KOLOROWE SARI Złoty Trójkąt i Goa

KOLOROWE SARI Złoty Trójkąt i Goa
Dostępne terminy i ceny:

 • Forma aktywności: Wyprawy
 • Kraje: AZJA
 • Wyżywienie: własne
 • cena: 5 990 PLN
+ 550 USD

Barwne, pełne kontrastów, oddziałujące na zmysły, wielokulturowe, zachwycające architekturą, zniewalające smakiem, NIESAMOWITE. Takie są Indie.

Podczas tej wyprawy zobaczysz najpiękniejsze miejsca Indii, zwiedzisz święte miasto mistyków Varanasii i poczujesz klimat prawdziwych Indii. Zachwycisz się pięknem Taj Mahal, imponującym Czerwonym Fortem i różowymi pałacami Jaipuru.

W Orchha zwiedzisz opuszczone pałace, a w Kajuraho przestudiujesz rzeźbioną kamasutrę. Skosztujesz wyśmienitej kuchni, a jeśli zechcesz, poznasz także jej sekrety. Na koniec odpoczniesz na cudnych plażach Goa.

W programie:

DELHI - zwiedzanie głównych atrakcji i zakamarków znanych tylko naszym pilotom

JAIPUR - Surya Temple, Księżycowy Pałac, Pałac Wiatrów

TAJ MAHAL - legendarne mauzoleum - pomnik miłości

SIKANDRA i ORCHHA - atmosfera dawnych Indii

KHAJURAHO - słynne świątynie z rzeźbami kamasutry

VARANASI - mistyczna pudża nad Gangesem

BOMBAJ - stolica Bollywood

GOA - odpoczynek na plaży

KOLOROWE SARI Złoty Trójkąt i Goa

1 dzień - Przelot do Delhi
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

2 dzień - ZWIEDZANIE DELHI
Zakwaterowanie w hotelu w kolorowej dzielnicy Pahar Ganj. Odwiedzimy Stare Delhi: Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego, Czerwony Fort z kompleksem pałacowym Wielkich Mogołów (XVII w.), spacer wąskimi uliczkami starej części miasta, Meczet Piątkowy - jeden z największych w Azji, świątynia dżinijska i szpital dla ptaków.

3 dzień - JAIPUR I SURYA TEMPLE
Rano przejazd do stolicy Radżasthanu - Jaipuru. Po południu przejazd do Surya Temple, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto.

4 dzień - JAIPUR - ZWIEDZANIE MIASTA
Spacer po "różowym mieście". Zobaczymy Księżycowy Pałac - obecna siedziba maharadży, obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, Pałac Wiatrów - arcydzieło architektury, zbudowane dla haremu maharadży. Popołudniu wycieczka rykszami do fortecy i kompleksu pałacowego dawnych maharadżów w Amber.

5 dzień - AGRA - TAJ MAHAL I CZERWONY FORT
Przejazd do Agry, odpoczynek. Następnie udamy się do Czerwonego Fortu z XVI w., później wizyta w legendarnym mauzoleum Taj Mahal - uważanym za jeden z 7 cudów świata, gdzie zostaniemy aż do zachodu słońca.

6 dzień - SIKANDRA I ORCHHA - ATMOSFERA DAWNYCH INDII
Przejazd do Sikandry, gdzie zobaczymy grobowiec najwybitniejszego władcy mogolskiego - Akbara. Popołudniu przejazd pociągiem do Jhansi, a stamtąd do spokojnego miasteczka Orchha, które zachowało atmosferę XVI-wiecznych Indii. Tu odpoczniemy z dala od zgiełku miast. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Dzień zakończy pokaz światło i dźwięk w pobliskim forcie.

7 dzień - ORCHHA - ZWIEDZANIE
Zwiedzanie Orchhy, cichej spokojnej wioski z dala od utartych szlaków turystycznych, w której można odpocząć od zgiełku wielkich miast. Zwiedzimy okoliczne opustoszałe pałace, znajdujące się nad malowniczą rzeką, ukryte wewnątrz potężnych murów obronnych: Raj Mahal oraz Jehangir Mahal. Po południu zobaczymy świątynię Chatarbhuj ze strzelistymi wieżami, świątynię Ram Raja. Wieczorem udamy się na obrzeża Orchhy, aby podziwiać chhatri (symboliczne grobowce).

8 dzień - KHAJURAHO - SŁYNNE ŚWIĄTYNIE Z RZEŹBAMI Z KAMASUTRY
Przejazd samochodami do Khajuraho. Zwiedzanie zachodniej grupy świątyń z rzeźbami z Kamasutry. Wieczorem pokaz tańców hinduskich.

9 dzień - KHAJURAHO - REZERWAT NAD RZEKĄ KENN
Rano przejażdżka rowerowa po okolicy, zwiedzanie wschodniej grupy świątyń dżinijskich. Dla chętnych wyjazd do pobliskiego sanktuarium przyrody nad rzeką Kenn, przejazd jeepem przez lasy tekowe aż do kanionu rzeki Kenn wydrążonego przez naturę skałach wulkanicznych. Po drodze obserwacja dzikich zwierząt m.in. małp, antylop, bawołów. Powrót do Khajuraho. Nocny przejazd pociągiem do Varanasi.

10 dzień - VARANASI - MISTYCZNA PUDŻA NAD GANGESEM
Zwiedzanie najświętszego miasta hinduizmu. Przepłyniemy Gangesem wzdłuż ghatów (kamienne schody prowadzące ku rzece). Podglądając codzienne życie mieszkańców, zobaczymy Manikarnika Ghat - miejsce kremacji hindusów. Wieczorem weźmiemy udział w mistycznym nabożeństwie odprawianym nad brzegiem Gangesu.

11 dzień - BUDDYJSKI SARNATH - PARK JELENI
Przejazd i zwiedzanie Sarnath - Park Jeleni, w którym Budda po osiągnięciu stanu oświecenia wygłosił swoje pierwsze kazanie na temat "Wprawienia w Ruch Koła Dharmy", zwane Dharmaczakraprawartana. Powrót do Varanasi.

12 dzień - PRZELOT DO BOMBAJU
Przelot do Bombaju. Zakwaterowanie w hotelu, a dla chętnych seans kina Bollywood lub zakupy na pobliskich bazarach.

13 dzień - BOMBAJ - ZWIEDZANIE MIASTA
Zwiedzanie miasta: wiktoriańskie budynki, Gate of India (Brama Indii - symbol kraju), dworzec kolejowy Victoria – perła architektoniczna miasta, nadmorska promenada Marine. Przejazd promem na wyspę Elephanta do wykutej w skale jaskini poświeconej Shiwie. Świątynia znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nocny pociąg na Goa.

14 dzień - GOA - RAJSKA PLAŻA
Przyjazd na Goa, Zakwaterowanie w hotelu (chatki).

15 dzień - WODOSPAD /OLD GOA
Całodzienna wycieczka na największy wodospad na Goa. Kąpiel w wodospadzie. Wizyta na plantacjach przypraw lub przejazd na północ Goa i zwiedzanie Starego Goa (kolonialnych kościołów wybudowanych przez Portugalczyków.

16 dzień - GOA - PLAŻOWANIE, DELFINY
Wypoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczka łodzią motorową na obserwację delfinów.

17 dzień - GOA - RAJSKA PLAŻA
Przejazd rikszami na plażę (tu od grudnia do marca żółwie składają jaja). Kąpiel w morzu i degustacja ostryg (w sezonie luty-marzec) lub innych ryb i owoców morza.

18 dzień - GOA - RAJSKA PLAŻA
Możliwość samodzielnego zwiedzania okolicznych plaż i miasteczek na skuterku lub motorze (wymagane międzynarodowe prawo jazdy).

19 dzień - PRZELOT DO DELHI
Wylot do Delhi. W zależności od godziny wylotu do Europy przejazd do hotelu na nocleg lub ostatnie spacery po mieście.

20 dzień - Podróż powrotna.
Wspólny powrót do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - New Delhi - Warszawa, Varanasi - Bombaj oraz  Goa - New Delhi
 • bilety kolejowe
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL30000 EUR, NNW 15000 PLN, bagaz podróżny 1000 PLN
 • opiekę pilota Kiribati Club,
 • 16 noclegów w hotelach i pensjonatach - pokoje 2-os. z łazienkami

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, pozostałe przejazdy (riksze, taxi itd.), wynajęcie lokalnych przewodników - ok. 290 USD
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok.15 USD
 • wizy indyjskiej (można ubiegać się o e-wizę)
 • atrakcji dla chętnych:

Nurkowanie na Goa

Koszt około 100 USD.

Wizyta u lekarzy Ajurwedy

Koszt około 30 USD.


Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje 2os z łazienkami.  

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

W programie mamy dwa przejazdy nocne, podczas których korzystamy z wagonów w sypialnych pociągach: Satna (lub Khajuraho) - Varanasi  ok. 11h i Bombaj - Goa ok. 12h. Pozostałe przejazdy realizujemy pociągami lub autobusami. W miastach jeździmy taksówkami i rykszami.  W programie zawarte są dwa przeloty lokalne: Waranasi - Bombaj i Goa - Delhi.

Booking.com

KOLOROWE SARI Złoty Trójkąt i Goa to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.