakująco z otaczającej równiny, obejrzymy przepiękne freski przedstawiające postaci kobiece. Przy zejściu zobaczymy pozostałości po ogrodach pałacowych i jaskinie, w których, u stóp fortecy, żyli mnisi. Powrót do hotelu i przed południem wyjazd w stronę Kandy. Na trasie odwiedzimy Nalanda Gedige - jedyne sanktuarium na Sri Lance z erotycznymi rzeźbami oraz jednen z ogrodów przypraw w okolicy Matale, gdzie będziemy dociekać jak rośnie pieprz i wanilia oraz z czego składa się lankijskie curry. Na koniec obejrzymy kolorową świątynię hinduistyczną w Matale. Przejazd na nocleg do Kandy.

6 dzień - KANDY, ŚWIĄTYNIA ZĘBA BUDDY
zień zaczniemy od wizyty w Świątyni Zęba Buddy, gdzie weźmiemy udział w ceremonii ofiarnej ku czci tej cennej relikwii. Zanurzymy się w barwny zgiełk miasta i poszukamy ciekawych wyrobów rzemiosła. Popołudniu wybierzemy się na spacer po ogrodzie botanicznym Peradeniya, uważany za najpiękniejszy w południowo-wschodniej Azji. Wieczorem udamy się na pokaz tradycyjnych kandyjskich tańców. Przenocujemy w Kandy.

7 dzień - PLANTACJA HERBATY, NUWARA ELIYA
Rano przejazd do Nuwara Eliya - najwyżej położonego miasta Sri Lanki (1889 m n.p.m), które ze względu na rześki klimat i kolonialną architekturę nazwano Małą Anglią. Zwiedzimy jedną z fabryk słynnej cejlońskiej herbaty w okolicy i zobaczymy, jakie tanie sportowe ubrania sprzedają na lokalnym bazarze.

8 dzień - MARSZ NA KONIEC ŚWIATA
Przed świtem wyruszymy na Koniec Świata… nie wierzysz? Znajduje się on w parku narodowym Równiny Hortona - Horton Plains. Krajobraz tego płaskowyżu, położonego na wysokości od 2100 do 2300 m n.p.m., jest naprawdę wyjątkowy: porastają go głównie ostre górskie trawy, rododendrony i fragmenty chmurowego lasu, a urozmaicają strumienie oraz wodospady. W 2010 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Tutaj o 6.00 rano zaczniemy 4-godzinny trekking. Zrobimy pętlę po parku, docierając do Wodospadów Bakera i staniemy na Końcu Świata, czyli na szczycie 900 metrowego skalnego urwiska, z którego przy dobrej pogodzie można zobaczyć południowe wybrzeże Sri Lanki. Po zakończeniu marszu przejedziemy do Nuwara Ellya skad dalej ruszymy do Elli. Uroczej wioski porównywanej do tropikalnego ogrodu. Obejrzymy pobliski wodospad Rawana Ella, a potem odpoczniemy i przenocujemy w tym uroczym zakątku. Chętni mogą się oddać relaksowi podczas ajurwedyjskiego masażu.

9 dzień - TREKKING PO PLANTACJACH HERBATY, ELLA
Dziś czeka nas fantastyczny trekking wśród malowniczych plantacji herbaty. Rano pojedziemy do Haputale i dalej do Dambatenne, gdzie rozpoczniemy naszą wycieczkę. Dojdziemy do punktu widokowego Lipton`s Seat, następnie przejście przez pola herbaciane i piknik po drodze. Na nocleg wracamy do Elli.

10 dzień - JEEP SAFARI - PARK YALA
Rano wyruszymy do Tissamaharamy, aby po południu udać się na jeep safari po parku narodowym Yala West – Ruhunu, najciekawszym pod względem fauny na całej Sri Lance. Będziemy wypatrywać słoni, lampartów, dzikich bawołów, małp, jeleni, krokodyli, dzików i wargaczy – ssaków z rodziny niedźwiedziowatych. Wielka przyjemność czeka także na miłośników ptaków – w parku Yala West zaobserwowano 142 gatunki. Po zmroku zakończymy foto safari i powrócimy do Tissamaharamy na nocleg.

11 dzień - FORT W GALLE
Zbliżamy się do oceanu. Będziemy dziś podróżować wzdłuż południowego i zachodniego wybrzeża Sri Lanki. Zwiedzimy Galle, holenderski fort z XVII wieku, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Po południu udamy się do Hikkaduwy, mekki surferów na zachodnim wybrzeżu. Tam będziemy nocować.

12 dzień - REJS, OGLĄDANE WIELORYBÓW I DELFINÓW
Wcześnie rano wyruszymy na rejs po Oceanie Indyjskim, aby wypatrywać wielkich morskich ssaków (dodatkowo 120 USD). Od grudnia do kwietnia u południowego wybrzeża Sri Lanki można zaobserwować walenie: płetwala błękitnego, kaszalota oraz delfina długoszczękiego. Po południu będziemy kontynuować plażowanie w Hikkaduwie, gdzie przenocujemy.

13 dzień - PLAŻA, NAMORZYNY, CYNAMONOWE WYSEPKI
Czas na odpoczynek po podróży i nacieszenie się słońcem. Relaksujemy się na plaży w Hikkaduwie, nad Oceanem Indyjskim. Spragnieni ruchu mogą spróbować tego, z czego słynie ta plaża i wziąć lekcję surfingu (ok 25 USD) lub, jeśli już umieją surfować, po prostu wypożyczyć deskę. Można się też wybrać na snorkeling (ok 15 USD), nurkowanie na rafie (ok 35 USD) lub na wraku (ok 170 USD).

14 dzień - PLAŻA, NAMORZYNY, CYNAMONOWE WYSEPKI
Kolejną opcją jest rejs po rzece Maadu, który trwa około 3 i pół godziny (dodatkowo 15 USD). Popłyniemy łodzią wśród lasów namorzynowych, przystając na wysepkach – na jednej z nich uprawia się cynamon, na drugiej stoi mały buddyjski klasztor, gdzie można zobaczyć, jak żyją mnisi. Po rejsie udamy się do pobliskiej wylęgarni żółwi morskich w Kosgodzie i odwiedzimy kopalnię kamieni księżycowych (moonstone) w Meetiyagodzie. Te kamienie półszlachetne występują w dwóch barwach – mlecznobiałej i niebieskawej, z czego drugi kolor występuje tylko na Sri Lance. Będzie możliwość zakupu jubilerskiej pamiątki. Po południu powrót na plażę i nocleg w Hikkaduwie.

15-16 dzień - Powrót
Ostatnie chwile na plaży i pożegnanie ze Sri Lanką. Wyjeżdżamy z Hikkaduwy na lotnisko w Colombo – Katunayake i wylatujemy z wyspy i wracamy wspólnie do Polski. Na lotnisku w Warszawie żegnamy się z pilotem. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

 CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa

 • wynajęcie mini-busa na całej trasie

 • paliwo

 • opiekę lokalnego przewodnika/kierowcy 

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • 13 noclegów w hotelach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

 • wyżywienie - śniadania i obiadokolacje

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wizy, biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, wypożyczenia rowerów, napiwków dla kierowcy i lokalnych przewodników, pozostałych przejazdów - ok. 380 USD

 • pozostałych posiłków

 • atrakcji dla chętnych:

Rejs - oglądanie wielorybów i delfinów

Koszt około 120 USD.

Masaż ajurwedyjski - Masaż całego ciała

Koszt około 25 USD.

Snorkeling/ nurkowanie w Hikkaduwie

Snorkeling około 15 USD.
Nurkowanie około 25 USD.
Nurkowanie na wraku około 170 USD.

Rejs rzeką Maadu

Koszt około 15 USD.


ZAKWATEROWANIE

Sprawdzone przez nas hotele 3*, pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją.

TRANSPORT

Podróżujemy wynajętym busem przez cały okres trwania wyprawy. Dla dodania odrobiny kolorytu, pokonujemy też krótki odcinek lokalnym pociągiem 3 klasy na bardzo malowniczym odcinku linii kolejowej biegnącej wśród plantacji herbaty (Pattipola-Haputale). Podczas pobytu w Kandy lub Nuwara Eliya dla większej wygody możemy skorzystać z miejscowych taksówek- tuk-tuków.

Booking.com

SŁONIE NA CEJLONIE Sri Lanka to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania, obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.