JAPONIA: Droga samuraja

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

DROGA SAMURAJA - JAPONIA

Japonia jest krajem kontrastów, które pozostają ze sobą w harmonii. Zobacz na własne oczy oszałamiające nowoczesne miasta przyszłości i zabytkowe świątynie, gdzie tradycja trwa spokojnie od wieków. Niesamowity świat czeka na Ciebie podczas dwutygodniowej wycieczki po Japonii!

Doświadcz udogodnień najnowszych technologii, które są powszechne w życiu Japończyków. Poznaj wciąż żywe tradycje bogatej kultury i sztuki, wspaniałe świątynie i harmonijne ogrody, podziwiaj symbol Japonii, majestatyczny stożek Fuji-San.

Polubisz ten wyjazd za:

  • świetną trasę i bogaty program
  • krótki urlop
  • japońską kuchnię - uliczną i nie tylko
  • zanurzenie w lokalnej kulturze

Program

1 dzień WYLOT Z POLSKI

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień TOKIO: PIERWSZE KROKI

Przylot do Tokio. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po mieście.

3 dzień TOKIO: TOKYO SKYTREE, DZIELNICA ASAKUSA, ŚWIĄTYNIE SENSO-JI, DZIELNICA SHINJUKU

Wjedziemy na taras widokowy Tokyo Skytree – najwyższy punk widokowy w mieście. Przejazd do dzielnicy Asakusa i zwiedzanie słynnego kompleksu świątyńSenso-ji. Potem udamy się do tętniącej życiem dzielnicy wysokościowców Shinjuku, słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w budynki będące bardzo ciekawymi przykładami architektury (m.in. słynny „kokon”).

4 dzień TOKIO: TARG TSUKIJI, DZIELNICA GINZA, PAŁAC CESARSKI, DZIELNICA SHIBUYA

Rano wizyta na Tsukiji Market (największy na świece hurtowy targ rybny). Potem udamy się do snobistycznej handlowej dzielnicy Ginza, gdzie oprócz luksusowych sklepów znajduje się wiele galerii sztuki, kawiarni i restauracji. Zobaczymy symbole Tokio: budynki domu towarowego Wako i teatru kabuki.  Spacer w okolicach Pałacu Cesarskiego (można zwiedzić wschodni ogród pałacowy ). Na koniec Shibuya – gwarna dzielnica popularna wśród młodych ludzi. Dla ciekawskich – Wzgórze Hoteli Miłości.

5 dzień NIKKO: GROBOWCE SHOGUNÓW

Całodzienna wycieczka do Nikko, gdzie w XVII wieku 15 tysięcy artystów i rzemieślników wzniosło w chińsko-japońskim stylu grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Zwiedzanie okolicznych świątyń. Powrót do Tokio.

6 dzień HAKONE: KOLEJKA GÓRSKA I WIDOK NA FUJI

Przejazd do Hakone, skąd można podziwiać symbol Japonii – górę Fuji. Zobaczymy słynne źródła geotermalne (dla chętnych wizyta w tradycyjnej łaźni Onsen) i nowoczesną kolejką górską wjedziemy na szczyt wzgórza, skąd rozciąga się wspaniały widok na świętą górę. Będzie okazja by spróbować czarnych jajek, które zostały ugotowane w bulgocącym wulkanicznym błocie. Czeka nas też rejs statkiem po jeziorze leżącym u stóp Fuji. Powrót do Tokio.

7 dzień KYOTO: KLIMATYCZNE ŚWIĄTYNIE I ULICZKI, DZIELNICA GION

Przejazd do Kyoto. Zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie. Udamy się do znanych świątyń Higashi-Hongan-ji, Nishi-Hongan-ji, oraz budynku stacji kolejowej. Udami sie na spacer uliczkami Sannen-Zaka i Ninnen-Zaka, gdzie przeniesiemy się w czasie pośród pięknie odrestaurowanych tradycyjnych domów. Wieczorem spacer po dzielnicy Gion w poszukiwaniu przemykających gejsz, oraz udział w ceremonii parzenia herbaty.

8 dzień KYOTO: KLIMATYCZNE ŚWIĄTYNIE I ZAKAMARKI MIASTA

Dalsze zwiedzanie miasta pełnego obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Odwiedzimy liczne świątynie i klimatyczne zakamarki starego miasta. 

9 dzień NARA: NAJSTARSZE ŚWIĄTYNIE JAPONII

Przejazd do Nara. Zwiedzanie pierwszej stolicy Japonii i najstarszych świątyń takich jak Todai-Ji z 16m posągiem Buddy, Kasuga Taisha z setkami latarń. Popołudniu powrót do Kyoto.

10 dzień OSAKA: ZAMEK, TARAS WIDOKOWY, DZIELNICA NAMBA

Przejazd do Osaki, Zwiedzanie zamku Osaka-jo. Wyjedziemy na taras widokowy budynku Umeda Sky Building. Wieczorem dzielnica Namba - centrum handlu, rozrywki i życia nocnego.

11 dzień HIROSZIMA: PARK I MEMORIAŁ OFIAR BOMBY ATOMOWEJ

Przejazd do Hiroszimy. Zwiedzanie Parku i Memoriału Ofiar Bomby Atomowej. Wieczorem spacer po mieście i próbowanie lokalnych przysmaków typu okomomiyaki.

12 dzień WYSPA MIYAJIMA: ŚWIĄTYNIE ITSUKUSHIMA , PŁYWAJĄCA TORI

Całodniowa wycieczka na wyspę Miyajima. Zwiedzamy kompleks świątyń Itsukushimaz pływającą Tori – bramą Japonii i jej najbardziej rozpoznawalnym symbolem (lista UNESCO).

13 dzień TOKIO

Przejazd do Tokio. Czas na dalsze zwiedzanie, zakupy, dobre jedzenie i relaks.

14 dzień POWRÓT

Wspólny powrót do Polski. Pożegnanie z pilotem i grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

  • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Tokio - Warszawa (połączenie z przesiadką)
  • 12 noclegów w pokojach 2-osobowych z łazienkami
  • bilet sieciowy na pociągi w Japonii (JRP)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
  • zestaw podróżnika Kiribati Club 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów i opłat za pozostałe środki transportu (taxi, metro itd.): ok.  480 USD
  • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 30 USD
  • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.
  • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 

1 000 PLN

Zakwaterowanie

Noclegi w sprawdzonych hotelach i pensjonatach - pokoje dwuosobowe z łazienkami lub z tradycyjnymi łaźniami japońskimi (Onsen).

Japończycy do dzisiaj używają tradycyjnych łaźni z wodami termalnymi zwanymi Onsen. Są to miejsca publiczne oddzielne dla kobiet i mężczyzn gdzie przebywa się nago. W większości hoteli są prysznice i łazienki, ale bywają miejsca gdzie jest to jedyna forma umycia się. Do Onsenów publicznych nie wpuszcza się ludzi z tatuażami – jest to oznaka przynależności do mafii Yakuza. Jeżeli ktoś posiada tatuaż musi zrezygnować z tych atrakcji.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

Na dłuższych przejazdach korzystamy z superszybkich i wygodnych pociągów. Na krótkich trasach i w parkach narodowych autobus. W miastach jeździmy transportem publicznym. Na wszystkie wycieczki zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny.

Przydatne wyposażenie

  • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą). W Japonii kradzieże są raczej niespotykane; saszetka nie jest niezbędna, ale ułatwia organizację.

  • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).

  • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.

  • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.

  • Dobry środek odstraszający komary,

  • Polecamy zabranie walizki lub miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka) i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie.

  • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby)

Informacje zdrowotne

  • Apteczka poza lekami osobistymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).

  • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dokumenty

  • Paszport (powinien być ważny min. 3 miesiące od daty wyjazdu z Japonii).

  • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.

  • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

  • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.

  • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

  • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.

  • W większości miejsc można bez problemu płacić kartą.

  • Tylko niektóre bankomaty w Japonii obsługują europejskie karty płatnicze.

  • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie, to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie było by, gdyby jedna karta była wypukła.

Napięcie 

Napięcie elektryczne 100 V/ 50 Hz. Gniazdka amerykański standard (dwa płaskie bolce).

WIZY

Japonia

  • Zniesiony został obowiązek wizowy między Polską a Japonią w przypadkach pobytu do 90 dni w celu turystycznym, prywatnym lub służbowym. 

  • Przy wjeździe do Japonii wszystkie osoby powyżej 16. roku życia poddawane są procedurze imigracyjnej, która polega na pobraniu odcisków palców, wykonaniu fotografii twarzy oraz rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym. Odmowa poddania się tej procedurze uniemożliwi wjazd do tego kraju.

  • Przy wjeździe nie wymaga się posiadania biletu powrotnego albo środków na jego zakupienie, może to mieć jednak wpływ na decyzję o pozwoleniu na wjazd, podejmowaną przez urzędnika imigracyjnego na przejściu granicznym. 

  • Obywatele polscy nie mają formalnego obowiązku dysponowania określoną kwotą pieniędzy na każdy dzień pobytu. Urzędnicy imigracyjni mogą jednak zażądać udokumentowania posiadania środków finansowych i ocenić, czy są one wystarczające na pokrycie kosztów pobytu w Japonii, zgodnie z deklarowanym celem podróży. Cudzoziemcy, którzy nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi na cały okres pobytu, mogą być posądzeni o przyjazd w celach zarobkowych i w konsekwencji urzędnik imigracyjny może nie wyrazić zgody na ich wjazd i pobyt na terytorium Japonii. 

  • Przy wjeździe bezwizowym - do 90 dni - paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wyjazdu z Japonii.

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Disneyland w Chiba

Wspaniały park rozrywki. Koszt ok. 60 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej JAPONIA: Droga samuraja pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Japonia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.