Wietnam - odwiedziny wujka Ho

Wietnam - odwiedziny wujka Ho
 • Forma aktywności: Wyprawy
 • Kraje: AZJA
 • Wyżywienie: brak
 • cena: 0

Wietnam

 • Stołeczne Hanoi ze świątyniami chińskimi wśród jezior i dzielnicą Old Quarter;
 • Rej po Zatoce Halong wśród skalnych wysp, jeden z cudów natury;
 • Dawne centrum kupiectwa w Hoi An oraz My Son: enklawa hinduizmu zbudowana przez Czamów;
 • Plantacje kawy i zamglone wzgórza w okolicy Dalat obserwowane z siodełka motocykla;
 • Wypoczynek na piaszczystych plażach w Mui Ne, Bajeczny Potok i wioska rybacka;
 • Sajgon: kosmopolityczna metropolia z przykładami architektury kolonialnej.

Słowo Wietnam oznacza „lud z południa”. Ten gęsto zaludniony kraj, przez wieki był pod wpływami Chin, Indonezji i Królestwa Khmerów. Obecny Wietnam, jako wielokulturowy kraj, przyciąga turystów pięknymi krajobrazami zmieniającymi się jak w kalejdoskopie. Wiele osób chce też poznać burzliwe dzieje tego państwa na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. W stolicy, Hanoi, kolebce wietnamskiego socjalizmu, widać ogromny wpływ kulturowy Chin, a także wiele pozostałości po francuskich kolonizatorach. Widoki na Zatokę Halong (jeden z najpiękniejszych zakątków w Azji) długo pozostaną w naszej pamięci. Hue i Hoi An to stare kupieckie miasta z tradycyjną wietnamską zabudową. W okolicach Dalat odpoczniemy od upałów i wilgoci panującej na nizinach. Poznamy też inne oblicze Wietnamu – kraju będącego jednym z największych producentów kawy na świecie. Dla każdego coś dobrego czeka w nadmorskim kurorcie Mui Ne: wypoczynek na plaży, świeże owoce morza i spacer po wysokich wydmach. Na koniec odwiedzimy największą metropolię kraju, nazywaną niegdyś Sajgonem. Odwiedzimy świątynie 5 różnych wyznań i poznamy burzliwe dzieje Wietnamu Południowego. Na koniec poznamy tajniki walki partyzanckiej i odwiedzimy prawdziwe tunele Vietkongu.

Halong Bay - Zatoka Lądującego Smoka

Symbol Wietnamu i jeden z najpiękniejszych zakątków w całej Azji, miejsce wpisane na listę UNESCO. Jest to część Morza Południowochińskiego z niezliczoną ilością skalistych wysp; jest ich w sumie prawie 2 tysiące. Mają one pionowe, wapienne ściany i porośnięte są tropikalną dżunglą. Wyspy te tworzą prawdziwy labirynt. Dzięki procesom krasowym wiele z tych wysp ma przeróżne, fantastyczne kształty oraz obszerne jaskinie z licznymi formami naciekowymi. Na terenie Zatoki znajduje się kilka osad rybackich. Składają się one z drewnianych, kolorowych chat dryfujących na wodzie, a ich mieszkańcy żyją z rybołówstwa i hodowli. Podczas rejsu po Zatoce odwiedzimy taką wioskę, popływamy kajakiem wśród klifów skalnych i odwiedzimy malowniczą jaskinię. Noc spędzimy w kajucie statku zacumowanego przy jednej z wysp.

Dalat - zagłębie kawowe

To popularna w dzisiejszych czasach miejscowość wypoczynkowa, leżąca na wysokości ponad 1000 m n.p.m., została założona jako letnia rezydencja cesarzy oraz uzdrowisko dla francuskich pacjentów. Obecnie, ze względu na łagodny klimat (temperaturę i wilgotność niższą niż na wybrzeżu), w okolicy Dalat znajduje się centrum uprawy owoców, warzyw i kwiatów. Te ostatnie przeznaczone są głównie na eksport. Wietnam jest drugim największym producentem kawy na świecie (2009r.) i większość produkowanej w tym kraju kawy pochodzi właśnie z okolic Dalat! Oprócz plantacji kawy zobaczymy też produkcję jedwabiu na farmie jedwabników, proces wyrobu lokalnego wina, mioteł oraz tradycyjnych wyrobów tekstylnych. A to wszystko podczas jednego dnia spędzonego na siodełku motocykla i w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika.

Ho Chi Minh City - ale Sajgon!

Jest to największa i najbardziej kosmopolityczna metropolia w kraju. Do roku 1976 (zjednoczenie Wietnamu), miasto nosiło nazwę Sajgon, było stolicą Wietnamu Południowego i centrum administracyjnym francuskiego kolonializmu w Indochinach. W mieście tym jest prawie 3 razy więcej motocykli niż mieszkańców! Burzliwe dzieje miasta oraz wpływ przeróżnych kultur i religii są widoczne na każdym rogu ulicy. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Azji, gdzie można odwiedzić świątynie 5 różnych religii: chrześcijaństwa, buddyzmu, islamu, hinduizmu i kaodaizmu. Warto odwiedzić z rana gwarny targ w centrum miasta, gdzie liczni sprzedawcy oferują swe produkty: świeże owoce morza, owoce i tandetne bibeloty. Poznamy także najnowszą historię Wietnamu odwiedzając Pałac Reunifikacji i Muzeum Wojny, obrazujące historię wojny z USA.

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Hanoi. Po przylocie przejazd do dzielnicy Old Quarter w okolicy Jeziora Hoan Kiem, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po dzielnicy pełnej sklepów, restauracji, pierwsze zetknięcie się z kulturą wietnamską. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 Przejazd nad Zatokę Halong, rejs statkiem pośród skalistych wysp

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zatoki Halong. Po dopełnieniu wszelkich formalności i zaokrętowaniu się na pokład, rejs wśród setek wysp Zatoki. Miejsce to słynie z fantastycznych krajobrazów: niezliczona ilość wysp wapiennych porośniętych dżunglą wynurza się z tafli wody, a ich pionowe ściany osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów. W ciągu tego dnia odwiedzimy malowniczą jaskinię na jednej z wysp. Będzie możliwość popływania kajakiem wśród wapiennych klifów. Nocleg w kajucie statku.

Dzień 4 Dalszy ciąg rejsu po Zatoce Halong i powrót do Hanoi

Rano krótki rejs po Zatoce Halong i powrót do portu, skąd wrócimy do Hanoi. Wieczorem obejrzymy przedstawienie tradycyjnego, wietnamskiego, teatru lalek na wodzie. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 Zwiedzanie Hanoi i przejazd autobusem sypialnym do Hue

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie stolicy Wietnamu. Zobaczymy liczne świątynie i pagody, pamiętające czasy Cesarstwa Chińskiego, m.in. słynną pagodę na jednym filarze czy też Świątynię Literatury. Tuż obok znajduje się mauzoleum najbardziej uwielbianego przez naród przywódcy politycznego – Ho Chi Minha. Spróbujemy wejść do środka. Odwiedzimy także katedrę chrześcijańską oraz więzienie Hoa Lu, w którym przetrzymywano jeńców amerykańskich. Wieczorem po kolacji wyjedziemy nocnym autobusem sypialnym w kierunku Hue. Nocleg w autobusie sypialnym.

Dzień 6 Cytadela w Hue i podróż do Hoi An

Nad ranem pokonamy słynna strefę demilitaryzacyjną, czyli dawną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym i Południowym, po czym dotrzemy do Hue prosto na śniadanie. Po posiłku odwiedzimy lokalną cytadelę, największą tego rodzaju budowlę obronną w Wietnamie. Wewnątrz potężnych murów znajduje się ciekawa zabudowa pałacowa. Wczesnym popołudniem opuścimy Hue, by dotrzeć na nocleg do Hoi An i odpocząć po trudach podróży. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 Wizyta w zabytkowej części Hoi An i wycieczka rowerowa na plażę

Hoi An to stare miasto portowe, które okres świetności ma już dawno za sobą. W porze deszczowej często jest zalewane przez wzbierającą rzekę. Jednak tradycyjna, ciasna zabudowa, wąskie uliczki, galerie sztuki i klimatyczne kafejki tworzą niepowtarzalny nastrój i atmosferę tego miejsca. Tego dnia zwiedzimy starą część miasta m.in. kryty most japoński: ewenement architektoniczny na skalę światową; świątynie chińskie; muzeum ceramiki oraz tradycyjny dom kupiecki. Następnie wypożyczymy rowery, aby odbyć wycieczkę po okolicy. Pojedziemy wygodną drogą na pobliską plażę nad Morzem Południowochińskim. Po chwili odpoczynku wrócimy do Hoi An, jadąc wąskimi szosami przez tradycyjne, wietnamskie wioski. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 Kompleks My Son, powrót łodzią do Hoi An i nocny przejazd do Nha Trang

Tego dnia rano pojedziemy na krótką wycieczkę do My Son, tajemniczego kompleksu świątyń hinduistycznych, położonych w cichej dolinie u stóp gór porośniętych dżunglą. Wrócimy do miasta statkiem wzdłuż rzeki, odwiedzając po drodze wioskę lokalnych rzemieślników. Po południu czas wolny na odpoczynek lub zakup pamiątek. Wieczorem wyjazd nocnym autobusem w kierunku Nha Trang. Nocleg w autobusie sypialnym.

Dzień 9 Przejazd do Dalat w górach. Ogrody botaniczne

Rano dotrzemy do nadmorskiej miejscowości Nha Trang i po szybkim śniadaniu pojedziemy dalej w kierunku górskiego kurortu Dalat. Po zakwaterowaniu w hotelu popołudniowy spacer do ogrodów botanicznych wzdłuż malowniczego jeziora Xuan Huong. Nocleg w hotelu.

Dzień 10 Zwiedzanie okolic Dalat na motocyklu

Górskie wzgórza w okolicy Dalat to wietnamskie centrum upraw owoców, warzyw i kwiatów. Dziś czeka nas nie lada atrakcja: całodniowa wycieczka po okolicy na motorach w roli pasażera. Odwiedzimy wiele ciekawych miejsc. Świątynię Smoka z wielkimi rzeźbami bóstw; farmę kwiatów, które uprawia się głównie na eksport. Niewiele osób wie, że Wietnam jest jednym z największych na świecie eksporterów kawy. To właśnie wzgórza w okolicy Dalat pokryte są przez niezliczone plantacje kawy: odwiedzimy jedną z nich. Pojedziemy też w miejsce gdzie obok siebie znajdują się: malowniczy wodospad, świątynia bóstwa o wielu dłoniach oraz centrum tkactwa. Zajrzymy też na farmę jedwabników, gdzie z dojrzałych kokonów pozyskuje się jedwab w sposób maszynowy. Następnie podpatrzymy jak się wyrabia tradycyjne miotły oraz lokalne wino z pomocą… świń. Powrót do Dalat. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 Podróż do Mui Ne, odpoczynek nad morzem

Rano przejazd do nadmorskiego kurortu Mui Ne. Po południu czas wolny na całkowity relaks na piaszczystej plaży wśród palm kokosowych. Wieczorem istna uczta dla miłośników owoców morza: na promenadzie można zjeść świeżo złowioną rybę lub skorupiaka, wszystko to przyrządzone na poczekaniu na miejscu. Nocleg w hotelu.

Dzień 12 Bajeczny potok, wioska rybacka i relaks na plaży

Rano po śniadaniu wycieczka rowerowa po okolicy, słynącej z niesamowitych widoków. Najpierw przespacerujemy się wzdłuż doliny Bajecznego Potoku, płynącego wśród wielokolorowych skał. Następnie odwiedzimy tradycyjną rybacką wioskę z niezliczoną ilością różnokolorowych kutrów. Na koniec pojedziemy na skraj kurortu, gdzie rozciągają się potężne wydmy piaszczyste, a krajobraz przypomina prawdziwą pustynię. Powrót do hotelu, dalszą część dnia przeznaczamy na odpoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 13 Plażowanie a po południu przejazd do Ho Chi Minh City

Przedpołudnie każdy może zagospodarować we własnym zakresie. Po południu wyjazd autobusem do największej metropolii Wietnamu – Ho Chi Minh City. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 14 Zwiedzanie największych atrakcji turystycznych w Ho Chi Minh City

Tego dnia poznamy największe atrakcje miasta, które kiedyś nosiło nazwę Sajgon. Rano odwiedzimy lokalny, kolorowy targ. Zobaczymy świątynie trzech mniejszościowych religii w Wietnamie: katedrę chrześcijańska, świątynię hinduistyczną oraz centralny meczet. Zwiedzimy również dwa, bardzo ważne dla historii kraju, miejsca: Pałac Reunifikacji oraz Muzeum Wojny, ukazujące historię konfliktu wietnamsko – amerykańskiego. Przespacerujemy się przez kolonialną część miasta, gdzie mieści się Teatr Miejski oraz Hotel de Ville, najbardziej reprezentacyjny budynek w mieście. Wieczorem czas wolny na zakup ostatnich pamiątek i nasycenie się nocnym życiem Sajgonu. W zależności od rozkładu lotów, późnym wieczorem przejazd na lotnisko i wylot z Wietnamu lub nocleg w hotelu.

Dzień 15 Powrót do Warszawy

Przelot do Polski z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Przylot do Warszawy po południu lub pod wieczór, zakończenie imprezy.

Cena obejmuje:

 • Przelot Warszawa - Hanoi, Ho Chi Minh City - Warszawa
 • Transport lokalny: autobusy (w tym także sypialne), taksówki, wynajmowane busy, rowery, łodzie
 • Noclegi w hotelach turystycznych
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia: (ok. 160 USD)
 • Biletów wstępu: (ok. 40 USD)
 • Wizy wietnamskiej (200 PLN)

Liczba uczestników: 8 - 15 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2000 PLN

Pierwsza część ceny: 5290 PLN płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 420 USD należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu

Uwaga:

Wyprawę "Wietnam - odwiedziny wujka Ho można połączyć z wyprawą "Nad Mekongiem"

Wietnam - odwiedziny wujka Ho to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.